Şimdi Ara

Samsung 3 ve 6 monitörlü ATi Eyefinity kurulumlarını sergiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
5.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ATi Radeon HD 5000 serisiyle birlikte endüstride ilk defa DirectX 11 desteği sunmaya başlayan AMD aynı zamanda profesyonel grafik kartlarında yıllardır var olan çoklu monitör desteğini Eyefinity teknolojisiyle birlikte oyuncular için masaüstüne getirmişti. Yeni teknoloji sayesinde üç ve altı monitörlü kullanımlara olanak tanıyan AMD, kullanılacak monitörler içinse Samsung ile iş birliği yapıyor.

Samsung bugün sona erecek CES 2010 fuarında, Eyefinity teknolojisi için hazırladığı ince kenarlı MD230 modeliyle üç ve altı monitörlü Eyefinity kurulumlarını sergiliyor. 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünü destekleyen Full HD formundaki Eyefinity odaklı LCD monitör 8ms tepki süresine, 3000:1 karşıtlık oranına ve DVI ile birlikte DisplayPort bağlantısı gibi özellikleri beraberinde getiriyor.

6 monitörü kurulumlarda 5760 x 2160 piksel çözünürlüğünde oyun ve uygulama deneyimi yaşatabilen Samsung MD230, üçlü paket olarak 1899$, altılı paket olaraksa 3099$ seviyesinden satışa sunuluyor.

• cerceveleri kaldırması lazım
  • lg çervesesiz tv yaptı galiba samsung neden yapamıyor?
  • Çerçeveler berbat duruyor gerçekten!
  • çok kötü duruyor çerçeveler
  • bunu alıcağıma büyük monitör alırım daha iyi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Momo-Oz

bunu alıcağıma büyük monitör alırım daha iyi..
    üçlü olan fena değil, ama altılı da odak paramparça görünüyor..
  • çerçevesiz monitörler çıkmaya başlar. yada takıp çıkartmalı =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Momo-Oz

bunu alıcağıma büyük monitör alırım daha iyi..
    En güzeli 1500$ civarı bir Full-HDTV almak. Ne performans düşer, nede görüntüde bir kayıp olur. Çerçeveler berbat olmuş aynen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murettep

lg çervesesiz tv yaptı galiba samsung neden yapamıyor?

LG nin çerçevesiz TV sini alıp (6 tane ) bu olayı yapabilirmiyiz?
  • Çerçeveler 2'den fazla monitorde parçalanmış görüntü hissi veriyor ve kötü oluyor.
    Sahafiec'e katılıyorum geniş bir kitleye hitap etmiyor hele ki Türkiye'de kim kullanır bu teknolojiyi bu kadar para harcayıp , ucuz teknolojiler üretmeleri lazım , bu tür konseptler gelişimler tabii ki kötü değil ama çok aşırı ilgi gösteriyorlar nedense.
  • quote:

Orijinalden alıntı: experienced

quote:

Orijinalden alıntı: murettep

lg çervesesiz tv yaptı galiba samsung neden yapamıyor?

LG nin çerçevesiz TV sini alıp (6 tane ) bu olayı yapabilirmiyiz?

paran varsa neden olmasin ? istersen 6 crt yide ust uste koyup yapabilirsin yada 6 tane projeksiyonu koyarsin. tabi 6 projeksiyon baya bir ilginc olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

Çerçeveler 2'den fazla monitorde parçalanmış görüntü hissi veriyor ve kötü oluyor.
    Sahafiec'e katılıyorum geniş bir kitleye hitap etmiyor hele ki Türkiye'de kim kullanır bu teknolojiyi bu kadar para harcayıp , ucuz teknolojiler üretmeleri lazım , bu tür konseptler gelişimler tabii ki kötü değil ama çok aşırı ilgi gösteriyorlar nedense.
    Oyun oynamak için pek cazip değil bence de

Çizim işiyle uğraşanlar autocad ,maya ,3dmax vs kullananlar için uygun olabilir ama
    Ülkemiz şartlarında 3lü 6lı te ucuz olmadığı için büyük bi lcd de kullanılabilir

Mimar olan bi akrabam yıllardır 2 li monitör kullanıyor belki 3 lü ye geçebilir artık

• araba kullanırken de sol sağ I direkleri var hiç de dünya paramparça görünmüyor. zaten 3-6 lı monitör destekleyen kartler ayrı sürüm. oyun tutkunları kullana bilir. göniş görmek her zaman avantajlıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XivA

araba kullanırken de sol sağ I direkleri var hiç de dünya paramparça görünmüyor. zaten 3-6 lı monitör destekleyen kartler ayrı sürüm. oyun tutkunları kullana bilir. göniş görmek her zaman avantajlıdır.
    Güzel bir şeye benziyor ama çerçeveler kalkmadan (LG tabiri ile "sınırlarımızdan kurtulmadan") oyun zevkini biraz baltalayacak gibi.

