- x
Lamba icin vaviyen cift anahtar baglama semasi (resimli)
16 Cevap88247 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

451 Mesaj
10 Ocak 2010; 4:19:53 

Lamba (ampul) icin iki ayri noktadan ac kapat anahtar baglanti semasi,koridor,yatak odasi,balkon v.s
3

Edit: animationu daha anlasilir hale getirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulvi51 -- 10 Ocak 2010; 15:14:30 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

396 Mesaj
10 Ocak 2010; 4:59:32 

204 Mesaj
10 Ocak 2010; 12:38:25 

çok saolun hiç anlamamıştım bu balkonların 2 anahtarlı nıl çalıştığını çok sağolun

PAYLAŞIMLAR PAYLAŞILDIKÇA GÜZELLEŞİR

675 Mesaj
10 Ocak 2010; 12:54:50 

quote:

Orijinalden alıntı: ulvi51

Lamba (ampul) icin iki ayri noktadan ac kapat anahtar baglanti semasi,koridor,yatak odasi v.s
0

şekilde bir yanlış var gibi geldi bana,kablo 1 ve kablo 2 vavien anahtarın çıkışları olarak kabul edersek sol üst taraftaki +yıda faz devresi olarak kabul edersek faz devresinin sabit olması lazım.Sadece 1. ve 2.kablonun çıkışları değişkenlik gösterir...

Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
Hak bela yazmaz kul azmadıkça...

204 Mesaj
10 Ocak 2010; 13:19:51 

quote:

Orijinalden alıntı: ay_erdi

şekilde bir yanlış var gibi geldi bana,kablo 1 ve kablo 2 vavien anahtarın çıkışları olarak kabul edersek sol üst taraftaki +yıda faz devresi olarak kabul edersek faz devresinin sabit olması lazım.Sadece 1. ve 2.kablonun çıkışları değişkenlik gösterir...

sorun yok tek kablo üzerinde 2anahtar birbirine denk geliyor sadece

PAYLAŞIMLAR PAYLAŞILDIKÇA GÜZELLEŞİR

451 Mesaj
10 Ocak 2010; 13:51:51 

quote:

Orijinalden alıntı: mr.fusion

http://forum.donanimhab...romTicket_/key_//tm.htm

Hayirdir,verdigin linkte bu konuda madur olan arkadas sormak icin konu acmis,yukardaki alintiyi sadece elektrik tesisati doseyen kisiler anlar,ben emek verdim herkesin anlayacagi sekilde anlattim laf kalabalikligi yapmadim paylasim anlasilir oldugu zaman fazla soze gerek yok,su andan itibaren eli pense tornavida tutan herkes cesaretle kendi anahtarini kendi baglar,sol elimle sag kulagimida gostermedim.
Arkadaslar yorumlariniz icin tesekkur ederim sagolun varolun,kolay gelsin..
Saygilar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulvi51 -- 10 Ocak 2010; 14:46:42 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2 Mesaj
16 Nisan 2010; 21:38:29 

klasik anahtarları bağlayamadım bunun özel anahtarımı var
yoksa nasıl bağlayacağımı tarif edermisiniz

1691 Mesaj
16 Nisan 2010; 22:25:06 

her iki anahtarın arkasında 3 tane bağlantı ucu olması gerekli ve ortadaki bağlantılara
1. anahataın oratasına ampulun bir ucu
2. anahtarın ortasına + ucu bağlayaaksın
diğer kalan 2 uçlarla anahtarları birbirlerine bağlayacaksın

biliyorsan konus ibret alsınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar

410 Mesaj
16 Nisan 2010; 23:16:39 

Şema gayet güzel çizilmiş, olması gerektiği gibi yani.
Vaviyen anahtarın birinin orta klemensine faz girer yani şemadaki + gösterilen yer. Diğer anahtarın orta klemensi lambaya bağlanır. Alt ve üstte bulunan klemensler birbirine köprü yapılır. Nötr ise direk lambaya gider. Şemadaki 3 nolu kablo.
Eline emeğine sağlık ulvi abi. Sizin bu görsel çalışmalarınız süper oluyor.

