- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
EPS PROBLEMİ NEDİR?
4 Cevap5475 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

652 Mesaj
10 Ocak 2010; 18:03:44 

Arkadaşlar merhaba 2006 model accent era aracım var biliyosunuz:)duyduğum kadarı ile 2006 model araçlarda bu eps olayı sorunluymuş galiba.benim arabanın hiç değişmemiş ama bozuk yolara girdiğim zaman direksiyonun alt kısmından metal sesi geliyor ama sürekli değil sanki 2 metal birbirine çarpıyormuş gibi acaba eps problemi bu murudr?eğer oysa garantiden değiştiricem sizin bir fikrinizi alayım dedim şimdiden teşekkürler...

ASTRA 1.4 TURBO SPORT+SUNROOF PAKET...

567 Mesaj
10 Ocak 2010; 18:27:43 

kardeş benim bildiğim eralardaki eps probleminin duyduğun metal sesiyle alakası yok.

eps'nin çalışma mantığı hidrolik direksiyon ile aynı, tek avantajı hıza göre direksiyonun ağırlaşması yada yumuşaması. yani sen hızlı giderken direksiyon ağırlaşır, park ederken kuş gibi hafifler.

işte problemli eralarda, kullanıcıların dediğine göre park ederken direksiyon arasıra taş gibi oluyormuş. bence senin girdiğin bozuk yollarda ya aracın altına taş çarpıyor, yada o ses amortisörlerden geliyordur.

i20 1.4 select metalik açık gri + sr

652 Mesaj
10 Ocak 2010; 20:01:10 

sağol kardeş bilgin için bende tam bilmiyorum ama arızayı başına gelen cevap verir diye bu başlığı açtım...inşallah benimki sağlamdır.

2186 Mesaj
11 Ocak 2010; 13:26:54 

EPS elektrik destekli dreksiyon

arıza halinde dreksiyon ağırlaşır. EPS ışığı gösterge panelinde yanar. gacırtılar gucurtular gelir.

2006 modellerin tümünde EPS arızası çıkmış servislerce garantili yeni tip EPS lerle değiştirilmiştir.
2007 modellerin ise bazı üretimlerde ortaya çıkmıştır. bunlarda garantiden değişmiştir.
2008 model ve sonrasında EPS dreksiyon maaliyetler dolayısıyla kaldırılıp hidrolik sisteme geçilmiştir.

ancak expo denilen ülke dışına satılan modellerde EPS li üretimler devam etmişti. ÖTV vergi indirimi sebebi ile piyasaya expo modellerde satıldığından 2009-2010 model EPS li araçlarda vardır. bu araçlarda şu an itibari ile EPS sorunu bulunmamaktadır.

EPS nin 2008 sonrası kaldırılmasının sebebi yeni tip EPS ünitesinin maaliyetinin yüksek olmasıdır. (yaklaşık 2.500 tl.) hidrolik sistemin ise 250 tl olan maaliyeti EPS sisteme göre oldukça ucuzdur..

2007 ACCENT ERA STILE 1.5 CRDI VGT 16V 110 HP - Titanium Gry

652 Mesaj
11 Ocak 2010; 18:10:54 

çok teşekkür ederim ceviz kabuğu....

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Hyundai » EPS PROBLEMİ NEDİR?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.211