Şimdi Ara

YAZILIM UZMANI OLMAK İÇİN NE GEREKLİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
12.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Beyler, size bişey danışmam lazım ,programlama öğrenmek için iyi bir kurs var mı bildiğiniz?Programlama öğrenmek için ne yapmak lazım?Bunun için üniversite yolları benim için kapalı, teknik olarak kazanmam imkansız,
    Bir de bilge adam diye bir yer varmış kadıköyde onun yazılım ile ilgili bir bölümü yarar mı?Aşağıda programın içeriği yeterli midir?
    Yardımcı olursanız çok sevinecem.Kolay gelsin.
    Yazılım Mühendisliği Kariyer Programı
    600 Saat

Veritabanı Tasarımı ve Nesneleri
    15 Saat

Veri Analizi
    15 Saat

Performans ve Güvenlik
    15 Saat

Yedekleme, Kurtarma ve Transfer
    15 Saat

Programlamanın Temelleri ve Dilleri
    10 Saat

Visual Basic Giriş
    10 Saat

Algoritma
    20 Saat

Visual Basic İle Veritabanı İşlemleri
    20 Saat

Internet Programcılığı (HTML/DHTML)
    20 Saat

Java Script ve VB Script
    20 Saat

Visual Basic .NET (Windows/ASP.NET)
    20 Saat

MSF (Microsoft Solution Framework)
    10 Saat

Proje - Software Developer
    10 Saat

TEC - Beginner
    80 Saat

TEC - PreIntermediate
    80 Saat

TEC - Technical English
    40 Saat

Introduction to SQL Server 2000
    20 Saat

Querying MS SQL Server 2000 with TransAct SQL
    20 Saat

2073 - Programming a Microsoft SQL Server 2000 Database
    35 Saat

Practice 1 - Database
    5 Saat

Introduction to VB.NET
    30 Saat

Introduction to ASP.NET
    30 Saat

Introduction to ADO.NET
    30 Saat

Introduction to XML
    20 Saat

Practice 2 - Database Connection
    5 Saat

2373 - MS Visual Basic .NET for Visual Basic Developers
    30 Saat

2415 - Programming the MS .NET Framework with Visual Basic .NET
    30 Saat

2663 - Programming with XML in the MS .NET Framework
    30 Saat

Practice 3 - Programming
    5 Saat

2524 - Developing XML Web Services Using MS ASP.NET
    30 Saat

2557 - Developing Component-Based App. Using Microsoft .NET Ent. Services
    45 Saat

2710 - Analyzing Requierements and Defining MS .NET Solution Architectures
    30 Saat

Practice 4 - Remoting & COM+
    5 Saat

(SİZ NEYİ ÖNERİRSİNİZ)

• Mecidiyeköy'de C Programcıları Derneği var. Oraya başvur...
  • onun adi yazilim uzmani olmaz ki onun adi C uzmani olur. yazilim uzmani yazilimlari uzman derecesinde bilen kisi demek olamaz. cunki butun yazilimlari bilmek imkansizdir. yazilim uzmani yazilim natigini uzman derecesinde bilmek demek olabilir. yani hangi yazilim olursa olsun kolayca ogrenecek puf noktalarinin hemen kavrayabilecek kisi olabilir. yani yazilimin isinin mantigini kapmis sahsa yazilim uzmani denir. bence boyledir.
  • +1
  • +2oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: cezve

onun adi yazilim uzmani olmaz ki onun adi C uzmani olur. yazilim uzmani yazilimlari uzman derecesinde bilen kisi demek olamaz. cunki butun yazilimlari bilmek imkansizdir. yazilim uzmani yazilim natigini uzman derecesinde bilmek demek olabilir. yani hangi yazilim olursa olsun kolayca ogrenecek puf noktalarinin hemen kavrayabilecek kisi olabilir. yani yazilimin isinin mantigini kapmis sahsa yazilim uzmani denir. bence boyledir.

