Disk birleştirici
19 Cevap788 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

474 Mesaj
16 Ocak 2010; 14:39:07 

Arkadaşlar sistem derecelendirmede en az puanı harddisk alıyor ( diğerleri 7.5, hd 5.9). Bunun sebebini çözmek için disk birleştirme yapmak istiyorum. Fakat disk birleştiriciyi açarken, görev zamanlayıcıyı aktif hale getirdikten sonra açın diye bir uyarı geliyor. Görev zamanlayıcı açıyorum fakat nerden aktif edilecek. Birde harddiskin düşük puan almasına sebeb olan şey nedir. Harddiskim seagate 750 gb, 32mb, kötü bir tercihmi olmuş, sizin yorumunuz nedir bu harddiskle ilgili? Bide extra soru olarak harddisklerde raid diye bişeyden bahsediliyor. Bu ne anlama gelir ve en iyi raid nedir numara olarak? Bu arada işletim sistemi Win 7 ultimate 64 bit . ..

Teşekkür ederim. İyi forumlar . . .

T S I

9243 Mesaj
16 Ocak 2010; 16:03:08 

raıd ıkı dıskın bır arada kullanılmasıdır raıd 0 yaparsanız hız raıd 1 yaparsanız guvenlık elde edersınız kısaca

professional computer maintenance upgrade and repair services

2833 Mesaj
16 Ocak 2010; 17:25:21 

windows yeni çıkan ssd disskler dışında bütün klasik hard disklere en fazla 5.9 veriyor yani hard diskin kötü değil merak etme disk birleştirmeye gelince neden windowsı-unkini kullanıyorsun piyasada bu işi çok daha iyi yapan ücretsiz programlar var örneğin
http://www.mydefrag.com...DownloadAndInstall.html
hem birleştirme yapar hemde çok kullanılan programları ve windowsun başlangıç programlarını hdd hızlı bölümüne atar
raid 2 veya daha fazla hdd tek hdd gibi çalıştırıp hızı artırmak olayıdır biraz bilgi ister

Nefsine yenik düşen dervişin Dergahında izzet bekleyen şeyhin Nefesinden aşk dökülen fakirin
Dilinden HU, Yüreğinden HU, Zihninden HU dökülen garibin
Emeğinden ter damlayan işçinin
Diktatörün, zorbanın ve zalimin
Nefretin karanlığına yenik düşenlerin Haramdan medet, medetten hayır umanların
Hep birlikte buyurun;
EDEP YA HU! deme zamanı…

474 Mesaj
16 Ocak 2010; 18:09:26 

quote:

Orijinalden alıntı: kara duman

windows yeni çıkan ssd disskler dışında bütün klasik hard disklere en fazla 5.9 veriyor yani hard diskin kötü değil merak etme disk birleştirmeye gelince neden windowsı-unkini kullanıyorsun piyasada bu işi çok daha iyi yapan ücretsiz programlar var örneğin
http://www.mydefrag.com...DownloadAndInstall.html
hem birleştirme yapar hemde çok kullanılan programları ve windowsun başlangıç programlarını hdd hızlı bölümüne atar
raid 2 veya daha fazla hdd tek hdd gibi çalıştırıp hızı artırmak olayıdır biraz bilgi ister

Hocam Pc'yi alalı 2-3 ay oldu. Klasik veya ssd disk olup olmadığını nerden anlayabilirim?
Raid, harddiskin bir özelliği değil yani? Hızlandırmak için raid vb. ne yapabilirim?

T S I

1918 Mesaj
16 Ocak 2010; 18:51:17 

Everest ile bilgisayar bileşenlerinizi detaylı olarak görebilirsiniz.
Ancak SSD HDD'ler şu an çok pahalı ki sizin HDD'niz normal klasik HDD. Ayrıca raid olayı birkaç aynı özelliklerdeki HDD lerin beraber çalışmaları ile oluşturuluyor. Detayları google'dan bulabilirsiniz.

3737 Mesaj
16 Ocak 2010; 20:24:58 

belli aralıklarla disk birleştirme yapmanız yararınıza olacaktır.. diskteki verilere ulaşma ve yazma hızı arttıkça hem puanınız hem sistem performansı artacaktır ..

