Şimdi Ara

Bu Foto Makinalarından Hangisi Sp590uz v.s. p90

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    kararsız kaldım arkadaslar bunların hangisini tavsiye edersiniz benim aklım olympus tan yana ama görüşleirnizi almak istiyorum hangisi yada sizi önerebileceğiniz yüksek zoom oranlı diğer makinalar cevaplarınızı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: frknkrc

bunlar cacık kardeş..bunu al bana dua ederşin...

http://www.fotografium.com/x_canon-canon-sx20-is-canta-4-gb-kart-hediyeli-stoktan-ayni-gun-kargo-_51021.php

katılıyorum
  • cacık dediğiniz makinaların birisi nikon birisi olympus ayrıca direk cacık diyip gecmeyin fiyat arastırmasıda yapın ben fiyata göre bakıyorum yoksa ne bunlara ne sizin önerdiinize bakardım gidip direk Canon SX1 alırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxömür -- 16 Ocak 2010; 12:53:31 >
  • Sony HX-1 tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

cacık dediğiniz makinaların birisi nikon birisi olympus ayrıca direk cacık diyip gecmeyin fiyat arastırmasıda yapın ben fiyata göre bakıyorum yoksa ne bunlara ne sizin önerdiinize bakardım gidip direk Canon SX1 alırdım

xxömür bu makinalara baktım tr 800 ,1000 tl arası satılıyor.
    Olympus SP-590 UZ beyendiğinize göre video kalitesini ön planda tutmuyorsunuz gibi geldi
    onun için size fotoda iyi like gg 700tl kadar satılıyor s200 tavsiye ediyorum
    diğer like ve Canon SX1'den'de foto'da iyidir.
    video ön planda diyorsanız hx1

fuji s200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 16 Ocak 2010; 19:39:40 >

• p 90 hiç bir şeye yaramaz 500tl bile verilmez.olimpusa vereceğin parayla sony hx1 alabilirsin.kesinlikle ama kesinlikle p 90 alma
  • Nikon P90 gerçekten çok iyi bir makine değil. Nikon maalesef DSLR makinelerde gösterdiği başarıyı kompakt makine sınıfında gösteremiyor. P90 her nekadar dslr like olsada kompakt sınıfında bir makine.

Olympus SP-590 da piyasaya çıkalı neredeyse bir yıl oldu. teknoloji çok hızlı ilerliyor. bu sebeple sp-590 da bazı özellikleri bakımından hızla ilerleyen teknoloji çağında biraz geride kaldı. ( ayrıca bu ürünü alan bazı müşterilerim zoom 'a aldanıp aldık fakat beklentilerimizi karşılamadı şeklinde yorum yapmışlardı)

Yukarıda tavsiye edilen Fuji S200EXR modelini, eğer video çekimi sizin için önemli değilse bende tavsiye ederim. Fakat video çekimide iyi olsun HD video çekimi de yapmak istiyorum derseniz Canon sx20 daha iyi bir seçim olacaktır.

en zoru karar vermek :) size kolay gelsin diyorum.
  • arkadaslar tavsiyeleriniz ici cok teşekkürler ben videodan ziyade zoom pesindeyim yani yüksek zoom lu bir makina istiyorum bu yüzden sp590 a ilgi gösterdim ama aynı özelliklerde hd video ceken makina bulursam tabii ki cok daha iyi olucaktır ama hd cekenlerin hiçbirinde sp590 kadar zoom oranı yok gerci 20x ile 26x arasında ne kadar farkeder onuda bilmiyorum birde hx1 cekti dikkatimi ama 9 mp olması eksi yanı biliyorum mp önemli değil ama ben cıktı almadıgım bilgisayardan baktıgım icin resimlerime ne kadar cöznünürlügü yüksek olursa o kadar iyi benim icin yeni benim istedigim

en az 20x optik zoom
    12 mp cözünürlük
    ve hd video kaydı varmı böyle bir makina sx1 haric(cok pahalı)
  • Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama yeni bir makine çıktı. Pentax X70. fiyatı yurtdışında 850-900 arası şu aralar ama vaktiniz varsa bir süre sonra ucuzlar büyük ihtimalle.

detaylı incelemesi için : http://www.letsgodigital.org/tr/21770/pentax-x70/
  • quote:

Orijinalden alıntı: star2218

Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama yeni bir makine çıktı. Pentax X70. fiyatı yurtdışında 850-900 arası şu aralar ama vaktiniz varsa bir süre sonra ucuzlar büyük ihtimalle.

detaylı incelemesi için : http://www.letsgodigital.org/tr/21770/pentax-x70/

star2218 pentax like alışıla gelmiş küçük ccd Sensor size 1/2.3 12 pikseli bindirmişler.
    makro çekimde Macro focus range 10 cm makro
    yüksek 42 MP/cm² pixel density'le foto kalitesi düşündürücü
    video çözünürlüğü yüksek oda hd değil vido'da hx1 ,tz7 ondan iyidir.

foto kalitesinde s200
    bir'de arkadaş yüksek zoom arıyor. likelerde 12 zoomdan sonrası fiyasko
    yüksek zoomda foto kalitesi beklemek yanlış olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 17 Ocak 2010; 14:30:52 >

• Evet haklısınız. Bende sonradan farkettim. sanırım şu an xxömür arkadaş için en iyi tercih olarak canon sx20 görünüyor. Hem 20X optik zoom hem HD video kaydı hemde 12 mp. Tabi kendisi bilir.
  • @Netün
    Üstad gelen kutuna bakarmısın rica etsem :)
  • sizce istediğim makina icin biraz dahamı beklemeliyim suan elimde compact olan Canon Powershot a640 var ama yüksek zoom istiyorum işte
  • Arkadaşlar tam hx1e kara kılıyordumki youtube da canon sx1 in hd video cekerken aynı anda fotografte cektiğini gördüm bu gercekmidir ve aynısı hx1 dede mevcutmu yada mevcut olan diğer foto mak hangileri

video:
    http://www.youtube.com/watch?v=DwIOh5r10II

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxömür -- 18 Ocak 2010; 2:58:12 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.