Şimdi Ara

Kodak, iPhone ve BlackBerry için ithalat yasağı istiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
4.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung ile giriştikleri hukuki mücadeleyi geçtiğimiz günlerde sonlandıran Kodak, Apple ve BlackBerry telefonlarının üreticisi olan Kanada merkezli RIM firmasına patent ihlal davaları açıyor. Amerikan Uluslarlarası Ticaret Komisyonu'na Kodak tarafından yapılan başvuruya göre firma, Apple iPhone ve RIM BlackBerry'de patenti kendisine ait imaj ön-izleme yönteminin kullanıldığı iddia ediyor.

Uluslararası Ticaret Komisyonu'na yaptığı şikayete ek olarak Kodak, New York Batı Bölge mahkemesinde Apple aleyhine iki dava daha açtı. İddianameye göre Kodak, Apple'ı imaj ön-izleme ve farklı çözünürlüklerde imaj işlemeyle ilgili patentlerini ihlal etmekle suçluyor. ITC başvurusunda patent ihlaline konu olan cihazlara ithalat yasağı isteyen Kodak, New York bölge mahkemesindeki davasında ise uğradığı zararın karşılanmasını talep ediyor.

• Kesin kodak haksızdır. Mahkemeye gerek yok. Neden ? Onu da fanlara sormak lazım...
  • Kodak da Nokia gibi 3 küsur sene sonra uyanmış.
  • Oldukça doğru konuşuyorum. Apple'ın mahkeme geçmişine bi bakın, demek istediğimi anlarsınız. Kimden neler alınmış kimlere ne cezalar ödenmiş...

Ona rağmen eski konularda olduğu gibi fanlar kim dava açmışsa o firmayı etekleri tutuşmakla suçluyor.

Sanki apple sütten çıkmış ak kaşık gibi...
  • Yeni mi akıllarına gelmiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: electrogod

Oldukça doğru konuşuyorum. Apple'ın mahkeme geçmişine bi bakın, demek istediğimi anlarsınız. Kimden neler alınmış kimlere ne cezalar ödenmiş...

Ona rağmen eski konularda olduğu gibi fanlar kim dava açmışsa o firmayı etekleri tutuşmakla suçluyor.

Sanki apple sütten çıkmış ak kaşık gibi...

Arkadaş sizi sanırım yanlış anladı, biraz da Vipracing'e tepki gösterdi.

Vipracing ve noteb00k gibi arkadaşların anlayamadığı bir husus var: Bu tip olaylar keşfedildiğinde hemen ilk iş mahkemeye başvurulmaz, önce hangi patentlerin ihlal edildiği tesbit edilir, sonra iki firma oturur anlaşmaya çalışır, anlaşamazlarsa en son haklarını hukuk yolu ile ararlar.

Ha gerçi ben bunu yazdım da ne olacak, ilk defa değil defalarca yazdım üstelik; anlamayan yine anlamayıp bildiğini okuyacak, o da bir gerçek...

• Gece Bekçisi

Yardımın için teşekkürler :) Bende bunu demek istedim. Özellikle benim tepkimi son cümlende çok iyi açıklamışssın.

Sonuçta herkesin dava etme hakkı var. Hakkını arama hakkı var. Kimse bu dava açanları baştan yargılayıp suçlayamaz...
  • Patent elindeyse isteidği herşeyi yapar Kodak. Sonuna kadar hakkını arasın
  • Apple yine yüklü bir tazminat öder gider.
  • İyi olmuş , Sonuna kadar hakkını ara Kodak !
  • Anlıyamadığım bir şey yok o kadarını hepimiz gibi bende biliyorum sadece biraz hicvediyorum . Her şeyi kanun maddesi gibi yazıp altına ek olarak mealinide vericeksek yandık
  • Apple Kodak'ı satın alır devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infectus

Apple Kodak'ı satın alır devam eder.

Olcagi bu zaten hocam
  • ya kardesım ,iphone 'nun os harıcınde gerıye kalanı komple LG'den (ç)alıntı...

