Şimdi Ara

EminEvim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.371
Cevap
45
Favori
359.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dikkat edersen ben bulaşmayın demedim, ben almam dedim, ortaya bir hesap koydum burda rakamın 2000 lira olması önemli değil 1000 lira olur farketmez gene hesap aynı çıkar.ben bana ne kadar kazandırıyor bu sistem ona bakarım, sen başka şeye bakarsın bu senin meselen.
    ayrıca ben tercihimi orda belirttim finans kurumları ile çalışıyorum diye,sen bunların ikiside aynıdır diyorsan oda senin düşüncen bence değiller.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wtwt24

a_rnett_a @
    dikkat edersen ben bulaşmayın demedim, ben almam dedim, ortaya bir hesap koydum burda rakamın 2000 lira olması önemli değil 1000 lira olur farketmez gene hesap aynı çıkar.ben bana ne kadar kazandırıyor bu sistem ona bakarım, sen başka şeye bakarsın bu senin meselen.
    ayrıca ben tercihimi orda belirttim finans kurumları ile çalışıyorum diye,sen bunların ikiside aynıdır diyorsan oda senin düşüncen bence değiller.

Hocam polemik olsun diye yazmıyorum yanlış anlama. Faizsiz bir sistemin ne kazandırdığı sadece maddi olarak hesaplanmamalı. Olayın birde ahiret tarafında kazandırdıkları var. Bazen mecbur kaldım ihtiyaç kredisi aldım ama içim hiç rahat olmadı. Şimdi bu sistemde içim rahat. Ben vicdani rahatlığımı kazandım mesela bu şekilde. Olayın maddi tarafıda önemli ama yanında manevi rahatlıkta olmalı. Finans kurumlarını tartışmanın yeri değil o yüzden saygı duyuyorum. Yaptığınız hesapta atladığınız noktaları yazdım sadece. Her ay kenara 1000 TL atabilen kaç tane babayiğit var oda ayrı bir konu. Kira ödemese belki atar ama zaten o zaman evi var demektir. Hem kira ödeyecek hem her ay 1000 Tl atacak. Rakam önemli değil sizin hesabınıza göre ama 1000 TL nin altına indiğinizde sizin hesap bu iş için hiç avantajlı olmuyor. Onuda düşünmek lazım. Selamlar...

• Merhaba a_rnett_a,
    Teşekkur ederim. Bu iyi oldu bunu bilmiyordum. Süper bişey. Bu arada bir şey eklemek istiyorum. Faizle bankadan çekilen parayı erken kapatarak faizden kurtuluyorsunuz Ama bankalar şunu yapıyor. İlk taksitlerde faizleri alıyorlar sonra ana parayı. resmen dolandırıcılık. Bu sistemde ise ilk evi teslim alana kadar daha az ödüyon. Evi aldıktan sonra da sabit devam ediyor.
    Tabi sizden öğrendiğim bu bilgi doğrultusunda toptan ödersem artı kiradan kurtuluyorum. Süper ya. Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_rnett_a

quote:

a_rnett_a @

Hocam polemik olsun diye yazmıyorum yanlış anlama. Faizsiz bir sistemin ne kazandırdığı sadece maddi olarak hesaplanmamalı. Olayın birde ahiret tarafında kazandırdıkları var. Bazen mecbur kaldım ihtiyaç kredisi aldım ama içim hiç rahat olmadı. Şimdi bu sistemde içim rahat. Ben vicdani rahatlığımı kazandım mesela bu şekilde. Olayın maddi tarafıda önemli ama yanında manevi rahatlıkta olmalı. Finans kurumlarını tartışmanın yeri değil o yüzden saygı duyuyorum. Yaptığınız hesapta atladığınız noktaları yazdım sadece. Her ay kenara 1000 TL atabilen kaç tane babayiğit var oda ayrı bir konu. Kira ödemese belki atar ama zaten o zaman evi var demektir. Hem kira ödeyecek hem her ay 1000 Tl atacak. Rakam önemli değil sizin hesabınıza göre ama 1000 TL nin altına indiğinizde sizin hesap bu iş için hiç avantajlı olmuyor. Onuda düşünmek lazım. Selamlar...

