- x
EminEvim
935 Cevap232154 Görüntüleme36 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

456 Mesaj
12 Ocak 2010; 13:05:16 

Merhaba arkadaşlar daha önce EminEvim aracılığı ile kendisi veya yakınları ev almış veya bilen biri varmı?

Halk içinde mûteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihân da bir nefes sıhhât gibi
Saltanat didükleri ancak cihân gavgâsıdır
Olmaya baht u saadet dünya da vahdet gibi

590 Mesaj
12 Ocak 2010; 13:38:23 

teyzemler ıcın beraber gıtmıstık bana pek guven vermedı yok ev sana once cıkarsa hem evın taksıtını oduyon hem grubundakı dıger kısılerın kırasını oduyon gruba katılırken sırkete 5 bın lıra oduyon yarın oburgun kaybolsalar ortadan sonra mehkemelere para oduyon

456 Mesaj
12 Ocak 2010; 16:16:23 

19 yıllık geçmişi var emin otomotivi çoğu kimse bilir, bence ortadan kaybolma olayı olmaz gibi ama yinede insan güvenemiyor bi yerde...

Halk içinde mûteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihân da bir nefes sıhhât gibi
Saltanat didükleri ancak cihân gavgâsıdır
Olmaya baht u saadet dünya da vahdet gibi

931 Mesaj
12 Ocak 2010; 18:58:20 

quote:

Orijinalden alıntı: y3el

19 yıllık geçmişi var emin otomotivi çoğu kimse bilir, bence ortadan kaybolma olayı olmaz gibi ama yinede insan güvenemiyor bi yerde...

eminevim sistemini iyi incelersen bu sistem ev alma sistemi değil tam olarak.. tasarruf yapma sistemi eğer şirkete güveniyorsan sisteme girmende bir sakınca yok. banka kredisine karşı değilsen bu daha garantili bir sistem ev sahibi olmak için.zaten iyice bakarsan bu sistemde 1. ay kurası çıkanla aynı paraya kredi çeken kişinin ödediği arasında hiç fark yok.

14 Mesaj
16 Ocak 2010; 2:08:46 

sitelerinde referanslar bölümü var...arayıp konuşmak lazım bence

3158 Mesaj
16 Ocak 2010; 2:12:55 

Ben ev değil de araba almayı düşünüyorum burdan..

Banka kredilerine göre çok cuzzi bir miktar alıyorlar %5.9..

Yani 10 bin tl lik araba için 590 tl para ödüyosunuz başka hiçbir şey yok..Aracınızı da vadenin yarısında alıyosunuz..Peşinat verirseniz biraz daha erken..

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

10 Mesaj
21 Ocak 2010; 12:18:08 

internet sitesinden arama yapıp sistemleri inceleyebilirsiniz yakınlarımda bu sisteme girip ev sahibi olan var tasarruf yapmak isteyen kişiler vede vade farkı ve faizden kaçan kişiler için iyibir sistem tavsiyedir en azından bilgi alınabilir.

168 Mesaj
9 Mart 2010; 14:37:54 

geçmişte titan, saadet zinciri gibi olaylar yaşandı.

eminevim dekilerin kötü niyetli olduklarını düşünmüyorum ancak denetimi olmayan bir iş. sakat tamamen sakat. 2 kuruş komisyon ödemeyeyim diye girişilen böyle vakaların sonu hep hezimetle bitmiştir.

ayrıca eminevim ile ilgili yürütülen adli bir süreç te mevcut.

umarım kimsenin kaybı olmaz.

0 Mesaj
15 Nisan 2010; 12:46:14 

bu konuda herkes birşeyler söylüyor. almadan önce çok araştırdık.ama birşey bulamadık birilerine yardımcı olmak için yazıyorum.biz emin evimden evimizi aldık. şuan 4 taksitimiz kaldı. gerçekten çok güvenilir ve sıkıntı olmayan bir kuruluş. atıp tutan insanlar tam olarak bilmeyen ve anlamak istemeyen insanlardır. 0 faizle ev alıyorsun. ve mümkün olduğunca yardımcı oluyorlar. ama sistem olarak her zaman peşinatlı sistemi öneririm sizlere.

0 Mesaj
15 Nisan 2010; 13:00:48 

teyzemler ıcın beraber gıtmıstık bana pek guven vermedı yok ev sana once cıkarsa hem evın taksıtını oduyon hem grubundakı dıger kısılerın kırasını oduyon gruba katılırken sırkete 5 bın lıra oduyon yarın oburgun kaybolsalar ortadan sonra mehkemelere para oduyon

böyle birşey yok. eğer şüphen varsa bankalardan teminat mektubu alabilyorsun veya firma sahibinden senet. önce bir araştırın tamamıyle öğrenin sonra lekeleyin. ama tekrar belirtmek isterim en güzel ve temizi peşinatlı sistem veya vade ortası.

511 Mesaj
15 Nisan 2010; 13:28:38 

Benim bildiğim eminevim in sanayi bakanlığında 8 trilyon civarında teminatı var.

“Namazdaki secde seni başkalarının önünde secde etmekten vazgeçiremiyorsa böyle bir secdeden de vazgeç.” (Muhammed İkbal)

451 Mesaj
8 Haziran 2010; 10:59:38 

quote:

Orijinalden alıntı: tarafeyn

Benim bildiğim eminevim in sanayi bakanlığında 8 trilyon civarında teminatı var.

işin gerçeği ben de araştırıyorum eminevim den ev alma olayını. benim anlamadığım ewb sayfalarında önceden 3 tip ödeme yöntemi anlatıyorlardı ama şimdi bakarsanız eğer sadece çekiliş sistemi analtılıyor. İkincisi almak istediğim evi gösterip sisteme dahil oldum diyelim. 3 sene sonra o evi alma ihtimalimiz çok zor. acaba ben mi sistemi anlayamadım. peşinat sistemi veya vade ortası sistemi bilen varsa paylaşabilirler mi acaba?

saygılarımla

0 Mesaj
2 Ağustos 2010; 10:40:45 

bende eminevime üye oldum çekilişli siistem bana mantıklı geldi.

