- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Aldığım aracın km'siyle oynanmış..!!!
149 Cevap25057 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1902 Mesaj
5 Şubat 2012; 16:26:43 

8 sene üzeri araçların kaç km de oluğu okadar da önemli değil. yeni 5 seneye kadar dikkat edilir. sonrası zaten kullan değiştir araçlar olarak bakıyorum

1121 Mesaj
5 Şubat 2012; 16:39:49 

Bir arkadaşın arkadaşı 30000 bin küsür km'de araç alıyor. Focus I sanırım araç,olay da biraz eski.
Aracı kullanırken her zaman yaptığı 200 küsür km yol 150 km çıkıyor.
Bir iki kez böyle olunca adam götürüyor.Bir bakıyorlar ki araç sayıcı mile ayarlıymış km'ye ayarlayınca 50000 km civarı olmuş.
30000 km için fark fazla değil ancak 100000 kmdeki araç 160000 km olur.Her şeye dikkat etmek lazım bu devirde.

12 Mesaj
6 Şubat 2012; 8:29:27 

İlave edeceğim diğer husus ise şu: Muhakkak savcılığa suç duyurusunda bulunun. Yapılan iş nitelikli dolandırıcılık veya özel evrakta sahtekarlığa girer.

12 Mesaj
6 Şubat 2012; 8:42:31 

(ARKADAŞLAR BİRAZ DAHA DERLEDİM METNİ KOLAY GELSİN)

Evet arkadaşlar bende km sahtekarlığı kurbanıyım. 2009 Model Corsa 165000 km iken 53000 km diye bana yutturdular. Bu duruma karşı yapılması gerekenler şunlar:
Araç alırken:
1-Kesinlikle araç yetkili servise götürülerek en son servise hangi tarihte girdiğine bakılmalı.
2-Özel yetkili servise gitmeyiniz. Size doğru kilometre bilgisini veremezler.
3-Sahtekar satıcı sizi özel yetkili servise götürmek isteyebilir. (Beni de bu şekilde kandırdılar.) Başka bir şehirden araç alacaksanız kesinlikle acele etmeyin ve aracı sıra da olsa randevu da verseler yetkili servise götürün.
4-Aracı ekspertize sokun ve ekspertiz raporuna üzerinde yazılı olan km'yi işletin ve ekspertiz raporunu kesinlikle kaybetmeyin.
5-İkinci el araç satın alırken noter sözleşmesine "Alıcı ve satıcı aracın üzerinde görünen kilometresinin ... km olduğunu gördüklerini ve bu durumu bilerek aracı alıp/sattıklarını" gibi bir ibare koydurun.

Araç alındıktan sonra km sahtekarlığı yapılmışsa:
1-Aracı satın almışsanız 30 günü geçirmeden derhal tüketici mahkemesine dava açınız.
2-30 Günlük süre geçerse tüketici mahkemesine değil asliye hukuk mahkemesine tazminat davası açabilirsiniz. Bu durumda süreç uzar...
3-Vergi daireleri bilgisayar sisteminden “PLAKA İLE ARAÇ SAHİPLERİ SORGULAMA” kısmından rapor alın. Bu raporda aracın hangi tarihte kimin üzerine tescil edildiği, yani hangi tarihte aracı kimin satın aldığı yazmakta.
4-Sonra yetkili servise giderek aracın hangi tarihlerde servise girdiğine dair bilgi edinin. Bu bilgide kesin rakamlar yer alsın. Buna dair rapor isteseniz de servis size rapor vermeyecektir. Resmi raporun mahkeme, savcılık tarafından istenmesi gerekmekte.
5-Son olarak savcılığa suç duyurusunda bulunun.
6-Dilekçe örneği isterseniz tepenko@gmail.com adresine mail atın. Elimden geldiğince size yardımcı olmaya çalışırım. Saygılarımla.

4761 Mesaj
6 Şubat 2012; 9:18:15 

bence mahkemeye ver paranı geri alma... cezai yaptırım uygulansın biraz uğraşırsın paranıda alırsın ama adamıda perişan ederisn.

