Şimdi Ara

Panel TV Ölçüleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
9
Favori
238.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  Panel TV Ölçüleri

37 ekran bir tüplü televizyonumuz ile normal tv yayını izlediğimizi düşünelim ve yaklaşık değerlerle hesap yapalım.

37 ekran bir tüplü televizyonun görüntü alanının genişliği 30cm yüksekliği 22cm'dir.
    18" bir LCD nin görüntü alanının genişliği 40cm yüksekliği 22cm'dir.
    yani 18" bir LCD alırsan aynı görüntüyü sağa ve sola doğru yayılmış olarak seyredersin sadece :)

Aynı şekilde 55 ekran bir tüplü televizyonumuz olduğunu düşünelim.

55 ekran bir tüplü televizyonun görüntü alanının genişliği 43cm yüksekliği 32cm'dir.
    26" bir LCD nin görüntü alanının genişliği 58cm yüksekliği 32cm'dir.
    yani 26" bir LCD alırsan aynı görüntüyü sağa ve sola doğru yayılmış olarak seyredersin sadece :)

Aynı şekilde 66 ekran bir tüplü televizyonumuz olduğunu düşünelim.

66 ekran bir tüplü televizyonun görüntü alanının genişliği 53cm yüksekliği 40cm'dir.
    32" bir LCD nin görüntü alanının genişliği 71cm yüksekliği 40cm'dir.
    yani 32" (82cm) bir LCD alırsan aynı görüntüyü sağa ve sola doğru yayılmış olarak seyredersin sadece :)

Aynı şekilde 77 ekran bir tüplü televizyonumuz olduğunu düşünelim.

77 ekran bir tüplü televizyonun görüntü alanının genişliği 62cm yüksekliği 46cm'dir.
    37" bir LCD nin görüntü alanının genişliği 82cm yüksekliği 46cm'dir.
    yani 37" (94cm) bir LCD alırsan aynı görüntüyü sağa ve sola doğru yayılmış olarak seyredersin sadece :)

Aynı şekilde 86 ekran bir tüplü televizyonumuz olduğunu düşünelim.

86 ekran bir tüplü televizyonun görüntü alanının genişliği 69cm yüksekliği 52cm'dir.
    42" bir LCD nin görüntü alanının genişliği 93cm yüksekliği 52cm'dir.
    yani 42" (106cm) bir LCD alırsan aynı görüntüyü sağa ve sola doğru yayılmış olarak seyredersin sadece :)

Aynı şekilde 94 ekran bir tüplü televizyonumuz olduğunu düşünelim.

94 ekran bir tüplü televizyonun görüntü alanının genişliği 76cm yüksekliği 57cm'dir.
    46" bir LCD nin görüntü alanının genişliği 102cm yüksekliği 57cm'dir.
    yani 46" (117cm) bir LCD alırsan aynı görüntüyü sağa ve sola doğru yayılmış olarak seyredersin sadece :)

Aynı şekilde 104 ekran bir tüplü televizyonumuz olduğunu düşünelim.

104 ekran bir tüplü televizyonun görüntü alanının genişliği 83cm yüksekliği 62cm'dir.
    50" bir LCD nin görüntü alanının genişliği 111cm yüksekliği 62cm'dir.
    yani 50" (127cm) bir LCD alırsan aynı görüntüyü sağa ve sola doğru yayılmış olarak seyredersin sadece :)

Düzeltme Nedeni: Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca05 -- 7 Mart 2010; 20:19:31 >

• Çokça tercih edilen iki ebat 32" ve 40" arasındaki fark ise :

Panel TV Ölçüleri
  • ne zamandır böyle bişey arıyordum, teşekkürler.
  • www.displaywars.com

adresine girerseniz kendi istediğiniz tv ebatlarını karşışaltırabilirsiniz. 4:3 tüplü televizyon seçeneği de mevcut, ebatlar arasındaki farkları santimetre ve inç olarak ayrıca alan yüzdesi olarak görebilirsiniz. Örnek 70 ekran tüplü tv ile 40" lcd-plazma

http://www.displaywars.com/70-centimetre-4x3-vs-40-inch-16x9
  • Güzel bir çalışma olmuş bence forumda atıl kalmasına izin verilmemeli...
  • Şimdi arkadaşlar TV ünitemde max 107x73 cm lik Tv koyabileceğim alanım mevcut, ben en uygun hangi boyutta TV almalıyım.Önerdiğiniz boyutta en iyi kaliteyi hangi marka sağlyor? yardımcı olurmusunuz?

