Şimdi Ara

PS3 ü Lcd Tv Özellikli Monitöre Bağlayanlar Okusun !!! Ss li (Lcdtvlerle alakası Yok)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
2
Favori
12.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Playstation 3 lcd tv monitör Hdmi DVİ HDMİ HDMİ

Samsung T260
    Samsung T240
    Samsung T220
    LG m227 wd 22''
    LG m2762d

ve diğer modeller lcd tv monitör özellikli

PS3 ü Lcd Tv Özellikli Monitöre Bağlayanlar Okusun !!! Ss li (Lcdtvlerle alakası Yok)

ve başka modeller

Bu ve başka marka hem monitör hem lcd tv özellikle monitör kullanan arkadaşlar

HDMİ dan bağlayınca hiç güzel görüntü alınmadığını farkettim çünkü hdmi dan ps3 ü bağladığınızda

tv özelliğinden ps3 görüntü veriyo hdmi olarak

monitör özelliğinden görüntü vermiyo

resim içinde resim magic bright Dinamik konstrant gibi teknolojileri hdmi kullanmıyo

DVİ dan bağlarsanız ancak monitör özelliğine geçiyo

DVİ dan 2 kat daha iyi görüntü alırsınız

bilginize şahsen denenmiştir resimleri eklerim birazdan

aradaki farkı

DİKKAT: HDMİ+DVİ KABLOYLA KÜÇÜK BİR DVİ APARATI VEYA HDMI+DVI KABLOYLA DAHA İYİ GÖRÜNTÜ ALMAK İÇİN
    ÖNCE HDMİ+HDMİ KABLOYLA PS3 E GİRİP DİSPLAY SETTİNG TEN 1080 İ VE 1080P Özelliğini kapatıyoruz bu full hd
    olmayan monitörler için sonra dvi kabloyu bağlıyoruz bu ayarları yapmadan direk hdmi+dvi kabloyu taktığımızda
    görüntü gelmiycektir FULL HD monitörler için bu geçerli deildir kapatmaya gerek yok özelliği

GEREKLİ MALZEME

ikisinden biri size kalmış

HDMİ KÖTÜ GÖRÜNTÜ

DVİ PÜRÜSSÜZ GÖRÜNTÜ

HDMİ KÖTÜ GÖRÜNTÜ

DVİ PÜRÜSSÜZ GÖRÜNTÜ

SON OLARAK SES İÇİN PS3 ÜN İÇİNDEN ÇIKAN KABLOYU KIRMIZI BEYAZ SARI

KIRMIZI VE BEYAZ KISIMLARINI BAĞLAMAK

AYALAR SOUND SETTİNG AV İNPUT

YORUMLAR :

soldat88

Ben de geçenlerde bize hediye gelen 22" vestel lcd tv ye bağladım ps3 ü hdmi dan
    görüntü nasıl olacak diye,gözlerime inanamadım(720p)Bu kadar kötü gözükeceğini tahmin etmiyordum açıkçası
    dvi-hdmi görüntü arası 5 kat fark vardı.Sonra monitörüme tekrar dvi dan bağladım vallahi dünya varmış

smurf1971

arkadaşlar bugün gittim bimeksten 24 tl ye dvı-hdmı kablo alıp ps3 ü bu kabloyla bağladım,
    fark inanılmaz.ps3 warrıor kardeş helal sana, önceden hdmı kablodan aldığım görüntü resmen çamur gibi.
    dvı kabloda görüntü doğallaştı ve aa eksikliği en aza indi,şiddetle bu tvden olanlar yada dvı bağlantısı
    olanlara tavsiye ediyorum, her güzelin bir kusuru varmış. bununda ses için extra bir ses sistemine bağlamanız
    gerekecek ps3 ü, çünkü sesi bu kablo iletmiyor.

yildiz802

Arkadaşlar bendede m2762d modeli var, ilk önce bende hdmi da kullandım ,
    pekçok ayar denedim fakat görüntü tam içime sinmedi, daha sonra dvi da denedim ve
    sonuç mükemmel. Bütün ayarları denedim dvi ile birebir ayarlarını yapmaya çalıştım fakat dvi kadar iyi görüntü vermedi sanırım dvi da kullanıcam.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ps3Warrior -- 23 Şubat 2010; 17:37:59 >

• Acer H243H kullanmaktayım ve Full HD nin tüm nimetlerinden yararlanıyorum. Belki belirttiğin modellerde bir uyumsuzluk olabilir. Çünkü t240 ve t260da da bir sorun yoktu.
  • Burada bende soru sorabilirmiyim
    Bende LCD Monitor alicam. PS3 ve pc için kullanicağim . En iyi görüntü kalitesi veren çok el yakmayan Bir Monitör ariyorum birde. hem pc hem ps3 açikken kumandayla ondan onamı geçiyor merak ettim biraz cahilim bu konuda
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Acer H243H kullanmaktayım ve Full HD nin tüm nimetlerinden yararlanıyorum. Belki belirttiğin modellerde bir uyumsuzluk olabilir. Çünkü t240 ve t260da da bir sorun yoktu.

t24 t26 tıda da monitör özelliğine geçmiyo

sadece monitör se tamam araya tv özelliği girdiği zaman iş değişiyo

monitör olarak kullanmıyo hepsi tv gibi oluyo

sadece monitör den bağladığın zaman analog ve dvi dan

magicbright
    dinamik konstrant gibi
    resim içinde resim gibi

özelliklere geçiyo

LG de de kitapçıkta yazıyo oyun konsollarında daha iyi verim almak istiyosanız dvi dan bağlayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: paypay88