11158 Mesaj
6 Şubat 2012; 10:26:08 

quote:

Orijinalden alıntı: tepenko

Evet arkadaşlar bende km sahtekarlığı kurbanıyım. Bu duruma karşı yapılması gerekenler şunlar:
Araç alırken:
1-Kesinlikle araç yetkili servise götürülerek en son servise hangi tarihte girdiğine bakılmalı.

İyi söylüyorsun da bu forumda bile garantisi bittikten sonra arabamı bir daha yetkili servise götürmem diyen kişiler var. İşin garibi bunu diyen kişilerin bir çoğu da ikinci el araba alırken yetkili servis kayıtlarına bakarım diyor. Nasıl olacak bu iş.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

1133 Mesaj
6 Şubat 2012; 11:09:56 

piyasada satılan araçların çoğunun km sinin düşürüldüğünden emin olabilirsiniz.
onbinlerce şirket aracı var piyasada ve satılan araçların büyük kısmını oluşturuyor.
buna rağmen araç kaç yaşında olursa olsun 150 000 km üstü araç çok az bunda bir terslik yok mu?

2010 megane 3 dynamic pp cam tavan

482 Mesaj
6 Şubat 2012; 11:52:31 

arkadaşlar yazdan beri araba baktım durdum.şöyle 2007-2008 model km'si 80-100000 de felan dizel astra focus megane.öyle bişey ki km'si düşük olsun diyorsun,düşük olanlara da şüpheyle yaklaşıyorsun.bu şüpheyle yaşamaktansa şartları zorlayıp gittim sıfır aldım aralıkta.piyasa çok kötü vallahi.kimseye güvenilmiyor.adam ilanda 2 buçuk parçada boya var diyor.bi de bu çıktı.buçuk boya.sahtekarlık dizboyu.şimdi babama 2006-2007 fiesta,corsa bakıyoruz.pazarda 10-15 tane var.ama ince elemek sık dokumak lazım.bakalım artık...

bir ignliiz üvnsertsinede ypalın arşaıtramya gröe, kleimleirn hrfalreiinn hnagi srıdaa yzalıdkılraı ömneli dğeliimş. öenlmi oaln brinci ve snonucnu hrfain yrenide omlsaımyış. ardakai hfraliren srısaı krıaışk oslada ouknyuorumş. çnükü kleimlrei hraf hraf dğeil bri btüün oalark oykuorumuşz. bkıan nıasl da dguzun odnuukuz, igilnc dgiel mi?FROUM DNOAINM HBEAR
2012 ASTRA SPORT
2012 CORSA COLOR

3683 Mesaj
6 Şubat 2012; 12:03:28 

Bu adamlar yüzünden orjinali düşük km olanlar zarar görüyor.

2005 de 0 olarak aldığımız doblo aracımız var şu an 65k kilometrede kimse inanmıyor.

When a man lies, he murders some part of the world
These are the pale deaths which men miscall their lives
All this I cannot bear to witness any longer
Cannot the kingdom of salvation take me home

7656 Mesaj
6 Şubat 2012; 12:20:53 

Forumda bile bu sekilde araba satan var nedense sattigi arabalarin hicbiri 100 bin km uzerinde degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

'02 Corsa 1.8 GSI-Corsa Ç.
Xmax 250 ABS

1675 Mesaj
6 Şubat 2012; 13:13:19 

Konu baya bir hort olmuş

2013 C4 Exclusive Cam Tavan Neptün Mavi - Golf V 1.4 TSI 140 PS
iPhone 5S 16 GB - Sony Playstation 3 320 GB
Sakarya University - Information Systems Engineering

525 Mesaj
6 Şubat 2012; 13:30:42 

Bence galerici arkadaşı yemiş.
Çünkü galerici gibi bir çakalın km'si oynanmış bir aracı anlamayacagını sanmam. Km'yi kendisi düşürüp sana dost kazığı sokmaya çalışmış. Tutmayıncada böyle bir tiyatro oynamış size. Geçmiş olsun.

Phantom Phorever

2589 Mesaj
6 Şubat 2012; 14:46:13 

Arkadaşlar...... KM'si düşürülmeyen araç mı var Türkiye'de????? Öyle bir şey yok ki zaten, boş boş tartışıyorsunuz.... Siz hiç 500.000 600.000 binde araba gördünüz mü? Yani 20-30 yıllık araçları kastediyorum... onlarda bile hep 100-200 bin km arası^^ Açın Sahibinden.com'u ve 300-400 binin üzerindeki araçlara bakın... bu kadar mı az Türkiye'de? Yoksa memlekette 200 binn sonra tüm araçlar garajlara çekilip kullanılmıyor mu?

