Şimdi Ara

◄★ IPHONE 4 - 4S | Ana Başlık, Oyun, Program, SSS, Destek, Sürekli Güncel ★► (199. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.745
Cevap
83
Favori
858.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mesaj atarken sinir krizi geçirtebilir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

Biri bana aktivatorun nasıl kullanıldığını anlatabilir mi?????

2 kez tıkladıgımda multitaskıng yaptım salladığımda kilit ekranı yaptım ama birde tek tıklama ile uygulamalardan çıkan home tuşu görevini yapamadım nasıl olucak

EKLEME:D yaptım sallayınca uygulamadan çıkıyor çift tıklayınca multitasking çubuşu aşağı sürdünce home tuşu görevi iyi oldu bu daha yeni öğreniyorum sevindim :D:D:D:D

Maşaallah yav birisi seni durdursun :)

Bilgi paylaşımlarını bekliyoruz (nasıl yapılıyor, nelere dikkat etmemiz gerekiyor v.s.)

Tşkler...
  • Merhaba bu aktivatoru nereden indiricez?
  • Evet aktivatör çok güzel kendi kendime öğrendim zaten türkçe isterseniz size birazdan ss li bir anlatım hazırlayabilirim.Bilmeyenler için :D artık home tuşu tarih oldu bir kere bile basmıyorum.Her şeyi sensöre atarsanız telefonda ses açma kapama dışında ses kullanmazsınız bile:D
  • BASİT AKTİVATÖR KULLANIMI

Evet arkadaşlar öncelikle bu yazıyı hazırlamamdaki sebep aktivatörün kolaca kullanılması çoğu forumda alıntılar yapılmış ve sadece tek bir özellik üzerinden gösterilmiş.Bende size basitçe anlatmaya çalışacağım.Programın çoğu yeri türkçe olduğundan sizde benim gibi kendi kendinize öğrenebilirsiniz.

ilk adım benden:D

Öncelikle Telefonumuz jb li olmak zorunda.Cydiadan activator diye arattırırsanız programı bulup insatall edebilirsiniz ama sbsettingte yüklü olması lazım sanırım siz ilk önce telefona sbsettings kurun zaten onda otomatik olarak activator yükleniyor..Daha sonra geliyoruz kullanma kısmına

1-Program resimdede görüldiği gibi üst çubuğa saat başlangıç olmak kaydı ile sağa veya sola sürterek sbsetting i açabiliriz.Tabi aktivatör den bu ayar değiştirilebilir.
    burada kısaca sbsettings dende bahsedeyim kısayoldan 3g,şebeke,wifi,uçak modu vs açıp kapatabilirsiniz.Sbsettings in gerekli ayarlarını orada bulunan küçük more tuşundan yapabilirsiniz.

2-Ayarlar ikonuna basıp buradan aktivatörü görüyoruz resimde görüldüğü gibi tıklıyoruz.

3-Karşımıza
    Daima
    Masaüstündeyken
    Uygulama içindeyken
    Kilit ekranındayken gibi menüler geliyor.Buradan bizim için önemli ayarların yapılacağı yerler Daima kısmı oluyor.Bu menülerden hangisine girersel girelim
    Ana Ekran tuşu-Durum çubuğu-Güş tuşu-Hareket algılayıcısı-ses tuşları-Kaydırmalı çubuklar vs gibi menüler gelicek.

4-Burada size çift tıklama ile nasıl multitasking açılacağını göstereceğim.Yukarıda dediğim gibi daimayı tıkladıktan sonra aşağıda Durum Çubukları kısmına geliyoruz.
    Burada yapacağımız eylemin nasıl olacağını seçiyoruz çift tıkitek tık vs.Ben kendim çift tık seçtim.

5-Gelen sayfada en aşağı ya doğru geldiğimizde Sistem Kontrollerini buluyoruz ve burdan resimde görüldüğü gibi multitasking i seçiyoruz.Artık ana ekranda saate çift tıkladığımızda arkaplanda çalışan multitasking uygulamalarını HOME tuşu kullanmadan görebileceğiz.Aklıma hemen sizin soracağınız soru geldi ee biz sadece home tuşu görevini nasıl yapıcaz oda çok basit yukarıda çift tık tek tık diyordu yine o şekilde gelip hangisi ile olmasını istiyorsak birini seçip Sistem kontrollerinden Ana ekran tuşunu seçiyoruz.Program türkçe olduğundan orada birçok ayar bulup onlara haraket atayabilirsiniz.Bende aşağı çek olarak Home tuşu ayarlı yani ana ekran tuşu.Çift tık olarakta multitasking.

