Şimdi Ara

Amerika'da Aralık Ayı Konsol ve Oyun Satışları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Amerika'da Aralık ayı konsol ve oyun satışlarında Nintendo'nun üstünlüğü devam ediyor. Nintendo, Wii ile inanılmaz satış rakamlarına imza attı.

Nintendo Wii 3.81 milyonluk satış rakamıyla PS3 ve Xbox 360'ın toplamından daha fazla satmayı başardı. 

Oyun satışlarında ise New Super Mario Bros. Wii, Call of Duty: Modern Warfare'in PS3 ve Xbox 360 versiyonlarının toplamından daha fazla sattı.

Nintendo'nun bu nesilde durdurulması mümkün gibi görünmüyor.

Konsol Satışları
    Nintendo Wii = 3.81 milyon
    Nintendo DS = 3.31 milyon
    Playstation 3 = 1.36 milyon
    Xbox 360 = 1.31 milyon
    PSP = 654.7 bin
    PS2 = 333.2 bin

OYUN SATIŞLARI
    NEW SUPER MARIO BROS. WII =  2.82 milyon
    WII FIT PLUS = 2.41 milyon
    WII SPORTS RESORT -WII MOTION PLUS  = 1.79 milyon
    CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 2  (Xbox 360) = 1.63 milyon
    CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 2 PS3 1.12 milyon
    WII PLAY W/ REMOTE =  1.01 milyon
    MARIO KART - WHEEL WII = 936.1 bin
    ASSASSIN'S CREED II (Xbox 360) 783.1 bin
    LEFT 4 DEAD 2 (Xbox 360) =
    728.5 bin
    MARIO & LUIGI: BOWSER'S INSIDE STORY = 656.7 bin

• Wii'nin tamamen çoçukça olup,bukadar başarılı olmasını 2 senedir çözemedim.Resimden de belli zaten :)
  • Nintendo ürünlerini inatla "çocukça" olarak görmeye devam eden zihniyeti de ben anlamıyorum.

hadin
  • wii de var bir keramet çocuklarla ilgili değil
    kaldı ki bu konsol 100 milyonu rahat devirecek ve 5 yıl daha gider böyle Wii kısacası cocukların alması ile olacak satış rakamı bu değil olamazda
    ayrıca çocuklar hardcore oyunlardan dahada çok hoşlanır kaldı ki hiç bir erkek çocuk (istisnalar hariç) COD u MGS yi bir kenara bırakıp Anne - Baba bana Mario al demez
  • Olay tamamen Wii'nin hitap ettiği çevrenin genişliğiyle alakalı.

Resident Evil serisi, Madworld, Silent Hill gibi oyunlarla 18 yaş ve üstüne(tabiki 18 yaş olayı resmi duyurulan ama çoğu kişinin aldırış etmediği bir durum),

Wii Fit vb benzeri spor oyunlarıyla daha çok bayanlara,

Zelda ve Mario tarzı oyunlarla da tüm yaş gruplarına hitap etmiş oluyor.

Kişisel görüşüme göre Wii'nin bu kadar çok satmasına sebep olan unsur ise tabi ki hareket tanıma özelliği. Yine kendim için konuşuyorum, masaüstü bilgisayarıma jostick taktığımda zaten oynadığım oyunların PS3 ve Xbox360'tan grafik ve ses olarak bir eksiği kalmıyacaksa neden onları alayım ki? Ama Wii'nin eşsiz kontrolleri onu ayrı bir noktaya getiriyor.

Hardcore oyuncular bir kez Wii'de Resident Evil Wii Edition oynayın, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.
  • Şu Wii'de bazı olayları yapayım ben de New Super Mario Bros'un tadına bakacağım.

İzlediğim videolarda oyunun ne derece eğlenceli olduğunu biliyorum ve oynamak için sabırsızlanıyorum diyebilirim.

Ayrıca; Wii'de ister Mario oyunu olsun veya başka bir oyun olsun oyunda ki mekanlar, o çizimler, renk paletleri, değişik oyun yapısı bana göre tek kelimeyle muhteşem !! Verilen emeği tahmin edebiliyorum.

Wii oyunları için çocuk oyunu deniliyor ama bi kere oynamaya kalksanız başından zor kalkarsınız Mario ve türevlerinden. Haftaya ShopTo'dan sipariş verdiğim Mario Kart Wii buna en güzel örnek aslında. (online modu muhteşemdir)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghost<3

Wii'nin tamamen çoçukça olup,bukadar başarılı olmasını 2 senedir çözemedim.Resimden de belli zaten :)

Belki iki sene az gelmiştir sana, bir 3-4 sene daha düşün=) Ayrıca ben de FPS oynayıp kendini bordo bereli sananları anlamıyorum inan =)
  • Nintendo Wii banada çocukca geliyor. Bir tek Madworld'ü zevkle bitirdim. Mario falan hep eskidi bunlar benim için. Konsolada sahibim not düşeyim.
  • ps3 amerikadan xbox ı indirmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daxteroy

Nintendo Wii banada çocukca geliyor. Bir tek Madworld'ü zevkle bitirdim. Mario falan hep eskidi bunlar benim için. Konsolada sahibim not düşeyim.

Mad World kaliteli oyundu. Hele sansürsüz versiyonunu oynadım valla yok böyle birşey.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.