kendi söylemindede çelişki var hocam.
    hem kira ödeyip hemde kenara 1000 lira atamayan biri bu sisteme nasıl girsin?
    şuan bir daire diyelim 100 bin lira sen 700 lira kenara koyarım ben deyip bu sisteme girdin,ettimi 12 yıl toplam ve 6 yıl ödedin, 6 yıl sonra sen 100 bin liraya ev bulabileceğine inanıyormusun?bu konuda sana 12 yıllık ortalama emlak piyasısını vereyim.
    1999 deprem öncesi 6000 lira olan bir ev 2005'de 50.000 lira oldu şimdi ise 100.000 lira civarında.
    12 yıllık kredi hesabını bulamadığım için 10 yıllık bir örnek vereyim, sen 835 lira taksitle 10 yıllık sisteme girdin ben 100.000 kredi alıp 10 yıl vade yaptırdım ve evi aldım ve 1442 lira taksit ödeyeceğim.sonra evi verdim kiraya diyelim 500 lira 1442-500=942 sen 835 öderken ben 942 ödeyeceğim 5 yıl boyunca,
    5 yıl sonra sana dediler 100.000 binin bizde, evi bul parayı verelim, sen çıktın piyasaya baktın en düşük ev 150.000 lira napıcaksın?eğer 50.000 lirayı bulup normal bir ev alacak durumun yoksa, parayı almak için ya arsa alacan, yada kelepir bir bodrum daire alıcan.
    şimdilik durum bu şekilde...

• quote:

quote:

quote:

a_rnett_a @

kendi söylemindede çelişki var hocam.
    hem kira ödeyip hemde kenara 1000 lira atamayan biri bu sisteme nasıl girsin?
    şuan bir daire diyelim 100 bin lira sen 700 lira kenara koyarım ben deyip bu sisteme girdin,ettimi 12 yıl toplam ve 6 yıl ödedin, 6 yıl sonra sen 100 bin liraya ev bulabileceğine inanıyormusun?bu konuda sana 12 yıllık ortalama emlak piyasısını vereyim.
    1999 deprem öncesi 6000 lira olan bir ev 2005'de 50.000 lira oldu şimdi ise 100.000 lira civarında.
    12 yıllık kredi hesabını bulamadığım için 10 yıllık bir örnek vereyim, sen 835 lira taksitle 10 yıllık sisteme girdin ben 100.000 kredi alıp 10 yıl vade yaptırdım ve evi aldım ve 1442 lira taksit ödeyeceğim.sonra evi verdim kiraya diyelim 500 lira 1442-500=942 sen 835 öderken ben 942 ödeyeceğim 5 yıl boyunca,
    5 yıl sonra sana dediler 100.000 binin bizde, evi bul parayı verelim, sen çıktın piyasaya baktın en düşük ev 150.000 lira napıcaksın?eğer 50.000 lirayı bulup normal bir ev alacak durumun yoksa, parayı almak için ya arsa alacan, yada kelepir bir bodrum daire alıcan.
    şimdilik durum bu şekilde...

Hocam yanlış anlamayın ama siz sistemi tam olarak kavrayamamışsınız galiba. 100 000 TL lik ev için aylık taksitleriniz (ev çıkmadan önce ilk ay) 750 TL dir. İkinci ay otomatik olarak 650 TL civarına iner. Daha sonra 645-635-630 vs vs olarak düşer. Tabi 5 yıl sonuna kadar size ev çıkmazsa son zamanlarda artık sistem size para ödemeye başlar. Siz heray 750 ödediğinizi düşünerek eksik ödediğiniz paraları bir kenara koyarsanız zaten ev çıktığında kenarda da hatrı sayılır bir paranız olacaktır. Ev çıktığı andan itibarende 750+500 kira bedeli olarak 1250 TL toplam ödemeniz olur. Bu da bence kira ödemeyecek biri için çıkarılabilir bir rakam.

Şu anki oranlarla garanti bankasından 100 000 TL için 120 ay kredi hesaplaması yaptırdım aylık 1427 TL ödeme çıkıyor. Artı hiç bir banka evin tamamına kredi vermez hatırladığım kadarıyla %75 80 verirler. Exper masrafı dosya masrafı sigorta masrafı derken en az eminevim organizasyon bedeli kadarda para cebinden çıkar. Ayrıca istediğin zamanda toplu olarak borcunu kapatabilirsin o zaman kira bedelide ödemezsin. Ben bu hesapları o kadar çok yaptım ki bir türlü işin içinden çıkamadım. Ben ev almak için yaptığım hesaplarda kenarda biraz birikmişim vardı ve 60.000 TL lik gruba girdim. En optimum düzey 60.000 TL olarak hesapladım. Hem üzerine 20 000 -30 000 TL koyarak orta sınıf bir daire alabilirim hemde ödemelerim az olur düşüncesiyle 60 000 TL ye girdim. Bir sene sonra gittim 80 000 TL ye ümraniye den dairemi aldım. Banka faizleri o zaman bu kadar yüksek değildi hatta. O zaman bile banka kredileri cazip değildi ki şimdi nasıl cazip olsun. Neyse uzun lafın kısası ben aldım memnunum, işine gelen girer işine gelmeyen girmez. Bana soracağınız sorular olursa cevaplamaya çalışırım. Sürç-ü lisan ettik ise affola...Selamlar...

