Şimdi Ara

alfa romeo giulietta REVEALED 2010 (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.991
Cevap
49
Favori
889.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben şehirler arası 8 litreye kadar tapiyim ama ondan fazlası benı zorlar yanı 60 litreyle 750 ila 800 km giderse bence mukemmler ötesidir multıair yok,eşimde passar 1.8 tsı 160 var valla o kopru trafiğinde bile 1 depoyla 800 km gidebiliyor..

Ben her zaman benzınden yanayım ama arabayı krediyle alacağım o yüzden birde düşündüğümden fazla yakıt masrafı cıkarsa zorlar benı cok,
    bakalım artık ya nasip dicez alıcaz...
  • şehiriçi 170hp lik versiyonun 30 kuruş yakcagını nasıl söyleyebiliyorsunuz anlıyamıyorum. ortalama bir istanbul trafiginde ortalama bir kullanımda 35 kuruştan asagı yakcagını hiç düşünmüyorum bu aracın ( oda multiair oldugu için multiair olmasa 40kuruştan asagı yakmaz ). Benmi çok gerçekci düşünüyorum yoksa sizmi daha araç gelmediği için çok iyimser düşünüyorsunuz acaba ?

Şuanda 230hp'lik bir araç kullanıyorum ve benzinden aşırı çektigimden arabayı değiştireceğim. benzinli versiyonunun 37-38 kuruştan aşagı yakcagını düşünmedigimden ( istanbul şehiriçi ), 105hp oyuncak gibi gelceğini bile bile almayı düşünüyorum . Ama arkadaşlar gerçekten yakıt konusunda dediklerinizde en ufak bir dogruluk payı var ise benzinli versiyonunu alıyım
  • Valla ben şu an 8000 nüfuslu trafik lambası olmayan bi ilçede oturuyorum. ama şehir içi sıkıntıdan durmadan dolaşıyorum.30 kuruşu geçmeyeceğini tahmin ediyorum İstanbul izmiri bilemem. eğer bu motor yılın yeni en iyi motoru ödülünü aldıysa yakmaması lazım öyşe 40 50 kuruş gibi rakamlar. Dizel aracın performansı nasıl neden 105 hp? torku gayet iyi. dizel performansı vasatsa yazılımla bişeyler olabilir ama o0da para 1000 tl civarları.alırkende 1000 tl fazla öedeyceğiz bakımları daha masraflı ve sık . multiairin zevki yok sıradan dizel bi araç alacağız alfa benzinli motorları ile isim yapmış bi marka. gönlüm hep multi air e kayıyor benim.
  • Şuanda zorda olsa alfa romeo giulietta 1.4 170 hp benzinli multiair motorun yakıt değerlerini buldum şehir içi 7.8 lt.Yani 0,29 kuruş bile çıkmıyor.
  • Version Adı : MiTo 1.4 T MultiAir Quadrifoglio Verde Araç Sınıfı : B Yakıt Tipi : Benzinli Motor Hacmi : 1368 cc Silindir Sayısı : 4 Motor Gücü : 170 HP Maksimum güç devri : - Tork : 250 Nm Maksimum tork devri : - 0-100 km/s hızlanma : 7.5 s Son hız : 219 km/s Şehir içi yakıt tüketimi : 8.1 lt Şehir dışı yakıt tüketimi : 4.8 lt Karma yakıt tüketimi : 6 lt
    Türkiyeden bir araba sitesinin mito için yaptığı test sonuçları bunlar. değerler çok yakın.
  • Birde bu var yakıt tüketimi hakkında ; 155 hplik mitonun performanslı kullanımda 9Lt yaktığı.

DNA’sında yüksek performans var

Türkiye’de iki benzinli ve bir de dizel motor seçeneğiyle satılan MiTo testimize 155 HP’lik 1.4 litrebenzinli versiyonuyla katılıyor. 230 Nm tork üreten bu motor 1145 kgağırlığındaki MiTo’yu tam bir performans makinesine dönüştürüyor.

MiTo’da kullanılan Q2 elektronik diferansiyel kilidi bu aracın ne kadar keyifli bir sürüşe sahip olabileceğinin ilk sinyallerini veriyor. D.N.A adı verilen bir sistem sayesinde farklı yol ve sürüş koşullarına göre tercih yapabiliyorsunuz. Dynamic, normal, all wheater olmak üzere üç farklı konumda kullanılan D.N.A vites topuzunun hemen yanında sürücüye yakın tarafta konumlandırılmış, hangi seçenekte olduğunuzu yol bilgisayarından izleyebiliyorsunuz.

D.N.A modları değiştiğinde sürüş tarzının değiştiğini hemen anlıyorsunuz. Performans odaklı kullanımlarda “D” konumuna getirdiğiniz aracın reflekslerinin bile hemen değiştiğini, VDC ve ASR’nin daha geç devreye girdiğini, ABS’nin dinamik sürüşe uygun hale geldiğini ve süspansiyonların daha sertleştiğini gözlemliyorsunuz. Diğer taraftan LTF (yanal ivme) ve Q2 daha etkin çalışırken motor da tüm değişimlere uyum gösterecek şekilde çalışıyor.

Normal konum şehir içi kullanımlara uygun çalışırken karlı ve yağmurlu hava koşullarında kullanılan ‘A’ konumunda elektronik yardımcılar daha hassas, direksiyon ve motorun tepkileri daha sakin oluyor. Otomobil her konumda farklı bir ruha bürünse de yol tutuş çoğu zaman etkileyici, her türlü virajda limitleri sonuna kadar zorlamak mümkün. Tabii tüm bunları yaparken bu otomobil su mu içiyor diyeceksiniz, cevabımız kesinlikle hayır. Eğer performans ve sportif bir sürüş istiyorsanız 100 km’de 9 litrecivarındaki yakıt tüketimine katlanmak zorundasınız!

