- x
Windows 7 de Görev Çubuğuna XP' deki gibi Masaüstünü Göster Butonu Eklemek(Resimli A
11 Cevap17854 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

72 Mesaj
14 Ocak 2010; 13:18:24 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Evet arkadaşlar. Windows 7 ile tanışan arkadaşlar bilirler. Bu yeni masaüstünü göster butonu alt sağ köşede taa saatin yanında. XP Deki gibi eli alışıpda vazdeçemeyenler için birebir çözümünü Resimlerle Açıklamak İstedim.
--Öncelikle herhangi bir yere yeni klasör oluşturuyoruz ve klasöre yeni ad veriyoruz Örneğin; Araç Çubuklarım
0

--Bu Araç Çubuklarım klasörünün içine araç çubuğuna eklemek istediğimiz kısayolları koyuyoruz Örneğin; Ben firefox, Masaüstünü Göster ve Hesap Makinesi kısayollarını yükledim siz dilediğiniz kadar koyabilirsiniz.
0

--En önemlisi Masaüstünü Göster butonu oluşturmak ,bunun için Yeni Not Defteri (Notepad) sayfası açıp içerisine aşağıdaki komutları giriyoruz.

[Shell]
Command=2
IconFile=explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop

--Sonra "Farklı Kaydet" Diyip dosya ismini ve tipini aşağıdaki gibi ayarlıyoruz.

Dosya Adı : Show Desktop.scf
Kayıt Türü : All Files

-- Ve oluşturduğumuz Show Desktop.scf dosyasını Araç çubuklarım klasörüne taşıyoruz.

--Sıra geldi bu kısayolları görev çubuğuna yerleştirmeye bunun için, görev çubuğu üzerine gelip sağ tık yapıyoruz. Araç çubukları/ Yeni Araç Çubuğu...diyoruz
0

--Açılan sayfada sağ taraftan Oluşturduğumuz "Araç Çubuklarım" klasörünün olduğu bölümü buluyoruz ve "Araç Çubuklarım" klasörü üstüne 1 kere tıklayıp Klasör seç diyoruz
0

--Evet "Araç Çubuklarım" klasörü görev çubuğuna yerleşti şimdi bunları nasıl düzenleyip xp deki gibi yapacağız. Bunu göreceğiz.
0

--görev çubuklarını yerleştireceğimiz yeri yani sol taraftaki bütün araç çubuklarını kaldırıyoruz. Sağ tık " Bu programı görevden çubuğundan ayır" diyoruz. Artık sol taraf yeni araç çubukları eklenmeye hazır.
0

--görev çubuğu üzerine sağtık yapıp "görev çubuğunu kilitle" klikini kaldırıyoruz. Ve "araç çubuklarım"yazısının yanındaki noktalı çizgilerden tutup sol tarafta gelebildiği en son yere kadar çekiyoruz.
0

--ardından yukarıdaki görüntü gibi olduysa en solda başlat düğmesinin yanındaki noktalı çizgilerden tutup sağ tarafa doğru "Araç Çubuklarım^^" yazısı kalana kadar çekiyoruz.
0

--bundan sonra "Araç Çubuklarım" yazısı üstüne sağ tık deyip "metni göster" ve "başlığı göster" düğmelerinin yanındaki kliki kaldırıyoruz. Ve tekrar araç çubuklarının bulunduğu yere gelip sağ tık diyoruz. Ve en üstteki "görünüm" seçeneğinden "büyük simge olanını seçiyoruz.
--dilerseniz simgelerin sıralmasını sürükle bırak yöntemi ile ayarlayabilirsiniz. Alanı ayarlamak için sağ taraftaki noktalı çizgilerden tutup çekerek genişletip daraltabilirsiniz. En son olarak da görev çubuğuna sağ tık yapıp "görev çubuğunu kilitle" seçeneğini işaretliyoruz. Ve Artık kullanıma hazır.
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agesblue -- 14 Ocak 2010; 13:25:32 >

2987 Mesaj
14 Ocak 2010; 15:16:06 

İnan bana, gidip taa başlatın orda butona tıklamak la, saatin oraya yani en sağ en alta gitmek daha kolay geliyor bana. Sonuçta hic bakmadan rahatlıkla elimi goturebiliyorum. Peak özelliği ise hoş bir ozellik...

İçimdeki tek güç, ancak kurufasulye yersem ortaya çıkıyor.

72 Mesaj
14 Ocak 2010; 17:26:39 

doğrudur o sana göre öyle. bana zor geliyordu, benim gibi zor gelen arkadaşların da işine yarayacağı niyetiyle ekledim.

6834 Mesaj
14 Ocak 2010; 17:40:30 

Bu olayın klavye kısa yolu; Windows Logo + D
Bilmeyenler vardır belki diye söylüyorum. Anlatım için teşekkürler.

EP35C DS3R - E8400 3.00@ 4.51Ghz + CM HYPER 212 - CORSAIR Dominator 2*2 1066@1150 CL5 - POV 9600GT HD + ZEROtherm GX815 + LG M2762D 27" HD - WD Green 1 TB - CoolerMaster RC 690 - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

MSI GE620DX FHD ~ Corsair Force GT SSD

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...

3323 Mesaj
15 Ocak 2010; 6:03:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Bu olayın klavye kısa yolu; Windows Logo + D
Bilmeyenler vardır belki diye söylüyorum. Anlatım için teşekkürler.

Bilmiyordum hocam teşekkürler bu ufak detay için

2332 Mesaj
15 Ocak 2010; 9:45:54 

Tşkler güzel anlatım..