275 Mesaj
20 Eylül 2010; 23:08:38 

ben yarı ödemeli sistem ile 2 ay önce çekmeköyden 120.000 TL değerinde ev aldım. gayet güvenilir bir kurumdur ama çalışanlar biraz vurdumduymazlar, haziranda almamız gereken evi çalışanların işgüzarlığı nedeniyle 1 ay geç aldık.

Amd Phenom II X4 965, Msi 770-C45, 4 GB Hi-Level DDR3 1333 Mhz, 1 GB Sapphire HD6850 Toxic, High Power 500 Watt, Seagate 1 TB 7200 RPM, Western Digital 2 TB 5900 RPM, Technisat Skystar 2.8D, Samsung 22" 2 ms, NZXT Guardin ATX Case

0 Mesaj
30 Eylül 2010; 11:34:16 

Ben peşinatlı erken teslim yöntemiyle ev aldım.Sisteme girerken terettütlerim vardı.Fakat bana ne demişlerse sözleşmemde ne yazıyorsa aynen yerine getirdiler.Ev araba farketmez siz kaç paraya girdiğinizi ve aylık ödeyebileceğinz miktarı belirlliyorsunuz. Sonra paranızı toplu alabileceğiniz tarihi de içeren bir sözleşme yapıyorsunuz.Bankalara yüksek oranda faiz ödemekten çok çok iyi bir sistem.Biraz birikimi olan biraz teslimatı bekleyebilirim diyen sabit gelirliler için olmazsa olmaz bir sistem bence.Ben şu anda araba için yeni bir sisteme girdim.Herkese tavsiye ederim.

717 Mesaj
8 Kasım 2010; 13:17:48 

genelde olumlu ref verenler 0 yada 1 mesaj yazmışlar. Firma çalışanları olabilirler, dikkat etmek lazım..

All daytraders are doomed to fail... Wbuffet

213 Mesaj
8 Kasım 2010; 13:30:12 

quote:

Orijinalden alıntı: buckfush

genelde olumlu ref verenler 0 yada 1 mesaj yazmışlar. Firma çalışanları olabilirler, dikkat etmek lazım..

Aynısını yazacaktım.Zaten bu yazan kişileri görünce sisteme gireceğim varsa da girmem.

imza da ne ki?

1 Mesaj
8 Kasım 2010; 17:02:02 

aşırı faiz var onda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

213 Mesaj
10 Kasım 2010; 17:08:25 

s.a

dreamcatcher24 lafım sana değilde yukarıdaki mesajlara bakarsan diğer yorumlara hep 1 mesaj yazmış bu biraz düşündürücü yani adam sanki konuya cevap vermek için gelip üye olmuş gibi sence de biraz garip değil mi? bu arada senin aldıgın evinde hayırlı olsun inşallah

<a href=http://www.ondermedia.com> OnderMedia </a><br/><a href=http://www.angelsneverdie.com> AngelsNeverDie </a>

0 Mesaj
2 Ocak 2011; 21:18:07 

Konuyla ilgili bilgi almak isteyenler var ise bir EMİNEVİM çalışanı olarak memnuniyetle yardımcı olabilirim.

451 Mesaj
3 Ocak 2011; 14:23:42 

quote:

Orijinalden alıntı: snkivanc

Konuyla ilgili bilgi almak isteyenler var ise bir EMİNEVİM çalışanı olarak memnuniyetle yardımcı olabilirim.

şirket çalışanının olması iyi oldu. benim merak ettiğim kaç tane sisteminiz var(peşinatlı, yarı varde?) birde parayı öderken şirket iflas ettik derse ne olur? selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurgazi -- 3 Ocak 2011; 14:24:55 >

saygılarımla

855 Mesaj
5 Ocak 2011; 15:56:31 

daha önceleri sistemlerini incelemek mümkündü ama şimdi baktım bulamadım, biz sizi arayalım sistemi anlatalım moduna girmişler gibi.

Burjuva işçilerin dirisini, sosyalistler ölüsünü sömürür. Vicdan temelinden hareket, her iki sömürüye de baş kaldırmakdır. M. Nicolaus

451 Mesaj
7 Ocak 2011; 8:53:45 

quote:

Orijinalden alıntı: wtwt24

daha önceleri sistemlerini incelemek mümkündü ama şimdi baktım bulamadım, biz sizi arayalım sistemi anlatalım moduna girmişler gibi.

böyle yapmalarının sebebi ne olabilir ki acaba.. su artıma cihazı satmıyorlar neticesinde:) en güzeli aslında kooperatif kurmak gibi gözüküyor

saygılarımla

0 Mesaj
10 Ocak 2011; 9:38:25 

Su arıtma cihazı satmadığımız için öyle yaptık :) Detaylı bilgi almak istiyorsanız isim soy isim ve telefon numaranızı özelime msj atın sizinle irtibat kuralım.

855 Mesaj
10 Ocak 2011; 12:42:07 

quote:

Su arıtma cihazı satmadığımız için öyle yaptık :) Detaylı bilgi almak istiyorsanız isim soy isim ve telefon numaranızı özelime msj atın sizinle irtibat kuralım.

klasik bir müşteri kapma taktiği olmuş biz sizi arayalım nasılsa bir şekilde kandırırız durumu bu adamlar para yatıracağı bir sistemi niye kendileri incelemesinki işine gelirse başvurur gelmezse başvurmaz.