• biz anlaşamadık bir türlü
    ben sistemi aslında gayet iyi biliyorum. hatta şimdiki gibi kapalı kutu değil, herşeyin açık olduğu zamanlarıda, o zaman taksit hesaplama tablosu vardı eminevim sitesinde.
    benim dediğim sabit ödemeli sistem sen bunu farkedemedin, yani kira yardımı yok, peşinat yok sadece süre ortasında teslimat var, kura falanda yok yani.
    senin dediğin sistem için, bir hesap tablosu olmadığı için bir yorum yapmadım, ama eskiden vardı. belki o zamanlar yapmışımdır bu konularda.
    şimdi sende varsa, örnek bir ödeme tablosu koy buraya, mesela kira yardımı %kaç yapılıyor,? o zamanlar bu oran binde 5' di galiba. yani 100 binlik eve 500 lira 60 binlik eve 300 lira.
  • quote:

biz anlaşamadık bir türlü
    ben sistemi aslında gayet iyi biliyorum. hatta şimdiki gibi kapalı kutu değil, herşeyin açık olduğu zamanlarıda, o zaman taksit hesaplama tablosu vardı eminevim sitesinde.
    benim dediğim sabit ödemeli sistem sen bunu farkedemedin, yani kira yardımı yok, peşinat yok sadece süre ortasında teslimat var, kura falanda yok yani.
    senin dediğin sistem için, bir hesap tablosu olmadığı için bir yorum yapmadım, ama eskiden vardı. belki o zamanlar yapmışımdır bu konularda.
    şimdi sende varsa, örnek bir ödeme tablosu koy buraya, mesela kira yardımı %kaç yapılıyor,? o zamanlar bu oran binde 5' di galiba. yani 100 binlik eve 500 lira 60 binlik eve 300 lira.

Sabit ödemeli sistemden bahsetmiyorum ben kuralı sisteme girdim evet. Almak istediğiniz daire bedelinin binde 5 i kadar sabit kira ödemeniz var evi teslim aldıktan sonra. Bana göre avantajlı bir sistem o yüzden bende çekilişli sisteme girdim. Taksit tablom değiştiği için şu an eskisini göremiyorum ama şu şekilde anlatayım.

Ben 60 000 TL için girdim ve ilk ay ödemem 450 TL idi. İkinci ay 400 TL civarında düştü. ilk aydaki düşüş fazla oluyor çünkü herkes peşinat verdiği için havuzdaki paranın kira getirisi yüksek oluyor. İkinci aydan itibaren 5-10 TL düşüş olmaya başlıyor yani 395-390 TL gibi düşerek gidiyor. Size ev çıkana kadar taksitleriniz düşüyor. Zaten kuralı sistem dahi olsa vade ortasında kesin teslim garantisi var. Yani sabit ödemeliye girmek bence mantıklı olmaz. Mesela benim bir sene sonra taksitim 330 TL ye düşmüştü ki evimi teslim aldığım için kira ödemeye başladım + kira yardımı alma hakkımı kaybettiğim için 450 + 300 ödemeye başladım. Yani durum bundan ibarettir. Şu anki evim kirada oturduğum evin yanındaki binada ve planı dahi aynı. Şu an kirada otursaydım 550-600 TL arası kiram olacaktı. Dolayısıyla ben üzerine 150-200 Tl daha koyup ev borcumu ödüyorum. Bundan iyisi şamda kayısı :)

• quote:

quote:

Sabit ödemeli sistemden bahsetmiyorum ben kuralı sisteme girdim evet. Almak istediğiniz daire bedelinin binde 5 i kadar sabit kira ödemeniz var evi teslim aldıktan sonra. Bana göre avantajlı bir sistem o yüzden bende çekilişli sisteme girdim. Taksit tablom değiştiği için şu an eskisini göremiyorum ama şu şekilde anlatayım.

