Şimdi Ara

VTX3D Radeon HD 5670 tabanlı iki yeni ekran kartı hazırladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PowerColor ile birlikte TUL firmasının markalarından biri olan Vertex3D (VTX3D), Radeon HD 5670 tabanlı iki yeni ekran kartı hazırladı. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Redwood GPU'sunun güç verdiği yeni modeller, 128-bit bellek veri yolu desteği, 400x paralel işlem birimi ve 20x doku ünitesiyle geliyorlar. Arctic Cooling üretimi özel bir fan kullanan yeni modeller arasındaki farkı sahip olduklar bellek kapasitesi belirliyor, zira modellerden biri 512MB diğeri ise 1GB GDDR5 bellekle geliyor.

Grafik işlem birimleri 775MHz, bellekleri ise 4000MHz'de görev yapan DirectX 11 destekli yeni ekran kartları, Crossfire X, Eyefinity ve Unified Video Decoder 2.0 teknolojilerine destek sunuyorlar. Görüntü aktarımı için D-Sub, DVI ve HDMI konnektörlerine sahip olan Radeon HD 5670 tabanlı Vertex3D modelleri önümüzdeki günlerde 100$'dan başlayan fiyatlarla pazara sunulacaklar.

• kırmızı soğutma güzel olmuş..
  • bu 5600 serilerinin de ddr2 versyonlarını felan yaparlarsa deliririm ya :) güzelim gpu lar dandik ram yüzünden aşırı performans kaybediyor ve maliyettede ahım şahım bi kazanım yok yani.
  • harbiden kırmızı sana yakışıyor
  • 5670 alt orta seviyenin yeni f-p lideri. nvidia daha üst segmentle rekabete başlayamadı. bu sefgmentle heralde temmuz gibi felan rekabete başlar
  • Güzel bir ekran kartı denilebilir.Kırmızı soğutucusu ile hoş bir görünüm katmış.
  • 10kuruş fazla olsun kırmızı olsun diyenlere bu kart:)
  • vodafone reklamı geyiğine benzedi iyice muhabbet kaç kırmızı!!
    bu arada bu soğutucuyu asus da kullandı baya ama kırmızı değildi siyah kullanıyordu o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multeci -- 17 Ocak 2010; 23:12:32 >
  • böyle bir karta çift slot yer kaplayan soğutucu.. sankği çok ısınan bir kart olacakmış gibi.. 480 shaderlı 55nm 3850 bile tek slot yer kaplayan soğutucuya sahipti..
  • bu cihaza voltage mod yapacan ne deli uçar ama:)))
  • O kırmızı denen soğutucu arctic cooling olması lazım. hd4870 te de kullanmıştı bunu vtx galiba ama çift fan olanıydıhttp://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=4857
  • quote:

Orijinalden alıntı: NECROCYBER

bu cihaza voltage mod yapacan ne deli uçar ama:)))

Bir incelemede hız aşırtılarak 950mhz yapmış, emek verilse 1050'yi geçecek demek
  • Bu kartların ısınmayacağı öngörüsünde bulunmak ya da böyle kesin konuşmak rsikli değil mi sizcede?

40nm GT240 kullanıyorum şu an ve 65nm GTS250 ile aynı c de ısınıyor, 65nm 9600GT den daha çok ısınıyor ve yine 55nm HD4830 dan daha çok ısınıyor şu an kullandığım 40nm gt240.

(GTS250, 9600GT, 9800GT, HD4850, HD4830 kartlarını kullandım daha önce ve onlara göre konuşuyorum, havaya değil yani)
  • kartın soğutucusu falan güzel duruyor birde vtx i beğenmezler
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Bu kartların ısınmayacağı öngörüsünde bulunmak ya da böyle kesin konuşmak rsikli değil mi sizcede?

40nm GT240 kullanıyorum şu an ve 65nm GTS250 ile aynı c de ısınıyor, 65nm 9600GT den daha çok ısınıyor ve yine 55nm HD4830 dan daha çok ısınıyor şu an kullandığım 40nm gt240.

(GTS250, 9600GT, 9800GT, HD4850, HD4830 kartlarını kullandım daha önce ve onlara göre konuşuyorum, havaya değil yani)

Gpu'nun tasarımı oldukça önemli hocam. Özellikle, 65nm 505 Milyon transistöre sahip olan 9600gt (Palit)'nin yazın furmark testinde en yüksek 53C'yi görmesi beni baya şaşırtmıştı. Fan da %60 oranında çalışıyordu. O zamanlar 55nm ile üretilen ve 666 Milyon transistöre sahip olan RV670'ler bile 80C'de çalışıyordu. Üstelik bu gpu'ların zar boyutları daha küçüktü. Yani bir gpu'nun ısısını, gpu'daki transistörlerin dizilimi ve yerleştirilme şekli oldukça etkiliyor.

GT240 ise sanırım bu konuda tam bir felaket!

• Hesabınız hatalı bence. Denk güç çeken 2 işlemciden küçük alanı olanı daha yoğun ısı yayar ve daha sıcak olur bence. Basınç gibi
  • güzel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.