seyyar satıcılık için belediyeden izin gerekir mi
11 Cevap24349 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2966 Mesaj

[5 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

11 Ocak 2010; 16:28:21 

bir süre seyyar satıcılık yapmayı düşünüyorum aceba belediyeden izin gerekir mi?
gerekirse ne yapmam lazım.

forum kurallarını aşırı saçma buluyorum.

1110 Mesaj
11 Ocak 2010; 16:34:41 

evet gerekir, belediyeye başvurman lazım.

belediyeden izinli simit arabalarına falan bakarsan görürsün arabanın yanında satış yaptığı bölge ve seyyarcının adı soyadı yazar

ne satmayı düşünüyosun?

4136 Mesaj
11 Ocak 2010; 16:40:55 

Bu ülkede nefes almak bile vergiyle.. Seyyar satıcılığı sormaya bile gerek yok. Devlete haraç vermeden birşey yapamazsın arkadaş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

8083 Mesaj
11 Ocak 2010; 16:44:13 

Belediyeden izin almadan hiçbirşey yapamazsın. Benim babam Zabıta müdürlüğü ruhsat denetim şefliğinde. Ara sıra telsizinden anonsları dinliyorum da seyyar satıcılar anons ediliyor. Beş dakika içerisinde hemen bulunduğu yerden alınıyor adam. Gece gündüz demeden. Taksiler bile istediği yerde bekleyemiyor. Sadece duraklarında bekleyebiliyorlar. Birde ne satacaksan onun iznini alman lazım. Sen simit satacağım diyip, börek satarsan yine tepene binerler.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx
Samsung Galaxy Young S6310

2966 Mesaj

11 Ocak 2010; 18:50:53 

ne satacagımı karalaştırmadımda zaten önemli olan bilgiyi aldım teşekkürler

peki belediyenin izin vermeme durumu var mı aceba.

ya da başvuru için gerekli belgeler nelerdir.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Ocak 2010; 18:56:32 

benim babam da seyyar satıcı,meyve satıyoruz.Gelirimiz güzel allaha şükür.(Maddi açıdan merak edersen diye sordum.) ama bence arkadanda sağlamın olmadan bu işlere girme,çakalı bol bir iştir..

2966 Mesaj

11 Ocak 2010; 19:02:34 

quote:

Orijinalden alıntı: follower123

benim babam da seyyar satıcı,meyve satıyoruz.Gelirimiz güzel allaha şükür.(Maddi açıdan merak edersen diye sordum.) ama bence arkadanda sağlamın olmadan bu işlere girme,çakalı bol bir iştir..

aslında birazda kendi işim olsun diye yapmayı düşünüyorum artık başkasının yanında çalışmak istemiyorum ailedende ayrıldım artık kendi geçimimi yavaştan saglamam lazım.
teşekkürler bilgi verdigin için.

1470 Mesaj
11 Ocak 2010; 19:07:30 

izin almadan nefes aldırmaz...

gerçi yerine göre değişirde orta halli bir yere ne kadar para veriliyor..

Uzaklaştırılmış
11 Ocak 2010; 19:07:40 

quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

aslında birazda kendi işim olsun diye yapmayı düşünüyorum artık başkasının yanında çalışmak istemiyorum ailedende ayrıldım artık kendi geçimimi yavaştan saglamam lazım.
teşekkürler bilgi verdigin için.

Ne demek canım. Bu işi yapanların dostu çok dost,düşmanı da çok düşmandır.Göründüğü kadar kolay bir iş değil onu anlatmaya çalıştım.Herkes birbirinin ayağına çelme takmaya çalışır,halden meyve alırsın,üstü güzel maldır fakat altına bakamadığından altta sonradan çürükler olduğunu anlarsın..Çok karmaşık zor işler,Allah kolaylıklar versin.

2966 Mesaj

11 Ocak 2010; 19:16:05 

deneyecem artık inşallah başarırım az bir miktarda kazansam yeterli gelir heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 11 Ocak 2010; 19:17:02 >

11 Mesaj
13 Eylül 2010; 10:04:26 

quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

deneyecem artık inşallah başarırım az bir miktarda kazansam yeterli gelir heralde.

Son durum nedir? giriştiniz mi işe? deneyimlerinizden faydalansak.

Uzaklaştırılmış
11 Ekim 2010; 1:35:31 

ben poğaca veya simit satımı yapmak istiyorum evime yakın olsun yeterli ......................... nerden araştırabiliriz ama neyse en iyisi sormak................. o damgalı olan arabalara sorsak daha iyi olur........
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » seyyar satıcılık için belediyeden izin gerekir mi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266