Şimdi Ara

Arabanız Şehir İçinde Ne kadar Yakıyor (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
800
Cevap
0
Favori
102.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2000 CC BENZİNLİ FOCUS. ŞEHİRİÇİNDE 20 YKR. ŞEHİRDIŞI 15 YKR. ÖYLE Mİ?

BEN İNANMIYORUM... İMKANSIZ...

quote:

mümkün değil küllü yalan

Diyen arkadaşlar olmuş ben uğramamıştım bu konuya uzun süredir.

Biraz önce amcama sordum,benzine zam gelmeden önce o değerler doğruydu inanmayan gelsin kendisi sürsün diyor...

Litre olarak düşünürsek:

şehir içi 8 litre
    uzun yol 6 litre..
    benzin 2,99 YTL.

2000 Model Ford Focus Sedan Ghia 2.0i
    Şu an benzine zam geldi ücretler yükselti ama değerler yukardaki gibi...Herhalde inanırsınız artık.
    İnanmayan gelip arabayı kontrol edip sürebilirler,Yer:Nevşehir....

Daha da inanmıyorsanız tıklayarak PM atın Ozyurek isimli üyeye!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 13 Haziran 2006; 17:07:37 >

• Merhaba,
    Konular bilgim dışında gelişmiş.. Böyle bir konuda kimse ile polemiğe girmek istemem..
    Aracım 2000 model 2,0 Sedan,
    Şehir içinde yaz aylarında maksimum 8 litre, kışın ise maksimum 9 litre benzin tüketiyorum..
    Uzun yolda ise 100 km hızı aşmamak şartıyla 6 litre ile her şarttla yolculuk yapabiliyorum..
    Diablo'nun yani Ümit'in belirtmediği kısım ise, Olayların Nevşehir'de geliştiğidir..
    Bu tüketim değerlerini Ankara veya İstanbul'da yakalamanız veya benim yakalamam çok zor..
    Zaten şimdi benzinde tüketmiyorum... LPG taktırdım..
    Dün Ankaradan geldim.. Aşağı yukarı 100 km'si ortalama 130 km hızla ve 50 km'si Ankara şehir içi olmak şartıyla 36 litre gaz ile 470 km. yol yaptım...
    Focusumu seviyorum..
  • şehir içi ortalama tüketim 8.1Lt /100 km
    şehir dışı ortalama tüketim 6.2 Lt/100 km.
  • CREIN:
    ford ka
    25 lt otogaz ~300km (Karışık)
    = 9 yeni kuruş...

Abi senin ka kaç model,ne marka,sıralı sistem mi yoksa diğert tip lpg mi kullanıyosun?
    98model bi ka buldum,almayı düşünüyorum.Lpg olmasa ne kadar yakar bu?
    Acil yardım ediver bana,minnettar kalırım.
  • selam arkadaşlar benim araç 6.500 km ye geldi yakıt iyice düştü önceden 650 yaparken fuel depo dieselle şimdi 800 yapabiliyorum 42 lt. civarında yakıt alıyor.
  • Selam arkadaşlar bende 96 model opel tigra 1,6 16v var. aşırı benzin yakıyor (şehir içi+şehir dışı ortalama 10,5-11,0 lt.) 5000 km önce arabamın gömlekler hariç tüm motor aksamını değiştirdim+ gömleklerde ohmlama yapıldı+ triger+ debriyaj baskı balata+ buji+ hava filtresi+ egr valfi+ komple egzost+ katalizör iptal edildi+ ıvır zıvır birsürü şey değişti, fakat yakıt bir türlü düşmüyor. en son 105 ytl (35 lt) benzinle 330 km. gidebildim. servis arabanın hiçbir arızası olmadığını söylüyor. sizne ne gibi bi problem olabilir anlayan varsa veya tigrasını olan bi arkadaş varsa yakıt sarfiyatını bana verebilirse çok sevinirim.
  • e, bence gayet az yakiyor, benim araba corolla 2005, benzinli sedan 10 litre sehir icinde, guya VVTI motor !!! yemisim ben boyle teknolojiyi. Bu VVTI teknolojisi bize 1 beden buyuk geliyor hocam.
    quote:

Orjinalden alıntı: qr_bugra

Honda Civic 1.6i ES 120 Beygir 7,8 yakıo(Güya çok az yakıoo)
  • 75 ps connect normal mazor 2.35 lt fiyatından 175-180 bin yakıyor klima az kullanılıyor
  • Yaz gelince tüketim azalır diye biliriz.Tam aksi bir durum var bende sehiriçi 10 lt yakıyorum.8-8.5 gibi yakıyordum eskiden.Çook fazla geliyor bu tüketim bana.(bu arada sehir içi dememe rağmen şehir dışında bir yerde yaşıyorum.Her gün işe giderken katettiğim 20 km mesafenin 12 km'sini şehirler arası yola çıkarak yapıyorum )Buna rağmen durum bu!
    Aracım 2005 peugeot 206 1.4 benzinli 35.000 km'de ?
  • Huso88 e tamamiyle katılıyorum ve dediklerini aynen bende uyguluyorum 2004 vectra c
    sehir içi - 8 lt
    sehir dısı - 6,2 lt
  • Benim arabam 2002 model fiat brava sx.103 hp.100 km de 7,5 lt benzin yakıyorum.bir depo benzinle 700km şehir içinde görebiliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: f.basaran

