Şimdi Ara

Asus Core i7 işlemcili notebook'ta 12 saat pil ömrü vaat ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
12.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dizüstü bilgisayar segmentinde bu yıl ağırlığı netbook'lar yerine notebook'lara vereceği konuşulan Asus, 12 saat pil ömrü vaat eden performans sınıfı yeni bir dizüstü bilgisayar hazırlıyor. UL80JT adını taşıyan 14-inç boyutundaki dizüstü bilgisayarda, Intel'in 32nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Core i7 640UM işlemcisinin kullanılması bekleniyor. Çift çekirdekli yapıda olan ve Hyper-Threading desteği ile her çekirde için iki olmak üzere toplamda 4 izlek desteği sunan yeni işlemci, standart olarak 1.2GHz'de çalışıyor ve Turbo Boost teknolojisiyle çekirdek saat hızını 2.26GHz'e kadar çıkartabiliyor.

Intel'in Turbo Boost teknolojisiyle birlikte Asus, Turbo 33 adını verdiği yeni bir teknolojiyi de kullanıyor ve tahmin edebileceğiniz gibi bu teknoloji de saat hızlarını dinamik olarak kontrol edebiliyor. İşlemciye entegre olarak gelen grafik birimiyle birlikte Nvidia'nın GeForce 310 çözümüne de sahip olan sistem, bekleme durumunda veya yük geretirmeyen durumlarda işlemci saat hızını düşürüyor ve entegre grafik birimiyle çalışıyorken, performans gerektiren yük durumlarda işlemci frekansını yükselterek GeForce 310'u kullanmaya başlıyor ve bu sayede 12 saate varan pil ömrü de sağlanabildiği belirtiliyor.

Otomatik olarak kontrol edilen akıllı kaynak kullanım sistemiyle sahip olduğu donanımlara rağmen pek çok netbook'tanda daha uzun pil süresi sunacak gibi görünen Asus UL80JT, 1000 Avro seviyesinden başlayan fiyatlarla yıl sonuna doğru pazara sunulacak.

• yalan 6 saat dayanmas
  • Daha yıla yeni başladık.
    Yıl sonu piyasaya gircekmiş.

Ama bu ul serisi baya hoşuma gitti.
    Diğer konuda arkadaş yazmıştı yanılmıyorsam pil ömrü normal bi kullanımda (net-müzik) 6-7 saat arasıydı.
  • 14-inç boyutunu,ideal ağırlık ile birleştirip gerçekten 12 saate varan pil ömrü sunabilirse benim için ideal bir ürün olabilir,tabii TC fiyatı uçuk olmazsa!
  • IhtiyarDelikanli bilimadamı konuştu
  • X460'a rakip bir ürün. Birbirlerinin eksiklerini kapatan orta kara bi ürün gelmesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

IhtiyarDelikanli bilimadamı konuştu

ahahaha ihtiyar delikanlının yorumlarını sürekli takip ediyorum müthiş özellikle bir kere "bas git samsung" demişti hala gülüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuzunoglu

quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

IhtiyarDelikanli bilimadamı konuştu

ahahaha ihtiyar delikanlının yorumlarını sürekli takip ediyorum müthiş özellikle bir kere "bas git samsung" demişti hala gülüyorum

bas git samsung süpermiş

• DVD yazıcı ile netbook'lara iyi alternatif olur .
  • Bilseydim 1sene daha sabreder bunu alırdım.Ama N51VF'min yanına yakışır diye düşünüyorum.Mecbur elimizi cebimize götürcez..
  • paylaşım için teşekkürler ,doğru olmasa bu şekilde açıklamazlardı diye düşünüyorum
  • pil teknolojisi çok yavaş gelişiyor hatta gelişmiyor ilginç. borlu pilleri umarım bizim ülkemiz yaparda bizde 1 yerine birkaç bin lira kazanmaya başlarız.
  • Çok güzel bir laptop olacağa benziyor. özellikle 14 inç olması süper birde i7 ha 12 saat olmasında 8 saat olsun ne farkeder
    tabi bide tc fiyatı ne olacak o var
  • 12saat dediğine bakamayın siz onun tam yük altında 4 saat dayansın öpüp başımıza koyarız.
    optik sürücüsüz versiyonuda çıkar inşallah 13.3" lik.
    işlemcisi 2 çekirdek ama windows 4 mü görüyor bunun?
  • herhalde kasanın yarısını batarya kaplar
  • TurboBoost ve ekran kartı minumum kullanımdaki gideri 12 saattir.
  • pil ömürü vaatleri hiçbir zaman tuttuğu görülmemiştir.

UL30VT de kullanılan 8 hücreli pil ile de 11-12 saat pil ömrü olacağını belirten asus'un bu ürünü test edildi, yüksüz beklerken bile 10-11 saati bulmazken, wifi-internet kullanımında 9, medya oynatırken 6 oyun oynarken de 3.5 saatte pilin tükendiği görüldü.
  • UL30VT-UL50VT-UL80VT pil beklentileri yüksek olanlar için ideal. Ama ekranlar kötü... Donuk, cansız insanı rahatsız eden bir acayiplik... Bu modellere inceleme yapan sitelerde de yazılmıştı bu durum, kendi gözümle görünce de hak verdim.

Yıl sonuna çıkacak makineyi kim ne yapsın ASUS ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.