Turkish Virtual Flight Pilot
Gigabyte X38-DS5 | Intel Quad Core Q9400 2.66Ghz 6Mb | Zotac GTX260 448Bit | OCZ Modxstream Pro 700w | 4x1Ghz Kingston 800Mhz DDR2 | Seagate 1TB Sata3 64 MB

72 Mesaj
15 Ocak 2010; 12:26:50 

rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. bi de ben başllattan çalıştır butonunu bulamadığım için ismini aratıyordum onunda kısayolunu da daha yeni buldum. win-logo+r. birini işine yarayabilir.

424 Mesaj
16 Ocak 2010; 18:59:17 

quote:

Orijinalden alıntı: agesblue

rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. bi de ben başllattan çalıştır butonunu bulamadığım için ismini aratıyordum onunda kısayolunu da daha yeni buldum. win-logo+r. birini işine yarayabilir.

güzel paylaşım
ek olarak çalıştır için başlat a basılınca çıkan ara kısmı artık çalıştır vazifesi de görüyor diye bi yerde okumuştum
ne kadar doğru evde deniyip görücem sanırım işe yarıyordu

141 Mesaj
17 Kasım 2011; 12:32:32 

AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch
Direk bildiğimiz hızlı başlat bunuda ekleyebilirsiniz.

[img]http://img101.imageshack.us/img101/6922/blackheartgameyi0.gif[/img]

2733 Mesaj
13 Mart 2013; 23:25:08 

quote:

Orijinalden alıntı: agesblue

Evet arkadaşlar. Windows 7 ile tanışan arkadaşlar bilirler. Bu yeni masaüstünü göster butonu alt sağ köşede taa saatin yanında. XP Deki gibi eli alışıpda vazdeçemeyenler için birebir çözümünü Resimlerle Açıklamak İstedim.
--Öncelikle herhangi bir yere yeni klasör oluşturuyoruz ve klasöre yeni ad veriyoruz Örneğin; Araç Çubuklarım
0

--Bu Araç Çubuklarım klasörünün içine araç çubuğuna eklemek istediğimiz kısayolları koyuyoruz Örneğin; Ben firefox, Masaüstünü Göster ve Hesap Makinesi kısayollarını yükledim siz dilediğiniz kadar koyabilirsiniz.
0

--En önemlisi Masaüstünü Göster butonu oluşturmak ,bunun için Yeni Not Defteri (Notepad) sayfası açıp içerisine aşağıdaki komutları giriyoruz.

[Shell]
Command=2
IconFile=explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop

--Sonra "Farklı Kaydet" Diyip dosya ismini ve tipini aşağıdaki gibi ayarlıyoruz.

Dosya Adı : Show Desktop.scf
Kayıt Türü : All Files

-- Ve oluşturduğumuz Show Desktop.scf dosyasını Araç çubuklarım klasörüne taşıyoruz.

--Sıra geldi bu kısayolları görev çubuğuna yerleştirmeye bunun için, görev çubuğu üzerine gelip sağ tık yapıyoruz. Araç çubukları/ Yeni Araç Çubuğu...diyoruz
0

--Açılan sayfada sağ taraftan Oluşturduğumuz "Araç Çubuklarım" klasörünün olduğu bölümü buluyoruz ve "Araç Çubuklarım" klasörü üstüne 1 kere tıklayıp Klasör seç diyoruz
0

--Evet "Araç Çubuklarım" klasörü görev çubuğuna yerleşti şimdi bunları nasıl düzenleyip xp deki gibi yapacağız. Bunu göreceğiz.
0

--görev çubuklarını yerleştireceğimiz yeri yani sol taraftaki bütün araç çubuklarını kaldırıyoruz. Sağ tık " Bu programı görevden çubuğundan ayır" diyoruz. Artık sol taraf yeni araç çubukları eklenmeye hazır.
0

--görev çubuğu üzerine sağtık yapıp "görev çubuğunu kilitle" klikini kaldırıyoruz. Ve "araç çubuklarım"yazısının yanındaki noktalı çizgilerden tutup sol tarafta gelebildiği en son yere kadar çekiyoruz.
0

--ardından yukarıdaki görüntü gibi olduysa en solda başlat düğmesinin yanındaki noktalı çizgilerden tutup sağ tarafa doğru "Araç Çubuklarım^^" yazısı kalana kadar çekiyoruz.
0

--bundan sonra "Araç Çubuklarım" yazısı üstüne sağ tık deyip "metni göster" ve "başlığı göster" düğmelerinin yanındaki kliki kaldırıyoruz. Ve tekrar araç çubuklarının bulunduğu yere gelip sağ tık diyoruz. Ve en üstteki "görünüm" seçeneğinden "büyük simge olanını seçiyoruz.
--dilerseniz simgelerin sıralmasını sürükle bırak yöntemi ile ayarlayabilirsiniz. Alanı ayarlamak için sağ taraftaki noktalı çizgilerden tutup çekerek genişletip daraltabilirsiniz. En son olarak da görev çubuğuna sağ tık yapıp "görev çubuğunu kilitle" seçeneğini işaretliyoruz. Ve Artık kullanıma hazır.
0

tesekkurler ,gec değil win 7 ıle anca tanısıyorum ve cok sınır bozucu ıdı elının altında masaustunu gosterın olmaması

1689 Mesaj
14 Mart 2013; 20:34:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan43

Bilmiyordum hocam teşekkürler bu ufak detay için

Yine bilmeyenler icin ufak bir detay daha:
Win + M

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

This world will soon be annihilated

531 Mesaj
16 Nisan 2014; 4:32:08 

teşekkurler

Carpe diem!quam minimum credula postero
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Windows İşletim Sistemleri » Windows Xp » Windows 7 de Görev Çubuğuna XP' deki gibi Masaüstünü Göster Butonu Eklemek(Resimli A
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.348