- x
Turkcell in yaptığı ne kadar ahlaki
32 Cevap994 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3426 Mesaj
16 Ocak 2010; 19:58:47 

Her yöne 1200 dk 35 tl kampanyası için Turkcell e geçti bizin hanım 6 ay önce. öğretmen hattımız vardı daha önce. (Benim hattımda hanım üzerine kayıtlı. Artık bana yaptıklarını anlatmayım inanın ağlarsınız. onu sonraya bırakayım.)

Hanımın telefonunun Kasım ücreti olarak 35 tl yerine 105 tl verdik. sebebini müşteri temsilcisi şöyle açıkladı.

Bize haber vermeden üçe ayırmışlar 1200 dakikayı:

400 Turkcell
400 sabit hat
400 diğer operatörler.

Biz nerde hata yaptık. O da şöyle:

il dışında bizim çocuk. Hem aveası var. hem de turkcell hattı var. siz olsanız turkcell hattınızla çocuğun turkcell ini mi ararsınız yoksa avea hattını mı ararsınız ahlaki olarak. 1200 dk ikisine de yeter. Tabii ahlaki olan diğer operatöre neden turkcellin parası geçsin. madem bize bir kampanya yaptılar. bu işten onları zarar mı ettirelim diye düşündük.

Şimdi siz turkcell yani kendi operatörünüz para kaybetmesin diye çocuğunuzun avea hattını değil turkcell hattını arıyorsunuz. Turcell diyorki neden avea hattını aramadın. turkcell süresini doldurmuştun. turkcell 400 dakika süre ayırmış kendine ve bize haber vermemiş. 35 tl ödeyeceğimiz yerde 105 tl ödüyoruz.
müşteri temsilcisi utanıyor sıkılıyor. çözüm yok . arkamızdaki şikayetci dinliyor bizi ve anladım diyor durumu. aynısı onunda başına gelmiş. acıyorum biranda temsilciye.

sadece diğer operatöre 400 dk sınır koysalar tamam. insan kendine sınır koyar mı. koysa bile bildirmesi lazım değilmi. hem biz anlaşma yaparken her taraf 1200 dememişmiydiniz. söze sadık kalmak gerekmez mi?
temsilci atanıyor ama çözüm yok. müracat edelim diyorum bekleyin diyor. çözülecekmiş. nasıl çözeceklerse. müracaat etme şansı bile yok bir dilekçe bile almıyorlar durumu üstlerine bildirmek için. ne yapalım şimdi 70 tl için mahkeme mahkeme sürünelim mi.

süreyi üçe bölme sona erdi diyor sonra temsilci. bir sonraki ay yine 35 tl den fazla geldi. temsilci hesap kesim tarihiyle ilgilidir dedi. hadi neyse dedik.

koskaca bir şirket nasıl habersiz 1200 dk yı üçe böler. nasıl diğer operatörü aramadığı için müşterisini zarara sokar. parasını geçtik niye doğru düzgün özür dilemezler. iade durumu varmış. dilekçe almıyorlar. yasal süre geçerse ne olacak. illa noterden mi müracat edelim. nasıl bir anlayış bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ar_tryk -- 16 Ocak 2010; 20:10:09 >

2091 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
kobifone
16 Ocak 2010; 20:25:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ar_tryk

Her yöne 1200 dk 35 tl kampanyası için Turkcell e geçti bizin hanım 6 ay önce. öğretmen hattımız vardı daha önce. (Benim hattımda hanım üzerine kayıtlı. Artık bana yaptıklarını anlatmayım inanın ağlarsınız. onu sonraya bırakayım.)

Hanımın telefonunun Kasım ücreti olarak 35 tl yerine 105 tl verdik. sebebini müşteri temsilcisi şöyle açıkladı.

400 Turkcell
400 sabit hat
400 diğer operatörler.

il dışında bizim çocuk. Hem aveası var. hem de turkcell hattı var. siz olsanız turkcell hattınızla çocuğun turkcell ini mi ararsınız yoksa avea hattını mı ararsınız ahlaki olarak. 1200 dk ikisine de yeter. Tabii ahlaki olan diğer operatöre neden turkcellin parası geçsin. madem bize bir kampanya yaptılar. bu işten onları zarar mı ettirelim diye düşündük.

