Şimdi Ara

alfa romeo giulietta REVEALED 2010 (478. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.991
Cevap
49
Favori
889.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar daha önce de olmuştu alfanın alt takımlarından ses geliyordu kış aylarında olduğuğmuz için soğuktandır dedik alt takımları yağlattık biraz daha düzelmişti öncekine göre ama şimdi tekrar başladı hemde daha çok ses geliyor özellikle hafif engebeli zeminlerde ses daha belirgin geliyor araba daha 10 000 km olmadı bu seslerin gelmesi normal midir?
  • Alfada bu sesler normaldir. Yağlatma sprey vs ile geçici süreli çözümler mevcutsa da kalıcı bir çözümü yok maalesef. Ben 20.000km ye geldim kulaklarım mı alıştı bilmiyorum artık duymuyorum sesleri açıyorum müziği geziyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim araba 85.000 e geldi. Yağlatmak geçici bir çözüm 1 hafta geçtikten sonra tekrar başlıyor. Açıkçası ben alıştım artık hiç duymuyorum.
  • arkadaşlar Ankara Akota yıllık bakım için 700 tl civarı tutar dedi fiyat nasıl?
  • Ben de Şubat ayı içerisinde Mersin Bilen Otoda bakım yaptırdım. 680.TL verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilotlaw

Ben de Şubat ayı içerisinde Mersin Bilen Otoda bakım yaptırdım. 680.TL verdim.

Araç dizel mi? Kaç km bakımı bu? Bir de neler yapıldığını söyler misiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimki benzinli demekki bakımı o civardaymış acaba yağı dışarıdan alsam serviste koyarlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

quote:

Orijinalden alıntı: pilotlaw

Ben de Şubat ayı içerisinde Mersin Bilen Otoda bakım yaptırdım. 680.TL verdim.

Araç dizel mi? Kaç km bakımı bu? Bir de neler yapıldığını söyler misiniz ?

Araç benzinli, TCT. 15.000.KM bakımına gittim. Rutin filtre, yağ değişiklikleri dışında süspansiyon da ses vardı kasislerden geçerken onun bakımını yaptılar. Başka ekstra bir işlem yoktu.
  • Bende yeni bakım yaptırdım..
    Mann hava - yağ - polen filtresi 58TL
    Motul xclean 5 litre yağ 125 TL
    İşçilik 50TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baskan`

Bende yeni bakım yaptırdım..
    Mann hava - yağ - polen filtresi 58TL
    Motul xclean 5 litre yağ 125 TL
    İşçilik 50TL

Başkan,
    Şu garanti süresi bitsin ondan sonra önünden geçmem servisin zaten.
  • pilotlaw P kullanıcısına yanıt
    Allah kimseyi düşürmesin heleki söz konusu Alfa Romeo servisi ise...
    Üst yorumdaki arkadaştan 443TL fazladan para, yazıktır günahtır..
    Kullandıkları yağ opar oil,
    Filtrelerin çoğu yan sanayi...
  • yetkili serviste garantili periyodik bakımda yan sanayi filtre mi kullanmışlar? öyleyse eğer italyaya bir şikayet maili atmak gerekli. yağ konusunda olmasa da yan sanayi filtre konusunda bir yaptırım olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasansezerus

yetkili serviste garantili periyodik bakımda yan sanayi filtre mi kullanmışlar? öyleyse eğer italyaya bir şikayet maili atmak gerekli. yağ konusunda olmasa da yan sanayi filtre konusunda bir yaptırım olur.

Benim araçta yüksek bakım fiyatı ve yan sanayi yağ filtresi kullanmışlardı vakti zamanında..
    İtalya yazışmalarımda herhangi bir yaptırım uygulanamaz, her servis bölgesinden sorumludur. Biz birşey yapamayız yazmışlardı..
  • arkadaşlar bu ön yolcu koltuğunun altındaki kablolar nerden geliyor zeminde birsürü kablo var daha demin gördüm arka koltuktan bakınca zeminde birsürü kablo gözüküyor.
  • yahu bizim julyet ne kadar sesli araçlar. benzinli olmasına rağmen bi çok dizel araç kadar sesli çalışıyor. start stopu devreye gırmedıgın de durağan halde
    çok titreme ve ses yapıyor. kız arkadaşımın aracı benzınlı polo aracın calıstıgını anlamıyosunuz. eski aracım astra j idi oda aynen çok sessizdi.

sırf bu yüzden aracımı satmayı düşüncem gün geçtükçe daha cok rahatsız eder oldu.

bu durumdan rahatsız olan var mı? ben mi abartıyorum ( aracım 40 binde )
  • quote:

Orijinalden alıntı: endustry

yahu bizim julyet ne kadar sesli araçlar. benzinli olmasına rağmen bi çok dizel araç kadar sesli çalışıyor. start stopu devreye gırmedıgın de durağan halde
    çok titreme ve ses yapıyor. kız arkadaşımın aracı benzınlı polo aracın calıstıgını anlamıyosunuz. eski aracım astra j idi oda aynen çok sessizdi.

sırf bu yüzden aracımı satmayı düşüncem gün geçtükçe daha cok rahatsız eder oldu.

Benim araç 20.000.km de. Ben rahatsız değilim sesinden. Evet benzinliye göre sesli aslında ama yıllarca Seat Cordoba dizel kullanmış biri olarak Julyeti çok sevdiğimi söylemeliyim.
  • Merhaba,

ilandaki aracı ciddi olarak düşünüyorum , rakamda son 48.500 TL diyor, forumda aracı yanıyan bilen varmıdır?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-hatasiz-boyasiz-alfa-romeo-giulietta-1-4-tb-170-hp-spor-paket-160032485/detay
  • mrb,

bende bir buçuk ay önce bu arabayı almaya niyetlendim.
    parayı pulu ayarlayıp gittim arabaya bakmaya.

araba gerçekten çok güzel. fiyatıda uygun.
    bu arada boyasıda yanar dönerli, 18 cantlar falan araba yanıyor.

ama arabayı almadık,
    nedense şüpheli bir hali vardı, sadece bir hissiyat, baktırmadıkta.

niyetliyseniz iyice baktırın.
    mümkünse mengerler de baktırmayın. bişeye baktıkları yok.
    yanlız bu araba satılmıyor. en az 2-3 aydır ilan yayında, aklınızda olsun, alırsanız hayırlı olsun, çok güzel bi araba
  • Arkadaşlar,

Araç sesli çalışıyor evet ancak şöylede bir durum var.

Turbo egsoz muhafazası denilen metal bir parça var, araç rolatide iken kaputu açıp o kısıma bastırırsanbız (dikkat edin sıcaktır) ses bariz azalıyor, o zincirimsi sesin çoğu oradan geliyor.Ben servise söyledim sabitleyeceklerdi bakalım ne olacak.

Resimde de o metal plaka görünüyor
    alfa romeo giulietta REVEALED 2010

• quote:

Orijinalden alıntı: endustry

yahu bizim julyet ne kadar sesli araçlar. benzinli olmasına rağmen bi çok dizel araç kadar sesli çalışıyor. start stopu devreye gırmedıgın de durağan halde

Sizin aracınızdaki ses nasıl bilmiyorum ama ben de 170'lik giulietta sahibiyim ve sesinden memmunum gayet. Hafif homurtulu güzel bir sesi var özellikle gaz verdiğimizde dahada guzellesiyor ses. Park ederken etrafımda ( arabanın dısında ) birileri varsa hemen söylüyor. Ayrıca vites değişimlerinde turbodan gelen hava sesi de bir hayli güzel.

• 
Sayfa: önceki 476477478479480
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.