Steve jobs da utanmadan cıkıp (pişkinliğe bak) konferansta aha bu telefonu tasarlayıp urettık dıyor.Isletım sıstemlerı bir zamanlar IBM'ın Unix uzerınde spor olsun dıye ortaya cıkardıgı calısma(apple bunu alıp pencere masaustu gıbı seylere gorsellık katmıs-programlama cekırdek ıvırzıvır IBM e aıt). Kalıte mı,evet cok kalıtelıler bence ,gercekten harıka cıhazlar,ancak o kadar para degmez....not:ıphone,ipod,mac g4 kullandım. ipod bozuldu,iphone u ıse elımden cıkardım...iphone oyun oynatması dısında bır moka yaramaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

ya kardesım ,iphone 'nun os harıcınde gerıye kalanı komple LG'den (ç)alıntı...

Steve jobs da utanmadan cıkıp (pişkinliğe bak) konferansta aha bu telefonu tasarlayıp urettık dıyor.Isletım sıstemlerı bir zamanlar IBM'ın Unix uzerınde spor olsun dıye ortaya cıkardıgı calısma(apple bunu alıp pencere masaustu gıbı seylere gorsellık katmıs-programlama cekırdek ıvırzıvır IBM e aıt). Kalıte mı,evet cok kalıtelıler bence ,gercekten harıka cıhazlar,ancak o kadar para degmez....not:ıphone,ipod,mac g4 kullandım. ipod bozuldu,iphone u ıse elımden cıkardım...iphone oyun oynatması dısında bır moka yaramaz...

dstum sen iphone u beğenmedin ya da bozdun diye "iphone kötüdür" ya da "oyun oynamaktan başka bi moka yaramaz" diyerek genelleme yapmana gerek yok..

ben iphone u yeri geliyo gps cihazı olarak kullanıyorum

yeri geliyo yolculuk sırasında pusulasıyla kble buluyorum (mescit var dersen amerikada mescit yoktu)

iphone u aldıktan sonra psp mi sattım

eski ipod umu yiğenime verdim

bazen pc yi açmaya üşenip internete iphone dan giriyorum

tasarımın LG den calıntı oldugunu duymustum ama oyle bisey varsa bile bu LG ile Apple arasında.. yani boyle bisey olsa bıle muhakkak bi anlasma vardır aralarında bu tasarım konusunda diye dusunuyorum..

yani o kadar para gercekten değer mi değmez mi bu kişiye göre değişir mesela bence değer

• lg ile apple ortaklar diye biliyorum. mesela km900 patenti apple da olan multitouch u kullanmıştı.
  • kodak sataşacak yer arıyor
  • Apple Kodak dan teknoloji çalacak kadar salak olamaz. Ha bi teknolojiyi almıştır ama evirip çevirip kendisine uydurmuştur mutlaka.

Kaldı ki Kodak şu anki teknolojiye ayak uyduramadı. En azından TR piyasasında öyle. kodak sadece bu tarz şikayetlerle birşeyler denk getirip günü kurtarmaya çalışıyor diye düşünürüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:Stewie:.

quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

ya kardesım ,iphone 'nun os harıcınde gerıye kalanı komple LG'den (ç)alıntı...

dstum sen iphone u beğenmedin ya da bozdun diye "iphone kötüdür" ya da "oyun oynamaktan başka bi moka yaramaz" diyerek genelleme yapmana gerek yok..

ben iphone u yeri geliyo gps cihazı olarak kullanıyorum

yeri geliyo yolculuk sırasında pusulasıyla kble buluyorum (mescit var dersen amerikada mescit yoktu)

iphone u aldıktan sonra psp mi sattım

eski ipod umu yiğenime verdim

bazen pc yi açmaya üşenip internete iphone dan giriyorum

tasarımın LG den calıntı oldugunu duymustum ama oyle bisey varsa bile bu LG ile Apple arasında.. yani boyle bisey olsa bıle muhakkak bi anlasma vardır aralarında bu tasarım konusunda diye dusunuyorum..

yani o kadar para gercekten değer mi değmez mi bu kişiye göre değişir mesela bence değer

Aynen. GPS hakkaten çok işe yarıyor.

• patent önemli bişi, ürettiğin şeyde kullanıdığın teknolojilerin daha önceden başka firmalar tarafından patentlenmiş olup olmadığını araştıracaksın.
    adamlar bi multitouch teknolojisi üretti, patentledi, daha yeni yeni görmeye başladık tellerde falan, tekeline aldı, yedi ekmeğini uzun süre.
    patenti alan düdüğü çalar
    hatası olan hukuki olarak bedelini ödemeli...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.