Şimdi Ara

En mükemmel 4x4 hangisi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
4
Favori
91.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi discoveryde 4x4 belgeseli var.acayip güzel araçlar gösteriolar...Neyse sizce en iyi 4x4 hangisi?Ben Hummer 1 ve Toyota Land Cruiser kapışır derim....Yanlız belgeselde arctic toyota land cruiser gösterdiler bittim 1.5 metrelik oyukları fln geçio alet.

Bu arada bişi daha sormak istiyorum istanbulda 4x4 turları düzenleyen bi firma var mı?Katılımcıların kullanabildiği turlar özellikle!!!!

En mükemmel 4x4 hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neisseria -- 10 Ağustos 2005, 0:34:25 >

• Bu işin de NCAP gibi testleri var. Amerikada bir çölde yapılıyor.

Sıralamasız olarak

Jeep Wrangler
    Toyato Land Cruiser
    Mercedes G Wagon
    Land-Range Rover bazi modelleri

bu konuda 10 üzerinden 8 puan ve üstü alanlar. Şu anda en üst değeri sadece Jeep Wrangler alabildi.

Askeri araç Humvy ile Hummer arasında ciddi fark var, arazi için doğru araba değil. Motorları bile çok farklı. Humvy içinde yolda olmak istemezdiniz veya taş düşürebilirsiniz...

Bir de internetten bulabileceğiniz GM'in Humvy-Hummer değişimini Brabus abimler Unimog-Black Unimog olarak yapmışlar. Cobra, Land Cruiser, Hummer falan vs yanında fıs gelir, trıs gider...

http://www.autoblog.com/2005/12/18/brabus-tunes-the-unimog-u500-black-edition/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mozel -- 28 Şubat 2006; 16:41:32 >

• Arazide en iyi 4x4 araç Mercedes Unimog dır. Açık ara öndedir. En yakın araç Hummer sayılabilir ancak kum dışında Hummer ciddi handikapları olan bir arazi taşıtıdır.

Binek tarza gelirsek...

CJ5, Toyota FJ40-70, Samurai, Vitara, Pajero ve Niva bu sınıfın en iyilerindendir. Her birinin artı eksi yönleri vardır.

FJ serisi efsane bir seri olup Toyota Land Cruiser ın en safkan halidir. Tipik bir iş makinasıdır. Ağır, sağlam ve güvenilir.

CJ5 ler ise çok daha atik ve aksesuara açık bir modeldir. 4200 motorlada dgünümüz motorlarına göre çok az kaçsa da gene de iyi güç üretir. 3 vites olmasıda arazide kısmi bir avantaj sağlar.

Vitara ve Samurai ise daha modern ve tiplerinden beklenmeyecek kadar arazide iyi taşıtlardır.

Niva ise kısa ve kompakt boyutlarıyla arazide ve özellikle karda mükemmele yakın bir araçtır. Ancak kimi yerlerde gücü yetmez. Gene de aracın hafifliğinden kurtarır işi...

Ancak dediğim gibi binek model olmasa da arazide dünyanın en iyi aracı sanırım Mercedes Unimog dır.

Aşağıdaki linkte bir arazi ve keşif aracında olması gereken hatta hayallerimin bile ötesinde tasarlanmış bir araç bulunmakta...

MAXIMOG

En mükemmel 4x4 hangisi?

NOT: Lüx cipler içerisinde BMW vb. arazi kabiliyeti en yüksek olan Touareg dir...

• quote:

Orjinalden alıntı: SACRED REICH

TOYOTA LAND CRUISER 5.7 V8

Benim oyum ona.seviyorum

KATILIYORUM EN SAGLAM VE EN KALİTELİ 4X4 LAND CRIUSERDİR

http://www.youtube.com/watch?v=nD0UVI99R8Q&search=toyota

BU İŞKENCEYE ANCA EN KALİTEKLİ ARACLAR DAYANIR (BİDE ZIRHLI ASKERİ ARACLAR) (KESKE BİTANE OLSAYDI BENDE )

• buyrun sıze hummer 2 nın marıfetı ne kadar da guzel gıdıyor degıl mı muhtesem

h2 bole bısey ıste daga tasa vurunda gorıyım

http://www.youtube.com/watch?v=K5NTK-05uMQ

ayrıca konuyu hortlatan arkadası tebrık edıyorum
  • pardon prado ..

toyota prado ..

adamlar evereste çıkmışlar

http://www.explorehimalaya.com/tibet_overlandtour1.php

daha nereye çıkacak bir 4x4 ..ayamı marsamı gitsin daha :)

Prado named Overlander Magazine's 4WD of 2006
    Toyota Prado GXL D-4D has won Overlander 4WD magazine's prestigious Four-Wheel Drive Of The Year award, beating home six other diesel-powered models to claim the crown. Simplicity, capability and quality were the attributes that stood out for the Prado in 2006.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capitatoo33 -- 10 Mayıs 2007; 20:48:38 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.