Samsung çerçevesiz modellerini de hazırlayacağını duyurmuştu ama hâlâ ortalarda yok. Bildiğim kadarı ile LG'den önce LED teknolojisini televizyonlarında kullanmaya başlamıştı. Ama LG'den önce kaldıramadı çerçeveleri.

LG çerçevesiz modellerle de EyeFinity kullanılabilir sanırım ama ekranın fizikî boyutları yüzünden kısıtlamalar olabilir. Fizikî boyutları ne kadar bilmiyorum tam olarak ama çok büyükse ciddi yer sorunu olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: edi_büdü

cerceveleri kaldırması lazım
    evet çerçevesiz olarak daha güzel bir görünüm kazanacağını sanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

Çizim işiyle uğraşanlar autocad ,maya ,3dmax vs kullananlar için uygun olabilir ama
    Ülkemiz şartlarında 3lü 6lı te ucuz olmadığı için büyük bi lcd de kullanılabilir

Mimar olan bi akrabam yıllardır 2 li monitör kullanıyor belki 3 lü ye geçebilir artık

berbat görünmesi ve pahalı olmasının dışında bu sistem çizim işiyle uğraşanların bir işine yaramaz. 2 monitör kullanırız cunku birinde bir program diğerinde başka bir program açıktır. samsung birilerinin bu göz bozukluğuna para verceğini sanıyorsa epey yanılıyor demektir. işlevsellik sıfır! benim anlamadığım bütün sektör 3d ye yüklenmişken ati ve ortaklarında neden bir icraat yok. 2010 yılında 150 3d film vizyona girecek deniyor ve nvidia bu işe çok çok önem veriyor. basın konferansından avatar oyunu 3 monıtorde 3d olarak oynanıtıldı. gerçi konferanstaki bütün içerik 3d hazırlanmıştı. amd de tık yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 10 Ocak 2010; 16:03:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

berbat görünmesi ve pahalı olmasının dışında bu sistem çizim işiyle uğraşanların bir işine yaramaz. 2 monitör kullanırız cunku birinde bir program diğerinde başka bir program açıktır. samsung birilerinin bu göz bozukluğuna para verceğini sanıyorsa epey yanılıyor demektir. işlevsellik sıfır! benim anlamadığım bütün sektör 3d ye yüklenmişken ati ve ortaklarında neden bir icraat yok. 2010 yılında 150 3d film vizyona girecek deniyor ve nvidia bu işe çok çok önem veriyor. basın konferansından avatar oyunu 3 monıtorde 3d olarak oynanıtıldı. gerçi konferanstaki bütün içerik 3d hazırlanmıştı. amd de tık yok.

Hocam yorumuna katılıyorum 3d olayına. Ben mimar değilim ama autocad kullandım faydalı olur diye tahmin etmiştim gördüğüm mimarlarda aynı anda 2 program kullanmıyodu öyle diyosan öyledir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellteam -- 10 Ocak 2010; 16:15:41 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Hocam yorumuna katılıyorum 3d olayına. Ben mimar değilim ama autocad kullandım faydalı olur diye tahmin etmiştim gördüğüm mimarlarda aynı anda 2 program kullanmıyodu öyle diyosan öyledir

her mimar 3d çizim yapmaz çoğuna autocad yeterli gelir. genelde 3d görselleştirme yapanlar ve grafikerler çift monitör kullanır. 3 monitör kullanılabilir mesela birinde PS birinde 3d çizim programın diğerinde autocad-referanslar vs ama 3-6 monitörü 1 iş için kullanmak bir işe yaramaz. samsungun monitörleri çerçevesiz çıkartması lazımdı 3000 dolar verip ekranın tam ortasında 3 cm lik çizgi görmek çok saçma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 10 Ocak 2010; 16:42:19 >

• Söz konusu teknoloji görsel açıdan iyi bir çevresel etki bırakmasına rağmen çerçeveler ve yüksek maliyet yüzünden pazarın çok az bir bölümüne hitap ediyor. Şahsen LG'in LED teknolojili HDMI girişli HS201 projektörü pek çok kişi için daha mantıklı bir seçim olacaktır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.