Şimdi Ara

Scythe'den yeni işlemci soğutucusu: Grand Kama Cross

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İşlemci ve ekran kartları için yüksek performanslı soğutucular hazırlayan Scythe, Grand Kama Cross adını verdiği yeni işlemci soğutucusunu duyurdu. 177 x 140 x 137 mm boyutlarında olan X tasarımlı yeni soğutucu her biri 6mm kalığında dört adet Bakır ısı borusuna, iki blok halinde dizilmiş çok sayıda Alüminyum yaprağa ve 500-1300 devir/dakika hızlarında çalışan 140mm çapında fana (en yüksek gürültü oranı: 24.7dbA) sahip.

Geniş işlemci desteğiyle dikkat çeken yeni soğutucu Intel'in Soket 478, LGA 775, LGA 1156 ve LGA 1366, AMD'nin ise Soket 754, 939, AM2, AM2+ ve AM3 işlemcileriyle kullanılabiliyor. Scythe'nin satışına önümüzdeki günlerde başlayacağı Grand Kama Cross isimli yeni işlemci soğutucusu, yurt dışında 29.50$ seviyesindeki tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatıyla müşterilerin beğenisine sunulacak.

• Fan devirine göre gürültü oranı normal. Bakır borular işlemciye direk temas halinde olsaydı f/p ürünü olabilirdi.
  • tasarım olarak güzel
  • bir şey merak ediyorum..Şimdi TTarmor + TT big water 780e sıvı soğutma sistemi var diyelim..Scythe'mi daha serin tutar işlemciyi yoksa big water mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fraulein -- 14 Ocak 2010; 23:03:29 >
  • tabiki bigwater
  • alışılmışın dışında bir tasarım.
  • kullandığım için söylüyorum Scythe gerçekten tasarım konusunda başarılı ve soğutma performansı yüksek ürünler çıkartıyor

burda dikkat edilmesi gereken soğutucunun peteklerinin ram ve mosfetlere doğru hava akımı oluşturacak şekilde konumlandırılması
  • Görünüm güzel ancak performansla ilgili üç endişem var, ilki bu modeldeki toplam soğutucu yüzey alanı klasik tasarımlardaki soğutucu yüzey alanına göre düşük kalacak gibi görünüyor, ikincisi bakır borular işlemciye direkt temas etmiyor, üçüncüsü de Confusion'ın belirttiği gibi soğutucu peteklerin ısınan havayı anakarta doğru yünlendirecek olması, normalde fanlar kasa arkası fana ısınan havayı gönderecek şekilde işlemciye dik olarak monte edilirken, burada tam tersi bir düşünce uygulanmış. Yine de kesin karar vermeden önce performansını görmekte fayda var.
  • görüntü iyide sanki bunu takarken adam katil olur gibime geliyo pimler soğutucunun alt tarafında zor takılıp çıkartılır gibime geliyo
  • Haber için teşekkürler
    Boyutu ile çoğu kasalara sığma konusunda sorun yaratıcak gibi durmuyor, fiyatı uygun ve performansıda güzel ise alıcısı çok olur
  • V tipi motor gibi olmuş. Güzel.
  • Fiyatı güzel. Soğutucu yüzey alanının azlığını 140 mm fanla telafi etmeye çalışmışlar.
  • güzel bir tasarım fan öne doğru bakıyor bence ışıklı olmalıydı
  • evet sonunda farkli bisey cikti....

ben performansindan biraz supheliyim... cunku cok dar olan peteklerin arasindan zaten hava gecirmek zor... bide boyle farkli bir dizayn yapmislar ama o hava, o daracik ve ilerisi acili olan peteklerin arasindan nasil gececek diye dusunuyorum... bence cikmak icin en kisa yolu tercih ederek peteklerin dizildigi bloklarin arasinda kaynayip gidecektir.. peteklerin dizildigi bloklarin arasi cok acik... bari bir dis ceper olsaydi...
  • @Confusion
    doğru diyorsun hocam da o hava akımı tamamen sıcak havadan ibaret.
    tabii ki hareket etmesi durmasından iyidir ama yeterince serinletir mi o da başka konu...
  • değişik bir tasarım olmuş açıkçası ama soğutması nasıldır onu testlerde anlayabiliriz ancak
  • fanın devirleri çok düşük geldi bana boyutuna göre
  • tasarımı güzel . kama kamasutra nın kısaltılmışı galiba
  • tasarıma bak ya :D
  • İşlemci fanları büyüdükçe büyüyor. Bakır ısı borulu AMD phenom II stock fana geçtim o bile bana lüks geldi.
    14cm fanlı nasıldır artık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.