Selam arkadaşlar bende 96 model opel tigra 1,6 16v var. aşırı benzin yakıyor (şehir içi+şehir dışı ortalama 10,5-11,0 lt.) 5000 km önce arabamın gömlekler hariç tüm motor aksamını değiştirdim+ gömleklerde ohmlama yapıldı+ triger+ debriyaj baskı balata+ buji+ hava filtresi+ egr valfi+ komple egzost+ katalizör iptal edildi+ ıvır zıvır birsürü şey değişti, fakat yakıt bir türlü düşmüyor. en son 105 ytl (35 lt) benzinle 330 km. gidebildim. servis arabanın hiçbir arızası olmadığını söylüyor. sizne ne gibi bi problem olabilir anlayan varsa veya tigrasını olan bi arkadaş varsa yakıt sarfiyatını bana verebilirse çok sevinirim.

Bu hakkaten enteresan bir yakıt maliyeti bence hemen sat kurtul derim. Ben 300km devirdiğimde çeyrek depoyu yeni geçiyorum o nasıl bişey anlamdımki depomu delik ve hava alıyoda uçuyomu acaba sanmam ama.

• son bi kaç gündür 12lt nin altına inmiyor,halbuki çok da sakin kullanıyorum!
  • suan 10 lıtre mazot sehırıcı yarı yuklu kullanımda.yakında bakıma gırınce bıraz azalır tahmın edıyorum.arac 2100 kilo ve 2500 motor (imzadaki)
  • Arkadaslar arabamı alalı 3 ay kadar oluyor...ilk arabam...alırken toyota corolla almamı az yaktıgı için tavsiye ettiler..ama araba km basina 230ytl'den asgı dusmuyor...arabam cok temiz..ses sisteminde bi ton para harcadım...zaten aldıgım üç kuruş para oda benzine gidio....en iyisi dedim dizel bi arac alayım...en son hyundai getz crti dikkatimi cekti...sizce napmalıyım??!!!aklım cok karıstıı cokkkk

sizce 230 cokmu?? 1600cc 105 beygir
  • quote:

Orjinalden alıntı: SkyStorm

Arkadaslar arabamı alalı 3 ay kadar oluyor...ilk arabam...alırken toyota corolla almamı az yaktıgı için tavsiye ettiler..ama araba km basina 230ytl'den asgı dusmuyor...arabam cok temiz..ses sisteminde bi ton para harcadım...zaten aldıgım üç kuruş para oda benzine gidio....en iyisi dedim dizel bi arac alayım...en son hyundai getz crti dikkatimi cekti...sizce napmalıyım??!!!aklım cok karıstıı cokkkk

sizce 230 cokmu?? 1600cc 105 beygir

230 yaparsan o kadar yakar tabii!
    bence aracın çok güzel kalsın! boşver getzi!

• ya 230 bin lira çok muş ya daha azı yakan var olmaz mı
  • opel astra elegance 1.6 16 v

lpg taktırdık

şehir içi 140(+klima)

şehir dışı 115

• quote:

Orjinalden alıntı: byurt

Bende 1.6 100 bg Polo Classic var , Ortalama Şehir içinde 9-10 lt tüketiyor buda kmde 230-250 binlira arası değişiyor. Bana çok geliyor sizce nasıl, Sizin arabalarınız ne kadar yakıyor ?

1yıl önce atılmış bir post..benzin ozman 2.3ytl civarıymış demekki bugun 3.1 ytl...yine açtıracaklar ağzımı
  • quote:

Orjinalden alıntı: shamsheytani

quote:

Orjinalden alıntı: byurt

Bende 1.6 100 bg Polo Classic var , Ortalama Şehir içinde 9-10 lt tüketiyor buda kmde 230-250 binlira arası değişiyor. Bana çok geliyor sizce nasıl, Sizin arabalarınız ne kadar yakıyor ?

1yıl önce atılmış bir post..benzin ozman 2.3ytl civarıymış demekki bugun 3.1 ytl...yine açtıracaklar ağzımı

Evet taa ozamanlar benzin 2.4 YTL civarıydı ozaman bile pahalı geliyordu.

Mecburen sıralı sistem taktırdık bizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byurt -- 7 Temmuz 2006; 10:12:26 >

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.