zaten hepsini bilmen gerekli değil.Bir dil seçersin onun üzerinde uzmanlaşırsın.İkisindede aynı şeyleri yapabildğiğin diller var.Demek istediğim programcılık ta tek yol yok.
  • no oyun
    no tv
    no gezme tozma
    no women
    no cry
    no her şey

yes herzaman code yazma

uzman böle olunur
  • quote:

Orjinalden alıntı: SiR MaNiaC

no oyun
    no tv
    no gezme tozma
    no women
    no cry
    no her şey

yes herzaman code yazma

uzman böle olunur

Yok öyle birşey. İnsanların gözünü korkutmayın.

FERRARI'ye:
    Bir ucundan başla, gerisi gelecektir gerçekten ilgin varsa. Sanırım tek gereken gerektiğinde bilgisayarın karşısında 36 saat oturup kod yazabilecek dirayete sahip olmak. Uzman olamasan bile "normal" programcı olursun ilk etapta. Uzmanlık kısmı sonradan düşüneceğin iş.

Yazdığın program yeni başlayan biri için ağır gibi gözükse de, madem kafaya koymuşsun, başla derim.

Ama kursa gidiyorum diye yan gelip yatma. Internetteki kaynakları araştır. Bu tarz forumları oku falan..

Bir de galiba en önemlisi, pratiken uğraşmak. Hemen bugün başla birşeyler yapmaya, mesela basit bir site, basit bir veritabanı yarat accesste falan. Tökezleye ökezleye bulursun doğru yolu.

Kolay gelsin
  • Baba aradan 1.5 yıl geçmiş nerden buldunuz bu topiği
  • hakkaten ya..

