Şimdi Ara

ağ bulma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
15.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar windows 7 kurulu bilgisayarda gelişmiş paylaşım ayarlarından,ağ bulma seçeneğini bir türlü açamıyorum...ağ bulmayı aç ve kaydet dememe rağmen her seferinde otomatik kapanıyor...sorunu bir türlü çözemedim yardım....

• bilgisayarınızda virüs olabilir,antivirüs programı kullanıyor musunuz kullanıyosanız hangisini??
  • aynı sorun benim başıma da geldi. virüsle ilgili değil bence..
    bilgisayarımda
    kaspersky 2010
    advanced systemcare var
    ve remove wat ile etkinleştirme işini toptan kaldırmıştım.

bunlardan biri yapıo olabilir mi acaba... kaspersky i tamamen deaktif ediyorum ama olmuyor
    windowsu ilk yüklediğim zamanlarda ağ bulma açık kalabiliyordu şimdi kalmıyor...

bu işten anlayan arkadaşlar varsa lütfen yardım etsin regeditten falan birşey değişcekse yani...

lan game oynayamıyorum arkadaşlarlar:(((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gazibicer -- 13 Şubat 2010; 20:31:37 >
  • aynı sorunu bende yaşadım ilk önce fn wireless tuşuyla kablosuz bağlantıyı etkin kıl olacaktır.Olmuyorsa yanlış driver yüklemesidir.Windows 7 otomatik görüyor demeyin bazı laptoplarda görmüyor.Kolay gelsin.
  • slm arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum hemde yeni kurdum windows7 yı ama bir türlü ağ bulma yı aktıf edemiyorum..

gelişmiş paylaşım ayarlarından,ağ bulma seçeneğini bir türlü açamıyorum...ağ bulmayı aç ve kaydet dememe rağmen her seferinde otomatik kapanıyor.sorunu bir türlü çözemedim yardım.

bu konuda bilgisi olan veya başına gelip mu sorunu çözebilen arkadaşlar varsa yazsınlar nasıl yaptıklarını...
  • Belki birinin işine yarar :)

Başlat çalıştır'a services.msc yazıp enterlayın.

Hizmetler ekranı açılacak
    o ekranda "UPnP Aygıt Ana Makinesi" hizmetini başlatın ve başlangıç türünü otomatik olarak seçin.

Bu şekilde benim sorunum çözüldü.
  • biligler için teşekkür
  • antivirüs engelleyor ordan açman geerek..bendede eset var ağ bulmaya eset den izin vermessen kendiliğinden kapanıyorr..yada açık oluyor ama bulmuyor...
  • windows 7 nin starter yada ultimate hariç diğer modelleri yüklü olduğundan olabilir bende de aynı sorun var ben böyle tahmin yürütüyorum internetdeki birçok yapılması gerekeni denedim ama olmadı..
  • Epey geç bir yanıt olacak ancak bende de aynı sorun vardı ve çözümüne ulaştım sorun yaşayanlar ne yapacaklarını öğrensinler;

Ağ bulma,

1.DNS İstemcisi
    2.İşlev Bulma Kaynak Yayımı
    3.SSDP Bulma
    4.UPnP Aygıt Ana Bilgisayarı

ayarlarının 4 ünün de otomatik olması durumunda açılabilir ve bunun ayarını yapmak içinde başlat çalıştır'dan (windows tuşu + r) services.msc komutu girilerek yukarıdaki dizinleri sağ tık özelliklerine ulaşıp otomatik yapabilirsiniz.
  • Merhaba Combofix.exe ile tarama temizleme yaptığınızda sorun düzeliyor düzelmezse 2.yöntem Denetim masası altında Windows Güvenlik duvarını açın daha sonra sol taraftaki menüden ''Bir proğramın veya Özelliğin windows güvenlik duvarını aşmasına izin ver'' i tıklayıp açılan menüden Ağ bulmayı tüm ayarlarda aktif hale getirin sorun düzeliyor
  • Ağ bulma,

1.DNS İstemcisi
    2.İşlev Bulma Kaynak Yayımı
    3.SSDP Bulma
    4.UPnP Aygıt Ana Bilgisayarı

ayarlarının 4 ünün de otomatik olması durumunda açılabilir ve bunun ayarını yapmak içinde başlat çalıştır'dan (windows tuşu + r) services.msc komutu girilerek yukarıdaki dizinleri sağ tık özelliklerine ulaşıp otomatik yapabilirsiniz.
    deneyin özellikle 1MADDE ÇÖZÜM OLACAKTIR
  • ykabi Y kullanıcısına yanıt

Yedi yılın sonunda konuyu hortlatayım yazdıklarınızla sorunumu çözdüm. Teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.