Şimdi Ara

HIS özel tasarımlı Radeon HD 5770 modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüksek performanslı ekran kartı üretiminde pazarın saygın isimlerinden biri olan HIS, kullanıcıların merakla beklediği ICEQ5 serisi HD 5800 modellerinden önce özel tasarımlı yeni bir Radeon HD 5770 modelini daha duyurdu. AMD'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Juniper GPU'sundan güç alan ve 128-bit bellek veri yolu desteğiyle gelen ekran kartında 1GB GDDR5 bellek kullanılıyor.

Grafik işlem birimi 850MHz'de, bellekleri ise 4800MHz'de görev yapan ekran kartı 800x paralel işlem birimiyle geliyor. Çift slot tasarıma sahip olan ve Bakır ısı borusu kullanan soğutucu ile kartın, referans tasarıma göre daha serin ve sessiz çalıştığı belirtilen ekran kartı, çoklu GPU kurulumları için Crossfire X desteği sunarken, UVD 2.0 teknolojisiyle yüksek tanımlı video hızlandırma desteği de sunuyor.

Görüntü aktarımı için DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörlerine sahip olan ayrıca kutu içeriğinde Dirt 2 oyununu da getirecek olan yeni modelin 140-150 Avro seviyesinden satışa sunulması bekleniyor.

• soğutma düşücekmiş gibi duruyor..birde fan küçük gibi..

haber için teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tımestop

soğutma düşücekmiş gibi duruyor..birde fan küçük gibi..

haber için teşekkürler..

+1 sanki aceleye gelmiş gibi olmuş kapak...

Bilgilendirme için teşekkürler..
  • evet fan kucuk duruyoer resimde.ama guzel hoş kart olmuş...mete bey gormesin...
  • şimdi mete gelir bu his soğutucuları GPUnun üzerine tam monte edemiyor almayın der
  • Bellekler soğutulmuyor galiba?
  • tasarım bence iyi değil
  • IceQ serisinden sonra kötü oldu bu
  • Vatana ne zaman gelir? Hem bizim vatana hem vatan bilgisayara
  • 5770 in fazla bi soğutma ihtiyacı duyacağını sanmıyorum, evdeki pc me vtx 5770 aldım yüzde 15de o.c yaptım yinede 68 dereceyi geçmedi.üstelik şimdiye kadar referans tasarımlarında yaptığı en güzel soğutucu tpini ati 5000 serisinde yapmış
  • Bu olmamış. 5850'yi güzel yapsalar bari.
  • cok ozel olmayan ozel sogutma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

şimdi mete gelir bu his soğutucuları GPUnun üzerine tam monte edemiyor almayın der

• quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

@Batuist
    quote:

şimdi mete gelir bu his soğutucuları GPUnun üzerine tam monte edemiyor almayın der

ayıp ediyorsun ama hocam. bir kere Mete hiçbir HD5770 için almayın demez...

yok ama bu yorumu meteye kinaye olsun diye demedim.. yani hakaten bu markaya garezi var.. gelirse zaten kendiside söyleyecektir.. His'in ekran kartlarında soğutucularını üzerine tam oturtamadığı görüşünde ve o yüzden His markasını tavsiye etmiyor.. Yıllardır ati radeon denince akla gelen ilk marka His olmasına rağmen bizim ki yeni yeni teknolojiyi takip etmeye başladığından pek bilgisi olmadığını düşünüyorum ki zaten herkes burada onu tanıdı kimse artık tınlamıyor :)) Neyse şimdi gelipte burdaki havayı soğutmasa bari :))

(mete şaka yapıyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

Mete bir tanedir ve onsuz forum forum olmaz...

sen anlaşılan meteye hiçbirşey anlatmaya çalışmamışsın

• tasarım olarak beğenisi yok ,paylaşım için teşekkürler
  • ben foruma forum demem mete olmadıktan sonra

yalnız eskisi gibi hd5770 önermiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tımestop

ben foruma forum demem mete olmadıktan sonra

yalnız eskisi gibi hd5770 önermiyor..

adam birkaç ay içerisinde 3000den fazla mesaj attı.. Burada ona şöyle bir atasözü iyi gider "Hızlı giden atın ..ku seyrek düşermiş"..

sözüm meclisten dışarı ..

• Bu kartın referans tasarıma göre sessiz olması çok güzel fakat aradaki fiyat farkı ne olacak acaba :S
  • 128 bit :S oldu mu şimdi sogutucu pek iyi degil ya tipini begenmedim :S
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.