Ben 60 000 TL için girdim ve ilk ay ödemem 450 TL idi. İkinci ay 400 TL civarında düştü. ilk aydaki düşüş fazla oluyor çünkü herkes peşinat verdiği için havuzdaki paranın kira getirisi yüksek oluyor. İkinci aydan itibaren 5-10 TL düşüş olmaya başlıyor yani 395-390 TL gibi düşerek gidiyor. Size ev çıkana kadar taksitleriniz düşüyor. Zaten kuralı sistem dahi olsa vade ortasında kesin teslim garantisi var. Yani sabit ödemeliye girmek bence mantıklı olmaz. Mesela benim bir sene sonra taksitim 330 TL ye düşmüştü ki evimi teslim aldığım için kira ödemeye başladım + kira yardımı alma hakkımı kaybettiğim için 450 + 300 ödemeye başladım. Yani durum bundan ibarettir. Şu anki evim kirada oturduğum evin yanındaki binada ve planı dahi aynı. Şu an kirada otursaydım 550-600 TL arası kiram olacaktı. Dolayısıyla ben üzerine 150-200 Tl daha koyup ev borcumu ödüyorum. Bundan iyisi şamda kayısı :)

Aslında güzel uygulama ama insanın aklında hep soru işaretleri oluyor. Belki de çok doğru bir firmadır haklarında doğru yazılan çok hatta olumsuz yazı çok az rastladım ki sadece çamud atmaktan ibarette olabilir. İşte güven meselesi. Hanım gitmiş konuşmuş eve bi geldi yarın ev sahibi oluyoruz :))). Dedim dur. Noluyoruz bende gittim görüşmeye anlatılanlara bakılınca gaye hoş sistem aklımada yattı ama iste güven güven güven...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreampark

quote:

quote:

Aslında güzel uygulama ama insanın aklında hep soru işaretleri oluyor. Belki de çok doğru bir firmadır haklarında doğru yazılan çok hatta olumsuz yazı çok az rastladım ki sadece çamud atmaktan ibarette olabilir. İşte güven meselesi. Hanım gitmiş konuşmuş eve bi geldi yarın ev sahibi oluyoruz :))). Dedim dur. Noluyoruz bende gittim görüşmeye anlatılanlara bakılınca gaye hoş sistem aklımada yattı ama iste güven güven güven...

Valla hocam biz düşündük taşındık karar verdik sonra hanımla gittik kayıt olduk peşinat verdik. İlk bir hafta gözümüze uyku girmedi. Herkes birşey dedi yok sizi dolandırırlar yok ev size çıkmaz vs vs... Bir emlakçıya gittik ev fiyatlarına bakalım diye adam dedi ki ne zaman almayı düşünüyorsunuz, dedikki böyle bir organizasyona girdik ordan çıkınca alıcaz falan. Adam bize öyle şeyler söylediki şaştık kaldık. Yok bunlar dolandırıcı yok bunlar ev falan vermez vs vs.. başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki. Sonra ne mi oldu? :)) Gittim evi o emlakçıdan aldım. Adam apıştı kaldı. Yani demek istediğim ağzı olan konuşuyor ve şu devirde kimse böyle bir olayın gerçek olabileceğine inanamıyor. Ben eminevim veya eminotomotiv firmasının yetkililerinin dürüst olduğuna inanıyorum ama neticede iyi niyetli olmaları yetmiyor. Ben sorduğumda bu zamana kadar kombassanlar, yimpaşlar, jetpalar vs vs battı siz neye göre garanti veriyorsunuz dediğimde bana şunu dediler. Biz ticaret yapmıyoruz kazancımızla gayrimenkul alıyoruz dolayısıyla gayrimenkullerin (arazi) yok olma ihtimali yok. O yüzden çok rahatız dediler. Bende hak verdim. İnandım güvendim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dreampark

quote:

quote:

Valla hocam biz düşündük taşındık karar verdik sonra hanımla gittik kayıt olduk peşinat verdik. İlk bir hafta gözümüze uyku girmedi. Herkes birşey dedi yok sizi dolandırırlar yok ev size çıkmaz vs vs... Bir emlakçıya gittik ev fiyatlarına bakalım diye adam dedi ki ne zaman almayı düşünüyorsunuz, dedikki böyle bir organizasyona girdik ordan çıkınca alıcaz falan. Adam bize öyle şeyler söylediki şaştık kaldık. Yok bunlar dolandırıcı yok bunlar ev falan vermez vs vs.. başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki. Sonra ne mi oldu? :)) Gittim evi o emlakçıdan aldım. Adam apıştı kaldı. Yani demek istediğim ağzı olan konuşuyor ve şu devirde kimse böyle bir olayın gerçek olabileceğine inanamıyor. Ben eminevim veya eminotomotiv firmasının yetkililerinin dürüst olduğuna inanıyorum ama neticede iyi niyetli olmaları yetmiyor. Ben sorduğumda bu zamana kadar kombassanlar, yimpaşlar, jetpalar vs vs battı siz neye göre garanti veriyorsunuz dediğimde bana şunu dediler. Biz ticaret yapmıyoruz kazancımızla gayrimenkul alıyoruz dolayısıyla gayrimenkullerin (arazi) yok olma ihtimali yok. O yüzden çok rahatız dediler. Bende hak verdim. İnandım güvendim.