Şimdi siz turkcell yani kendi operatörünüz para kaybetmesin diye çocuğunuzun avea hattını değil turkcell hattını arıyorsunuz. Turcell diyorki neden avea hattını aramadın. turkcell süresini doldurmuştun. turkcell 400 dakika süre ayırmış kendine ve bize haber vermemiş. 35 tl ödeyeceğimiz yerde 105 tl ödüyoruz.
müşteri temsilcisi utanıyor sıkılıyor. çözüm yok . arkamızdaki şikayetci dinliyor bizi ve anladım diyor durumu. aynısı onunda başına gelmiş. acıyorum biranda temsilciye.

sadece diğer operatöre 400 dk sınır koysalar tamam. insan kendine sınır koyar mı. koysa bile bildirmesi lazım değilmi. hem biz anlaşma yaparken her taraf 1200 dememişmiydiniz. söze sadık kalmak gerekmez mi?
temsilci atanıyor ama çözüm yok. müracat edelim diyorum bekleyin diyor. çözülecekmiş. nasıl çözeceklerse. müracaat etme şansı bile yok bir dilekçe bile almıyorlar durumu üstlerine bildirmek için. ne yapalım şimdi 70 tl için mahkeme mahkeme sürünelim mi.

süreyi üçe bölme sona erdi diyor sonra temsilci. bir sonraki ay yine 35 tl den fazla geldi. temsilci hesap kesim tarihiyle ilgilidir dedi. hadi neyse dedik.

koskaca bir şirket nasıl habersiz 1200 dk yı üçe böler. nasıl diğer operatörü aramadığı için müşterisini zarara sokar. parasını geçtik niye doğru düzgün özür dilemezler. iade durumu varmış. dilekçe almıyorlar. yasal süre geçerse ne olacak. illa noterden mi müracat edelim. nasıl bir anlayış bu.

turkcell ve ahlak. ütopya bu olsa gerek :)

Vodafone kamuya bekleriz. İlk ay 6 "Heryöne" (Bölmeden parçalamadan) 1200 dakika kamu içi 3000 dakika 40 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackberry_Gemini -- 16 Ocak 2010; 20:28:29 >

COMINGSOON

2787 Mesaj
16 Ocak 2010; 21:04:48 

Bende vodafone a geçmenizi tavsiye ederim.Turkcell bu aralar çok fazla yanlış yapmaya başladı ve herkesin damarına basıyor.

İnanın neredeyse forumda hergün bu şikayetlerle ilgili konular açılır oldu.Turkcell in bir an önce kendine bi çeki düzen vermesi lazım.

Bak.... bilki domuzların önüne inciler serilmez
Mücevherden sarraflar anlar ancak, başkası bilmez
Ne fark eder ki; kör insan için elmasta bir camda
Sana bakan kör ise, sakın kendini camdan sanma
(MEVLANA)

3426 Mesaj
16 Ocak 2010; 22:23:27 

35 tl lik normal düzen devam ederse hanım devam edecek. ben avaya geçtim 29 tl lik kampanyaya. özür bekliyoruz en azından turkcellden. gazetelere de yazacağım bundan sonra. belki burada okurlar özür dilerler diye biraz daha bekleyeceğiz. para çok önemli değil ama enayi olarak görmesinler kimseyi Biz onları düşünelim zarar etmesinler diye vE bu düşüncemizden yararlanıp fazla para alsınlar. Böyle bir şey olacak şey mi? Kendi kendilerine yapıyorlar. Daha da yanlışlarını kabul etmezlerse tüm akrabalara Türkcell olanlara başka operatörlere geçmalerini söyleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ar_tryk -- 16 Ocak 2010; 22:28:52 >

7100 Mesaj
17 Ocak 2010; 0:24:51 

yazdıklarınızın tümünü okudum, ölüyiyen bir turkcell abonesi olsa, sizin yaptığınızın tam tersini yapıp, oğlunun avea hattını arayıp arankazandan kontör kazanmasını sağlardı.

özetle: turkcell in çıkarlarını düşündüğünüz kadar, turkcell sizi düşünmemiş...

3426 Mesaj
17 Ocak 2010; 0:45:46 

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

yazdıklarınızın tümünü okudum, ölüyiyen bir turkcell abonesi olsa, sizin yaptığınızın tam tersini yapıp, oğlunun avea hattını arayıp arankazandan kontör kazanmasını sağlardı.

aran kazan aklıma gelmedi hiç. gelseydi kaçırmazdım. ailecek türkcell kullanıyorduk . avea 2. telefonunda yedekteydi avealılar ararsa diye. şimdi hanımın turcelinden çocuğun aveasını arayım bari . Ben aveaya geçsemde artık turkcellden aveayı aramak gerek. verdiklerimizi çıkartabildiğim kadar çıkartayım zam gelmeden. uygun atasözü varsa da kullanmamayı tercih ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ar_tryk -- 17 Ocak 2010; 0:47:56 >

