Şimdi Ara

Aldığım aracın km'siyle oynanmış..!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
5
Favori
37.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sahibindene ilan verdim, aracın ufak bir kazası vardı, fotoğraflarını da koydum, herşey şeffaf olsun diye. Kaput, tampon ve sağ çamurluk boyalıydı.

Geçenlerde duvara sürttüğüm için yine sağ çamurluk ve tampon boyanmıştı.

Yedek anahtarını kaybetmiştik, yetkili servisten orjinal yedek anahtar getirttik, onu da gidip dışarıda 100-200 liraya yaptırtmadık.

Bütün bakımları yetkili serviste yapıldı.

Gel gör ki 3 senelik 50.000 km de araba almaya niyetlenenler yok boyası var yok kazası var diye arabayı öldürmeye çalıştılar, hatta bazı ustalar çok kazası var bile demişler.

Arabanın toplamda gözüken bir 3-4000 TL masrafı, bir de son boyamadan yine 3000 civarı bir masrafı gözüküyor, ki hepsinin fotoğrafları da mevcut.

İstanbul gibi bir yerden 3 senelik 50000 km de araba alacaksan boyayı vs. dert etmeyeceksin eğer ağır bir kaza yoksa, dert ediyorsan gidip sıfır alacaksın.

İnanılmaz sinirlendim insanlara lanet olsun deyip takasa verdim.

Hem bu km ile oynayan şerefsizler, hem bir halt bildiğini sanıp kendine usta diyenler hem de saçma sapan şeylere takılan bu tip alıcılar yüzünden ikinci elde doğru düzgün dürüst satış yapmaya çalışan insanların gördüğü muamele de değişiyor ne yazık ki

• bizde abime arac almıştık 2012 şubat aylarında arac 67000 km de falandı sonrasında öğrendikki muayenede 2010 yılında 90000kmde yapılmış bizde 71000 kusurde muayeneye soktuk arac sorun cıkarmaya basladı satmaya karar verdik aracın orjinal km sini bulup oyle satalım dedik bizim gibi mağdur olmasın insanlar dedik aracın beyninde kaç km de olduğu bellidir.
    ama beyni de sıfırlamışlardı bizdekinde serviste en son 2012 aralık 149500 km gözüküodu biz şubatta almıştık 2 ayda 8000 yapmıştır diye düşündük aracın beyninde km 13000 gözüküodu hepsini birleştirip km sini yükselttim 176000 de diye sıfır honda araçla takasa girdik tabi ölü fiyata geldi hepsinide söyledik satarken
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerska

bizde abime arac almıştık 2012 şubat aylarında arac 67000 km de falandı sonrasında öğrendikki muayenede 2010 yılında 90000kmde yapılmış bizde 71000 kusurde muayeneye soktuk arac sorun cıkarmaya basladı satmaya karar verdik aracın orjinal km sini bulup oyle satalım dedik bizim gibi mağdur olmasın insanlar dedik aracın beyninde kaç km de olduğu bellidir.
    ama beyni de sıfırlamışlardı bizdekinde serviste en son 2012 aralık 149500 km gözüküodu biz şubatta almıştık 2 ayda 8000 yapmıştır diye düşündük aracın beyninde km 13000 gözüküodu hepsini birleştirip km sini yükselttim 176000 de diye sıfır honda araçla takasa girdik tabi ölü fiyata geldi hepsinide söyledik satarken

En doğrusunu yaparak kul hakkına saygı göstermişsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar bende bu durumdan mağdurum.yaklaşık 2 sene önce 105 binde diye aracı aldım.Aracı aldığımda muayneye girdiği km 5664 den gelmiyordu.Km nin orjinalliğini anlamak için servise gittim ordan rapor aldım.benden bir kaç sene önce araç bakıma girmişti ve benim almış olduğum km den daha düşük bir km deydi.bende aracı satın aldım.bugunlerde ise satmak istediğimde 5664 e mesaj attığımda ben satın almadan hemen 1 ay önce aracın 259 binde muayneye geldiği gördüm ve çok şaşırdım.Şimdi aracımın 5 gün sonra tekrar muaynesi var.Ben bu durumda ne yapmalıyım?Aracı aldığım kişi ilanda plakayı kapatıyordu.Mauyneye şuanki km ile girersem araç ayıplı gibi olacak.Yoksa km sini 265 lere tekrar çıkartıp muayneye sokup tekrar satmalımıyım.Ancak bu durumda ciddi zarar edeceğim.Yoksa aracı muayneye olduğu km ile sokup mahkemeyemi başvurmalıyım?Km yi yükseltmezsem muaynede de kusurlu olarak geçerse birdaha aracı nasıl satacağım.Çok kararsızım acil yardımlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: acarhkn