2 Mesaj
17 Nisan 2010; 12:15:11 

quote:

Orijinalden alıntı: adem81

her iki anahtarın arkasında 3 tane bağlantı ucu olması gerekli ve ortadaki bağlantılara
1. anahataın oratasına ampulun bir ucu
2. anahtarın ortasına + ucu bağlayaaksın
diğer kalan 2 uçlarla anahtarları birbirlerine bağlayacaksın

çok teşekkürler

124 Mesaj
18 Nisan 2010; 13:17:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ulvi51

Lamba (ampul) icin iki ayri noktadan ac kapat anahtar baglanti semasi,koridor,yatak odasi,balkon v.s
3

Edit: animationu daha anlasilir hale getirdim

+1

961 Mesaj
19 Nisan 2010; 9:32:50 

Resmen aydınlandım

Yıllardır kendimce kafamda devre kurup bozmama neden olan çalışmi şekl. Ne basitmiş oysaki

Elektrik, Elektronik Mühendisi

1428 Mesaj
25 Kasım 2011; 11:29:12 

ulvi bey bu gif leri hangi programla yapıyorsunuz

Dün geçti,
Yarın varmı?
Güvenme gençliğine,
Ölenler hep ihtiyarmı

451 Mesaj
25 Kasım 2011; 12:02:50 

sayin rondo, photoshop cs3 'le yapiyorum .

60 Mesaj
8 Aralık 2013; 2:49:07 

Selamun Aleykum,
Çizim-animasyon için çok teşekkürler, tam da aradığım şey. Yarın hemen tesisata başlıyorum :) Allah razı olsun.
Bir sorum olacak: İki lamba takılacak (belki de üç), alt ve üst kat olarak. O zaman şekilde nasıl bir değişiklik yapmak gerekir? Ben, ikinci anahtardan sonra, hattı ikiye bölerek (paralel) paylaştırmayı düşünüyorum. Seri de olabilir. Yani şeklinizdeki lambadan sonra devam edeceğim ya da lambaya varmadan hattı ikiye bölerek, her lambaya ayrı ayrı hat çekeceğim, uygun mudur? (Cevap gelmezse bu bahsettiğim şekilde deneyip, halen yazabilecek durumda olursam, sonucu buraya yazarım.) Yoksa vaviyen (ya da vavien) sistemde 2 lamba bağlamanın başka bir yöntemi mi vardır?
Saygılarımla.

451 Mesaj
9 Aralık 2013; 13:15:32 

quote:

Orijinalden alıntı: FLP Bandırma

Selamun Aleykum,
Çizim-animasyon için çok teşekkürler, tam da aradığım şey. Yarın hemen tesisata başlıyorum :) Allah razı olsun.
Bir sorum olacak: İki lamba takılacak (belki de üç), alt ve üst kat olarak. O zaman şekilde nasıl bir değişiklik yapmak gerekir? Ben, ikinci anahtardan sonra, hattı ikiye bölerek (paralel) paylaştırmayı düşünüyorum. Seri de olabilir. Yani şeklinizdeki lambadan sonra devam edeceğim ya da lambaya varmadan hattı ikiye bölerek, her lambaya ayrı ayrı hat çekeceğim, uygun mudur? (Cevap gelmezse bu bahsettiğim şekilde deneyip, halen yazabilecek durumda olursam, sonucu buraya yazarım.) Yoksa vaviyen (ya da vavien) sistemde 2 lamba bağlamanın başka bir yöntemi mi vardır?
Saygılarımla.

Aleykum selam ,Bu verdigim sema sadece bir oda icin ,ust katla alt kat arasinda'da tekrar ayri bir tesisat dosenmesi lazim
alttan yakacaksin ust kattan sondureceksin veya tersi,kolaygelsin..

1 Mesaj
24 Aralık 2013; 23:09:49 

Arkadaşlar merhaba. Böyle açıklayıcı bir şemaya ihtiyacımvar. Sorunum şu. 4lü kablosuz prize tekli ışıklı anahtar takmak istiyorum. Lakin bir türlü başaramadım. Işıklı anahtarın arkasında 4 adet bağlantı yeri var yardımcı olursan çok sevinirim.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Elektronik » Lamba icin vaviyen cift anahtar baglama semasi (resimli)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.438