2787 Mesaj
17 Ocak 2010; 1:13:30 

Ölüyiyen neymiş diye merak eden olursa ölüyiyen biz oluyoruz Yani bizim gibi fırsatçılara diyorlarmış

(MEVLANA)

1265 Mesaj
17 Ocak 2010; 9:22:04 

quote:

400 Turkcell
400 sabit hat
400 diğer operatörler.

35 tl lik tarife artık heryöne 1200 olarak ilk haline getirildi.
Bu arada geçmiş fatura dönemlerinde 1200 dk geçmediğinz halde 500er dakika olarak ayrılan bir grubu geçtiğiniz için fazladan alınan paraların iade edileceği duyuruldu.
Fazla kesilen faturalarını iade alabilen pek yok herhalde şu linkleri bir inceleyin isterseniz

http://www.memurlar.net/haber/155144/
http://www.haber7.com/h...cinde-geri-odeyecek.php

110 Mesaj
17 Ocak 2010; 11:16:44 

Merhaba,

Şikayetinizi www.sikayetvar.com da yazarsanız turkcell sizinle fazlasıyla ilgilenecektir. Çünkü sikayetvar.com da sikayet okuaynların sayısı oldukca fazla.

Müşterilerinin önünde rezil olmamak adına sizinle ilgileneceklerini düşünüyorum.

1951 Mesaj
17 Ocak 2010; 11:28:00 

Öyle görünüyorki turkcell herkesi mağdur ediyor , şikayetvar'a şikayet bildirmekde işe yaramıyor kendimde biliyorum

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_8300642/tm.htm]
[image]http://img517.imageshack.us/img517/5199/dhkonyallart
..::GONYA'lıyım, GONYA'lısın, GONYA'lı, GONYA'lıyız, GONYA'lısınız, GONYA'lılar::..

2716 Mesaj
17 Ocak 2010; 11:44:10 

bu durumda eşinizin ,çocuğunuzun ve sizin avea öğretmen hattı kullanması en mantıklısı gibi gözüküyor.bizde öyle yapıyoruz,ayda 16tlye sınırsız görüşme var.boşuna 1200dkymış 400dkymış uğraşma derdinizde yok.

2332 Mesaj
17 Ocak 2010; 18:05:16 

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

Günün anlam ve önemini çok güzel özetlemişsin tebrik ederimm..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ocak 2010; 18:28:29 

Bende de turkcell kamu hattı var. Bu yazılanları da okuduktan sonra itinayla 1200 dk ile diğer operatörler aranacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

162 Mesaj
17 Ocak 2010; 19:04:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Blackberry_Gemini

turkcell ve ahlak. ütopya bu olsa gerek :)

Vodafone kamuya bekleriz. İlk ay 6 "Heryöne" (Bölmeden parçalamadan) 1200 dakika kamu içi 3000 dakika 40 tl

evet türkcell den kaçanları vodofonaya bekliyoruz..
türkcelle kazık atma sırası şimdi bizde...

2332 Mesaj
17 Ocak 2010; 20:23:19 

quote:

Orijinalden alıntı: MartNisan

Bende de turkcell kamu hattı var. Bu yazılanları da okuduktan sonra itinayla 1200 dk ile diğer operatörler aranacaktır.

kardeş şu benim vodayı bir 60 dakka ararmısın sevabına

Uzaklaştırılmış
17 Ocak 2010; 21:04:25 

Her ay en az 300 dk artıyor zaten. Pm den at arıyım.

2332 Mesaj
17 Ocak 2010; 22:37:28 

quote:

Her ay en az 300 dk artıyor zaten. Pm den at arıyım.

Allah razı olsun,ben şaka yapmıştım ama samimiyetin beni çok etkiledi teşekkür ederim..Ama çevrendeki ihtiyacı olan birilerini arayarak sevaba girebilirsin..Bu turkcele herşey müstahak...Tekrar teşekkür ederim...

3426 Mesaj
17 Ocak 2010; 23:17:10 

böyle bir kampanya mı başlatsak. dolmayan süreleri herkes tanıdıkları için kullansın.

2332 Mesaj
17 Ocak 2010; 23:23:38 

quote:

böyle bir kampanya mı başlatsak. dolmayan süreleri herkes tanıdıkları için kullansın.

çok makbule geçer

2787 Mesaj
18 Ocak 2010; 2:03:13 

Süpermi süper olur walla.Hep Turkcell mi bize giydirecek acıkda biz ortalayıp koyalım Hakkımızdır

(MEVLANA)

1460 Mesaj
18 Ocak 2010; 8:53:28 

quote:

guzel fikir.. yeni zamlanan 1500 dkl'larimizin enaz 1000 dk'syla diger operatorleri ararsak, bunun tcelle maliyeti ne olur acaba?

