Şimdi Ara

MSI Radeon HD 5850 Cyclone modelini de gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MSI söz verdiği gibi DirectX 11 destekli özel tasarım ekran kartlarını CES 2010 fuarında tanıtıyor. MSI standını ziyaret eden katılımcılara Radeon HD 5870 Lightning veHD 5770 Hawk modelleriyle birlikte Radeon HD 5850 Cyclone modelini de gösteriyor. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Cypress GPU'sunun güç verdiği ekran kartı 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 1440x paralel işlem birimine sahip.

Military Classs konsepti çerçevesinde uzun ömürlü kapasitörler gibi kalite çıtası yüksek komponentlerle donatılan ekran kartının kuşkusuz en önemli farklılığı sahip olduğu özel soğutucusu. Cyclonse soğutucu tasarımına sahip olan ekran kartında ısı Bakır borular ile Alüminyum yapraklara iletiliyor ve soğutma işlemi 9cm çapındaki yüksek performanslı (aynı zamanda sessiz) fan yardımıyla gerçekleştiriliyor.

Fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelmesi beklenen ve 1GB GDDR5 bellekle donatılan Radeon HD 5850 Cyclone modelinin Afterburner yazılımıyla birlikte sunulması beklenirken fiyatı ise henüz açıklanmadı.

• Soğutucu sağlam ama bellekler ve PWM' lerin üstünde de birşeyler olmalıydı bence.
  • Tüm sıcaklığı kasa içine atacak daha mı iyi yani?
  • MSI seviyorum
  • Cyclone modellerinde bildiğim kadar ile 10 yıl garantili kapasitörler vardı yani 10 yıl boyunca ekran kartı hemen hemen aynı performansı veriyor bence gayet kaliteli bileşenler...
  • Madem referans tasarımın dışına çıkıyorsunuz, bari şu güç girişlerini de arkaya doğru değil yukarı doğru konumlandırın.
  • ekran kartı olayında msi uzun zamandır takdirimi kazanmış durumda ister ati ister nvidia çok kaliteli işler çıkarıyor msi
  • MSI Number One ! Kart fevkalade..
  • yemişim bunların özel tasarımını.. 1 ay stok hali Türkiyeye gelsin diye bekledim.. ne asus ne msi stok kartlar bile büyük firmalara girmedi.. bunun girmesini bekleyenin vay haline.. 1 ay bekledim 1ay öncede his aldım.. arada bakıorm yine stoklarda hep sapphire ve his..
  • Ram ve güç transistörlerine de soğutucu uzatılmalıydı.
  • güzel kart olmuş
  • hersey guzelde bu kart butun sıcaklıgı kasa ıcıne verıcek ne kadar mantıklı bunu almak onu anlamadım kapasıtorler 10 yıl kullanılır ama zaten kımse ekran kartını 10 yıl kullanmaz
  • çok çikin görünüyor
    kart tozdan geçilmeyecek anlaşlına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bekir2050 -- 9 Ocak 2010; 18:47:31 >
  • ha şöle ya güzel güzel kartlar görelim kendimize gelelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekir2050

çok çikin görünüyor

Çirkin görünmesi bence pek birşey ifade etmiyor.
  • Bellekler üzerinde soğutucu olmaması bir eksiklik.
    Gözlerimiz kapalı fan sistemine alışınca, BPC nin görünmesi ürünü kaliteli göstermiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dellino

Bellekler üzerinde soğutucu olmaması bir eksiklik.
    Gözlerimiz kapalı fan sistemine alışınca, BPC nin görünmesi ürünü kaliteli göstermiyor..

Bende bunu soracaktım, belleklerde ben de soğutma göremedim. GPU yu çok iyi soğutup bellekleri niye atlarlar ki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

Orijinalden alıntı: bekir2050

çok çikin görünüyor

Çirkin görünmesi bence pek birşey ifade etmiyor.

evet kesinlikle öyle,
    sonuçta kasaya takıp kapagı kapatacak bunu alacak vatandaşlar

• görüntüsü mükemmel!:.
  • o değilde kartların haberini verirken neden hep sp sayıları yazılıyor.sonuçta bütün 5850 lılerde 1440 tane sp var,.msida veya gigada farklı sayıda değilki. bu gereksız bilgi nıye veriliyor anlamış değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iktyas -- 17 Ocak 2010; 0:23:16 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.