Doğru diyorsun da işte bi cesaret gerekiyor bakalım zaten önümüzdeki yaza doğru artık niyetlenicez...

• Bu sistemi çok detaylı incelemek lazım benim de kafama takılan sorular var 100 imeceli bir çekilişli sistemde 50. ayda herkes evsahibi oluyor ancak bütün üyeler . ödeyecekleri ana paraya ilaveten ayrıca kira yardımına devam edecekler (yanlış anlamadıysam) bu kira yardımını kime yapıyorz ??
  • Arkadaşlar iyi geceler.
    Bende 2 yıl önce bu sisteme girdim ama ev için değil araba için girdim 24.000 tl lik bir araba için 24 ay vade ayda 1.000 tl taksit ödedim 960 tl organizayon ücreti ödedim. 13. ayda 24.000 tlmi bir sorun olmadan aldım (anlaşma yaparken teslimatı para olarak almak istediğimi belirtmiştim) ve 2 ay öncede taksitlerim bitti.
    Memnunmusun derseniz memnunum girmeyi düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.
    Sen bidaha girecekmisin derseniz arkadaşlar ben bu sisteme para biriktirmek için girmiştim çok şükür amacıma ulaştım ve bu sistem bana bir disiplinde kazandırdı şöyleki önceden maaşımdan bu ay 500 tl ayırayım diyorum ama mümkün değil ayıramıyordum alışvariş restoran seyahat vs derken bi bakmışım maaş bitmiş ama bu sisteme girince her ay düzenli olarak cebine msj geliyor şu kadar borcun var son ödeme tarihi şu diye hadi sıkıysa parayı harca. İşte böyle düzenli ödeye ödeye bende bir para biriktirme disiplini oluştu ve artık şimdi kendi kendime diyorumki benim artık bu sisteme girmeye ihtiyacım yok kendi paramı kendim biriktirebilirim arabamçok şükür var ev de acil lazım değil memlekete uzak bir yerde görevliyim ve lojmanda oturuyorum e o zaman kendi paramı kendim biriktireyim zamanı gelincede evimi alırım inşallah diyorum.
    Benim anlatacaklarım bu kadar soruları olan varsa memnuniyetle cevaplayabilirim.
    Ha birde sisteme girecek olan arkadaşlara ev sistemini değil araba sistemini (vade ortası teslim) tavsiye ederim çünkü taksitlerin hiç artmıyor ve azalmıyor sabit.

• quote:

Orijinalden alıntı: yclyzc

teyzemler ıcın beraber gıtmıstık bana pek guven vermedı yok ev sana once cıkarsa hem evın taksıtını oduyon hem grubundakı dıger kısılerın kırasını oduyon gruba katılırken sırkete 5 bın lıra oduyon yarın oburgun kaybolsalar ortadan sonra mehkemelere para oduyon

böyle birşey yok. eğer şüphen varsa bankalardan teminat mektubu alabilyorsun veya firma sahibinden senet. önce bir araştırın tamamıyle öğrenin sonra lekeleyin. ama tekrar belirtmek isterim en güzel ve temizi peşinatlı sistem veya vade ortası.

''TEMİNAT MEKTUBU''

Ben bunlara başvurdum dedimki garantiniz nedir ?

Teminat mektubu veririz dediler.

Ok dedim bana her ay da değil 3 ay da bir bankadan teminat mektubu verin sisteminize katılıyorum hemde 1 den fazla ev alıcam.

Yok efendimde cart curt kıvırmaya başladılar sonrasında şirket senedi verelim dediler.
    Neyinize güvenicem bu ülkede bankalar batıyor siz kimsiniz dedim.

Bu seferde biz şuyuz buyuz anlatmaya başladılar.

İşin içinde sakatlık varsa ki bu sistem külliyen sakat, uzak durun arkadaşlar.

Not: Faiz yok çekilişle bilmeme diyorlar ama ne hikmetse hangi grubu seçerseniz sizin şartlara uyan bir grup ayarlıyorlar ve yine ne hikmetse evi ilk çıkanlar hep çok fazla para ödediklerinden dolayı herkesin evi ilk 1-2 ay içinde çıkıyor!

Üçkağıttan başka birşey değil ..

• Bu arada güven mevzuuna gelince.

Adamlar hayatta kelek yapmazlar çünkü yasal olarak bankalardan çok daha fazla faiz alarak milletin işini görüyorlar.

E bu şekilde kaybetme oranı sıfır olan ve hep kazanmaya kurulu bir düzeni kim kendi elleri ile bozarki ?

