Şimdi Ara

Asus Rampage III Extreme gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
9.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus oyuncular ve yüksek performans tutkunları için hazırladığı R.O.G serisi anakartlarına bir yenisini daha ekliyor. Firma devam etmekte olan Tüketici Elektroniği Fuarı 2010'da, Rampage III Extreme modelini de gösterdi. Intel cephesinde anakart üreticileri yeni model planlamalarını ağırlıklı olarak P55 veya LGA1156 destekli diğer çipsetler üzerine yapmakla birlikte en yüksek performans segmentinde X58, Intel'in tek ve en güncel çözümü olmayı sürdürüyor. Asus'un ağırlıklık olarak hız aşırtma tutkunlarını dikkate aldığı Rampage III Extreme modeli de Intel'in X58+ICH10R yonga setini kullanıyor.

Core i7 900 serisi Intel işlemcilerin tamamıyla uyumlu olan yeni anakart aynı zamanda Mart ayında sunulacak 6 çekirdekli Core i7 980X modeline de destek veriyor. 6 adet DIMM slotu üzerinden 24GB'a kadar üç kanal DDR3 bellek desteği sunan Rampage III Extreme özel tasarım soğutucusuyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Kuzey ve güney köprüsüyle birlikte güç modüllerini de kapsayan soğutucunun özellikle düşük profilli tasarlandığı bu noktada göz önünde bulundurulan temel kriterin, kullanıcıların diledikleri işlemci soğutucusunu rahatça kullanabilmek olduğu açıklandı.

Üzerinde dört adet PCIe x16 slotu bulunan anakart, Nvidia'nın NF200 yongasıyla geliyor ve çoklu ekran kartı kurulumları BIOS tabanlı çözümlere kıyasla daha fazla PCIe hattı ve akabine daha yüksek grafik performansı sağlayabiliyor. Sıvı azotla yapılacak "extreme" hız aşırtma denemelerinde yüksek stabilite için ek güç girişlerine sahip olan anakart, SATA-III ve USB 3.0 gibi yeni nesil teknolojileri de bünyesinde barındırıyor. Henüz detayları hakkında açıklanmayan ancak her yeni R.0.G modelinde olduğu gibi yine pek çok yeni teknolojiyle gelmesi beklenen Rampage III Extreme'in fiyatı ise henüz bilinmiyor.

• A-UD7'ye rakip olarak cıkarılmıs bir ürün, Rampage II Extreme'den tek farkı USB 3 ve SATA 3 desteklemesi. İlk cıktıgında fiyatı yüzünden alınmaz.
  • İşlemci için bir tane daha 8-pin girişi eklenmiş.Classified'deki gibi.
    Hız aşırtma konusunda iyi olucak gibi duruyor
  • Pahalı ve kalite olaçağı kesin. xD
  • tasarım soğutucular falan iyi görünüyor, da önemli olan işlevi..
    PCI Exp 16 slotları fazla olmuş..3 tane yeterli 4-Way CF-SLI
    yapan son kullanıcı sayısı kaç ki yani..
  • bu kartların görüntüsündede artık imaj ön plana çıkmaya başladı şu çekiciliğe şu karizmaya bak gel beni al diyo ama nerede bizde o kadar para...
  • sınırı olmayan bir teknoloji,insan oğlunun emrinde
  • Benim de merak ettiğim Asus un bu son seri kartlarındaki soğutucuları sanki farklı bi madde gibi alüminyum gibi durmuyo ,görüntü yanıltıyomu yoksa bizi?
  • Güzel hız şaırtma yapılacak kartlardan biri daha...

Teşekkürler haber için
  • Ben i7 lere asla geçmeyi düşünmüorm bi seri daa beklemek istiorm X68 ve i9 fln çıktı zaman para dökücem simdi çok gereksiz bu ürünler.
  • asusun bu rog serilerine hastayım, önce maximus formula şimdi crosshair formula kullanıyorum, yine değişecek olsam rog serisi alırım.

iananın kalitesini size hissettiriyor ve orta seviye bi kart kullandırtmıyor size.

alışkanlıkmı yapıyo ne:)))
  • 4. PCI-ex slotu kasada sorun cıkarabilir gibi ama zaten kim kullanıyorki
    Ayrıca tasarım evga'nın kine benziyor kırmızı siyah
  • Rampage serisinin ilk anakartı dahi kırmızı-siyahdır. Rampage serisinin genel özelliğidir. EVGA X58 Classified için ancak rampge'lara benziyor diyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oulcan24

tasarım soğutucular falan iyi görünüyor, da önemli olan işlevi..
    PCI Exp 16 slotları fazla olmuş..3 tane yeterli 4-Way CF-SLI
    yapan son kullanıcı sayısı kaç ki yani..

Al o zaman sanada kocaman bir !!! Sen 3-way sli mi yapıyorsunki, yeterli görüp 4-way sli & cf ye "" çekmişsin???

• Baya iyimiş
  • asus gine kalitesini konusturmus fakat fiyatı her zamanki gibi cok el yakacak..
  • asus un neredeyse kötü kartı yok bu serileri adı üstünde extreme modeller overclock potansiyelide umarım beklediğimiz gibidir
    ben tek - yan olarak köprü soğutucularını görüyorum gigabyte ın yaptığı keşke daha büyük soğutucular kullansalardı
  • Fena kart :) .... Gelde overclock yapma bu karta :)....
  • alete gel yaa...!!!
  • işte anakartların büyük babası
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.