6-Aktivatörde daima da veya diğer bölümlerde aşağı doğru kaydırınca haraket algılayıcısı var buradanda telefonu kilitleme kilit açma gibi vs Sistem kontrollerden birini seçebilirsibiz.Şuan benim ki kapama tuşunda arama gelince sallıyorum sessize bidaha sallıyorum meşgule alıyor yani üsteki kapama tuşunun görevini sallamaya sallamış oluyoruz

7-Yine daima veya diğer seçenekleri tıklayınca aşağıda ses tuşları mevcut.Buradanda istediğiniz tuşa istediğiniz ayarı atayabilirsiniz.

8-Bu ss de örnek olsun buradan birini seçebilirsiniz ses için bende kilit açı tıklattım ( - ) tuşuna kısaca basılı tutu seçip.

Yani işin aslı karıştırmaktan geçiyor.Unutmayın baştada söylediğim gibi daima seçeneği haricinde uygulama içindeyken kilit ekranı vs seçeneklerdende ayar yapmanız çok kolay menüler hep aynı yine bendede olacağı gibi uygulama içindeyken hareket algılayıcısı ana ekran tuşu seçili uygulamadan çıkması için.
    Aktivatörde çok ayar mevcut istediğiniz hareket istediğiniz app da ekleyebilirsiniz.
    Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım umarım faydalı olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78erhan78 -- 14 Aralık 2010; 23:29:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

Farklı oturum açılsada itunes aynı olmaz mı ki o konuda bilgim yok maalesef.

Dediğim gibi ben 3G cihazımı bagladım itunesa iphone4 için indirdiklerimide atmıs buna,ardından da sanal kart sorunu falan yasamadım yazmıstım buraya.

ben dire iphone la ilgili siteler vereyim sana orada çöerler
    pm

pm atılmıyor,

ingilizanahtarı
    ap.pleturk
    iphoneyardim.net

Farklı iki oturumda Bildiğim kadar ile itunes ler aynı olmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78erhan78 -- 15 Aralık 2010; 18:02:58 >
  • @78erhan78

Kardeş harika bir anlatım olmuş tebrik ederim ana sayfaya ekledim arkadaşlarımız faydalansın.

Evet arkadaşlar yeni anlatımları da bekliyoruz. Unutmayalım ki bilgi baylaştıkça çoğalır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©
    @78erhan78

Kardeş harika bir anlatım olmuş tebrik ederim ana sayfaya ekledim arkadaşlarımız faydalansın.

Evet arkadaşlar yeni anlatımları da bekliyoruz. Unutmayalım ki bilgi baylaştıkça çoğalır..

Teşekkürler biraz karışık anlatmış olabilirim daha ayrıntıya inecektim ancak istediniz diye hizlica yaptım isteğe göre tekrar duzenleyebilirim beğendiğimize sevindim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©
    @78erhan78

Teşekkürler biraz karışık anlatmış olabilirim daha ayrıntıya inecektim ancak istediniz diye hizlica yaptım isteğe göre tekrar duzenleyebilirim beğendiğimize sevindim

Sen istediğin gibi düzenleyebilirsin hemen ana sayfaya uygularım ben.

Ayrıca anlattığın şekilde ben kendi telefonuma yaptım ve sorunsuz kullanıyorum. Şunuda sorayım; sen de bataryanın biraz daha çabuk bittiğini fark ettin mi yoksa bana mı öyle geldi ?
  • ahhh ahhhh keske bizdede olsa :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

ahhh ahhhh keske bizdede olsa :)

Bizde bir zamanlar öyle diyorduk ama şükr var ve inşallah en kısa zamanda sizde de olur