Bu arada evi ilk aylarda çıkan birinin yapacağı kira yardımları ile birlikte toplam hesabını yapında ocağına nasıl incir ağacı dikiliyor görün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meadowsons

Bu sistemi çok detaylı incelemek lazım benim de kafama takılan sorular var 100 imeceli bir çekilişli sistemde 50. ayda herkes evsahibi oluyor ancak bütün üyeler . ödeyecekleri ana paraya ilaveten ayrıca kira yardımına devam edecekler (yanlış anlamadıysam) bu kira yardımını kime yapıyorz ??

Hocam bunda kafaya takılacak birşey yok. 100 kişilik grupta 50. ayda herkes nasıl ev sahibi oluyor bunu bi düşünelim. 50 kişinin parası toplanmış oluyor geri kalan 50 kişinin ev parasınıda eminevim finanse ediyor. Bu parayı nerden alıyor dersen diğer gruplardan aldığı peşinatlardan veya peşin ödemeli sistemlerden gelen paralardan finanse ediyor. Dolayısıyla oturduğun evde olnlarında hakkı oluyor ve sen kirayı onlara ödüyorsun dolaylı olarak. Zaten ilk ay 750 TL olan taksit ikinci ay 650 civarına nasıl düşüyor? İşte bu şekilde gelen kiralardan düşüyor. Olay bu kadar basit. Selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

Bu arada güven mevzuuna gelince.

Adamlar hayatta kelek yapmazlar çünkü yasal olarak bankalardan çok daha fazla faiz alarak milletin işini görüyorlar.

E bu şekilde kaybetme oranı sıfır olan ve hep kazanmaya kurulu bir düzeni kim kendi elleri ile bozarki ?

Bu arada evi ilk aylarda çıkan birinin yapacağı kira yardımları ile birlikte toplam hesabını yapında ocağına nasıl incir ağacı dikiliyor görün.

Hocam hem güven konusunda sıkıntı olmaz bu gelirlerle hayatta batmazlar diyorsun hem teminat mektubu istedim vermedileryan çizdiler diyorsun tam anlayamadım ne demek istediğini.

Bende senin gibi teminat mektubu istedim ve ödediğim para kadar (katılım bedeli hariç) teminat mektubumu aldım. Evin tapu işlemlerini yaparken evi teslim ederken teminat mektubunu geri aldılar. Zaten tapu benim üzerime geçti dolayısıyla teminat mektubuna da ihtiyacım kalmadı. Geri kalan borcum içinde senet imzalattılar her ay ödediğim senedi gidip alabiliyorum. Yani bu noktada yanıltıcı bilgi vermeyin istemeyerekte olsa.

İkinci bir konu ise grup oluşturma olayıdır. Bana sorarsan herkesi almak istediği evin maliyetine yakın gruplara ekliyorlar. Mesela 100 000 TL lik ev almak isteyenle 80 000 tl lik veya 120 000 tl lik ev almak isteyenleri bir şekilde ortak payda da buluşturup aynı gruba koyuyorlar gibi geldi bana. Çünkü seninde dediğin gibi zaten 120 kişilik grup için aynı şartlarda ev almak isteyen 120 kişiyi bir araya toplamaları mümkün değil zaten. Bunu istemekte çok saçma olur kanaatimce aylarca beklemeniz gerekir.

Bunun hesabını biraz önceki yazılarımda yaptık. Şu an 100 000 TL lik sisteme giren birinin evi ilk çıkması halinde 120 Ay için ödeyeceği taksit sabit 1250 TL dir. Aynı şartlarda bankadan 100 000 TL ev kredisi alan birinin aylık taksitleri 120 ay için 1430 TL oluyor. Eee nerde kaldı banka nerde kaldı bu sistem. Artı olarak siz son taksitlerinizi peşin kapatmak isterseniz kira bedeli düşülerek hesaplanıyor. Yani 1250 - 500 = 750 TL ile kalan taksit sayınız çarpılarak borcunuz hesaplanıyor.

Evin hemen çıkmasında nasıl bir üç kağıt olur anlamış değilim. Herkes ilk ev bana çıksın ister doğal olarak kiradan kurtulmak için. Artı hemen tapuyu sizin üzerinize veriyorlar sadece satılamaz şartı koyarak. Ayrıca tanıdıklarım arasında iki senedir ev çıkmasını bekleyenler oldu aynı zamanda ilk sene içinde evini alanda oldu mesela ben. Amacım kimseyi teşvik etmek veya engellemek değil ama herkesin okuduğu bir foruma yazı yazarken vebal altında kalmamak için sorup öğrenmekte yarar var diye düşünüyorum.