merhabalar bende bu durumdan mağdurum.yaklaşık 2 sene önce 105 binde diye aracı aldım.Aracı aldığımda muayneye girdiği km 5664 den gelmiyordu.Km nin orjinalliğini anlamak için servise gittim ordan rapor aldım.benden bir kaç sene önce araç bakıma girmişti ve benim almış olduğum km den daha düşük bir km deydi.bende aracı satın aldım.bugunlerde ise satmak istediğimde 5664 e mesaj attığımda ben satın almadan hemen 1 ay önce aracın 259 binde muayneye geldiği gördüm ve çok şaşırdım.Şimdi aracımın 5 gün sonra tekrar muaynesi var.Ben bu durumda ne yapmalıyım?Aracı aldığım kişi ilanda plakayı kapatıyordu.Mauyneye şuanki km ile girersem araç ayıplı gibi olacak.Yoksa km sini 265 lere tekrar çıkartıp muayneye sokup tekrar satmalımıyım.Ancak bu durumda ciddi zarar edeceğim.Yoksa aracı muayneye olduğu km ile sokup mahkemeyemi başvurmalıyım?Km yi yükseltmezsem muaynede de kusurlu olarak geçerse birdaha aracı nasıl satacağım.Çok kararsızım acil yardımlarınızı bekliyorum.

Açıkçası sizin durumunuz biraz zor. 2 sene önce almışssınız ve aracı alırken elinizde bir belge var mı km yazan. ok ise satan kişi sizin km ile oynadığınızı söyleyip işin içinden sıyrılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE

quote:

merhabalar bende bu durumdan mağdurum.yaklaşık 2 sene önce 105 binde diye aracı aldım.Aracı aldığımda muayneye girdiği km 5664 den gelmiyordu.Km nin orjinalliğini anlamak için servise gittim ordan rapor aldım.benden bir kaç sene önce araç bakıma girmişti ve benim almış olduğum km den daha düşük bir km deydi.bende aracı satın aldım.bugunlerde ise satmak istediğimde 5664 e mesaj attığımda ben satın almadan hemen 1 ay önce aracın 259 binde muayneye geldiği gördüm ve çok şaşırdım.Şimdi aracımın 5 gün sonra tekrar muaynesi var.Ben bu durumda ne yapmalıyım?Aracı aldığım kişi ilanda plakayı kapatıyordu.Mauyneye şuanki km ile girersem araç ayıplı gibi olacak.Yoksa km sini 265 lere tekrar çıkartıp muayneye sokup tekrar satmalımıyım.Ancak bu durumda ciddi zarar edeceğim.Yoksa aracı muayneye olduğu km ile sokup mahkemeyemi başvurmalıyım?Km yi yükseltmezsem muaynede de kusurlu olarak geçerse birdaha aracı nasıl satacağım.Çok kararsızım acil yardımlarınızı bekliyorum.

Açıkçası sizin durumunuz biraz zor. 2 sene önce almışssınız ve aracı alırken elinizde bir belge var mı km yazan. ok ise satan kişi sizin km ile oynadığınızı söyleyip işin içinden sıyrılabilir.

Aslında alimde şu şekilde bir belge var.Birlikte expertiz yaptırdık aracı almadan hemen önce serviste.Sadece elimde bu belge var.Ne yapmalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: ferhatzor

arkadaşlar benim başıma geldi şahsı mahkemeye verdim sahibinden com sitesindeki ilan çıktısı yetkili servisten şu tarihte şu km bakıma girmiştir diye yazı aldım avukatıma verdim mahkeme 1,5 yıl sürer ayıplı mal satmaktan hapis cezası bile var araç satılsa bile yinede farkını faiziyle birlikte alabilirsiniz durum bu 6 ay oldu bekliyorum haberlere çıkartcam ****yi bir böyle şerefsizler yüzünden madur duruma düşüyoruz..... herkese çok geçmiş olsun hakkınızı arayın arkadaşler

Tebrik ederim peşini bırakmadığınız için.hatta manevi tazminat da isteyin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE

quote:

Aslında alimde şu şekilde bir belge var.Birlikte expertiz yaptırdık aracı almadan hemen önce serviste.Sadece elimde bu belge var.Ne yapmalıyım?