Sonra sizleri de aramızda görmek ister ve mutluluk duyarız
  • Huzur Iphone'da
  • iphoneden sonra başka marka model telefon kullanabilecegimi hiç sanmıyorum bende :)
  • Vallahi batarya olayını bilmiyorum zaten 2 gün kullanmadan jb yaptık ama zannetmiyorum aynı yine bende 6 saat kullanım 20 saat bekleme süresi gidiyor bunun kullanımı genel olarak oyun oynarken gidiyor gerisi safari be app indirme oluyor bu durumda ben hergüm saj ediyorum Nokia 6300 da öyleydi her gün şarj ama telefonu fazlaa minciklamaSak şarj 3 gün gider diye tahmin ediyorum benden başka kullananlarında yorumlarını almak lazim
  • bu activator'ın jb'i şart kılması üzücü oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

iphoneden sonra başka marka model telefon kullanabilecegimi hiç sanmıyorum bende :)

bende her marka telefonu kullandım iphone beni kendisinde durdurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: zGr.

bu activator'ın jb'i şart kılması üzücü oldu

yap gitsin hocam jb yi cihaza bir zararı yok yine istersen paralı uygulama kullan ve ya garantiden tırsıyorsan yollamadan önce basarsın restoreye yollarsın.HAdi diyelim çöktü dfu moduna alır yine restore edersin hadi oda olmadı itunesi hiç görmüyor zaten servis onu yapamaz bile direkt değişim yapıyorlar uğraşmıyorlar bile :D Ama aklınızı garanti getirmeyin ben iş sağlam olsun diye garantili aldım cihaz jb li şuan garanti dışı normalde ama unutmayınki amarikada jb yasal:D

<bu arada iphone da bluetooth dan müzik atmak için program çıktı mı bluenova haricinde o 4.1 çalışmıyormuş sanırım birde ben bu telefonun mesajlaşma programını hiç beğenmedim ne gelen belli ne giden belli hiçbir ayar yok var mı güzel program

son soru ahmet hocam aktivatörden senden rica etsem kilitli ekranda ses kısma tuşuna kısaca basılı tutu seçip dener misin? bende açmıyor söyle izah ediyim ekranı kilitliyorum ekran ışığı sonuyor değil mi 30 saniye içerisinde açılıyor ondan sonra aradan 1-2 dakka geçiyor açamıyor ne sallama ile ne başka bir tuş ses tuşunu atayınca
    Bende normal olarak ya güç tuşu yada home tuşu kullanmak zorunda kalıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78erhan78 -- 15 Aralık 2010; 18:14:27 >
  • Su cihazi sarsip guc dugmesine basma eylemi daha da gelismis olsa iyiydi mesela 2 defa sarsacaktin kapanacakti. Simdi otobus tumsege giriyor ekran kapaniyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

Su cihazi sarsip guc dugmesine basma eylemi daha da gelismis olsa iyiydi mesela 2 defa sarsacaktin kapanacakti. Simdi otobus tumsege giriyor ekran kapaniyor :D

evet aynısı bizde de oluyor katılıyorum. Değiştirip başka bir şey yapıcam tuş kilitlemeyi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zGr.

bu activator'ın jb'i şart kılması üzücü oldu

yap gitsin hocam jb yi cihaza bir zararı yok yine istersen paralı uygulama kullan ve ya garantiden tırsıyorsan yollamadan önce basarsın restoreye yollarsın.HAdi diyelim çöktü dfu moduna alır yine restore edersin hadi oda olmadı itunesi hiç görmüyor zaten servis onu yapamaz bile direkt değişim yapıyorlar uğraşmıyorlar bile :D Ama aklınızı garanti getirmeyin ben iş sağlam olsun diye garantili aldım cihaz jb li şuan garanti dışı normalde ama unutmayınki amarikada jb yasal:D

<bu arada iphone da bluetooth dan müzik atmak için program çıktı mı bluenova haricinde o 4.1 çalışmıyormuş sanırım birde ben bu telefonun mesajlaşma programını hiç beğenmedim ne gelen belli ne giden belli hiçbir ayar yok var mı güzel program

son soru ahmet hocam aktivatörden senden rica etsem kilitli ekranda ses kısma tuşuna kısaca basılı tutu seçip dener misin? bende açmıyor söyle izah ediyim ekranı kilitliyorum ekran ışığı sonuyor değil mi 30 saniye içerisinde açılıyor ondan sonra aradan 1-2 dakka geçiyor açamıyor ne sallama ile ne başka bir tuş ses tuşunu atayınca
    Bende normal olarak ya güç tuşu yada home tuşu kullanmak zorunda kalıyorum.

Bende denedim şimdi bende aynı şekilde, acaba başka bir ayarı mı var?
  • 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.