Bence işin içinde olan kişiler buraya konu hakkında cevap yazsalar, İşin içinde olmayan kişiler soru sorsalar daha iyi olur. İnsanlar kafalarındaki sorulara cevap aramak için bu foruma giriyorlar ama bu yazdıklarınızı okuyunca kafaları daha da karışıyor. Siz olan biteni yazın zaten herkes kendi kararını verir. Selamlar...

• ben superhead arkadaşa katılıyorum çünkü para nakit olarak birikmiyor.ne kadar gelirse o kadar gidiyor bi bakmışın elde avuçta az bi para kalmış.ben ve eşim memurum.5 yıldır evliyim ve elimde şuan sadece bi araba var. başka bişi yok. hazır çocuğum küçükken de bari bişeye sahip olalım diye ben de bu sisteme girdim.zaten 2. sayfada yazdım. hatta ödemelerimi de kredi kartımdan çekilmesi için dilekçe ekledim ve her ay 2 bin lira kesiliyor.Artık bende giderlerimi ona göre tutyorum çünkü biliyorum ki her ay 2 bin lira borçluyum.

güvenirsiniz güvenmessiniz o ayrı mesele ama burada bu sistemden ev almış birinin olması çok isabetli oldu en azından kafasında soru işaretleri olanalara fazlasıyla yardım eder.ben peşinatsız ve çekilişsiz sisteme dahil oldum. inşallha bu seene yada gelecek sene tayinim çıkar gittiğim yerden ev almak nasip olur.

ben aldıkları ücretinde faiz olarak değerlendirilmemesini istiyorum.çünkü adamlar bu iş için büro eleman exper çalıştırıyor.zaten 1. sayfa da da bilgi sahibi bir hocanın açıkması var.

girmek isteyen arkadaşlar ii düşünsün faiz konusnda hassa olanalr için bence bulunmayacak bir nimet

çekilişli sistemde kira yardımları ile ödeyeceniz miktarı zaten size söylüyorlar yada sistem hesaplıyor ve o toplam çıkan parayı ödüyorsunuz.Arkadaşın biri incir ağacından bahsetmiş)

ben 100 bin liraya sadece 5900 lira organizasyon ücreti ödedim.banka bana 50 ay vadeli 100 bin için 29 bin faiz 3 bin kusurda dosya masrafı çıkardı toplam 133 bin..Hesap ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberty_15 -- 13 Ekim 2011; 16:50:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alpergndz

ben superhead arkadaşa katılıyorum çünkü para nakit olarak birikmiyor.ne kadar gelirse o kadar gidiyor bi bakmışın elde avuçta az bi para kalmış.ben ve eşim memurum.5 yıldır evliyim ve elimde şuan sadece bi araba var. başka bişi yok. hazır çocuğum küçükken de bari bişeye sahip olalım diye ben de bu sisteme girdim.zaten 2. sayfada yazdım. hatta ödemelerimi de kredi kartımdan çekilmesi için dilekçe ekledim ve her ay 2 bin lira kesiliyor.Artık bende giderlerimi ona göre tutyorum çünkü biliyorum ki her ay 2 bin lira borçluyum.

güvenirsiniz güvenmessiniz o ayrı mesele ama burada bu sistemden ev almış birinin olması çok isabetli oldu en azından kafasında soru işaretleri olanalara fazlasıyla yardım eder.ben peşinatsız ve çekilişsiz sisteme dahil oldum. inşallha bu seene yada gelecek sene tayinim çıkar gittiğim yerden ev almak nasip olur.

ben aldıkları ücretinde faiz olarak değerlendirilmemesini istiyorum.çünkü adamlar bu iş için büro eleman exper çalıştırıyor.zaten 1. sayfa da da bilgi sahibi bir hocanın açıkması var.

girmek isteyen arkadaşlar ii düşünsün faiz konusnda hassa olanalr için bence bulunmayacak bir nimet

çekilişli sistemde kira yardımları ile ödeyeceniz miktarı zaten size söylüyorlar yada sistem hesaplıyor ve o toplam çıkan parayı ödüyorsunuz.Arkadaşın biri incir ağacından bahsetmiş)

ben 100 bin liraya sadece 5900 lira organizasyon ücreti ödedim.banka bana 50 ay vadeli 100 bin için 29 bin faiz 3 bin kusurda dosya masrafı çıkardı toplam 133 bin..Hesap ortada.

+1

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

Bu arada güven mevzuuna gelince.

Hocam hem güven konusunda sıkıntı olmaz bu gelirlerle hayatta batmazlar diyorsun hem teminat mektubu istedim vermedileryan çizdiler diyorsun tam anlayamadım ne demek istediğini.

