Şimdi Ara

alfa romeo giulietta REVEALED 2010 (481. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.990
Cevap
49
Favori
889.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Parlak27

Neden ?

Çünkü siz mantık ile Alfa almak istiyorsunuz. Alfa mantık ile değil aşk ile alınır.

Bu yazdığımı biraz açayım çünkü kastettiğimi anlamayan kişi saçmaladığımı düşünecektir.

Şöyleki: Alfa Romeo sokaktaki birbirinin aynısı birçok arabayı sıkıcı bulan, "daha farklı, daha özel birşey yok mu?" diyenlerin aracıdır. Bu kişi Alfa Romeo'yu gördüğü zaman ilgisini çeker. Alfa ile ilgili bilgi sahibi oldukça bu ilgi tutkuya dönüşür ve Alfa Romeo'ya bindiği anda aşk aşamasına geçilir. O nedenle derler ki "O koltuğa oturan iflah olmaz, başka arabalar onu tatmin etmez" diye. Alfanın neredeyse bütün modelleri diğer markalardaki aynı sınıf araçlara göre çok daha fazla sürüş zevki sunarlar. Birçok kişinin "direksiyonu ağırmış" dediği şey aslında direksiyon hissidir.

Şahsen ehliyet eğitmenliği eğitimi aldım ve bizi bile test ettiler ve bu sırada Grande Punto kullandım aynı ehliyet sınavı olur gibi dur kalk vs. yaptırdılar. Direksiyonda city modu var, sanki direksiyon hiçbir yere bağlı değil, havada bir halka çeviriyormuşsunuz gibi. O kadar rahatsız oldum ki anlatamam, aracı hissetmem lazım, tepkilerini hissetmem lazım. Bomboş, hissiz direksiyonu çevirmek bana göre değil.

Sizin "araçta çok plastik kullanılmış", "içeri motor sesi alıyor" sözleriniz araca kalbiniz ile değil, mantığınız ile baktığınızı gösteriyor. Motor sesi özellikle çok alması için uğraşılır Alfalarda, çünkü birçok alfisti motor sesine bayılır ve hatta birçoğu müzik bile açmaz. Onlar için müzik motorlarının(özellikle eski Arese motorlarının) sesidir.

Sözlerimi yanlış anlayıp sizi terslediğimi düşünmeyin. Siz anormal değilsiniz, tabii ki bir aracın plastik kalitesine, yalıtımına vs. özelliklerine dikkat edeceksiniz. Anormal olan biziz, bu nedenle size göre değil bu araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kibitzer -- 6 Eylül 2014; 22:48:33 >

• Kibitzer kullanıcısına yanıt
    Ben o anlattığınız noktaları yorumlardan okumuştum ve girip gördüğümde doğru olduğumu gördüğüm için yazdım :) Sorun sadece performanstaydı :) Onu yazarken aracın hor kullanılmasının etkili olup olmadığını öğrenmek için yazdım diyebiliriz :) Öğrenci olduğum için yakıtı düşünmek zorundayım. Ve yine öğrenci olduğum için diyebiliriz basınca iyi kaçsın istiyorum diyebiliriz. Araç normal modda bi kaç tık yavaş geldi bana, kısa süre kullandım aracı, uzun değildi güzergah tam algılayamadımda diyebiliriz. Bide adam direk D moduna aldı, N yi tam algılayamadım. Biraz aynı şeyleri tekrarlamış gibi oldum ama oydu işte anlatmaya çalıştığım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alfa romeo ya arıza çıkaran araç derlerdi de yok derdim malesef garantisi yeni dolmuş aracımın ön sol led lambaları bozulmuş sol bozulunca sağdakide yanmıyor değiştirme ücreti 750tl fiyat verdiler inş böyle devam etmez geçen ayda airbag lambası yanıyordu garantiden halletmişlerdi
  • arkadaşlar merhaba
    2.guilietta mı alacağım ama paketler biraz değişmiş,hafif makyajlanmış ama içimde ki aşkta değişen birşey yok
    kuruçeşme birmotta
    1.4 multiair 170 bg tct
    alfa kırmızısı
    taba iç döşeme
    lüks spor paket
    premium paket
    cam tavan
    direksiyondan kumandalı vites
    ve navigasyon istedim
    bugün hazır olsa 98700+plaka masrafları.euro bazında indirimli 35200 euro fiyat verdiler. bende 5000 tl kapora ile siparişimi verdim.
    10-12 hafta arası gelecek.
    sorum şu; navigasyondaki türkiye haritasından çalışan hanımefendinin haberi yok. 2011 julyetimde türkiye haritası olmadığı için navigasyon almamıştım. görüntü olsun istiyorum ama harita olmayınca vereceğim paraya da acımıyor değilim. Türkiye haritasını yüklediler mi bilgisi olan var mı?