biz de hiç bakmadan tarihine direk atlamışız sazan gibi.. ))
  • başlangıç seviyesinde si, si pılas pılas biliom... şu günlerde geliştirmek için uğraşıyorum.
    mecidiyeköydeki c programcıları derneğine başvursam nasıl bir destekleri olurki?
  • bence kocbryce dan ıstedıgın derslerı al bence oldukca ucuz ıstanbuldaysan dershnelerı var gercekten kendını orada gelıstırebılırsın
    www.kocbryce.com ok
  • www.mutasyon.net
    sitesinde güzel dersler var.. fekat.. şimdi buralarda ööretikleri ile .. veya C++ kitaplarındaki ile sadecec basit mini programlar yapılıo...
    öbür tarafa baktıımda.. adamlar linux geliştirio vs.. ileri şeyler.. yani bu ileri derece işlemler için bi kaynak kitap , e-book vs. site.. varmıo yoksa.. hepsi o bildiğimiz for, else, while, cout, cin :)) vs ile mi yapılıo..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wk -- 27 Kasım 2004, 12:30:12 >
  • ARKADAŞLAR ÇOK UCUZA BİR MİCROSOFT EĞİTİMİ ALMAK İSTERMSİNİZ??
    YA DA BELKİ İLGİLENEN ARKADAŞLARINIZ VARDIR LÜTFEN ÖNCELİKLE Bİ OKUYUN...
    Elimde Web Yazılım Uzmanlığı(150 SAAT) ve Yazılım Veritabanı Uzmanlığı(MCPD)(450 SAAT) var. Kursun adı BİLİŞİM EĞİTİM. Kadıköy, beşiktaş ve bakırköy olmak üzere 3 değişik yeri var. Siz istediğiniz yerde bu kursa gidebilirsiniz..
    şimdi hesaplara gelelim web yazılım uzmanlığı + mcpd=5300 tl taksitli fiyatı. peşin fiyatı ise 4900 tl. İnanmayanlar ya da öğrenmek isteyenler arayıp kendileri sorabilir..
    Ben bu kursları ikisni birden çok ihtiyacım olduğu için 1500 peşin olarak devrediyorum..
    eğer gerçekten ilgilenen olursa bana 05352043750 nolu telefondan ulaşabilir daha detaylı bilgi alabilir ve istediğini sorabilir.
    yapılması gereken şey anlaştıktan sonra beraberce kursa gidip karşılıklı olarak imza atarak hakkımı size devretmek olucak.
    gelelim benim neden devrettiğime afedersiniz kendimi bi bok sandım o zeka var bende dedim ama yokmuş=) gerçekten zor bi eğitim ama kafa yoranlar çok para kazanıyolar bende o hayalle girdim bill gates imzalı kart gelcek evime falan=) ama yok yani. malesef ödediğim para şu anda boşu boşuna ve ben bu zarardan az da olsa kurtulmak istiyorum...
    aşağıda linkleri veriyorum isterseniz inceleyin arayın sorun soruşturun....
    WEB YAZILIM UZMANLIĞI
    http://www.bilisimegitim.com/egitimler_detay.asp?egitimGrupNo=1&egitimNo=3&egitimBasligi=Web%20Yaz%FDl%FDm%20Uzmanl%FD%F0%FD
    YAZILIM VERİTABANI UZMANLIĞI(MCPD)
    http://www.bilisimegitim.com/egitimler_detay.asp?egitimGrupNo=1&egitimNo=4&egitimBasligi=Yaz%FDl%FDm%20Veritaban%FD%20Uzmanl%FD%F0%FD%20E%F0itimi%20%28MCPD%29
  • Bu kursu turkiyede en iyi veren kurum bilişim eğitim merkezidir.Kurslara yazılırken verilen sertifikanın microısoft onaylı olduguna dikkat edin lutfen saygılar.
  • yazılım uzmanı olmak için öncelikle kaliteli bir eğitim gerekir bence.
    eğer bu işi meslek olarak yapıp bundan keyif ve kazanç almak istiyorsanız şayet bir eğitim sürecini takip etmek şart. CDlerden internetten kitaplardan bu işin lmayacağı konusunda hemfikiriz sayıyorum çünkü yazılım öğrenmek dil öğrenmek gibi, yanlış telaffuz hoş olmaz.
    bunun eğitimini veren bir kaç yer duymuştum. Bilişim eğitim merkezi de bunlardan biri, şimdilerde Sistem 360 eğitimi veriyorlar ve A'dan Z'ye eğitim kapsamına dahil oluyorsunuz. Bence bu işi yapmak istiyorsanız gidip bir görüşmelisiniz.
    Umarım faydasını görürsünüz, iyi günler.
  • Yazılım uzmanı olmadan önce yazılımcı olunur ve bu eğitim veren bir kurumdan sertifikasyon sistemiyle eğitim alınarak + kendi araştırmalarını yaparak olunur. Eğitim veren kurum bu yolda yürürken sana gereken donanımın temelini verirken işin cilasını ve makyajını senin kişisel araştırmaların ve merakın verir. Zaten piyasada kendi kendini yeni teknolojiler konusunda eğitmezsen tutunamazsın da. yazılımcı olarak gelişmek istiyorsan ufak bir şahsi tavsiye; vb.net gibi basit dillerden ziyade C tarzı daha geniş ve profesyönel dilleri tercih etmende yarar var. Linux Açık Kaynak Kod mantığı ile çalışır mesela. Veya android mobil cihazlarda açık kaynak kod mantığı ile çalışan başka bir işletim sistemi. Bilişim eğitim merkezi dışında benim eğitimlerine katıldığım Bilge Adam var MCSD Sertifikası veriyor. Kaynak kitaplarını Microsofta bastırtıp yurt dışından getirtmeye başladılar. Yalnız kayıt olurken inciğini ciciğini sor aklına takılan her şeyi netliğe kavuştur çünkü pek çok teferruatla uğraşabiliyorsun sonra.
  • +3
  • Mecidiyeköyde ki C dernegine git. hem ucuz ve gercekten bu iste Türkiye"nin en iyisi olduklarini kanitladilar
  • cok sey gerekir isi uzmanindan ogrenmek gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.