Şimdi Ara

Yeni bir yıldız doğuyor Ati Radeon 9800

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ati'de en üst seviye ürününün değişik modellerini sunarak 9800 efsanesini hem alınabilir hemde OC edilebilir yapacak gibi gözüküyor. Bildiğiniz gibi aynı ürünün farklı hızlarda çalışan modellerini çıkarmak hem üretici için hemde tüketici için çok yararlı zira üretici belirlli soğutmada çalışamıyacak kartları çöpe atmaktansa düşük hızlarda çalışacak şekilde piyasaya sürüyor. İşte 9800 ailesinin ürünleri ;

Ati Radeon  9800 PRO 9800 9800 SE (V1) 9800 SE (V2) 9600 Pro
    Çekirdek 380 MHz 325 MHz 325 MHz 325 MHz 400 MHz
    Bellek 680 MHz 580 MHz 600 MHz 600 MHz 600 MHz
    Bellek Arayüzü 256 bit 256 bit 256 bit 128 bit 128 bit
    Pixel Pipeline 8 8 4 8 4
    Fiyat 399 $ 299 $ 200-249 $ 200-249 $ 200 $ altı

Bununda altına 9600 ailesinin olması planlanıyor. Aslında 9600 ailesi 9800SE'ye çok benzer performans gösterecek ama 9800 SE bile overclock olarak bayağı yol kat edeceği kesin. Diğer yandan 9600 Pro'nun bu 9800 SE'den farkı 400/600 saat hızı o kadar gözüküyor. Ama her iki SE'de saat hızları aynı olsa ya bant genişliğinden yada texel sayısından kazanıyor. Sorun aynı seviyeye kadar çalışıp çalışamıyacağı.

ATI, Nvidia ile her cephede savaşmakta oldukça kararlı. Bu yüzden elindeki silahları kullanıp daha önce girmediği ucuz MX serisi ile 200$ civarı ya data sınıftaki Nvidia ürünlerine denk mevcut çekirdeklerin sadeleştirilmesiyle türetilmiş modeller piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Düşük bütçeli kullanıcılar ya da iş kullanıcıları  için Radeon 9200SE'nin iki versiyonu çıkacak. Böylece Radeon 9200 serisi aşağıdaki gibi olacak:

• RADEON 9200 PRO: 275/550MHz çekirdek/bellek, D-Sub, DVI-I, TV-Out , 128 ya da 64MB  DDR SDRAM, AGP 8x, DirectX 8.1;
    • RADEON 9200: 250/400MHz çekirdek/bellek, D-Sub, DVI-I, TV-Out , 128 ya da 64MB  DDR SDRAM, AGP 8x, DirectX 8.1;
    • RADEON 9200 SE: 200/333MHz çekirdek/bellek, D-Sub, DVI-I, TV-Out , 128 ya da 64MB  DDR SDRAM, AGP 8x, DirectX 8.1;
    • RADEON 9200 SE: 200/333MHz çekirdek/bellek, D-Sub, DVI-I , 64MB  DDR SDRAM, PCI, DirectX 8.1;

Fiyatları kısa süre içinde belli olacak kartlar ucuz MX'lere rakip olacak.

• Bu nasıl bir başlıklar?
  • hakkaten infoman baslik komik duruyor
  • evet çok komik...
    bu kartlar ne zaman geliyor?
    ve de tellioğlu yine his modellerini getirise vay halimize!!!
  • yok herkesin gözü açıldı merak etmeyin Powercolor'ın bile artık resmi bir dağıtıcısı var ülkemizde.

Bu arada başlığı ben değiştirdim zaten yanlış yazmak ile ünlü bir editörümdür. Infoman'in suçu yok aynı zamanlarda beraber aynı haberi yazıyormuşuz. Sonra baktım o atmış bende tablo hazırlamıştım ve dikkati 9800'in üzerine çekmek isterken karmaşada böyle bir başlık kalmış.
  • daha da getirecekler. yeni ramler de gelecek diye duydom (geil ve ocz)
    insallah duydugum yer guvenilirdir de rahatlariz biraz, secenek artar
  • daha fazla bilgi verirsen daha çok seviniriz ozturert tellioğlu mu getirecek bu ülkede Kingston'un karşısında durmak çok zor ram piyasasında Twinmoss bile o kadar uğraşmalarına rağmen belli bir yere gelmedi. Belli bir kesim belli Tiwinmoss'ları kullanıyor o kadar gerisi hikaye kimsenin bildiği yok nedir ne değildir
  • Yok yaw yine Radeon 9700 lerdeki 8 Pixel ve 256 bit DDR ikilisini beraber verebilen kartlar eski Radeon 9800 ler...
  • abi kusura bakmayın ama haber baya aceleye gelmis anlasılan.pixel pipeline ın tanesi mi 399 dolar? :)
  • 399$ a türkiyede bir 9800pro söleyin hemen gidip alacam :) yok yani 509$+KDV de :)
  • biraz once internetten fiyatlara baktim. duz 9800 265 $ (sapphire) . bu 9800se lerden 4 pipeline olan 260 dolar (ati). sahsen 5 dolar daha verip duz 9800 alirim. 4 pipeline ile 9800 un yerlerde surunecegine eminim.
  • 4 pipeline + 256 Bit mi iyidir 8 pipeline + 128 bit mi? testler olmadan zor anlariz gibime geliyor.
    gun: ramleri tellioglu degil de asnet getirecek diye duydum. yalniz asnet kingston getirmiyor muydu? ikisini de getirir mi acaba...
  • Tellioglunu cok merak ediyorum acaba kaca satacak bunlari.Kesin bir ust modeli sanip 600 e satar
  • [evlol]
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ozturert</i>
    <br />4 pipeline + 256 Bit mi iyidir 8 pipeline + 128 bit mi? testler olmadan zor anlariz gibime geliyor.
    gun: ramleri tellioglu degil de asnet getirecek diye duydum. yalniz asnet kingston getirmiyor muydu? ikisini de getirir mi acaba...
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    8 pipeline ve 128 bit. teste gerek yok.[^]
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ozturert</i>
    <br />4 pipeline + 256 Bit mi iyidir 8 pipeline + 128 bit mi? testler olmadan zor anlariz gibime geliyor.

getirebilir ama geil'in böyle bir temsilcilik vermesi çok kötü şahsen zira geil'in markasını öldürebilir isterse asnet, yani biraz getirir sonra ürünlerin iyi olanları getirmez arkası gelmez vs. Böylece kingston satışlarıda garantiye alınmış olunabilir.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by firstsoldier</i>
    <br />abi kusura bakmayın ama haber baya aceleye gelmis anlasılan.pixel pipeline ın tanesi mi 399 dolar? :)

tamam tamam yaw kızmayın sakarlığımı yine yapmışım hemen değiştiriyorum. Bu arada ürünlerden bir tanesinin fiyatı o tabii ki :)
  • Kac sene olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KasAdam

Kac sene olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun

<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by firstsoldier</i>
    <br />abi kusura bakmayın ama haber baya aceleye gelmis anlasılan.pixel pipeline ın tanesi mi 399 dolar? :)

tamam tamam yaw kızmayın sakarlığımı yine yapmışım hemen değiştiriyorum. Bu arada ürünlerden bir tanesinin fiyatı o tabii ki :)

"tamam tamam yaw kızmayın"

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.