Burjuva işçilerin dirisini, sosyalistler ölüsünü sömürür. Vicdan temelinden hareket, her iki sömürüye de baş kaldırmakdır. M. Nicolaus

0 Mesaj
10 Ocak 2011; 14:20:11 

Müşteri kapmak üzerine taktik geliştirmemize gerek yok. ALLAH'a şükürbu konuda bir endişemizde yok. Sistemle ilgili ön bilgiler web sitemizde mevcut. Detaylı bilgiler almak içinde telefon görüşmesi yapılması şart. Kimseyi zorlamıyoruz. Düşünceniz varsa irtibat bilgilerinizi bırakırsınız sizi arar ve bilgilendirirler. Ben kimseye irtibat bilgilerimi vermem diyorsanızda siz bilirsiniz. O zaman zaten sistemle ilgilenmediğiniz ortaya çıkar. Kimsede sizinle ilgilenmez (:

451 Mesaj
11 Ocak 2011; 19:45:38 

burada yazmanın ve açıklamanın daha faydalı olacağını dusunuyorum...

saygılarımla

0 Mesaj
15 Ocak 2011; 20:01:44 

şimdi benim merak ettiğim şey şu ben bu teminatı verdim üç yıl içinde de bana ev filan çıkmadı yapılan kuralarda ve ben teminatla birlikte ödemeye başladığım taksitleri de ozmana kadar ödedim daha sonrada kusura bakmayın şirketimiz battı sizin parada bu vesileyle yandı denirse ben başımı hangi kayaya vuracam hadi şirkez batmaz diyorsunuz ya kurucuları sonuçta insan evladıyız alıp bütün parayı kaçarlarsa ne olacak. bakın bende ev almak istiyorum ama vereceğim para karşılığında devletin teminatından başka bir allahın kulunun teminatınıda yemininide kabul etmem bunu sağlaya bilecekseniz ben bütün birikmişimi bir kerede vermeye razıyım YAZDIKLARIMA HIZLI BİR YANIT VE GARANTİ ALABİLİRSEM SEVİNİRİM ...

451 Mesaj
16 Ocak 2011; 1:07:06 

evet bekliyoruz

saygılarımla

0 Mesaj
16 Ocak 2011; 14:55:47 

böyle bir forum sayfası açmakla ve isminizi eminevim koymakla insanların güvenini kazana bileceğinizimi sanıyorsunuz ben şartlarımı yazdım sizde teminatınızı yazın neden çekiniyorsunuz yoksa sadece sıktığınız palavramı yoksa gerçekten insanları ev sahibi yapmak gibi hayırlı bir işmi isyorsunuz bunun cevabını istiyorum ...

356 Mesaj
16 Ocak 2011; 15:49:57 

eminevimin internet sitesi neden açılmıyor bilgisi olan var mı??? eminevimdeki arkadaşlar özelden bana ulaşırlarsa sevinirim..telefonla görüşüp bilgi almak istiyorum...

LG A510-UAE13T
SaMSuNG JeT S8003
FatihAtasoy.Com/internetten para kazanma yolları burada!

0 Mesaj
17 Ocak 2011; 0:30:47 

Tekrardan selamlar,

Öncelikle burada bulunan forumu ben açmadım. DONANIM HABER çok geniş içerikli ve faydalı bir forum sitesi. Bende bu forumun üyelerinden birisi olarak sitede dolaşırken EminEvim başlığı altında açılan konuyu gördüm ve boş boş konuşmak yerine, sistemi ve bizleri tanımadan gereksiz yorum yazmak yerine gerçekten bize ulaşan ve bilgi almak isteyen kişilere ulaşır ve yardımcı olabilirim diye mesajlara cevap vermeye çalıştım. Bundan sonraki gayretimde saygı ve seviyesini yitirmeyen kişilere aynı düzeyde yardımcı olmak yönünde olacaktır. Bu 1.

2.si
EMİN ŞİRKETLER GRUBU özel bir Kurumsal şirkettir. Özel şirketler devlet teminatı ile çalışmaz. Bizler devlet kurumu yada bankası değiliz. İnsanlara Tahvil Bonosu veya Hazine Fonu satan bir finans kurumuda değiliz. Bu yüzden devlet teminatı verilmesi söz konusu değil.

Sisteme ev,araba,arsa veya dükkan almak düşüncesi ile kaydını gerçekleştiren müşterilerimize Ticaret Mahkemelerinde geçerliliği olan SÖZLEŞME verilir. Tüm şartlar sözleşmelerimizde yazılıdır. Sisteme giren bir müşteri dilediği zamanda sistemden ayrılma hakkına sahiptir.

20.yılımızı kutluyoruz.. 20 yıllık süreçte 70.000 adedin üzerinde teslimat gerçekleştirdik. İnsanları faize, vade farkına, banka kredisine bulaştırmadan ev, araç, arsa ve dükkan sahibi yaptık. Bunu yaparkende yüzyıllardır Anadolu'da uygulanan İMECE usulü Yardımlaşma sistemini ( Biz buna ELBİRLİĞİ diyoruz) model olarak aldık..

Sistemle ilgili referans isteyen müşterilerimize referansta verebiliriz. Bu yönde bir çekincemiz yok.

Yazılı basın ve bir çok internet sitesinde gerçekleştirdiğimiz teslimat yemeklerine, tapu teslim törenlerine ait yüzlerce haber bulabilirsiniz.