Bende senin gibi teminat mektubu istedim ve ödediğim para kadar (katılım bedeli hariç) teminat mektubumu aldım. Evin tapu işlemlerini yaparken evi teslim ederken teminat mektubunu geri aldılar. Zaten tapu benim üzerime geçti dolayısıyla teminat mektubuna da ihtiyacım kalmadı. Geri kalan borcum içinde senet imzalattılar her ay ödediğim senedi gidip alabiliyorum. Yani bu noktada yanıltıcı bilgi vermeyin istemeyerekte olsa.

İkinci bir konu ise grup oluşturma olayıdır. Bana sorarsan herkesi almak istediği evin maliyetine yakın gruplara ekliyorlar. Mesela 100 000 TL lik ev almak isteyenle 80 000 tl lik veya 120 000 tl lik ev almak isteyenleri bir şekilde ortak payda da buluşturup aynı gruba koyuyorlar gibi geldi bana. Çünkü seninde dediğin gibi zaten 120 kişilik grup için aynı şartlarda ev almak isteyen 120 kişiyi bir araya toplamaları mümkün değil zaten. Bunu istemekte çok saçma olur kanaatimce aylarca beklemeniz gerekir.

Bunun hesabını biraz önceki yazılarımda yaptık. Şu an 100 000 TL lik sisteme giren birinin evi ilk çıkması halinde 120 Ay için ödeyeceği taksit sabit 1250 TL dir. Aynı şartlarda bankadan 100 000 TL ev kredisi alan birinin aylık taksitleri 120 ay için 1430 TL oluyor. Eee nerde kaldı banka nerde kaldı bu sistem. Artı olarak siz son taksitlerinizi peşin kapatmak isterseniz kira bedeli düşülerek hesaplanıyor. Yani 1250 - 500 = 750 TL ile kalan taksit sayınız çarpılarak borcunuz hesaplanıyor.

Evin hemen çıkmasında nasıl bir üç kağıt olur anlamış değilim. Herkes ilk ev bana çıksın ister doğal olarak kiradan kurtulmak için. Artı hemen tapuyu sizin üzerinize veriyorlar sadece satılamaz şartı koyarak. Ayrıca tanıdıklarım arasında iki senedir ev çıkmasını bekleyenler oldu aynı zamanda ilk sene içinde evini alanda oldu mesela ben. Amacım kimseyi teşvik etmek veya engellemek değil ama herkesin okuduğu bir foruma yazı yazarken vebal altında kalmamak için sorup öğrenmekte yarar var diye düşünüyorum.

Bence işin içinde olan kişiler buraya konu hakkında cevap yazsalar, İşin içinde olmayan kişiler soru sorsalar daha iyi olur. İnsanlar kafalarındaki sorulara cevap aramak için bu foruma giriyorlar ama bu yazdıklarınızı okuyunca kafaları daha da karışıyor. Siz olan biteni yazın zaten herkes kendi kararını verir. Selamlar...

İlk yazımda olabilecek durumu söyledim.

Adamlar biz dükkanı kapattık dediğinde elinde hiçbirşey kalmaz karşındaki basit bir şirket sonuçta.

İkinci yazımda ise adamların kelek yapmayacaklarını çünkü çok feci kar getiren bir düzen kurduklarını yazdım.

Ben bunu size bir hesap tablosu ile çıkartıcam bakın bakalım o zaman sadece organizasyon ücretimi, yoksa çok deli bir paramı kazanılıyor!

• Hocam adamlar dükkanı kapattık deseler kaçıp gitseler vs vs vs... tabiki olumsuz düşünceler her zaman insanın aklına geliyor ama seninde dediğin gibi ortada sorunsuz işleyen bir sistem var ve bu sistemin iki taraf içinde getirisi büyük. Bu bahsettiğin risk kooperatif işlerinde müteahit işlerinde de var. Yani hayatın kendisi bile ölüm riski taşırken risksiz ve karlı bir sistem varsa başka bildiğin paylaş bizde girelim.

Ayrıca neyin hesap tablosunu çıkarmayı düşünüyorsun ki zaten ben hesap tablosunu bizzat bilen kişiyim ve daha öncede söyledim en düşük faizle kredi veren bankadan daha avantajlı bir sistem her halükarda. Ev ilkte çıksa sonda çıksa bankalardan avantajlı. Ayrıca banka gibi katı değiller. Örneğin sisteme girerken katılım bedeli için aceleci davranmıyorlar. Paran yettiği kadar veriyorsun geri kalanınıda yavaş yavaş ödeyebiliyorsun. Ben öyle yapmıştım mesela biraz param çıkışmamıştı yardımcı oldular sağolsunlar. Faiz falanda almadılar. Bu kadar muhalefet etmenizi anlayamadım.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.