Üzerinde km bilgisi var ise bir avukat ile görüşün. Yapılacaklar vardır en nihayetinde.

• Devletin Poliside bunu yaparsa
  • merhaba arkadaşlar
    07.06.2013 tarihinde sahibinden.com üzerinden 90 binde 2008 model fiesta aldık ancak dün aracı sorgulattığımda 22.05.2013 de araba muayenede 148 bin km de gözüküyor. aracın ilk sahibi sürücü kursuymuş temizlik yaparken o belgelerde elimize geçti, üstelik elimizde ekspertiz raporu var ancak adam arabayı alır almaz ilanı kaldırdığı için ilanın çıktısı yok sadece linki var mahkemeye vereceğiz. üstelik bunu yapan adam imam diyanette çalışıyor. birde araba çok temiz hiçbirşeyi yanlışı büyük kazası yok dedi bildiğimiz hasarın dışında 5000 tl lik bir hasarı çıktı birde. arayıp birde hakkınızı helal edin diyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arlper -- 22 Haziran 2013; 7:05:00 >
  • Cok sükür sansiniz varmis ki alninizin akiyla cikmissiniz isin icinden kaderine razi olup kullanmaya mecbur insanlar gördüm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARKADAŞLAR YENİ ÜYE OLARAK BUGÜN GİRİŞ YAPTIM.BENDE KİLOMETRESİ OYNANMIŞ ARAÇ MAĞDURUYUM.BURAYA YENİLERİ EKLENMESİN DİYE YAZIYORUM.KARAMAN ERMENEK GÜNEYYURT ÖZTÜRKLER OTOMOTİV ARABA ALMAYA GİTMEYİN DAĞIN TEPESİNDE İNTERNETTEN BİR ARABA SEÇİP GİDİYORSUNUZ.ARACIN FOTOĞRAFLARINI NETTE FOTOŞOP YAPMIŞLAR YAZILAN ÖZELLİKLERİN YARISI ZATEN YOK GİDİNCE O OLMADI BU OLSUN DİYORLAR BİR ŞEKİLDE KANINIZA GİRİYORLAR UYGUN FİYATLA USTAYA GÖTÜR DİYORLAR AMA DAĞIN TEPESİ USTA NE GEZER OLAN USTA DA ONLARIN USTASI BOYASIZ DEDİKLERİ MALZEMELERDE BAKIYON SONRA BOYALIYMIŞ.SEN ORDAYKEN GERİ GETİR HER ZAMAN ALIRIZ DİYOR SONRA ODA YALAN BURASI BENİM DEĞİL KARDEŞLERİMİN DİYOR ODA YALAN KENDİ İŞLETİYOR.VELASIL BEN YANDIM YANMAYIN İNANIP GİTMEYİN GİTTİKTEN SONRA VAHLANMAYIN BEN İNTERNETTE ARAŞTIRDIM HİÇ BİR BİLGİ BULAMADIM BUNU ONDAN GİRİYORUM.EN AZINDAN ARAŞTIRANLAR KURTARSIN KENDİNİ.BİRDE EMEKLİ ASTSUBAYDAN.YAZIYOR YAZIKLAR OLSUN İNSANLAR DA HAYSİYET ŞEREF KALMAMIŞ

• merhaba,
    arkadaşlar malesef araçtan anlayan ve detaycı yapıma rağmen km si düşürülmüş araç furyasına bende bulaştım ve almış bulundum. şu anki durumum aracı aldığım şahıslar aldıgım parayı teklıf etmesıne rağmen 1200 tl gıbı yaptıgım zevkı masraflardan oluşan zararımdan dolayı kabul etmedım ve mahkemelik olduk. aracı bana satan kişi ve onun aldıgı ılk sahıbı(km sini bu kişi oynamış) kıvranıyor. bende zevklı zevklı hem araca bınıyorum hemde zarar etsem 5 bın tl ederım dıye dusunuyorum bır taraftan da mahkemelere emsal karar arayışı içindeyım bakalım ıkı kısı ile irtibata geçtım donuş beklıyorum emsal kararlar mevcut hem ıade hemde faızıyle paranızı alıyorsunuz. ayrıca yaklaşık 12 yıldır aktif ticaretle uğraşıyorum ve araç alıp satıyorum ancak başımıza gelen olayın öyle yönleri varki pişmiş tavugun başına gelmez, konyada audi yetkili servisi bakın dikkat edin yetkili servisi dıyorum doğuş otonun bayısı audi yetkili servisi attarlar a.ş ye aracı gösterdik va aldığımız yanıt aracım km sinin orjinal olup olmadığını göremeyız öyle bi durum yok ekrannında ne yazıyorsa odur dendi. ancak sanayıde sıradan audı wv ustaları anladı ben halen bunun şokundayım anladımkı daha öğreneceğim çok şey var.