22 OCAK itibariyle HALİÇ FESHANE'de yeni bir tapu teslim töreni yapacağız..

İNTERNET sitemizde zaman zaman yaptığımız güncelleme ve yeni içerik eklemeleri sebebiyle kısa süreli erişim sıkıntıları söz konusu olabiliyor. Yaşanan bu geçici sorun için özür dileriz.

İRTİBAT BİLGİLERİM Aşağıdaki gibidir..

Çalışma sistemimiz ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak isterseniz;

0541 858 18 25 numaralı şirket hattımdan bana SALI hariç Sabah 09:00 Akşam 19:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz..
Şubemizde yüz tüze görüşüp çayımızı içmek ve sorularınıza yanıt almak için randevu isterseniz sizi ağırlamaktan mutluluk duyarız.
İsim, soy isim, Telefon no ve şehir bilgilerinizi içeren bir mail gönderirseniz sizi arayabilir ve sistem hakkında bilgilendirebilirim. Bunun için kivancozolca@gmail.com adresine (istenen bilgileri vermek koşulu ile) mail göndermeniz yeterli olacaktır.

855 Mesaj
17 Ocak 2011; 11:20:42 

quote:

Orijinalden alıntı: ylmzerdoğan

böyle bir forum sayfası açmakla ve isminizi eminevim koymakla insanların güvenini kazana bileceğinizimi sanıyorsunuz ben şartlarımı yazdım sizde teminatınızı yazın neden çekiniyorsunuz yoksa sadece sıktığınız palavramı yoksa gerçekten insanları ev sahibi yapmak gibi hayırlı bir işmi isyorsunuz bunun cevabını istiyorum ...

ben yazlılı veya görsel bazında bu şirket hakkında ciddi bir toplu dava duymadığım için bu şirketi ciddiye alıyorum.ama daha önce yaptığım karşılaştırmalarda kredi almakla, emineviden kurada 1. çıkıp aynı paraya ev almak arasında ödeme farkı olmadığını görmüştüm. diyorlarki faize bulaşmıyorsunuz aslında düzenli öderseniz vede banka faiz kelimesini kullanmasa zaten bulaşmıyorsunuz,çünkü bu tür satışlarda ödenen farka faiz denmez ama taksitlerinizi ödeyemezseniz banka sizi yakar ve faize bulaştırır.yani diyeceğim eminevim size ev vermez, sadece verdiğiniz parayı size geri verir,ve diyelim 60 kişilik bir çekilişli sistemde her kişi ayda 1 milyar öder ve 1. ay 60 milyarı alan bu fiyata daire bulur eminevim ipotek karşılığı parayı verir sizde kalan 59 ay bu daireye kira ödersiniz. işte bu ödemeler şimdi ne alemde bu bilgiyi kaldırmışlar neden kaldırdılar çözemedim.

0 Mesaj
17 Ocak 2011; 13:36:11 

irtibat numaranızı özelime msj atın sizi arayıp bilgilendireyim.

451 Mesaj
17 Ocak 2011; 16:31:43 

quote:

irtibat numaranızı özelime msj atın sizi arayıp bilgilendireyim.

işte benim de anlamadığım bu. Neden buraya yazmıyorsunuz? zamanınız mı yok yoksa şirket politikası mı? kesinlikle yargılamak için değil sadece işin mantığını öğrenmek için soruyoruz. Arkadaşın dediği gibi önceki seneler bankalardaki gibi tablo hesap makinesi çıkardı, ama şimdi web sitesinden onu kaldırmışlar. halbuki o zaman daha bir ikna olmuştum

saygılarımla

717 Mesaj
18 Ocak 2011; 9:29:59 

quote:

....

Şubemizde yüz tüze görüşüp çayımızı içmek ve sorularınıza yanıt almak için randevu isterseniz sizi ağırlamaktan mutluluk duyarız.
İsim, soy isim, Telefon no ve şehir bilgilerinizi içeren bir mail gönderirseniz sizi arayabilir ve sistem hakkında bilgilendirebilirim. Bunun için kivancozolca@gmail.com adresine (istenen bilgileri vermek koşulu ile) mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Koskoca emin evimin müşteri temsilcisi emaili yokmu? Gmail mi kullanıyorsunuz ofiste?

Birazcık kurumsal olsanız keşke...

All daytraders are doomed to fail... Wbuffet

0 Mesaj
8 Şubat 2011; 16:22:57 

İLK ÖNCE BİLİNMEYEN HAKKINDA KESİNLİKLE YORUM YAPMAYIN. EĞER BİR ÇÖZÜM İSTİYORSANIZ SORULARINIZA CEVAP İSTİYORSANIZ. ilk önce bunu eleştirdiğiniz yere giderek onların verdikleri cevaplar ile değerlendirin. anladıktan sonra öğrendikten sonra yorum yapın... bu şekilde çözüm bulamazsınız.
wtwt24 sen bir şirket kur ve yönelt hayalinde!!! sadece o şirketi batırman 5 dakikanı alacaktır.. niye mi hayal kur gör _????
snkıvanc çalışanı bu şirketin en basit onu arayın HAYALİNİZ GERÇEK olsun.. evini almış arabasını almış insanları görünce yapılanın da gerçek güzel olduğunu anlıyorum içeriğini öğrenmek içinde eminevim e gidip nasıl işlediğini anlamak zor olmuyor. hayırlısı bakalım herkesin görüşü farklı ama ALLAH RIZASI olan yerde herşey aynı mutluluk.. iş yapmasanızda gidin bir görün dinleyin sorun soruşturun.. saygılarımla

2939 Mesaj
14 Şubat 2011; 16:00:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ugurgazi

işte benim de anlamadığım bu. Neden buraya yazmıyorsunuz? zamanınız mı yok yoksa şirket politikası mı? kesinlikle yargılamak için değil sadece işin mantığını öğrenmek için soruyoruz. Arkadaşın dediği gibi önceki seneler bankalardaki gibi tablo hesap makinesi çıkardı, ama şimdi web sitesinden onu kaldırmışlar. halbuki o zaman daha bir ikna olmuştum

+1 neden buraya yazılmıyor.

