AÖF Türk Dili ve Edebiyatı Öğrencisi var mı ?
35 Cevap6413 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1604 Mesaj
7 Ocak 2010; 22:52:24 

Varsa bazı sorularım olacak

şimdi bir sorum var...
dirilerin üzerleri toprakla örtülür mü? ya da…
siz hiç bir okyanusu dudaklarından öptünüz mü?

283 Mesaj
24 Ocak 2010; 16:24:43 

aöf edebiyat öğrencisi değilim ama olmayı düşünüyorum . konuyu güncel tutalım...

"Alem içre muteber bir nesne yok devlet gibi , olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi." (Kanuni)

283 Mesaj
18 Temmuz 2010; 20:48:04 

up

"Alem içre muteber bir nesne yok devlet gibi , olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi." (Kanuni)

487 Mesaj
18 Temmuz 2010; 22:44:09 

ben öğrenciyim ama sınavlara girmek nasip olmadı henüz kısmetse büte

0 Mesaj
19 Temmuz 2010; 0:03:46 

türk dili edebiyat bölümünü örgün olarak okuyan arkadaşlarım bile zorlanıyorlar açıköğretimde nasıl okuyacaksınız okuması zor osmanlıca gibi bazı dersler var nasıl yapacaksınız açıköğretim kurslarına gideceksiniz bilemem

487 Mesaj
19 Temmuz 2010; 0:06:23 

valla osmanlıca için ismek kursları varmış seneye ona gidicem ben diğerleri için bir yol düşünmedim henüz ...

aöf ün her bölümü zordur hangisinden yatarak geçiliyor bana açıklar mısın o zaman...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Temmuz 2010; 21:52:02 

Edebiyattan toplam 2 dersten kalındığı zaman bir üt sınıfa geçilebiliyormu arkadaşlar bilen varmı ?

283 Mesaj
28 Temmuz 2010; 22:44:59 

tercihimi yaptım bugün hayırlısı artık . bu yıl 10000 kişilik kontenjan koymuşlar ; geçen sene sanırım barajı geçen girebiliyordu .

283 Mesaj
28 Temmuz 2010; 22:52:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Shinedown

türk dili edebiyat bölümünü örgün olarak okuyan arkadaşlarım bile zorlanıyorlar açıköğretimde nasıl okuyacaksınız okuması zor osmanlıca gibi bazı dersler var nasıl yapacaksınız açıköğretim kurslarına gideceksiniz bilemem

buna benzer yorumları sıklıkla duyuyorum sağdan soldan.bi kere osmanlıca bir dil değildir ; osmanlıca diye kastedilen şey kelime dağarcığı olarak türkçe arapça ve farsça karışımı olan , grameri türkçe olan fakat arap tamlamalarından da bolca yararlanılan bir iletişim sistemidir . biraz genel kültürü olan insan zaten ciddi bir sıkıntı yaşamayacaktır .

üstelik ben bu bölümü ikinci lisans için okumayı düşünüyorum ve benim gibi pek çok insan olduğunu da biliyorum . örgün programlarda eğitimin nasıl verildiğini de biliyoruz . önemli olan öğrencinin kendisidir . yeterli olamayan zaten bölümü bitiremeyecektir bu nedenle müsterih olunuz . saygılar...

1827 Mesaj
28 Temmuz 2010; 23:18:12 

quote:

Orijinalden alıntı: sszss

tercihimi yaptım bugün hayırlısı artık . bu yıl 10000 kişilik kontenjan koymuşlar ; geçen sene sanırım barajı geçen girebiliyordu .

Kontenjan sınırı olması iyi oldu.Keşke her bölümün kontenjanı olsa herkes giriyor aöf'e.