• 2012 Guilietta aracımı satışa koydum. İlgilenen olursa ilan linki alttadır. Pazarlık payı vardır

2012 Guilietta
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliveli23

arkadaşlar merhaba
    2.guilietta mı alacağım ama paketler biraz değişmiş,hafif makyajlanmış ama içimde ki aşkta değişen birşey yok
    kuruçeşme birmotta
    1.4 multiair 170 bg tct
    alfa kırmızısı
    taba iç döşeme
    lüks spor paket
    premium paket
    cam tavan
    direksiyondan kumandalı vites
    ve navigasyon istedim
    bugün hazır olsa 98700+plaka masrafları.euro bazında indirimli 35200 euro fiyat verdiler. bende 5000 tl kapora ile siparişimi verdim.
    10-12 hafta arası gelecek.
    sorum şu; navigasyondaki türkiye haritasından çalışan hanımefendinin haberi yok. 2011 julyetimde türkiye haritası olmadığı için navigasyon almamıştım. görüntü olsun istiyorum ama harita olmayınca vereceğim paraya da acımıyor değilim. Türkiye haritasını yüklediler mi bilgisi olan var mı?

Hayırlısı olur inşallah. Ben de 1.5 ay önce premium paket ve navigasyon haric sizin alacağınız aracın aynısından satın aldım. Navigasyonu da son anda siparişten çıkardım. Çünkü dediğiniz gibi satıştakilerin bilgisi yoktu ve önceki yıllarda Türkiye haritası olmadığı söylenmişti. Ancak tahminimce yeni alfa lardaki ekranlar fiat 500L modellerindeki ekranların aynısı olduğundan ve onlarda TR haritası bulunduğundan, sizin aracınızda da olması büyük ihtimal.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_3482

quote:

Orijinalden alıntı: dayrin

Arkadaşlar merhaba;

Aşağıdaki sitede görülen sistemi Türkiye'de taktırabileceğim bir yer var mıdır?

http://turkish.alibaba.com/product-gs/new-alfa-romeo-giulietta-dvd-navigation-2014-radio-rds-bluetooth-tv-ipod-canbus-blue-me-usb-aux-1825849936.html

Keşke bu ürünü ülkemizde bulabilsek.Bu ürünü bulan haber verirse çok sevinirim.

Bir suredir bu urunun ureticisi firma ile yazisiyorum. Gelinen noktada firma bireysel degil, toplu alim yaparak bu urunu entegre edecek ana yuklenici firma ile calismayi isteyecekler zira minimum siparis miktari 50 adet ve birim fiyati 350 dolar civarinda. Bu urunu getirtebilecek ve montajini ustlenerek bu isten para kazabilecek bir babayigit firma aramaktayim. Ilk musterisi de ben olacagim

• Arkadaşlar 2013 model 10 aylık beyaz 1.6 dizel distinctive sunrooflu collezine ve blu me paketli aracı 67000 TL ye aldım. Araçla ilgili birkaç soru sormak istiyorum.
    1. Soru: Aracı 1. vitesde kaldırmak istediğimde titretiyorum. Debriyajı sonuna kadar bırakana kadar çok gaz vermem gerekiyor titrememesi için. Benzinlerde böle bir sorun olmuyordu. Bunun için bir öneriniz olur mu?
    2.soru:Ayrıca hill holder'ı nasıl devreye sokacam.
    3.soru: Blu me de rehberdeki isimleri Türkçe söylememe rağmen arama yapamadım. Galiba pek kullanışlı değil?

• quote:

Orijinalden alıntı: alaaddinay

Arkadaşlar 2013 model 10 aylık beyaz 1.6 dizel distinctive sunrooflu collezine ve blu me paketli aracı 67000 TL ye aldım. Araçla ilgili birkaç soru sormak istiyorum.
    1. Soru: Aracı 1. vitesde kaldırmak istediğimde titretiyorum. Debriyajı sonuna kadar bırakana kadar çok gaz vermem gerekiyor titrememesi için. Benzinlerde böle bir sorun olmuyordu. Bunun için bir öneriniz olur mu?
    2.soru:Ayrıca hill holder'ı nasıl devreye sokacam.
    3.soru: Blu me de rehberdeki isimleri Türkçe söylememe rağmen arama yapamadım. Galiba pek kullanışlı değil?

öncelikle hayırlı olsun. aracınızı güle güle kullanın. sorularınızın cevabına gelince

1. arabayı kaldırırken titriyorsa debriyaj balatası bitmiş olabilir ama 10 aylık bir arabada biteceğini zannetmiyorum. benim araba 4 senelik ve 100.000 km geçti ve daha hiç balata değiştirmedim. servise götürseniz daha iyi olur.

2. Hill holder belli bir açıdaki yokuşta durunca kendi otomatik devriye giriyor.

3. Rehberdeki isimleri söyleyince arama yapıp yapmadığını bilmiyorum. ben direk telefondan yada direksiyonda ki tuşlar ile isimleri bulup arama yapıyorum. bence çok kullanışlı.