13 Mesaj
23 Şubat 2012; 2:23:25 

ben de bugün öğrendim ikinci el aldığım aracımın km'sinin düşürülmüş olduğunu!!! ne yapacağımı bilmiyorum.

Oktay Çetinkaya

259 Mesaj
23 Şubat 2012; 4:37:45 

Bence km ile oynanması dolandırıcılık ve bunu yapanlara ve yaptıranlara ağır cezalar verilmesi lazım.ama birde şöyle bir durum var ! mesela benimde satılık ilk sahibi olduğum ve taksiden çıkardığım toyota marka gümüş renk aracım var,kilometresi 310.000,aracımın kilometresi yüksek ama döküntü ve motoru bitik bir araç değil,şimdi gelen kişiler araca bakıp inceliyorlar ve beğeniyorlar.buraya kadar herşey normal,aracı beğeniyorlar ama çoğunun söylediği km yüksek ! yüksek ama motorun durumu iyi diyorum,fiyatıda ona göre diyorum,bana başka örnekler veriyorlar ! internetten baktık-falan yerde aynı fiyata düşük km'li araç var,bu kadar km nerde yapmış,ilk sahibiyim takside kullandım diyorum,yok bilmem aracın km'si yüksek o yüzden bizlere dahada ucuza vermen lazım gibi bir çok saçma durumda kaldım ! vede gelen her kişide km yüzünden aracı değerinin altında alabilmek için uğraşıyorlar ! aracı orjinal metalik gümüş rengine boyattım,birde km'sini düşürsem ve bayanda diyede yazdığım zaman kimse birşey anlamaz çünkü servis kaydıda yok ! peki bunları yapmayıpda gerçekleri söyleyince ne oldu! şu oldu-doğru söyliyeni dokuz köyden kovarlar hesabı oldu ! vede o soran kişilerden bazıları(biliyorum) gidip aynı fiyata aynı model 100.000'de araç alıyorlar ! üstelik aracımı tanıtırken ikazda bulunuyorum ! piyasadaki araçlarda km'si ile oynanmış araç çok diye,ve söylediğiniz o fiyat ile km orantısız dediğim halde.ama yinede alıyorlar,nedenmi ? çünkü bizim millet kendi kendini kandırmayı seviyor ! yani km ile oynamış olabileceğini bile bile gidip o aracı alıyorlar! doğru söyliyenin aracını değil ! şimdi soruyorum size,onca kızıyorsunuz millete km ile oynadılar diye ? peki ben doğruyu yapıyorumda ne oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk_marina -- 23 Şubat 2012; 4:42:34 >

GIGABYTE 970A-D3 / AMD FX Series 4100 / SAPPHIRE HD7850 O.C. 2GB 256Bit / (3X4) HI-LevEL 12GB 1333MHz / WD 500 GB Cav.Blue / WD 1 TB Cav.Blue / XCLİO A380 / XIGMATEK 80PLUS 850W / Samsung BX2350 23'' / Logitech Gaming Keyboard G105 / A4 Tech X7 Lazer Oyuncu Mouse

539 Mesaj
23 Şubat 2012; 7:44:40 

en güzeli tuvturk kayıtlarına bakın km yazıyor. iki yılda bir girmek zorunda.

2349 Mesaj
23 Şubat 2012; 8:25:09 

tuvturk kayitlari açık değilki. aracın sahıbınden mi isteyeceğiz? ben araci bi sene önce aldım bende muayene kağıdı yok derse ya da son muayene hariç değerlerini attım derse ne diyeceğiz.

1180 Mesaj
23 Şubat 2012; 9:05:16 

quote:

Orijinalden alıntı: ototube
Kmye bakıldığında gözüken değer direksiyon ve pedallar tarafından da onaylanmalıdır.İlk dikkat edilmesi gerek parçalardır.Direksiyon pahalı bir parçadır en az 500 liradan başladığını biliyorum.Sonra aracın alt takımı ve malzeme takırtısıdır.

