Şimdi Ara

Mozilla, Firefox 3.7'yi yol haritasından düşürdü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
6.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2009'da çıkması beklenen Firefox 3.6 ve 3.7 sürümlerini bu yıla erteleyen Mozilla, yol haritasında önemli bir değişiklik yaparak Firefox 3.7'yi düşürdü. Firefox 3.6 sürümünden sonra 3.7 gibi yeni bir sürümün olmayacağını açıklayan Mozilla cephesi, sürüm güncellemesi yerine çıkacak sürüm (3.6) için özellik güncellemesi yapacaklarını ve 3.7 için düşünülen özellikleri bu güncellemelerle Firefox 3.6'ya ekleyecekleri belirtildi. Bu kapsamda Firefox 3.6 için yayımlanacak ilk güncellemeyle, eklentilerin çekirdek işlemlerden ayrı çalışması sağlanacak ve bu sayede eklenti kaynaklı tarayıcı çökmelerinin önüne geçilecek.

Başta arayüz değişikliği olmak üzere ciddi yeniliklerle gelecek Firefox 4.0 sürümü için çalışmalarını sürdüren ve yıl sonuna doğru pazara sunmayı hedefleyen Mozilla'da Firefox yöneticisi Mike Beltnzer açıklamasında, takvimde yavaş kalmalarının kendilerine çok şey öğrettiğini ve bunların gelecekteki sürümler için kendilerine yardım edeceğini belirtti.

• 3.7 yol haritasından falan düşmedi. Sadece yol haritasında bazı deişiklikler ve düzenlemeler yapılıyor. Haber nereden alındı bilmiyorum ama tam olarak gerçeği yansıtmıyor, daha doğrusu biraz abartılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CARNIVALE -- 16 Ocak 2010; 1:19:05 >
  • eee düşmez kalkmaz bir Allah(c.c) dememişler boşuna
  • benim için firefox bitmiştir. işlemciyi deli gibi kullanıyor, sürekli çöküyor.
  • Firefox eklentileri bakımından cok zengin fakat cok kasıyor cokuyor v.s. 4.0 da umarım bu sorunu cozerler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: macro_ozy

benim için firefox bitmiştir. işlemciyi deli gibi kullanıyor, sürekli çöküyor.

Adamlarda bunları düzeltmek için uğraşıyorlarmış zaten.
  • seneye 4.0 çıkar artık
  • Opera rulez!
  • Farketmez. Ha 3.7'de çıkmış yeni özellikler ha 3.6'da çıkmış..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kénan

Farketmez. Ha 3.7'de çıkmış yeni özellikler ha 3.6'da çıkmış..

Sonuçta yeni özelliklerden yararlanabileceğiz.
  • Saçmalıktı zaten. Şu anda 3,6 sürümüne okadar eklenti ve tema kurmama rağmen hiç çökmedi, sistemide yormuyor. Yani 3,6 stabil bence. Başka sürüm çıkartmadan direk 4,0 'a geçilmesi daha yerinde olur diye düşünüyorum. Sürekli sürüm değiştirince, kullanılan eklentilerde değişiyor uyumsuzluklar oluyor.
  • En sorunsuzu chrome. Mozilla, opera vs.. beş para etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: macro_ozy

benim için firefox bitmiştir. işlemciyi deli gibi kullanıyor, sürekli çöküyor.

opera ya geç, hiçbi sıkıntın kalmasın
  • bende hiç çökmüyor firefox sizde nasıl çöküyor..ama ram ve işlemci kullanımı yüksek biraz bazen %30lara vuruyor işlemci kullanımı ama memnunum
  • Hiç bişey fark etmiyor zaten
  • Opera denemenizi tavsiye ederim
  • 3,5,7 kullanıyorum.
    hatta 2 aydır imzadaki bilgisayarı kullanıyorum 1 kere bile çökme olmadı.

ie'nin tahtını yakında çökerteceğiz
  • opera tavsiye ediyorum :)
  • mozilla çökmez çöktürür ve çökertme oynatır
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

3,5,7 kullanıyorum.
    hatta 2 aydır imzadaki bilgisayarı kullanıyorum 1 kere bile çökme olmadı.

ie'nin tahtını yakında çökerteceğiz

+1

bende 1 kere çöktü ama onda benimde payım var
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.