Şimdi Ara

Creative yeni ses kartları hazırlıyor: Sound Blaster X-Fi HD ve X-Fi Titanium HD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
9.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Temsili görsel.

Bir süredir Zii projesiyle gündeme gelen ve ses kartı pazarında sessiz kalan Creative, üzerinde çalıştığı yeni ürünlerle sessizliğini bozmaya hazırlanıyor. Elimize ulaşan yeni bilgilere göre firma, masaüstü bilgisayarlar için PCIe, dizüstü bilgisayarlar içinse USB ara birimini kullanan yeni sess kartlarına yoğunlaşmış durumda. Creative'in kullanıma sunmayı planladığı yeni modellerden Sound Blaster X-Fi HD, USB 2.0 ara birimiyle uyumlu yapısıyla notebook'lar başta olmak üzere taşınabilir sistemlerin tamamında ve dilendiği takdirde masaüstü sistemlerde kullanılabilecek.

Detaylı özelliklerini önümüzdeki günlerde açıklamayı planlayan Creative, Sound Blaster X-Fi HD modelinde analog kaynaklar için analog ses girişine ayrıca yeni nesil ses kartlarında gördüğümü güncel giriş ve çıkış konnektörlerini de üzerinde barındıracak. Windows Vista ve Windows 7 altında EAX desteği için ALchemy teknolojisiyle birlikte gelecek yeni ses kartı ayrıca X-Fi HD Media ToolBox isimli yeni bir ses düzenleme yazılımına da sahip olacak. 90 Avro seviyesinde bir fiyatla lanse edilmesi beklenen Sound Blaster X-Fi HD'nin önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması bekleniyor.

Creative'in masaüstü sistemler için hazırladığı X-Fi Titanium HD modeli ise ikinci nesil X-Fi sesişlemcisini kullanacak. 122 dB sinyal gürültü oranı sunacağı belirtilen ses kartı, değiştirilebilir Op-amp devre tasarımıyla aynı zamanda güncellemebilir yapıda olacak. EAX 5.0, Dolby Digital ve DTS gibi güncel ses teknolojileriyle uyumlu olacak yeni ses kartında RCA giriş ve çıkışı, kulaklık çıkışı, sayısal toslink giriş ve çıkışları gibi konnektörlere yer verilecek. Yakın zamanda satışa sunulması beklenne Creative Sound Blaster X-Fi Titanium HD'nin fiyatı ise 190 Avro seviyesinde olacak.

• X-fisdden pek bi üstün yanını göremedim
  • ne kadar olurlarki baya şekill parçalar :D
  • 190avroymuş görmedim :)
  • 190 avroya ben pc topluyorum adam ses kartı satmaya çalışıyor..
  • quote:

190 avroya ben pc topluyorum adam ses kartı satmaya çalışıyor..

ilginç ben o paraya telefon alıyom.ya bende bişi var yada sende
  • yıllardır tüm ses kartlarım creative oldu,şu anda x-fi titatnium kullanıyorum logitech z-5500 ile.

bu ürünü kullanmadan önceki ses kartım xtreme gamer idi arızalandı ve garantiye yolladım bu arada geçen sürede anakart üzeründe bulunan high defination 6 kanallı ses kartını kullandım, ses herkes için mükemmel gibi ancak creative x-fi ye alışan bir kulak için çok sıradan seslerdi.

neyse xtreme gamer ürün iade alındı ve üstüne koyup titatnium aldım, ve çok iyi bir karar almışım gerçekden
  • bende 10TL ye pc topluom. ama sadece toplayabiliosn bu pc yi
  • creative artık göçmüş durumda. kimse o lanet driver ları bir daha çekmez yeni ses kartlarından alıp.

gelelim bu ürüne 122 db iyi bir değer. xfi ile arasında ses kalitesi farkı olacaktır. lakin 190 avroya değer mi orası meçhul.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatal -- 12 Ocak 2010; 21:45:38 >
  • Adamlar ses kartı(adam akıllı) üreten tek firma... tabi kafasına göre fiyat yazıcak :)
  • Acıkcası güzel hissettiriyor ama bakalım nasıl olucaklar cıkınca ve fiyat gercekten cok fazla :( 100tl olsa bi nebze alınır ama 100 avrodan bile fazla pc temelli model :(
  • CREATIVE SOUNBLASTER X-FI ELITE PRO SES KARTI 600 TL.

CREATIVE SB X-FI TITANIUM PCIE almayı düşünüyorum. 210 TL.
    Bir taraftanda 200 TL'ye anakartı mı değiştirsem diye düşünüyorum.

GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H AMD 785G DDR3 1800(OC) SOKET AM3 ANAKART
    http://www.hepsiburada.com/gigabyte-ga-ma785gt-ud3h-amd-785g-ddr3-1800oc-soket-am3-anakart/productDetails.aspx?categoryid=152&productid=bd53731

Onboard ses kartında Dolby Home Theater ses desteği var.
    En alttaki yorumda şöyle yazıyor: Dolby digital live özellikli ses yongası var, z5500 ile denedim sonuç güzel.

Şuanki anakartımda tek ram slotu çalışıyor. En iyisi anakartı yenilemek gibi geliyor. Siz ne dersiniz?
    HEm projeksiyon cihazı almayı düşünüyorum, bu kartın ekran kartında da Full HD 1080 Blu-ray desteği var.

Siz ne dersiniz?

• hayırlı işler
  • audigy 2 zs fazlasıyla yetiyor 4-5 senedir değiştirmeyide düşünmüyorum . Taaa ki onboard ses kartlar benim kart seviyesine gelene kadar
  • Creative önce win7 deki ses rezaletini düzeltsin!

ses kartımız var onboard gibi ses alıyoruz rezilliğe bak :(
  • uyuz Crative önce eski kartlara bi Driver çıkarsın.
  • x-fi varken hiç gerek yok masrafa...
  • Driver sorunu yokki neden driverdan bahsetmiş bazı arkadaşlar
  • M-Audio varken Creative'e söz düşmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

Driver sorunu yokki neden driverdan bahsetmiş bazı arkadaşlar
    Windows7'deki arka hoparlörlerden ses kesilmesi ara sıra sesin dengesiz dengesiz hareket edip sesi kesilen hoparlöre aniden sesi vermesi ve bazen cızırdama sesi,sizce tüm bunların sebebi nedir?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.