Laptobımı bağlayabilip film izleyebilmek,oyun görüntüsünü Tv den almak,internete belki TV den girebilmek gibi özellikler olabilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Playboy22 -- 21 Mart 2010; 21:59:56 >
  • Yardım edecek biri aranıyor arkadaşlar
  • up faydalı
  • teşekkürler çok yardımı dokundu
  • bir ilave de benden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system failure -- 20 Mart 2012; 17:30:29 >
  • normal televizyonlarda filmi yanlardan kırpılmış olarak izlersiniz.16:9 sisteminde film tam olarak izlenir.birisi söylemişti bende merak edip laptopda denedim karşılaştırdım evet öyleymiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok Yararlı bilgiler . Teşekkür ederim.

ben 50" tv yi 127 cm yazıyor ya eni 127 diye biliyordum :D çapraz olcup de hesaplanıyor onu da biliyourm ama işte xD neyse sağlık olsun 110,69 en 62,26 boy da yeter xD
  • şu an 37inç kullanıyorum. Büyük ekran almak istiyorum 42 ve 46 arasında kararsız kaldım.

odanın ölçüleri 3,5mt enine, 4,5mt boyuna. 3mt-3,5 mt arası izleme mesafesi olacak. 46 çok büyük gelirse diye korkularım var. Bu oda ölçülerine yakın tv kullanan arkadaşların tecrübelerine ihtiyacım var.

Dip not: %95 hd kanal seyrediliyor sd yok denecek kadar az
  • quote:

Orijinalden alıntı: basis35

şu an 37inç kullanıyorum. Büyük ekran almak istiyorum 42 ve 46 arasında kararsız kaldım.

odanın ölçüleri 3,5mt enine, 4,5mt boyuna. 3mt-3,5 mt arası izleme mesafesi olacak. 46 çok büyük gelirse diye korkularım var. Bu oda ölçülerine yakın tv kullanan arkadaşların tecrübelerine ihtiyacım var.

bahsettiğiniz mesafeden 50 inch kullanıyorum ve gayet memnunum.Bu kişiye göre değişir ama bence 46 ve 50 inch izleme mesafeniz için uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_sparrow_82

quote:

şu an 37inç kullanıyorum. Büyük ekran almak istiyorum 42 ve 46 arasında kararsız kaldım.

bahsettiğiniz mesafeden 50 inch kullanıyorum ve gayet memnunum.Bu kişiye göre değişir ama bence 46 ve 50 inch izleme mesafeniz için uygun.

cevap için tşk ederim. Siz hangi marka tv kullanıyorsunuz?

• quote:

quote:

quote:

pioneer plazma tv

• quote:

quote:

quote:

quote:

pioneer plazma tv

işte bende bu cevabı vermenizden korkmuştum. Aslında plazma alayım diyorum ama gündüzleride evde tv seyredildiği için ev ahalinden yansıma şikayeti gelmesinden tırsıyorum. Tvyi koyabileceğim tek yer tam pencere karşısı çünkü :/

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

pioneer plazma tv

işte bende bu cevabı vermenizden korkmuştum. Aslında plazma alayım diyorum ama gündüzleride evde tv seyredildiği için ev ahalinden yansıma şikayeti gelmesinden tırsıyorum. Tvyi koyabileceğim tek yer tam pencere karşısı çünkü :/

ben evin salonunda 50 inch kendi odamda da 42 inch pioneer plazma tv kullanıyorum.Evimiz muazzam şekilde güneş alır, dolayısıyla gündüz saatlerinde sıkıntı oluyor.Ancak bizim evde tv izlenme olayı neredeyse %90 oranında akşamları olduğundan bizim için çok büyük sorun olmuyor.Bir de söz konusu pioneer plazma olunca tek zayıf yönüne katlanmak hiç de zor değil Şu anda kullandığım laptopumun lcd ekranının parlamasının yanında plazmanın lafı bile olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jack_sparrow_82 -- 9 Şubat 2013; 10:46:07 >

• sabitlenmesi gereken bir konu başlığı :D
  • Cok faydali bir konu olmus
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.