Şimdi Ara

İstanbul'da Araba Öğrenmek İçin Alan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
130
Cevap
2
Favori
178.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben kardeşime İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Merkez kampusu içerisinde öğrettim.. İlk yarım saat ücretsiz, her yarım saatte bir gir çık yapıp öğretiverdik..
  • quote:

Orijinalden alıntı: barahirr

quote:

Orijinalden alıntı: WaRToX

Rica ederim.. Numarasınıda ekleyim, Ankara'dakine belli gün ve saatlerde dışardan kabul ediyorlardı, İstanbul hakkında bilgim yok, arayıp sorarsanız tam olarak bilgi alabilirsiniz..

Tel : 90 (216) 394 42 42

Aradım dışarıdan kabul etmiyolarmış, Hafta içi 4 gün 4 saat 600 TL. fiyat verdiler. Eğitmen dahilinde özel ders veriyolarmış. Bu bana uymadı.
    Başka bi yer bulmak gerek.

Alıntıları Göster
    Ben kardeşime İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Merkez kampusu içerisinde öğrettim.. İlk yarım saat ücretsiz, her yarım saatte bir gir çık yapıp öğretiverdik..
    cihanair kullanıcısına yanıt
    cihanair demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: feyk123

Arkadaşlar İstanbul Bahçelievler semtinde oturuyorum ve eşime araba öğretmek için uyun bi yer arıyorum, malum istanbulda tenha olan bi yer bulmak çok zor. Sizin bildiğiniz yerleri bekliyorum. Ayrıca profesyonel pistler de olur. Teşekkürler..

başahşehire gel dostum benim eşim burda öğrendi

heryer çok müsait

Abi konu hortlamış eşim şu an drift yapıyo
    Autodrom İstanbul
    Tuzla-Orhanlı'da 95.000 m2 arazi üzerine kurulu olan tesis, TEM yolu Sabiha Gökçen Havaalanı-Kurtköy çıkışına 4.5 km., E-5 Aydınlı-İçmeler çıkışına 6 km. ve İstanbul Park Pisti'ne de 5 km. uzaklıkta, ulaşımı oldukça kolay bir bölgede yer almaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: feyk123

Arkadaşlar İstanbul Bahçelievler semtinde oturuyorum ve eşime araba öğretmek için uyun bi yer arıyorum, malum istanbulda tenha olan bi yer bulmak çok zor. Sizin bildiğiniz yerleri bekliyorum. Ayrıca profesyonel pistler de olur. Teşekkürler..

başahşehire gel dostum benim eşim burda öğrendi

heryer çok müsait

Abi konu hortlamış eşim şu an drift yapıyo

• Autodrom İstanbul
    Tuzla-Orhanlı'da 95.000 m2 arazi üzerine kurulu olan tesis, TEM yolu Sabiha Gökçen Havaalanı-Kurtköy çıkışına 4.5 km., E-5 Aydınlı-İçmeler çıkışına 6 km. ve İstanbul Park Pisti'ne de 5 km. uzaklıkta, ulaşımı oldukça kolay bir bölgede yer almaktadır.
  • sana en yakın yer bakırköy adliye sarayının yanındaki cumartesi pazarı alanı.

zaten cumartesi günleri hariç diğer günler araba kullanım alanı olarak kullanılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arwen Undomiel

quote:

Orijinalden alıntı: arsgtc

quote:

Orijinalden alıntı: Arwen Undomiel

quote:

Orijinalden alıntı: arsgtc

beyler bugün gittim gördüm bence araba sürülecek en ideal yer tabi cumartesi günleri hariç

not :bakırköy adliye sarayının arkası

Hocam burası tam olarak nerede acaba google mapste gösterebilir misin?

kusura bakma kardeşim 2 gündür iş yogunlugundan giremiyorum nete......40.995755,28.880929 bunu google maps e yaz yeşille işaretli olan yer giriş kapısı gördügün boş alanda cumartesi hariç hergün açık oranın haritaya göre sag ve soldada girişleri var toplam üç adet

Sağolasın hocam boş bir vakitte gidiyim.

Sende sağlasın

• quote:

Orijinalden alıntı: DDixon

Sütlücede, nişantaşı üniversitesinin yeni binasının orası. Genelde sürücü kursları hep orda çalıştırıyor.

Ama orda akıcı trafikte var hocam eskisi gibi değil pek
  • quote:

Orijinalden alıntı: ...DeAtH...

oncelikle hayirli olsun. Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin.

merak ettigim bir sey var. otoparkda nasil araba ogreniyorsunuz. zateb duz alandir bence. sadece arabayi kaldirmak ogrenilir. eger kullanmasini az bucuk biliyorsaniz trafige cikin. arac en guzel trafikte ogrenilir bence. trafigin az oldugu zamanlarda bence daha guzel bir ogrenme olur.

not: istanbula hic gitmedim. trafigi, yollari bilmiyorum. sadece fikir yuruttum.
    umarim soylediklerimi yanlis anlamazsiniz.