EKLEME:

ilginç bir başlık -TARAFSIZCA- link koyuyorum sadece:

http://www.islam-tr.net...7-eminevim-sistemi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artenis -- 14 Şubat 2011; 16:06:28 >

---------- EV TÜPÜ FİYATI 80 TL - Bezin 5 TL ----------

------------------------- D E V A M ! -------------------------

--- EMRE KULAKSIZ DOLANCIRICISINA DİKKAT ----

855 Mesaj
16 Şubat 2011; 1:22:46 

quote:

Orijinalden alıntı: gnllu

İLK ÖNCE BİLİNMEYEN HAKKINDA KESİNLİKLE YORUM YAPMAYIN. EĞER BİR ÇÖZÜM İSTİYORSANIZ SORULARINIZA CEVAP İSTİYORSANIZ. ilk önce bunu eleştirdiğiniz yere giderek onların verdikleri cevaplar ile değerlendirin. anladıktan sonra öğrendikten sonra yorum yapın... bu şekilde çözüm bulamazsınız.
wtwt24 sen bir şirket kur ve yönelt hayalinde!!! sadece o şirketi batırman 5 dakikanı alacaktır.. niye mi hayal kur gör _????
snkıvanc çalışanı bu şirketin en basit onu arayın HAYALİNİZ GERÇEK olsun.. evini almış arabasını almış insanları görünce yapılanın da gerçek güzel olduğunu anlıyorum içeriğini öğrenmek içinde eminevim e gidip nasıl işlediğini anlamak zor olmuyor. hayırlısı bakalım herkesin görüşü farklı ama ALLAH RIZASI olan yerde herşey aynı mutluluk.. iş yapmasanızda gidin bir görün dinleyin sorun soruşturun.. saygılarımla

bir şirketim var ve 2 senedir ayakta hayali sen kur eminevim bilinmeyen bir sistem değildi, gayet net açıklamaları vardı. şimdi kendileri bilinmiyeni seçtiyse banane.

0 Mesaj
17 Şubat 2011; 12:29:54 

bende sistemi inceledim. ama faizli banka kredisinden ufak tefek farklar hariç temelde bir fark göremedim. burada parayı para ile değiştirme sözkonusu. %5,9 gibi bir oran var buna da organizasyon ücreti diyorlar. o na bakarsanız bankalarda verdikleri kredi üzerinden kendilerine belirli oranda pay(faiz) alıyor. benim gördüğüm fark ise bankalar bu farka faiz eminevim ise organizasyon ücreti diyor. bana pek sağlam gibi gelmedi. dini referansları incelenmesi lazım. faizden farkı varmı yok mu diye.

0 Mesaj
17 Şubat 2011; 12:39:26 

ayrıca zamanında yapılmayan aylık ödemeler için belli oranda gecikme faizi alınıyor. bu ise düpedüz faizdir.

0 Mesaj
17 Şubat 2011; 12:43:16 

yuk. mesaj hakkında düzeltme; belli zamanında yapılmayan aylık ödemelerle ilgili belli oranda gecikme zammı alınıyor. bu ise faize girer. onlar gecikme cezası diyor ama bu faize girer.

36 Mesaj
18 Şubat 2011; 14:31:23 

Ben de yarın inşallah bilgi almak için Ümraniye şubesine gideceğim. Yukarıda denilen faize bulaşılıyor ile ilgili fikirler için Mehmet Talu hocaefendinin (güvenilir ehl-i sünnet bir alimdir bilenler bilir) yazdığı bir cevap var.

"Soru: “Eminevimin” çalışma sistemi caiz midir? Yani Türkiye’den 120 kişiyi bir araya getirip her ay birisine kura ile aralarında topladıkları parayı veriyorlar. Bunu yapan organizasyon da kendisine belirli bir oranda, yani %3 oranında komisyon alıyor. Sana birinci ay da çıkabilir, son ay da. Bu, noter huzurunda yapılan bir çekilişle belli oluyor. Örneğin 100.000 ytl için böyle bir kuraya girmiş olanlar arasında 1. ayda çıkan ile 120. ayda çıkan arasında enflasyondan kaynaklanan zarar durumu söz konusu olmaktadır. 120 ay sonra 100.000 ytl’nin hiç bir değeri kalmayabilir. Bunu önlemek için grup üyeleri kendi aralarında bir yardımlaşma yapıyorlar: Kura sana çıkana kadar, grup üyeleri %2-4 arasında kira yardımı yapıyor. Kura sana çıktığı zaman ise, sen grubun diğer üyelerine %3,5 oranında yardım ediyorsun. Böylece 120 ayda kurası çıkan birisinin zarar etmesi engellenmiş oluyor. Böyle bir kuruluşa üye olmak ve bu şekilde ev alabilmek için para biriktirmek ve yardımlaşmak uygun mudur?