2008 model Lineamın deri direksiyonu 20 binli kilometredeyken soyulmaya başladı. Araç şu an 46 bin kilometrede. İlk sahibiyim. Siz benim aracımı almak isteseniz direksiyona bakıp "Bu araç 200 bin yapmış hacı, kilometre düşürmüşsün!" dediğinizde haklı mı olacaksınız?

Güncel arabalarım: Chevrolet Captiva high inci beyazı 2011, Fiat Linea T-jet emotion cruise control ESP lal kırmızısı 2008 Güncel kameralarım: Nikon D7000, 50mm 1.8D, 85mm 1.8D, 24-85mm 2.8-4D, SB-800; Canon EOS 550D, 18-55mm 3.5-5.6

2478 Mesaj
23 Şubat 2012; 9:35:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ihsanokur

2008 model Lineamın deri direksiyonu 20 binli kilometredeyken soyulmaya başladı. Araç şu an 46 bin kilometrede. İlk sahibiyim. Siz benim aracımı almak isteseniz direksiyona bakıp "Bu araç 200 bin yapmış hacı, kilometre düşürmüşsün!" dediğinizde haklı mı olacaksınız?

bu parçalar bu konuda ilk dikkat edilecek parçalardır demişim güzel kardeşim, yani birçok etkenin yanında bunlar ilk bakılacak sonrasında da diğer durumlar da incelenerek bir sonuca varılmaya çalışılır anlamında...

Şöyle dememişim:

"Direksiyonu yıpranık araba alınmaz."

1812 Mesaj
23 Şubat 2012; 10:43:40 

Alacağınız arabanın kmsinin orjinalliğini alıcı değil satıcının kanıtlaması gerekir; kanıtlayamıyorsa başka arabaya bakacaksınız, fiyatı uggundu vs. diye almayacaksınız. Ben kendi arabamı satarken aracın tüm belgelerini alıcı arkadaşa vermiştim, kendiside kontrol etmişti (2. el almış olmama rağmen). İlla yetkili servis kayıtlı olmasına gerek yok, bakımları nerede yaptırdıysanız elbet size bir belge veriyorlar. Kısaca satıcı aracın belgelerini ortaya döker, alıcı kontrolünü yapar, baktınız herşey tamam alım-satım yapılır. Orjinallik sadece boya ve değişenle değildir.

donanımhaber

3225 Mesaj
23 Şubat 2012; 10:53:59 

bizim bir arkadaş araba alacaktı. saf diyor ki yetkili serviste hepsi çıkar. anlattım anlattım. baktım anlamıyor. hee çıkar peki diyip kapattım mevzuyu. çok dikaktli olmak gerekir. siz yine uyanıkmışsınız. benim arkadaş gibi saflar çok var piyasada

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

3578 Mesaj
23 Şubat 2012; 11:05:49 

quote:

Orijinalden alıntı: parcifal

en güzeli tuvturk kayıtlarına bakın km yazıyor. iki yılda bir girmek zorunda.

Bizim 2ay once girdigimiz muayenede tuvturk calisani km ye bakmadi bana sordu benim soyledigimi not aldi yani km yi dusuk soylesem kimse anlamazdi

HEP DESTEK
TAM DESTEK

5771 Mesaj
23 Şubat 2012; 11:10:28 

quote:

Orijinalden alıntı: bangsuui

Alacağınız arabanın kmsinin orjinalliğini alıcı değil satıcının kanıtlaması gerekir; kanıtlayamıyorsa başka arabaya bakacaksınız, fiyatı uggundu vs. diye almayacaksınız. Ben kendi arabamı satarken aracın tüm belgelerini alıcı arkadaşa vermiştim, kendiside kontrol etmişti (2. el almış olmama rağmen). İlla yetkili servis kayıtlı olmasına gerek yok, bakımları nerede yaptırdıysanız elbet size bir belge veriyorlar. Kısaca satıcı aracın belgelerini ortaya döker, alıcı kontrolünü yapar, baktınız herşey tamam alım-satım yapılır. Orjinallik sadece boya ve değişenle değildir.

