Şimdi Ara

Nvidia: Fermi tabanlı GF100 GPU'su hacimli üretimde!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
4.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Las Vegas'da düzenlenen Tüketici Elektroniği 2010 fuarının öncelikli gündem maddelerinden birisi de Nvidia'nın yeni nesil ekran kartları. Firma hazırladığı demo sistemde Fermi tabanlı GF100 GPU'sundan güç alan yeni nesil ekran kartını sergilese de henüz teknik özellikleri ve kartla birlikte sunulacak yeni teknolojileri detaylandırmış değil. Ancak Nvidia tepe yöneticisi Jen-Hsun Huang'ın ifadesine göre Fermi GPU'su tam kapasite hacimli üretime girmiş durumda. Görünüşe bakılırsa Nvidia ilk çeyrekte duyuracağı ekran kartlarını daha önce belirttiği gibi "lanse edildiği anda bulunabilir" kılmak için yoğun çaba gösteriyor.

Nvidia'nın yeni nesil ekran kartlarıyla ilgili önemli bir detayı da hatırlatmakta fayda görüyoruz. Nvidia'nın finansal takvimi, normal takvime göre farklılık gösteriyor. Zira bilindiği üzere ilk çeyrek Ocak ayında başlar ve Mart sonunda tamamlanır ancak Nvidia için finansal takvim, Ocak sonunda başlayacak ve 30 Nisan'da sona erecek. Kısacası GF100 tabanlı yeni nesil ekran kartları için gözler Mart ayına çevrilmiş olsa bile belirtilen takvim çerçevesinde Nisan ayı da ihtimaller arasındaki yerini koruyor. Öte yandan konuşma fırsatı yakaladığımız Nvidia'ya yakın bir kaynak, Fermi'nin Şubat sonu gibi pazara girebileceğini de iddia ediyor.

• Gozumuz aydın dıcem ama akıbetı tam olarak bellı olmayan bısey ıcın ustu kapalı bır sevınc olur bu sanırım.Yıne de fermıyı bekleyenler ıcın guzel bır haber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aterikasedi -- 8 Ocak 2010; 3:07:05 >
  • Sanırım kart hazıra yakın bir revizyonda, şubat olursa çok iyi olur, tabi uçuk fiyattan gelmez ise.
  • Bismillahirrahmanirrahim

Nihayet, umarim guzel bir performans sergiler de rekabet dolayisiyla fiyatlarda indirim olur.
  • consumer electronics show (ces) bana kalırsa çok hareketli geçicek,gelicek vede gelmiş olan tepkileri en aza indirgemek için nvidia artık bişeyler gösterecek diye düşünüyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bethrezen

Bismillahirrahmanirrahim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinteR -- 8 Ocak 2010; 3:15:22 >
  • Hacimli üretimine başlanmış bir kartın test sonuçlarının yada çalışır videosunun hala yayınlanmaması size de ilginç gelmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Hacimli üretimine başlanmış bir kartın test sonuçlarının yada çalışır videosunun hala yayınlanmaması size de ilginç gelmiyor mu?

• performans olarak ati yi geçebilir ama fiyat/performans olarak asla geçemez bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniztoyota

performans olarak ati yi geçebilir ama fiyat/performans olarak asla geçemez bence...

driver ve oyun desteğinle de geçicek merak etme
  • quote:

Orijinalden alıntı: futbolmaniac

quote:

Hacimli üretimine başlanmış bir kartın test sonuçlarının yada çalışır videosunun hala yayınlanmaması size de ilginç gelmiyor mu?

nvidia fanları için güzel haber ama ortada somut bir şey yok sadece söz var...
  • sevinin n vidia fanları sevinin az kaldı gelio fehmi:)n vidia o arge masrafını ve atiden geri kaldıgı sürelerde kazanamadıklarını sizden gani gani çıkaracak.....ısıtıp ısıtıp yedirdikleri aparatifti şimdi sıkı durun hazırlayın kendinizi :)
  • Seri üretim sözü bana inandırıcı gelmiyor. Kart şuan seri üretimde ise, Şubat'ta çıkması beklenir. Ancak çıkışı Mart hatta Nvidia'nın kendi mali takvimine göre Nisan'ı bulabilecek bir karttan bahsediyoruz. Şahsen geçen Kasım ayından beri Fermi'nin Mart ayında çıkacağını düşünüyorum (Haberler, açıklamalar vs. bu durumu destekliyor). Şuan hacimli üretim gibi bilgilerin de doğruluğunu tartışırım. Belki test edilmek üzere belli bir sayıda kart üretiliyordur, ancak satış için şuan kart üretildiğini zannetmiyorum.
  • NVidia gibi bir firmadan bahsediyoruz. Hani başka bir konuda aktarıldığı gibi kendisini ve ürünlerini pazarlamayı son derece iyi bir bilen bir firmadan. Şahsen GT300 seri üretime geçilebilecek bir durumda olsaydı NVidia gibi bir firma CES'i yıkıp geçerdi diye düşünüyorum. En basitinden bugün hepimiz GT300'ün açıklanan özelliklerini ve Ati'den ne kadar hızlı olduğunu, vs konuşuyor olurduk. Ama foruma ve internete bakıyorum da konuşulanlar sadece Tegra, 3D Surround, vb şeyler.
  • Bu kart nisan sonuna kalmaz umarım. büyük hayal kırıklığı olur. İster istemez 5870voltage tweak
    edition almak zorunda kalırım
  • :) Nvidia Sevmem ama Fermi cıksın Atinin Fiyatları Düşssüz
  • Kart hacimli üretime gecmişse,şubat sonunda pazara cıkar,martta da yaygınlasır.(umarım)
  • hacimli üretiyorsunda bari bir kaç test yayınlada bilelim neyin ne olduğunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: genelkurmay89

quote:

Orijinalden alıntı: futbolmaniac

quote:

nvidia fanları için güzel haber ama ortada somut bir şey yok sadece söz var...

Yazdığın yorumdan,kimin ne fanı olduğu belli oluyor!
  • Adamlar hacimli üretime geçmişler ama hala ekran kartları hakkında en ufak bilgi yok. Nvidia, bu ekran kartlarını kendi üretip kendi kullanacak heralde.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.