Cevap: Bismillahirrahmanirrahim

Bu soru tarafımıza iletildikten sonra, sistemi organize eden firmanın bizzat yetkilileriyle karşılıklı görüşmemizde aldığımız bilgilere göre sistem şu şekilde işlemektedir:

Gruplar 60 ila 120 kişi arasında değişmektedir. Örneğin 100.000 YTL için oluşturulan 120 kişilik bir grupta, her ay noter huzurunda çekilişle belirlenen bir grup üyesine ev alınmaktadır. Kesinlikle o kimseye para verilmemektedir. Kura çıkana kadar grup üyelerine %3 kira yardımı yapılmaktadır. Kura çıkan kimse ise, grup üyelerine %3,5 (üç buçuk) kira yardımı yapmaktadır. Bu şekilde ilk ay kura çıkıp ev alınan kimse ile son ay ev sahibi olan kimsenin enflasyondan kaynaklanan paranın değer kaybetmesinden etkilenmemesi sağlanmaktadır. Grup üyeleri ayrıca ilgili firmaya organizasyon yönetiminden dolayı %3 komisyon ödemektedir.

İzah edildiği şekilde ev satın almada hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Üstelik bu karşılıklı yardımlaşma neticesinde olduğu için de takdire layıktır.

Bu işi organize eden firmanın aldığı %3 ücret ise, tamamen yaptıkları hizmet ve organizasyonun yürütülmesi karşılığında alınan bir komisyon ücretidir. Tıpkı emlakçıların almış olduğu ücret gibi…

Böyle bir imkân varken faizli kredi alıp ev sahibi olmak kesinlikle caiz olmayıp büyük vebal olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bademcik -- 18 Şubat 2011; 14:45:51 >

2009 Corolla Comfort Extra A/T + Dijital Klima + Hız Sabitleme + Koltuk Isıtma + Far Yıkama

0 Mesaj
20 Şubat 2011; 19:53:08 

kardeşim burakın şimdi bir yerlerden referanslar vermeyi. siz zamanında yapılmayan ödemelerden dolayı gecikme zammı alıyormusunuz almıyormusunuz. işte bu düpedüz faizdir. artık nerelerden referans verirsen ver. işin içinde faiz olduktan sonra bişye değişmez.

132 Mesaj
21 Şubat 2011; 1:28:28 

eminevim sitesi niye açılmıyor. sitenin açılmaması firma açısından güven zedeliyor.

Öldük ölümden birşeyler umarak
Bir büyük boşlukta bozuldu büyü
Dal demeti kuş tüyü
Nasıl hatırlamazsın o türküyü
C.S.Tarancı

451 Mesaj
21 Şubat 2011; 8:39:13 

hakikaten site açılmıyor. nazar mı değdirdik ne? belki de update yapıyorlardır sitelerini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurgazi -- 21 Şubat 2011; 8:40:12 >

saygılarımla

36 Mesaj
21 Şubat 2011; 10:46:32 

Haftasonu eşimle gittim ve görüştüm, gayet tatminkar cevaplar verdiler. Bir sürü örnek gösterdiler şu ana kadar sisteme giren ve ev/araba sahibi olan. Benim hoşuma gitti açıkçası, inşallah girmeyi düşünüyorum. Mehmet Talu hocanın gidip sistemi soruşturması ve edindiği bilgilere göre caizdir fetvası vermesi benim için yeterlidir. Sonuçta bu alim insan işin ilmini benim açımdan gayet güvenilir yerlerden öğrenmiş ve ona göre görüş beyan etmiştir. Eğer birşey saklıyorlar da işin içine faiz bulaştırıyorlarsa (kim hiç ihtimal vermiyorum) veballeri kendi üzerinedir. Ama açık olan husus şu ki krediden çok daha kârlı bir alışveriş. Hem helal hem kârlı, ancak ev çıkmasını beklemek bir dezavantaj, o kadar kusur da olsun artık.

2009 Corolla Comfort Extra A/T + Dijital Klima + Hız Sabitleme + Koltuk Isıtma + Far Yıkama

10 Mesaj
23 Şubat 2011; 0:11:54 

arkadaşlar bu emin evim sistemi bana mantıklı geldi biraz araştırdım. yalnız kafama takılan tek bişey var bunun cevabını bulamadım. örneğin 100bin liralık bir eve girdiniz 100 kişilik bir gurup.diyelim size 20. ay çıktı ve siz 20 ay boyunca kira yardımı alıyosunuz ve ödemeniz gereken taksitten daha az alıyosunuz. burası tamam. 20. ayda evi teslim alınca artık 80 ay boyunca siz kira yardımı yapmaya başlıyosunuz evini almayanalara ve normal taksidinizden daha fazla ödüyosunuz. ödeyeceğeniz taksit tutarı sabitleniyor. problem burada başlıyor. firma diyorki 100 kişilik gurub için kurada 50. sıradan sonra çıkanlaraın tamamına 50. ayda evleri teslim ediliyor yani 100. sırada çıkan da evini yarıda alıyor. yani 50. aydan sonra kirada oturan kalmıyor ama siz 100. aya kadar kira yardımı altında fazladan para ödemeye devam ediyosunuz fakat kirada oturan yok. firma sizden fazladan aldığı bu parayı tam olarak izah edemiyor kanaatimce ve gözden kaçan bir nokta bence tek kafama yatmayan nokta bu faiz mi? değil mi? biraz karılık ve uzun oldu ama neyse!

neyzen_06

451 Mesaj
23 Şubat 2011; 8:37:29 

valla hocam iyi yakalamışsın olayı. tesbit yerinde ve doğru. acaba dedim eminevimin yaklaşımı şöyle olabilir mi? kurada ilk çıkan kişiler evlerine hemen yerleştiği için ödemeleri sabitleniyor, böylece diğerleri mağdur edilmiyor. ama bu sistemle 48. ve 49. ayda çıkanlara yazık olur.