2091 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
kobifone
18 Ocak 2010; 9:22:43 

quote:

Orijinalden alıntı: BuZZLuCK

guzel fikir.. yeni zamlanan 1500 dkl'larimizin enaz 1000 dk'syla diger operatorleri ararsak, bunun tcelle maliyeti ne olur acaba?

yaklaşık 70 tl olur :)

COMINGSOON

1959 Mesaj
18 Ocak 2010; 10:09:31 

@ ar_tryk

Öncelikle tarife ile ilgili konu başlığına konunuzu yazsaydınız daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Tarife ile ilgili konun ehli bir çok kişi size daha yardımcı olabilirdi.

İlgili konu başlığı : http://forum.donanimhab...75/mpage_17/key_/tm.htm

Konusu geçen tarife hiç bir zaman 400+400+400 olarak bölünmemiştir. Bir ara 1200 dakika sözüm ona 1500 dakikaya çıkartılmış ve 500+500+500 olarak bölünmüştü. Sonrasında, 04 Aralık 2009 tarihinde BTK karar çıkartmış ve yapılan bu değişiklik geri alınmıştır. Ayrıca tarifenin 500+500+500 olarak bölünmesinden dolayı tüketiciye fazla gelen tutarlarının da Turkcell tarafından iade edilmesine karar verilmişti. http://resim.donanimhab...pic.asp?m=31351375&p=48

musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr adresine aşağıdaki karar metninin pdf dosyasını ve faturanıza itiraz ettiğinize dair bir eposta atınız. Gerekli işlemlerin yapılmaması durumunda, bu epostanın başvurduğum Tüketici Hakem Heyetinde delil olarak sunulacağını ve hakkımı ararken kaybettiğiniz iş kaybınızı da tanzim edeceğinizi söyleyiniz. Emin olun size ellerinden gelen tüm yardımı yapacaklardır :)

BTK'nın ilgili kararı
http://www.btk.gov.tr/B..._1200-kamu_04_12_09.pdf

1460 Mesaj
18 Ocak 2010; 11:10:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Blackberry_Gemini

yaklaşık 70 tl olur :)

11 TL tcell zarar eder ne guzel

40 Mesaj
18 Ocak 2010; 14:22:53 

turkcell ve iş ahlakı.... ne kadar da zıt kavramlarr...

5500 Mesaj
18 Ocak 2010; 14:45:11 

önce para ,ve sonra yine para,mantaliteleri bu olsa gerek

Uzaklaştırılmış
18 Ocak 2010; 15:03:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Neo_1

Allah razı olsun,ben şaka yapmıştım ama samimiyetin beni çok etkiledi teşekkür ederim..Ama çevrendeki ihtiyacı olan birilerini arayarak sevaba girebilirsin..Bu turkcele herşey müstahak...Tekrar teşekkür ederim...

ok. bişey değil.

67 Mesaj
23 Ocak 2010; 12:34:21 

şu aran kazan muhabbetini burda açmasakta öteki oparetorlerin sayfasındamı açsak konu başlığını benimde aklıma yatıyo

turkcell bize bunu yapıyosa bizde turckele bunu yapalım

"Benim bütün ilgim gelecektedir. Çünkü hayatın geri kalanını orada geçireceğim"

3063 Mesaj
23 Ocak 2010; 12:44:40 

bi adet vodafone hattım var ve eğer bedava dakikası olup artan olursa beni arasın azıcık kontur kazanayım zaten sıfırım çağrı bile atamıyom, öğrenci işi

1764 Mesaj
24 Ocak 2010; 2:56:19 

ahlak mı? ne ahlakı?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1688 Mesaj
24 Ocak 2010; 8:28:35 

walla arkadaslar banada cok kazik atti turkcel internet paketinde

2445 Mesaj
24 Ocak 2010; 10:22:08 

t.cellde çook büyükkk bir çekimm gücü var arkadaşlar neyiniz var yok çekiorlar adamlar... aman dikkat edin...

Her canlı bir gün cansız olacaktır... Bu yüzden Bugünün Tadını Çıkar ;))Unutmayın LimitSizsinizZ...FREEDOM!
[S & ID: 2005.07-71379]
HomeHaber & HepSigorta

1696 Mesaj
24 Ocak 2010; 10:43:28 

quote:

Orijinalden alıntı: by_ProXy

t.cellde çook büyükkk bir çekimm gücü var arkadaşlar neyiniz var yok çekiorlar adamlar... aman dikkat edin...

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Mobil Operatörler » Turkcell » Turkcell in yaptığı ne kadar ahlaki
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.488