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR

• Maalesef sadece bize has bir durum değil avrupada da km düşürme yapılıyor. Önce insan olmak gerek
  • SLM 2008 MODEL DİZEL BİR ARAÇ ALDIM KM.290 000 SINIRINDA .ARACIN KM DIŞINDA EN UFAK BİR SORUNU YOK(ALICILARA GÖRE ) .ARACI SATIŞA ÇIKARDIM FAKAT KM YÜZÜNDEN SATIŞTA SIKINTI YAŞIYORUM. ŞİMDİ DİZEL OLACAK YAŞI AYNI OLACAK NE TESADÜFKİ KM 3 AŞAĞI 5 YUKARI EMSALLERİYLE AYNI OLACAK .MAALESEF İNSANIMIZ ARACIN KM ŞARTLANMIŞĞINDAN ALDATAN VE ALDANAN HER ZAMAN OLACAK .ACİZANE BİR TAVSİYE ALACAĞINIZ ARAÇTA BAKACAĞINIZ SON ŞEY KM OLSUN .VESSELAM
  • 67sl366 plakalı araca dikkat edin
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-61-000-km-de-307-1-4-hdi-xr-peugeot-sahibinden-satilik-147145721/detay
    Bu aracın kmsi ile oynanmış plakasına güvenmeyin şaseden servise değil tuvtürke sorgulatın herşeyi çıkıyor.Satanda herşeyi biliyor hala devam ediyor .Hayret ya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocayayla

67sl366 plakalı araca dikkat edin
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-61-000-km-de-307-1-4-hdi-xr-peugeot-sahibinden-satilik-147145721/detay
    Bu aracın kmsi ile oynanmış plakasına güvenmeyin şaseden servise değil tuvtürke sorgulatın herşeyi çıkıyor.Satanda herşeyi biliyor hala devam ediyor .Hayret ya..

2003 model araç zaten 61 bin km de olamaz. bi de dizelse..

• arkadaşlar bende 2011 model 43binde dizel bi araç aldım. aldığımda servisten expertiz raporuna güvenerek aldım. aracın servise 10 binde bir geldiği görülüyor ve garantisi halen devam ediyor en son 2013 kasımda 41binde servise girmiş.
    sorum şu aracın farını değiştirmek için oto elektrikçisine gittim gelmişken km ye baktıralım dedim ve km'siyle oynandığını söylediler, servis ise oynanmamış olduğunu söylüyor kime inanacağımı şaşırdım araba iyi görünüyor.ama içime kurt düşürdüler. kime iananacağımı şaşırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: streetcat72

arkadaşlar bende 2011 model 43binde dizel bi araç aldım. aldığımda servisten expertiz raporuna güvenerek aldım. aracın servise 10 binde bir geldiği görülüyor ve garantisi halen devam ediyor en son 2013 kasımda 41binde servise girmiş.
    sorum şu aracın farını değiştirmek için oto elektrikçisine gittim gelmişken km ye baktıralım dedim ve km'siyle oynandığını söylediler, servis ise oynanmamış olduğunu söylüyor kime inanacağımı şaşırdım araba iyi görünüyor.ama içime kurt düşürdüler. kime iananacağımı şaşırdım

Dert etmenize gerek yok hocam gidin servise.dökümü isteyin. Her 10 bin kmde servise hakkaten gitmişse sıkıntı yoktur. Ayrıca elektrikçi nerden çıkarmış km ile oynandığını?

• quote:

Orijinalden alıntı: streetcat72

arkadaşlar bende 2011 model 43binde dizel bi araç aldım. aldığımda servisten expertiz raporuna güvenerek aldım. aracın servise 10 binde bir geldiği görülüyor ve garantisi halen devam ediyor en son 2013 kasımda 41binde servise girmiş.

yetkili servis öle diyosa sorun değildir başka bi şehirde birdaha göster hocam boşver takma milleti
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.