Mantık yanlış. Otomobile hakim olmadan, temel hareket müdahaleleri öğrenmeden trafiğe çıkarsanız insanları sıkıntıya sokarsınız. İnsanlar tolere ederler ancak buna mecbur değiller. Sürüş öğrenmek değdirmeden, şeride ortalayarak otomobil kullanmayı öğrenmek değildir sadece. Kaldı ki her iki şekilde de kısa zamanda müdahaleler refleks halini almıyor malum bunun için zaman gerekli.
    Boş alanı bulunca düz gitme mecburiyeti yok buralarda viraj da çalışılabilir ani direksiyon hareketleri de kalkış ani duruşlarda. Otoparklarda çizgi ve yol hatlarının var oluşu kendinize sanal test prosedürü oluşturmayı kolaylaştırır ancak boş arazilerde de mutlak sınırlar var bunlardan faydalanılabilir.
    Sadece yeni öğrenenlere değil bilenler sürüşünü geliştirmek isteyen gençlere de boş alanları tavsiye eder...direksiyon kontra, ters açı, debriyaj kontrolü, sol ayak freni, slide, drift, akselerasyon, spin vs önce boş alanlarda insanlara ve araca ziyan oluşturmaması üzerine çalışılır sonra trafiğe açık yollar da tecrübe edilenler uygulanabilir. Trafik boşlukları yakalansa bile misalen kavşakta bankete çıkmak, çim biçmek, kaydığında kaldırıma vurmak hiç yoksa yürüyen masrafı açabilir. :)

Evim ehliyet kurslarının sınav yaptığı güzergah üzerinde bulunuyor ve bu ahmaklar saat gözetmiyor kursiyerlerin arkasında uzun kuyruklar oluşuyor insanlar özellikle sabah ve akşam trafiğinde bunları çekmek zorunda değil ki bunların hocaları da mal malesef kenara çekip yol verelim demiyor. Son, final test, eğitimlerin trafiğe açık güzergahta yapılması doğrudur daha hassasiyet gerekli sadece ancak 0 durumunda olanlara böyle yolda eğitim konunun dışında bizi çileden çıkarıyor... Otomobiller ucuza düzeltilebilen şeyler değil yılların ehliyetlilerini riskli durumlara atıyorlar ve düşük süratli kazalar da oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hazardousmen

Ben kardeşime İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Merkez kampusu içerisinde öğrettim.. İlk yarım saat ücretsiz, her yarım saatte bir gir çık yapıp öğretiverdik..

Bu tarz saçmalıklar yasak itü ayazağada. Şikayet edilirse daha kampüse giremez araç. Deneyen olursa diye uyarayım

• Arkadaşlar İstanbul Bahçelievler semtinde oturuyorum ve eşime araba öğretmek için uyun bi yer arıyorum, malum istanbulda tenha olan bi yer bulmak çok zor. Sizin bildiğiniz yerleri bekliyorum. Ayrıca profesyonel pistler de olur. Teşekkürler..

• quote:

Autodrom İstanbul

Dostum çok sağol böyle bi yer arıyodum bende, haftasonu oradayım inşallah. Keşke Avrupa yakasında da böyle bir yer olsaydı.
  • Rica ederim.. Numarasınıda ekleyim, Ankara'dakine belli gün ve saatlerde dışardan kabul ediyorlardı, İstanbul hakkında bilgim yok, arayıp sorarsanız tam olarak bilgi alabilirsiniz..

• quote:

Rica ederim.. Numarasınıda ekleyim, Ankara'dakine belli gün ve saatlerde dışardan kabul ediyorlardı, İstanbul hakkında bilgim yok, arayıp sorarsanız tam olarak bilgi alabilirsiniz..

Aradım dışarıdan kabul etmiyolarmış, Hafta içi 4 gün 4 saat 600 TL. fiyat verdiler. Eğitmen dahilinde özel ders veriyolarmış. Bu bana uymadı.
    Başka bi yer bulmak gerek.

• Olimpiyat stadının çevresi Avrupa yakasında en uygun yer bende eşime burada öğretmiştim araba kullanmayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xiamen

Olimpiyat stadının çevresi Avrupa yakasında en uygun yer bende eşime burada öğretmiştim araba kullanmayı.

Evet olimpiyat stadının çevresi çok mantıklı, ayrıca otoparkına girebilirsek süper olur. Dev bir otoparkı var çünkü, hiç aklıma gelmemişti orası. .Adliye sarayının orasıda olabilir. Çok teşekkür ederim arkadaşlar.
  • bazı alışveriş merkezlerinin otoparkları acayip boş oluyor. mesela ümraniye karfur.
  • Kağıthane Cendere Yolu.Bütün sürücü kursları nredeyse orada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Challenger.55

Kağıthane Cendere Yolu.Bütün sürücü kursları nredeyse orada.

tam bunu diyecektim. Kağıthane yolu ztn sürücü kursu eğitim alanı. Ayrıca miniaturkun otoparkı ve onun yanında yine boş bir alan var. Virajlı falan güzel bi yer. Zaten hemen fark edersiniz. ORda Eski Iveco otobusler var sınav aracı yazar üzerlerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerousman

quote:

Orijinalden alıntı: Challenger.55

Kağıthane Cendere Yolu.Bütün sürücü kursları nredeyse orada.

tam bunu diyecektim. Kağıthane yolu ztn sürücü kursu eğitim alanı. Ayrıca miniaturkun otoparkı ve onun yanında yine boş bir alan var. Virajlı falan güzel bi yer. Zaten hemen fark edersiniz. ORda Eski Iveco otobusler var sınav aracı yazar üzerlerinde.

Miniaturk de iyi fikir gerçekten.
  • arkadaşım o kadar uzağa gitmene gerek yok.bakırköy pazarının kurulduğu yer ctesi hariç hep yeni araba öğrenenlerin yeri
  •  İstanbul'da Araba Öğrenmek İçin Alan

burası dediğim yer.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.