Şimdi Ara

Disk birleştirici

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sistem derecelendirmede en az puanı harddisk alıyor ( diğerleri 7.5, hd 5.9). Bunun sebebini çözmek için disk birleştirme yapmak istiyorum. Fakat disk birleştiriciyi açarken, görev zamanlayıcıyı aktif hale getirdikten sonra açın diye bir uyarı geliyor. Görev zamanlayıcı açıyorum fakat nerden aktif edilecek. Birde harddiskin düşük puan almasına sebeb olan şey nedir. Harddiskim seagate 750 gb, 32mb, kötü bir tercihmi olmuş, sizin yorumunuz nedir bu harddiskle ilgili? Bide extra soru olarak harddisklerde raid diye bişeyden bahsediliyor. Bu ne anlama gelir ve en iyi raid nedir numara olarak? Bu arada işletim sistemi Win 7 ultimate 64 bit . ..

Teşekkür ederim. İyi forumlar . . .

• windows yeni çıkan ssd disskler dışında bütün klasik hard disklere en fazla 5.9 veriyor yani hard diskin kötü değil merak etme disk birleştirmeye gelince neden windowsı-unkini kullanıyorsun piyasada bu işi çok daha iyi yapan ücretsiz programlar var örneğin
    http://www.mydefrag.com/Manual-DownloadAndInstall.html
    hem birleştirme yapar hemde çok kullanılan programları ve windowsun başlangıç programlarını hdd hızlı bölümüne atar
    raid 2 veya daha fazla hdd tek hdd gibi çalıştırıp hızı artırmak olayıdır biraz bilgi ister
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara duman

windows yeni çıkan ssd disskler dışında bütün klasik hard disklere en fazla 5.9 veriyor yani hard diskin kötü değil merak etme disk birleştirmeye gelince neden windowsı-unkini kullanıyorsun piyasada bu işi çok daha iyi yapan ücretsiz programlar var örneğin
    http://www.mydefrag.com/Manual-DownloadAndInstall.html
    hem birleştirme yapar hemde çok kullanılan programları ve windowsun başlangıç programlarını hdd hızlı bölümüne atar
    raid 2 veya daha fazla hdd tek hdd gibi çalıştırıp hızı artırmak olayıdır biraz bilgi ister

Hocam Pc'yi alalı 2-3 ay oldu. Klasik veya ssd disk olup olmadığını nerden anlayabilirim?
    Raid, harddiskin bir özelliği değil yani? Hızlandırmak için raid vb. ne yapabilirim?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.