• arkadaşlar Distinctive donanımda aynalar otomatik mi katlanıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: he_man

arkadaşlar Distinctive donanımda aynalar otomatik mi katlanıyo

Aynalar elektirikli fakat açıp kapatmak için kapı kolundaki düğmeye basman gerekiyor.

• hkn_hukuk kullanıcısına yanıt
    alfa romeo sitesinde opsiyon listesinde

Progression Plus& Distinctive donanımlar için PROGRESSION PACK (Yağmur-buğu sensörleri + Otomatik kararan iç dikiz aynası + Otomatik katlanabilir yan aynalar + Cruise Control) diye bi paket var da o yüzden sordum

teşekkürler...
  • arkadaşlar bugün başıma kötü birşey geldi okul çıkışı otoparkta giderken solumdan birisi çıkarken bakmadı ve benim araca yandan çarptı araçta çiziklerin dışında sadece parmağın ucu kadar bi göcük meydana geldi bende hemen aracı akotaya götürdüm saat 18:30 olmasına rağmen çalışanlardan biri vardı , araca baktığında göcük olduğunu çiziklerin pasta cilayla halledilebileceğini ama göcüğün boyanması gerektiğini söyledi bende boyatma konusunda bi türlü karar veremedim.
    alfa romeo giulietta REVEALED 2010

• ben de ya jülyet ya da 159 alarak aranıza katılmayı düşünüyorum ,

1.4 170 hp otomatik jülyet kullananlar ort . hız ve yakıt tüketimlerini paylaşabilirler mi ?
  • Bu sayfa niye durgun boyle ? Arkadaslar 2013 model dusuk km disctinctive multiair tct cam tavan koltuk isitma f1 vites bir aracin ederi nedir ve 1 yillik bir giuda problem olma olasiligu var midir expertizde cikar mi problem varsa? Sifiri icin fiyat aldim 83 deniyor 2. El almak daha mantikli geldi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-2013-giulietta-tct-f1-xenon-camtavan-k.isitma-kazasiz-boyasiz-181622660/detay/

Bu arac alinir mi fiyat nasil?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream of ice -- 17 Ekim 2014; 19:14:05 >

• Dante_TR D kullanıcısına yanıt
    İstanbul şehir içi 9 lt.genelde dur kalk,boş bulduğumda d moduna alıp yardır şeklinde kullanıyorum.

istanbul antalya arası kullandım bu yaz.şehir dışı 5.5-6 arası yaktı.

ort hız a hiç bakmadım açıkçası
  • Merhabalar,
    Aracinizin sorun cikardigini soylemissiniz, dogrudur. Ama "alfa romeolara sorun cikarir derlerdi, hakikatem oyleymis" deyip genelleme yapmaniz dogru degil bence. Bugun artik sorun cikarmayan otomobil yok, toyotalar bile sorun cikariyor. Ufak tefek sorunlari bence buyutmeyin, zira cok daha fazla sorun yasayan "sorunsuz" diye bildigimiz otomobiller var. Hepimiz aracinda ufak tefek sorunlar olabiliyor ama 4 senedir kullanilan bit aracta hicbir kronik sorun tespit edilmedi.
    Ayrica garantiniz bittiyse yetkili servisten kurtulmanizi oneriyorum, 750 cok fazla olmus. Gecmis olsun

• Merhabalar 2 ay önce guilietta aldım.Makyajsız kasa olduğundan aux falan yok nasıl halledebilirim acaba ? İstanbulda tanıdık ucuz güzel bir yer varsa çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainOnedin

Merhabalar 2 ay önce guilietta aldım.Makyajsız kasa olduğundan aux falan yok nasıl halledebilirim acaba ? İstanbulda tanıdık ucuz güzel bir yer varsa çok sevinirim

Ben internet üzerinden gittigidiyor dan galiba aux usb kutusunu almıştım uygun bir fiyata takması çok çok basit kendiniz takabilirsiniz.Hiçbir delme-kesme montaj işlemi ve kablo kalabalığı filanda yok tek kablo direk torpido içine koyabiliyorsun ben öyle yapmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luftfahrttechnik

quote:

Orijinalden alıntı: CaptainOnedin

Merhabalar 2 ay önce guilietta aldım.Makyajsız kasa olduğundan aux falan yok nasıl halledebilirim acaba ? İstanbulda tanıdık ucuz güzel bir yer varsa çok sevinirim

Ben internet üzerinden gittigidiyor dan galiba aux usb kutusunu almıştım uygun bir fiyata takması çok çok basit kendiniz takabilirsiniz.Hiçbir delme-kesme montaj işlemi ve kablo kalabalığı filanda yok tek kablo direk torpido içine koyabiliyorsun ben öyle yapmıştım.

Dostum ona baktim da ben nasil takicam orayi anlamadim torpidoda giris mi var o kutu icin ?

• 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.