saygılarımla

36 Mesaj
23 Şubat 2011; 17:45:43 

neyzen kardeşin yazdığı husus benim de kafama takıldı ama eminevimde yaptığım görüşmeden sonra aklıma gelmişti onun için soramadım. inşallah cuma günü kayıt için gitmeyi düşünüyorum o zaman sorar sizleri de bilgilendiririm. aklıma gelen şöyle bir açıklama var ama, normalde 60 kişiye her ay bir ev çıkınca 60. aya kadar bekleme ihtimali vardı şimdi ise herkese evi en geç 30. ayda veriliyor. yani 30. ayda bayağı bir nakit çıkışı oluyor. bunu kapatmak için de taksitler artıyor ve sabitleniyor. böyle birşey geldi aklıma ama bilmiyorum sadece tahmin...gecikme cezasını da sorularlaislamiyet sitesine sordum, cevabı şöyle;

""Merhaba, eminevim sistemiyle ilgili sitelerinde aşağıdaki gibi bir ifade var; "Her ayın 18´inden 25´ine kadar olan gecikmelerden ötürü araçlara/evlere gelen zam farklarını telafi için %2, ayın 25´i ile 30´u arasında yapılan geç ödemelerde %5, ayın 30´undan sonra yapılan geç ödemelerden ise %10 gecikme zammı alınır." Bu cezaların hükmü nedir? Faiz olarak değrlendirmek doğru mudur? Teşekkürler

Cevap
Değerli Kardeşimiz;

Faiz olarak değerlendirilmez. Kötü niyetli kişilerin, İslam'daki faiz yasağını kötüye kullanarak -mesela borcunu vâdesinde ödemeyip uzun süre geciktirmek suretiyle- alacaklıyı (özellikle ticaret erbabını) zarara uğratmalarının engellenmesi için bir nevi malı değişik vadelerle satma olarak değerlendirilir.""

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bademcik -- 23 Şubat 2011; 18:20:25 >

0 Mesaj
4 Mart 2011; 13:21:03 

arkadaşlar ben bu sistemi girdikten sonra tanıdım.Ben memur olduğum için tam bana göre bir sistem dedim.peşinatlı sistemle kısa sürede ev sahibi oldum.Araba için de girdim inşaallah nisanda paramı teslim alacağım.Çalışma usulleri çok sağlam ve güvenilir.referans için arayanlara da aynı şeyi söylüyorum.Ödeyerek bu sisteme girdiğini için en azından borcunuzu azaltmış oluyorsunuz.sisteme giren ve faydalanan dediğimi daha iyi anlayacaktır.kredi kullanıp belki (evinizi)erken alabilirsiniz ama aldıktan sonra ödeyeceğiniz faiz miktarı ve vade uzunluğu borç bitene kadar sizi maddi ve manevi ezecektir.Bankalardan uzak durmanızı ve eminevimin peşinatlı sistemini size tavsiye ederim.

1149 Mesaj
4 Mart 2011; 15:04:08 

Senede 1 haftalık istanbula gezmeye geliyoruz ailecek.1 haftalık tek odalı devremülk araştırıyorum.acaba eminev bu işide yapıyormu yada nereye başvurmam gerek.

AHMAK İNSAN,BİR ETEK DOLUSU PARA VERİP TE,ŞEYTANDAN DERT SATIN ALIR.

855 Mesaj
6 Mart 2011; 1:03:03 

quote:

Orijinalden alıntı: bademcik

neyzen kardeşin yazdığı husus benim de kafama takıldı ama eminevimde yaptığım görüşmeden sonra aklıma gelmişti onun için soramadım. inşallah cuma günü kayıt için gitmeyi düşünüyorum o zaman sorar sizleri de bilgilendiririm. aklıma gelen şöyle bir açıklama var ama, normalde 60 kişiye her ay bir ev çıkınca 60. aya kadar bekleme ihtimali vardı şimdi ise herkese evi en geç 30. ayda veriliyor. yani 30. ayda bayağı bir nakit çıkışı oluyor. bunu kapatmak için de taksitler artıyor ve sabitleniyor. böyle birşey geldi aklıma ama bilmiyorum sadece tahmin...gecikme cezasını da sorularlaislamiyet sitesine sordum, cevabı şöyle;

""Merhaba, eminevim sistemiyle ilgili sitelerinde aşağıdaki gibi bir ifade var; "Her ayın 18´inden 25´ine kadar olan gecikmelerden ötürü araçlara/evlere gelen zam farklarını telafi için %2, ayın 25´i ile 30´u arasında yapılan geç ödemelerde %5, ayın 30´undan sonra yapılan geç ödemelerden ise %10 gecikme zammı alınır." Bu cezaların hükmü nedir? Faiz olarak değrlendirmek doğru mudur? Teşekkürler

Cevap
Değerli Kardeşimiz;

Faiz olarak değerlendirilmez. Kötü niyetli kişilerin, İslam'daki faiz yasağını kötüye kullanarak -mesela borcunu vâdesinde ödemeyip uzun süre geciktirmek suretiyle- alacaklıyı (özellikle ticaret erbabını) zarara uğratmalarının engellenmesi için bir nevi malı değişik vadelerle satma olarak değerlendirilir.""

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

iyi güzelde konut kredisi bu mantıkla nasıl faiz oluyor birde onu sorsana

0 Mesaj
10 Mart 2011; 11:08:20 

bende ekim 2010 da bu sisteme girdim ve ilk beş kurada ismim çıkmadı umudum 9 mart 2011 deki kuradaydı ama oda dün çekildi ve malesef aralık ayına kadar yine bana çıkmayacak bakalım ne zaman kısmet olacak.