7964 Mesaj
16 Ocak 2010; 20:30:56 

smart defrag programını kullanabilirsin ücretsiz faydalı ve türkçe

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

3737 Mesaj
16 Ocak 2010; 21:08:26 

O&O defrag için resimli anlatım kılavuzu imzada mevcut.. windowsun birleştiricisinden çok daha iyi..

474 Mesaj
17 Ocak 2010; 17:00:58 

Tşk ederim hocam .

T S I

474 Mesaj
17 Ocak 2010; 17:05:22 

Hocam bu programları nasıl kullanacam anlamadım? windowsunkinde sadece birleştir diyodun. Bunlarda nasıl bir yol izleyecez?

T S I

567 Mesaj
17 Ocak 2010; 17:58:34 

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

smart defrag programını kullanabilirsin ücretsiz faydalı ve türkçe

güzel bir program

I'm a poor lonesome cowboy
I'm a long long way from home
And this poor lonesome cowboy
Has got a long long way to roam
________________________________________________DIZILERIM_________________________________________________
Prison Break | Dexter | How I Met Your Mother | Spartacus Blood And Sand | The Big Bang Theory | House MD | The Walking Dead

1697 Mesaj
17 Ocak 2010; 21:38:08 

o programlarda defrag diyorsun birleştiriyor, ama windowsun defragıda okadar kötü değil, windows 7 birleştirme baya hızlı oluyor.
birde harddiskinin en azından %20si boş olsun, dolu harddisklerdede performans düşer baya.

2833 Mesaj
17 Ocak 2010; 21:59:18 

windowsun'ki sadece birleştiriyor diğer programlar birleştiriyor ve optimize ediyor yani çok kullanılan ve açılşta lazım olan programları diskin en hızlı olan ilk sectörlerine taşıyor performansa en çok katkısı olan da budur zaten

Nefsine yenik düşen dervişin Dergahında izzet bekleyen şeyhin Nefesinden aşk dökülen fakirin
Dilinden HU, Yüreğinden HU, Zihninden HU dökülen garibin
Emeğinden ter damlayan işçinin
Diktatörün, zorbanın ve zalimin
Nefretin karanlığına yenik düşenlerin Haramdan medet, medetten hayır umanların
Hep birlikte buyurun;
EDEP YA HU! deme zamanı…

474 Mesaj
17 Ocak 2010; 22:47:12 

Hocam yanlış anladınız. Program açılınca: ''Connection eror........ You can manually start it using the Windows services management. Hedef makina etkin olarak reddettiğinden bağlantı kurulamadı (10061) '' win7 ile ilgili bir problem var heralde.

T S I

3737 Mesaj
17 Ocak 2010; 23:25:34 

windows: -Programı Disk yönetiminden elle çalıştırabilirsiniz
diyor.. yani program kısayoluna tıklayarak değil de disk yönetiminden açın diyor.. deneyin..

474 Mesaj
18 Ocak 2010; 10:02:49 

quote:

Orijinalden alıntı: awallabilla

diyor.. yani program kısayoluna tıklayarak değil de disk yönetiminden açın diyor.. deneyin..

Hocam biraz daha açıklarmısınız disk yönetimi nerden açılıyor?

T S I

474 Mesaj
18 Ocak 2010; 21:52:24 

quote:

Orijinalden alıntı: awallabilla

Hocam bekliyorum. Halen daha nasıl disk yönetiminden çalıştırılacağını bulamadım

T S I

14572 Mesaj
19 Ocak 2010; 13:01:16 

quote:

Orijinalden alıntı: POLATON

Hocam bekliyorum. Halen daha nasıl disk yönetiminden çalıştırılacağını bulamadım

Bilgisayarım kısayolu sağ tık yönetten disk yönetimine girbilirsiniz.

474 Mesaj
19 Ocak 2010; 16:26:15 

quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

Bilgisayarım kısayolu sağ tık yönetten disk yönetimine girbilirsiniz.

Disk yönetimine girdim ama burda sadece diskleri gösteriyor? Burdan Sonra ne yapacağım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi POLATON -- 19 Ocak 2010; 16:26:31 >

T S I

474 Mesaj
19 Ocak 2010; 22:45:15 

quote:

Orijinalden alıntı: POLATON

Disk yönetimine girdim ama burda sadece diskleri gösteriyor? Burdan Sonra ne yapacağım?

Disk yönetiminden defragı açıyorum ama aynı hatayı veriyor

T S I
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297