• Bluespark o buldugun 7,8 0-100 hızlanma degeri olmasın?? Cunku ingiltere sayfasında 0-100u 7,8 saniye diyor ama tuketim degeri yok. Kendisinden daha hafif olan Mito'nun sehir ici tuketim degeri 8,1 ise Julyetin daha az olamaz bence. Mitonun hızlanma degeri de daha iyi (7,5 sn), daha hafif oldugu icin.

Mitodaki 1.6 120bg 280nm torklu dizeli niye bu araca koymazlar ben anlamayadım..
  • Fragland...
    Nooldu, gelis tarihi ile ilgili bilgi aldinmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: harleyci34

Fragland...
    Nooldu, gelis tarihi ile ilgili bilgi aldinmi?

Doğrudur Ağustos ayının 2. yarısı TR'ye geliş diye bilgi verdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilvtyt

Bluespark o buldugun 7,8 0-100 hızlanma degeri olmasın?? Cunku ingiltere sayfasında 0-100u 7,8 saniye diyor ama tuketim degeri yok. Kendisinden daha hafif olan Mito'nun sehir ici tuketim degeri 8,1 ise Julyetin daha az olamaz bence. Mitonun hızlanma degeri de daha iyi (7,5 sn), daha hafif oldugu icin.

Mitodaki 1.6 120bg 280nm torklu dizeli niye bu araca koymazlar ben anlamayadım..

Yok dostum benim bulduğum yakıt tüketim değerleri şöyle bak 7,8/4,6/5,8 lt.Şehir içi 7,8 şehir dışı 4,6 ortalama 5.8 lt yakıyor.Adresi bulamadım tekrar,verecem linkide almanya sitesindeydi bu değerler.
  • Dün gece yaklaşık 15-20 civarı jülyet Tofaşta görüldü tamam
    Kırmızı ve Beyaz renkleri süperdi tamam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dinamo Mesken -- 15 Temmuz 2010; 15:22:37 >
  • Sonunda buldum veriyorum linki detaylı herşey var burda benzinli ve dizel motorların yakıt tüketimi ile ilgili.
    http://alfagiulietta.de/media/share/Preisliste_Giulietta_FINAL.PDF
    Sayfa 3'de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dinamo Mesken
    Dün gece yaklaşık 15-20 civarı jülyet Tofaşta görüldü tamam

Vayyyyyyyyy. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluespark

Sonunda buldum veriyorum linki detaylı herşey var burda benzinli ve dizel motorların yakıt tüketimi ile ilgili.
    Sayfa 3'de.

Ben sanırım dizelde kalıcam....
  • quote:

Gerçek mi bu haber? Erken değil mi? Araçlar geldikten sonra bayilere dağıtılmaları ne kadar sürüyor ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoppus

quote:

Gerçek mi bu haber? Erken değil mi? Araçlar geldikten sonra bayilere dağıtılmaları ne kadar sürüyor ki?

Valla bana da enteresan geldi.Daha geçen gün Tofaş Ağustos 2. yarı araçlar gelecek demişti.Belki de bayilere dağıtımından bahsettiler.
    Dinamo siz arabaları nerede gördünüz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fragland -- 15 Temmuz 2010; 21:28:55 >
  • quote:

Sonunda buldum veriyorum linki detaylı herşey var burda benzinli ve dizel motorların yakıt tüketimi ile ilgili.
    Sayfa 3'de.

Emegine saglik dostum ne zmandır bu dosyayı arıyordum. Ama bana cok ilginc geldi 170bg lik versiyonun tum tuketim degerleri 120bglikten ciddi derecede daha dusuk. Bu nasıl oluyor yahu???

Ama tum motorların teknik verileri inanılmaz hele 2.0tdi motorun tuketim degerleri ne oyle 1.4dizel motor gibi. Bence multi airin bu degerleri de mukkemmel, bayıldım

• Haber gerçek arkadaşlar
    Hatta bugün durup biraz seyrettim araçları gerçekten çok güzeller,kullananlara,alacaklara allah kaza bela vermesin,nazar degmesin.

Hatta bende ilk gördügümde şaşırmıştım,büyük ihtimalle test sürüşleri yapılıp dagıtılmaya başlanır.

Araçlar fabrikanın otoparkında efendim,dün tesadüfen gezerken gördüm,hatta şaşırdım,yanlış mı gördüm diyip döndüm birdaha baktım,usul usul yatıyorlardı.

Görünce zaten hemen aklıma buradakiler geldi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dinamo Mesken -- 16 Temmuz 2010; 2:45:54 >
  • İSTANBUL SALLANACAK..... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilvtyt

quote:

Sayfa 3'de.

Emegine saglik dostum ne zmandır bu dosyayı arıyordum. Ama bana cok ilginc geldi 170bg lik versiyonun tum tuketim degerleri 120bglikten ciddi derecede daha dusuk. Bu nasıl oluyor yahu???

Ama tum motorların teknik verileri inanılmaz hele 2.0tdi motorun tuketim degerleri ne oyle 1.4dizel motor gibi. Bence multi airin bu degerleri de mukkemmel, bayıldım

Sende sağol dostum,170 hp'lik motor 120 hp'lik motordan daha az yakıyor multiair motor oldugu için ödülü boşuna almamış demekki :).
    hotr1de sende baktınmı tüketim değerlerine dediklerinizde en ufak dogruluk payı varsa multiair benzinli motor alıyım bende diyordun napacaksın şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluespark -- 16 Temmuz 2010; 10:31:28 >

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.