NOT: aslında bende faiz ödemek istemediğimden dolayı bu sisteme girdim ama biraz mantıklı düşündüğümde banka ile hiç bir farkı yok sadece banka ismine faiz koymuş bu sistemde isim geçikme bedeli

0 Mesaj
11 Mart 2011; 13:36:45 

olumlu yorum yazanları bir yerlerle ilişkilendirip insanların kafalarında soru işaretleri bırakmak çok yanlış.eminevimin sitesinde de teslimat almış insanların telefonları var.İsteyen onlarla da irtibata geçebilir.binlerce insan bu sistemden yararlandı ve yararlanmaya devam ediyor.Düşünün her ay teslimat yapılıyor.Bir ay bile gecikme yaşanması sistemin iflası demek.20 yıldır bu sistem var ve sağlıklı bir şekilde çalışıyor.

5 Mesaj
15 Mart 2011; 1:21:59 

istanbulda arkadaşım bu sistemle araba aldı şu an biniyor. 18 bin lira üzerinden anlaştı. 9 bin ödedi 9. ayda 18 bin aldı. hemen arabasını aldı. şimdi geri kalan 9 ayı ödüyor. bir sıkıntı yaşamadı. isteyene numarasını verebilirim.

herkese selam

2 Mesaj
17 Mart 2011; 12:49:15 

quote:

Orijinalden alıntı: klas34

yuk. mesaj hakkında düzeltme; belli zamanında yapılmayan aylık ödemelerle ilgili belli oranda gecikme zammı alınıyor. bu ise faize girer. onlar gecikme cezası diyor ama bu faize girer.

Böyle bir durum yok arkadaşım bilip bilmeden sallamayalım.Sıkıştın diyelim ödeme yapamıyorsun ister benden bu kadar ben paramı alıp gitmek istiyorum dersin ödediğin taksitlerin hepsini hiç kesinti olmadan alırsın ya da taksit ertelersin ve kesinlikle faiz gecikme zammı diye bişe ödemzsin.yok böyle bir şey.ödeyemediğin zaman faiz falan koymuyorlar 2 ay mı geçektirdin yine normal ödemene devam ediyosun sen 2 ay ödemedin şu kadar fazla ödemen gerekiyor diyen yok bilmeden konuşmayın.

0 Mesaj
17 Mart 2011; 14:36:13 

öneri

arkadaşım ben bizzat adamların yaptığı sözleşmeyi okudum orda yazıyor zamanında yapılmayan ödemelerde şu kadar gecikme zammı uygulanır diye inanmıyorsan git sor. bu da bal gibi faizdir kaynak ilahiyatçı prof.dr. abdulaziz bayındır. ayrıca bu sistemin faizden bir farkı yok sadece inançlı insanların bi takım dini duygularından istifade ederek kar etme peşindeler. mesela, müşteri kura sistemine kayıt yaptırıyor adama hiçbir kurada çıkmazsa bile vade ortasında ödemesi yapılıyor bankada ise vade başı ödeme yapılıyor ne fark var arada. ayrıca imece usulü deniyor ödenen aidatlardan her ay biri ev sahibi yapılıyor deniyor ama vade ortasına geldimi herkesin ev parası veriliyor ama daha herkesin taksidi bitmediki nasıl oluyor bu iş. şirket daha önceki müşterilerden gelen birikimlerden kurada çıkmayanlarınm ev parasını veriyor. parayı para ile değiştirme misli misline olmadıkça haramdır haramdır haramdır. birde kendilerine inançlı süsü verip insanları sömürüyorlar. ismi lazım değil eminevim şubelerinden bir tanesi adamları ayda2 trilyon civarında cirosu aylık 100 milyar civarında karı var iş için giden birisine asgari ücret teklif ediyor. adamların dini hassasiyeti olmadığı burdan belli.

855 Mesaj
17 Mart 2011; 23:16:09 

quote:

Orijinalden alıntı: klas34

öneri

arkadaşım ben bizzat adamların yaptığı sözleşmeyi okudum orda yazıyor zamanında yapılmayan ödemelerde şu kadar gecikme zammı uygulanır diye inanmıyorsan git sor. bu da bal gibi faizdir kaynak ilahiyatçı prof.dr. abdulaziz bayındır. ayrıca bu sistemin faizden bir farkı yok sadece inançlı insanların bi takım dini duygularından istifade ederek kar etme peşindeler. mesela, müşteri kura sistemine kayıt yaptırıyor adama hiçbir kurada çıkmazsa bile vade ortasında ödemesi yapılıyor bankada ise vade başı ödeme yapılıyor ne fark var arada. ayrıca imece usulü deniyor ödenen aidatlardan her ay biri ev sahibi yapılıyor deniyor ama vade ortasına geldimi herkesin ev parası veriliyor ama daha herkesin taksidi bitmediki nasıl oluyor bu iş. şirket daha önceki müşterilerden gelen birikimlerden kurada çıkmayanlarınm ev parasını veriyor. parayı para ile değiştirme misli misline olmadıkça haramdır haramdır haramdır. birde kendilerine inançlı süsü verip insanları sömürüyorlar. ismi lazım değil eminevim şubelerinden bir tanesi adamları ayda2 trilyon civarında cirosu aylık 100 milyar civarında karı var iş için giden birisine asgari ücret teklif ediyor. adamların dini hassasiyeti olmadığı burdan belli.

sende sallamışsın 2 trilyon tl ne demek bilmiyorsun galiba paradan 6 sıfır atılalı kaç yıl oldu hala alışamadınızmı ya?

0 Mesaj