Farklı durumlar da olabiliyor.
Benim aracım sanayi bakımlı, ama nasıl bakımli...1999 Honda Accord 3.0 V6
İzmir 3. Sanayide ustaların çoğunu tanırım. Kim iyi kim kötü bilirim
Kendim de makina mühendisiyim, mekanikten biraz da anlarım.
Elektronik ve ses sistemi konularına EGO Music Center, Erhan ve Orhan bakar.
Elektrik ve klima konularına Oğuz Oto Kilometre, Tuncay Abi bakar.
ÖN düzen, balans vs. Konularına Sen Oto Cihan Usta bakar.
Döşeme, elektrikli koltuk vs konularına Ercü Oto Döşeme bakar.
Mekanik konularına Hondacı Apo Usta bakar.

Parçaları ise genelde Amerika'dan orjinal olarak ebay'den alır, getirtirim. Hem ucuza malolur, hem de orjinal olur. Uydurma parça ve işlem yoktur.

Benim aracımın bakımlarının hiçbir kaydı yoktur. Sadece yağ değişiminde ustamın sinyale taktığı küçük kağıt vardır. Neyi ne zaman değiştirttiğimi hatırlarım.
Ama iddia edebilirim ki, benim aracımın aynısından, aynı yaşta daha bakımlısı zor bulunur.

Bakımlarının kaydı olması iyidir, ama ben aracımı satacağım zamanı düşünerek kullanmam, kendi keyfim ve zevkim için kullanırım. Mekaniğine güvenmeliyim, beni yolda bırakmayacağından emin olmalıyım, bu yüzden bakımlarını düzgün yaptırırım, ama hiçbir kaydını tutmam.

Alacak olan kişi de istediği yere, istediği ustaya götürüp baktırsın, içine sinerse alsın.
Çevremden arabamı satmayı düşündüğüm zaman almak isteyenler de var, ama ne tanıdıktan araba alırım, ne de tanıdığa araba veririm.

Selamlar ve saygılarımla

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2309 Mesaj
23 Şubat 2012; 11:48:16 

Ben bakarken istediğim aracın 98-2000 modellerine baktım, 200k üstü ilan yoktu neredeyse.. Hepsi 160.000 km'de, tüm bakımları yapılmış, motor yürüyen kusursuz araçlardı. Yanına gittiğimde ise tuşlarında yazı kalmamış, direksiyon & vites derileri yıpranmış, her halinden 300k yı devirmiş ve sahibinin çalıştırırken bildiği tüm duaları okuduğu araçlarla karşılaştım. Sonra gittim 240.000 km'de olan, ancak içi, direksiyonu, boyası diğerlerinden daha temiz olan bir aracı daha fazla ücret ödeyerek aldım.. Sonrasında serviste karşılaştığım ve aracını son 2-3 ay içerisinde düşük km olarak alan kişilerin sorunlarına şahit oldum ve usta 160.000'de dediğin araç muhtemelen 500k'yı devirmiştir, ona göre kıyasla sorunları diyordu.

To good to be true, yani kabaca doğru olmak için çok iyi, ikinci el araç bakarken akıldan çıkarılmaması gereken bir söz. 1998-2002 model, fiyatı ucuz, tüm bakımları yapılmış ve olması gereken kilometrenin üçte birinde bir araç bulmak malesef ki imkansıza yakın. Ayrıca ilanlardaki bakımlı, yeni değişti gibi ibarelerin de neredeyse tamamına yakını yalan..

Bu felek kimine kavun,
Kimine kelek yedirdi...

1210 Mesaj
23 Şubat 2012; 16:04:52 

en çok focus 2 dizellerde yapıyorlar. uyuz oluyorum. millette 100 bin psikolojik sınırı var diye özellikle 90-100 bin arası focusları adamakılı bi araştırmadan almamak gerekiyor.

Confidence in Motion

2920 Mesaj
23 Şubat 2012; 17:12:44 

quote:

Orijinalden alıntı: keremersoy

en çok focus 2 dizellerde yapıyorlar. uyuz oluyorum. millette 100 bin psikolojik sınırı var diye özellikle 90-100 bin arası focusları adamakılı bi araştırmadan almamak gerekiyor.

bende bir tane rastladım focus 2 otomatik bagcilar oto center den araç 180 binden 90 bine çekilmiş fakat galerici bana direk söyledi km si düşürülmüş diye ...
fiyatida uygundu bu sebepten

micra>Civic>focus>PoloGTI>Getz

13 Mesaj
23 Şubat 2012; 21:45:41 

böyle bir durumla karşılaştığımızda ne yapabiliriz bilen var mı? hukuksal haklarımız nelerdir. ikinci el araba aldık ama galerici inkar ediyor km'sini düşürdüğünü. onun düşürmemiş olması ayıplı mal satmadığını gösterir mi. aldığımız arabanın km'sinin düşürülmüş olduğunu tespit ettiğimizde bir ay içinde iade edip paramızı alabiliyor muyuz? bu arabaya masraf yaptık peki ya o masraflar ne olacak?

