Şimdi Ara

seyyar satıcılık için belediyeden izin gerekir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
61.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bir süre seyyar satıcılık yapmayı düşünüyorum aceba belediyeden izin gerekir mi?
    gerekirse ne yapmam lazım.

• evet gerekir, belediyeye başvurman lazım.

belediyeden izinli simit arabalarına falan bakarsan görürsün arabanın yanında satış yaptığı bölge ve seyyarcının adı soyadı yazar

ne satmayı düşünüyosun?
  • Bu ülkede nefes almak bile vergiyle.. Seyyar satıcılığı sormaya bile gerek yok. Devlete haraç vermeden birşey yapamazsın arkadaş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belediyeden izin almadan hiçbirşey yapamazsın. Benim babam Zabıta müdürlüğü ruhsat denetim şefliğinde. Ara sıra telsizinden anonsları dinliyorum da seyyar satıcılar anons ediliyor. Beş dakika içerisinde hemen bulunduğu yerden alınıyor adam. Gece gündüz demeden. Taksiler bile istediği yerde bekleyemiyor. Sadece duraklarında bekleyebiliyorlar. Birde ne satacaksan onun iznini alman lazım. Sen simit satacağım diyip, börek satarsan yine tepene binerler.
  • ne satacagımı karalaştırmadımda zaten önemli olan bilgiyi aldım teşekkürler

peki belediyenin izin vermeme durumu var mı aceba.

ya da başvuru için gerekli belgeler nelerdir.
  • benim babam da seyyar satıcı,meyve satıyoruz.Gelirimiz güzel allaha şükür.(Maddi açıdan merak edersen diye sordum.) ama bence arkadanda sağlamın olmadan bu işlere girme,çakalı bol bir iştir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: follower123

benim babam da seyyar satıcı,meyve satıyoruz.Gelirimiz güzel allaha şükür.(Maddi açıdan merak edersen diye sordum.) ama bence arkadanda sağlamın olmadan bu işlere girme,çakalı bol bir iştir..

aslında birazda kendi işim olsun diye yapmayı düşünüyorum artık başkasının yanında çalışmak istemiyorum ailedende ayrıldım artık kendi geçimimi yavaştan saglamam lazım.
    teşekkürler bilgi verdigin için.
  • izin almadan nefes aldırmaz...

gerçi yerine göre değişirde orta halli bir yere ne kadar para veriliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

quote:

Orijinalden alıntı: follower123

benim babam da seyyar satıcı,meyve satıyoruz.Gelirimiz güzel allaha şükür.(Maddi açıdan merak edersen diye sordum.) ama bence arkadanda sağlamın olmadan bu işlere girme,çakalı bol bir iştir..

aslında birazda kendi işim olsun diye yapmayı düşünüyorum artık başkasının yanında çalışmak istemiyorum ailedende ayrıldım artık kendi geçimimi yavaştan saglamam lazım.
    teşekkürler bilgi verdigin için.

Ne demek canım. Bu işi yapanların dostu çok dost,düşmanı da çok düşmandır.Göründüğü kadar kolay bir iş değil onu anlatmaya çalıştım.Herkes birbirinin ayağına çelme takmaya çalışır,halden meyve alırsın,üstü güzel maldır fakat altına bakamadığından altta sonradan çürükler olduğunu anlarsın..Çok karmaşık zor işler,Allah kolaylıklar versin.

• deneyecem artık inşallah başarırım az bir miktarda kazansam yeterli gelir heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 11 Ocak 2010; 19:17:02 >
  • quote:

deneyecem artık inşallah başarırım az bir miktarda kazansam yeterli gelir heralde.

Son durum nedir? giriştiniz mi işe? deneyimlerinizden faydalansak.
  • ben poğaca veya simit satımı yapmak istiyorum evime yakın olsun yeterli ......................... nerden araştırabiliriz ama neyse en iyisi sormak................. o damgalı olan arabalara sorsak daha iyi olur........
  • quote:

deneyecem artık inşallah başarırım az bir miktarda kazansam yeterli gelir heralde.

Son durum

• Satamadı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.