Burada bende soru sorabilirmiyim
    Bende LCD Monitor alicam. PS3 ve pc için kullanicağim . En iyi görüntü kalitesi veren çok el yakmayan Bir Monitör ariyorum birde. hem pc hem ps3 açikken kumandayla ondan onamı geçiyor merak ettim biraz cahilim bu konuda

24" civarı düşünüyorsan tek seçeneğin var, o da Acer H243H. 24" lerdeki en kaliteli görüntüye, kontrast oranına ve tepkime süresine sahip. Evet PC den Xbox a, ordan PS 3 e tek bir tuşla geçiyorsun. Fiyat olarak da oldukça uygun. Ama 22" civarında bakıyorsan; Samsung BW226 veya Benq X2200 derim.

LCD TV özellikli olan monitörlerde yüksek miktarda ghosting oluyor. Bu nedenle tavsiye etmiyorum. Ya düz LCD ya da LCD TV almalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 9 Ocak 2010; 10:32:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: paypay88

Burada bende soru sorabilirmiyim

Fiyat olarak en uygun

lg nin modeli tv ve lcd özellikli

samsunglar çok pahalı

evet hem tv hem monitör istediğine geçiyosun
  • resimleri ekledim ama biraz mb tı yüksek tam anlayabilmeniz için aradaki farkı
  • arkadaşlar bende alacağım başlık süper oldu.şimdi ben tv özellikli olan full hd den tam yararlanabileceğim lcd monitör bulabilir miyim?350-400 tl ye kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K®ATOS

arkadaşlar bende alacağım başlık süper oldu.şimdi ben tv özellikli olan full hd den tam yararlanabileceğim lcd monitör bulabilir miyim?350-400 tl ye kadar?

lg nin modeli

:) kratos
  • lg nin modeli hangisi anlamadım :D
  • quote:

lg nin modeli hangisi anlamadım :D

LG M227WD

en uygun bu
  • Bu konuda şöyle bir şey söyleyebilirim daha önce uzun süre kullandığım samsung 226bw lcd monitörüme görüntüyü dvı-d bağlantısı üzerinden aktarıyordum ve 32" bir lcd tv'ye yakın harika görüntü alıyordum hatta sırf bu yüzden uzun müddet lcd tv alma ihtiyacı hissetmedim, gerçekten çok iyi performans veren lcd monitörler var piyasada.
  • bende full hd var toshiba salonda ama hiç hoşlanmıyorum büyük ekranda tv oynamaktan alışmamışız

en iyisi ideal 22 inch
  • yeri gelmişken sorumu sorayım bende bu modelden almayı düşünüyordum fiyatı 700tl izmirde hiçbir internet sitesininde stoklarında yok onun yerine 22"full hd monitor birde harici tv kartı almayı düşünüyorum tavsiyeleriniz varmı? monitör ve tv kartı konusunda lcd tv-monitöre göre ne gibi dezavantajları olur???
  • al al güzel olur
  • abi ya bunun kontrastı düşük ama çok pahalı.
    ben şuan liste çıkardım bunları teker teker eleyeceğim.

SAMSUNG 2233SN+
    SAMSUNG P2250
    ACER X233HBD

ACER H223HQBMID----
    LG W2243S-PF
    PHILIPS 220E1SB 22
    Samsung P2270
    Acer X233HBD 23
    SAMSUNG SYNCMASTER 2233SN+
    SAMSUNG 2333SW 23

BenQ X2200
    Samsung 226BW
    LG 2261VP
    LG M227WD
    quote:

Orijinalden alıntı: Ps3Warrior

quote:

lg nin modeli hangisi anlamadım :D

LG M227WD

en uygun bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ps3Warrior

al al güzel olur

yalnız monitörü kullanacahım oda kücük bi oda aynı zamanda laptopda bağlamayı düşünüyorum yani hem hdmi girişli hemde pc girişli mönitor bulabilirmiyim monitor konusunda lcd tv kadar bilgim yoksa harici tv kartı girişinden bağlayabilirmiyim laptopu önerdiğiniz harici tv kartı varmı?
  • http://www.vatanbilgisayar.com/benq-e2420hd-24-e2420hd-genis-ekran-lcd-monitor/productdetails.aspx?I_ID=41757

Bu model nasıl? Ben de odaya bir tane PS3 için monitör arıyorum da.
  • 22" isteyen arkadaşlar samsung 226bw'ye bakın bence. 2.5 senedir kullanıyorum gayet başarılı bir lcd monitör. Tek kötü yanı full hd olmaması. Ama 720p'de de gayet güzel görüntü alabilirsin. Ama illa full hd olsun diyorsanız Acer 24" modeli var yukarıda yazmış onu almanızı tavsiye ederim. Monitörde illa Samsung derdim ama 24" modelden alacak olsam Samsung yerine Acer'ı tercih ederim ben de. Araştırmalarım sonucu en iyi 24" monitörün şahsen Acer olduğunu düşünmekteyim.
  • hepsinin panelini sanırım bunların samsung üretiyo

sony nin bile lcd paneli samsung üretiyomuş farketmez

dediğim gibi önce

HDMI ARTI HDMI KABLOYLA DENEYİN

SONRA

HDMI ARTI DVİ KABLOYLA DENEYİN
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.