Oktay Çetinkaya

1812 Mesaj
24 Şubat 2012; 9:05:10 

quote:

Orijinalden alıntı: oktay.ck
böyle bir durumla karşılaştığımızda ne yapabiliriz bilen var mı? hukuksal haklarımız nelerdir. ikinci el araba aldık ama galerici inkar ediyor km'sini düşürdüğünü. onun düşürmemiş olması ayıplı mal satmadığını gösterir mi. aldığımız arabanın km'sinin düşürülmüş olduğunu tespit ettiğimizde bir ay içinde iade edip paramızı alabiliyor muyuz? bu arabaya masraf yaptık peki ya o masraflar ne olacak?

Daha önce km düşürme ile açılmış bir konu, umarım size yardımcı olur.

Yargı'dan kilometre ile oynayanlara tokat gibi yanıt!
http://forum.donanimhaber.com/m_42421946/tm.htm

donanımhaber

200 Mesaj
25 Şubat 2012; 13:16:25 

bende 15 bin tl ye pejo 206 almistim , km si oynanmis meger gercekte 245bindeymis :)) 2bin tl zarar ettik te sattik , 2. el araba bulamadik saglam , problemsiz , o pejo yuzunden en son sifir fiesta dizel aldi babam :) pejonun kmsiyle oynayan serefsize cok sey borcluyum :))

1616 Mesaj
25 Şubat 2012; 13:36:17 

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

aracım 2005 model 55 binde kimse orjinal kim olduğuna inanmıyor.ama serviste kayıtları var

Bizimkine de inanmıyorlar '98 Model 98 Binde

Yaş 17
BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİR www.turkiyekanbankasi.com
BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİR https://twitter.com/trkykanbankasi
BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİR https://www.facebook.com/groups/turkiyekanbankasi/

12 Mesaj
28 Şubat 2012; 8:43:39 

Dün bir şey daha öğrendim. Eğer şahıstan almışsanız arabayı, alacak davası için asliye hukuk mahkemesinde tazminat davası açmak gerekiyor. Satıcı ticaret erbabı veya ticaretle uğraşan kişi(Galerici ise) Tüketici hakları kanununa göre davayı tüketici mahkemesine açmak gerekiyor...

7 Mesaj
7 Mart 2012; 13:02:00 

arkadaşlar benim başıma geldi şahsı mahkemeye verdim sahibinden com sitesindeki ilan çıktısı yetkili servisten şu tarihte şu km bakıma girmiştir diye yazı aldım avukatıma verdim mahkeme 1,5 yıl sürer ayıplı mal satmaktan hapis cezası bile var araç satılsa bile yinede farkını faiziyle birlikte alabilirsiniz durum bu 6 ay oldu bekliyorum haberlere çıkartcam ****yi bir böyle şerefsizler yüzünden madur duruma düşüyoruz..... herkese çok geçmiş olsun hakkınızı arayın arkadaşler

96 Mesaj
18 Mart 2012; 22:07:56 

60000 bakımı yetkili serviste yapılmış kayıtlı bir aracın km oynanma ihtimali varmıdır arkadaşlar nereye ne soracağız ?

Herkes Pinokyo Gibi Tahtadan İnsana Dönüşme Şansı Bulamadı , Kimileri Hep Odun Kaldı.

3049 Mesaj
18 Mart 2012; 22:27:23 

babamda 2005 kangoo var 74000 de
satmaya kalksa kimi inandıracak bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belenenses -- 18 Mart 2012; 22:28:47 >

http://www.youtube.com/watch?v=bpl-hptfNKQ
9.57 den itibaren

1 Mesaj
18 Mart 2012; 22:28:47 

Geçmiş olsun

6728 Mesaj
18 Mart 2012; 22:42:58 

quote:

Orijinalden alıntı: red_blue

60000 bakımı yetkili serviste yapılmış kayıtlı bir aracın km oynanma ihtimali varmıdır arkadaşlar nereye ne soracağız ?

Yetkili serviste sadece 60.000 değil daha önceki bakımların tarihleri var..Bu araba garanti boyunca yetkili servise gidiyor..10 -20 - 30 - 40 - 50 .000 km bakımlarını tarih olarak döktürün.Kaç yılda kaç km yapmış ? O mukayese ile az çok gerçek km anlaşılır..Ve.en son bakım tarihi ile mukayese yapın..3 yıl önce 60.000 bakıma girdiyse şimdi 75.000 de olamazYETKİLİ SERVİSE SOKUN EXPERTİZ YAPTIRIN Marksına göre 100 - 250 LİRA ARASI....Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 18 Mart 2012; 22:45:20 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

96 Mesaj
18 Mart 2012; 22:43:11 

km oynama aracın direksiyonundan,pedallarından da anlaşırlır diye yorumlar var
peki 2008 model bir aracın lastiklerinin eski olması normalmidir ? yoksa bir işaret olabilirmi ? Araç 67000 km de

Herkes Pinokyo Gibi Tahtadan İnsana Dönüşme Şansı Bulamadı , Kimileri Hep Odun Kaldı.

3049 Mesaj
18 Mart 2012; 22:47:17 

quote:

km oynama aracın direksiyonundan,pedallarından da anlaşırlır diye yorumlar var
peki 2008 model bir aracın lastiklerinin eski olması normalmidir ? yoksa bir işaret olabilirmi ? Araç 67000 km de

kritik
senede 17000 civarı eder
normal şartlarda üzerinde 2. lastikler olması gerek , ve onlarında çok eski olmaması gerek
hiç lastik değişmemiş olma ihtimali az da olsa var

9.57 den itibaren

6728 Mesaj
18 Mart 2012; 22:47:42 

Ben lastiklerimi 75.000 de değiştirdim..Normali 60 - 90.000 arası yıpranma durumuna göre lastik değişiyor..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Mart 2012; 22:50:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ŞAhin

Evet yanımda aradı.İstersen çağırayım kendisini dedi yok dedim yüz yüze gelmek istemediğimi söyledim.Çok pişmanmış yaptığı yanlıştan çok üzüntü duyuyormuş.Tanıdığımız bir savcıya olayı anlattım eğer ıspatlarsanız görevinden dahi olur dedi.bu olayın tamamen dolandırıcılık olduğunu söyledi

Sana tek sözüm var:
Eğer Ispatlayabiliyorsan acıma.
Ders olsun insanları enayi yerine koyanlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 18 Mart 2012; 22:51:35 >

96 Mesaj
18 Mart 2012; 22:53:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

kritik
senede 17000 civarı eder
normal şartlarda üzerinde 2. lastikler olması gerek , ve onlarında çok eski olmaması gerek
hiç lastik değişmemiş olma ihtimali az da olsa var

Yani lastikleri degismediyse 67000 km de olabilir diyorsunuz dogrumu anladım

96 Mesaj
18 Mart 2012; 22:57:59 

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Ben lastiklerimi 75.000 de değiştirdim..Normali 60 - 90.000 arası yıpranma durumuna göre lastik değişiyor..

Yani normalmi ?

3049 Mesaj
18 Mart 2012; 22:58:44 

quote:

Yani lastikleri degismediyse 67000 km de olabilir diyorsunuz dogrumu anladım

lastiklerin eski olmasının tek açıklaması km orjinalse alındığından beri değişmemiş olmasıdır
o da zor bir ihtimal bana göre
continental vanco gibi lastiklerin kenarı istanbul içinde 40000 de biter vaziyetteydi
kaldıki bu lastik ticari lastiği

dediğim gibi bana göre , fatklı görüşler olacaktır

9.57 den itibaren

96 Mesaj
18 Mart 2012; 23:03:19 

quote:

lastiklerin eski olmasının tek açıklaması km orjinalse alındığından beri değişmemiş olmasıdır
o da zor bir ihtimal bana göre
continental vanco gibi lastiklerin kenarı istanbul içinde 40000 de biter vaziyetteydi
kaldıki bu lastik ticari lastiği

dediğim gibi bana göre , fatklı görüşler olacaktır

Yani oynanma ihtimali var off ya ne yapacağım ben
Yarın servisi arayıp km analizi istesem telde yardımcı olurlar mi acaba ?

3049 Mesaj
18 Mart 2012; 23:08:17 

quote:

Yani oynanma ihtimali var off ya ne yapacağım ben
Yarın servisi arayıp km analizi istesem telde yardımcı olurlar mi acaba ?

olurlar muhtemelen
araç 2008 ise 2010 da yetkili servise girmiştir büyük ihtimal
anormal bişey yoksa ilk sahibi ise 30-50000 aralığında girmiş olmalı

atıyorum 2010 da 60000 bakımına girdiyse o araba 100000 i rahat devirmiştir

9.57 den itibaren

2920 Mesaj
18 Mart 2012; 23:09:23 

sendemi birütüs diyecektim ki gecen okudugum msj miş

geçmiş olsun tekrar ..

umarim haledersiniz .

micra>Civic>focus>PoloGTI>Getz

6728 Mesaj
18 Mart 2012; 23:10:03 

Bakın ben kendimi söyleyim..Kim ne yapmıştır bilemem..Ben tam 8 yılın içindeyim iki yıl önce lastik değiştirdim...Şu an 101.000 km deyim..Lastiklerim yıpranmamışıtıı...6 yıllık lastik eskimiştir değiştir diyenler çok oldu..Mecburen değiştirdim..Yani en az bir 90.000 yapardım...Ama 75.000 de değiştim..Şu anda 101 bin km deyim..demekki iki yılda 26.000 km yapmışım..İşte hesap..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 19 Mart 2012; 0:30:04 >

96 Mesaj
18 Mart 2012; 23:24:42 

quote:

olurlar muhtemelen
araç 2008 ise 2010 da yetkili servise girmiştir büyük ihtimal
anormal bişey yoksa ilk sahibi ise 30-50000 aralığında girmiş olmalı

atıyorum 2010 da 60000 bakımına girdiyse o araba 100000 i rahat devirmiştir

Yetkili servis kayıtlarindan anlayabilirim o zaman tabi kullanimdan kullanıma değişir km işi
Lastiklerin eski olmasına tamircinin yaptığı yorum lastikler değişmiştir eski lastikle olabilir tabi o da

96 Mesaj
18 Mart 2012; 23:26:06 

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Bakın ben kendimi söyleyim..Kim ne yapmıştır bilemem..Ben tam 8 yılın içindeyim iki yıl önce lastik değiştirdim...Şu an 101.000 km deyim..lastiklerim yıpranmamışıtıı...6 yıllık lstik eskimiştir değiştir diyenler çok oldu..Mecburen değiştirdim..Yani en az bir 90.000 yapardım...Ama 75.000 de değiştim..Şu anda 101 deyim..demekki iki yılda 26.000 km yapmışım..İşte hesap..

Iki seçenek var bu durumda ya lastikler eski lastiklerle değişti yada km oynandı

4 Mesaj
29 Mart 2012; 18:15:06 

yalnız şunu unutmayın arkadaşlar; kanıt olarak sahibinden comun ilan sayfasının çıktısını alıyorsunuz ama, kişi üyelik bilgilerini feyk olarak doldurmuştur. yani ona ait olduğunu ispatlamakta zor iş. telefon nosundan belki ispatlanmaya çalışılır ama yine de zor diyorum. ben uğraşmıyacam, zararına satacam artık. daha da davosa gelmem :)

2576 Mesaj
29 Mart 2012; 20:54:45 

siz yine sansliymissiniz, tanidik galerici imis,
tanidik olmasaydi cok ugrasirdiniz.
Zaten bu isler genelde galericilerde oluyor,
hepsine suclamiyorum ama cogu bu isi yapiyor.
Al 150 bin km'deki araci dusur 70 bine, sat. Ne guzel kar.

2221 Mesaj
29 Mart 2012; 21:55:04 

Sırf bu gibi durumlarla karşılaşmamak için sıfır km Albea aldım.

1 Mesaj