283 Mesaj
2 Ağustos 2010; 21:44:31 

konu güncel

18 Mesaj
3 Ağustos 2010; 0:26:06 

Ben Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim.Açıkcası arkadaşım daha 2 sınava girdim ve 3 derstende büte gireceğim.Osmanlıca,Eski Türk edebiyatıan Giriş,Batı edebiyatında Akımlar.Sana tavsiyem ders çalışmak gibi bir alışkanlığın ve istikrarın yoksa sakın bu bölümü düşünme.Ben iş güçten dolayı derslerle fazla ilgilenemedim ve 3 dersten büte kaldım yinede.bunda şükür.Fakat gerçekten bu bölümde çok çalışmak gerekiyor,osmanlıca için kursa gidilmeli,günde en az 3 4 saat aralıksız pratik yapılmalı,çok zaman isteyen bir bölüm.daha başlamadan hevesini kırmak istemem ama gercekten örgünden okuyan arkadaşlar 340 gibi puanlarla giriyor ve çok zorlanıyorlar.
Eğer diyorsan ki ben edebiyatı seviyorum,edebiyat benim işim,edebiyatçıyım ve bu işi kıvırırım diyorsan tabikide seç.bende kıvırırım dedim ama maalesef bu sene ıkı yıllık dış ticareti tek tercih yapacağım.bölümü değiştireceğim.Türk Dili bölümünü okumak isteyen arkadaşlara bol şans dilerim.
Hazır konu açılmışken arkadaşlar Bölümü değiştirmek istiyoru ve 2 yıllık dış ticareti tek tercih olarak yazsam yerleşebilirmiyim.gecen sene Türk Dili ve Edebiyatını tek tercih yaptım ve yerleştim.bu senede olabilrimi böyle bir ihtimal.Herkese hayırlı forumlar.

283 Mesaj
3 Ağustos 2010; 14:06:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Siyama_Ronin

Ben Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim.Açıkcası arkadaşım daha 2 sınava girdim ve 3 derstende büte gireceğim.Osmanlıca,Eski Türk edebiyatıan Giriş,Batı edebiyatında Akımlar.Sana tavsiyem ders çalışmak gibi bir alışkanlığın ve istikrarın yoksa sakın bu bölümü düşünme.Ben iş güçten dolayı derslerle fazla ilgilenemedim ve 3 dersten büte kaldım yinede.bunda şükür.Fakat gerçekten bu bölümde çok çalışmak gerekiyor,osmanlıca için kursa gidilmeli,günde en az 3 4 saat aralıksız pratik yapılmalı,çok zaman isteyen bir bölüm.daha başlamadan hevesini kırmak istemem ama gercekten örgünden okuyan arkadaşlar 340 gibi puanlarla giriyor ve çok zorlanıyorlar.
Eğer diyorsan ki ben edebiyatı seviyorum,edebiyat benim işim,edebiyatçıyım ve bu işi kıvırırım diyorsan tabikide seç.bende kıvırırım dedim ama maalesef bu sene ıkı yıllık dış ticareti tek tercih yapacağım.bölümü değiştireceğim.Türk Dili bölümünü okumak isteyen arkadaşlara bol şans dilerim.
Hazır konu açılmışken arkadaşlar Bölümü değiştirmek istiyoru ve 2 yıllık dış ticareti tek tercih olarak yazsam yerleşebilirmiyim.gecen sene Türk Dili ve Edebiyatını tek tercih yaptım ve yerleştim.bu senede olabilrimi böyle bir ihtimal.Herkese hayırlı forumlar.

zor olacağı kesin.sizin için de hayırlısını diliyorum.peki aöf edebiyat bölümünde eğitim tamamen açık öğretim şeklinde mi?belli dönemlerde ders takibi zorunluluğu yok değil mi?bir de arasınavlar tek arasınav mı yoksa çift arasınav şeklinde mi?bir de sınav oturumları diğer bölümler ile beraber mi oluyor?paylaşımınız için teşekkürler...

18 Mesaj
5 Ağustos 2010; 3:08:44 

quote:

zor olacağı kesin.sizin için de hayırlısını diliyorum.peki aöf edebiyat bölümünde eğitim tamamen açık öğretim şeklinde mi?belli dönemlerde ders takibi zorunluluğu yok değil mi?bir de arasınavlar tek arasınav mı yoksa çift arasınav şeklinde mi?bir de sınav oturumları diğer bölümler ile beraber mi oluyor?paylaşımınız için teşekkürler...

Açıköğretimde eğitim tamamen açıköğretim değil.bazı üniversitelerin (istanbul üniversitesi,marmara üniversitesi ) gibi edebiyat bölümlerindeki derslere ücretsiz olarak kayıt olup girebiliyorsun.Osmanlıca ve Eski türk edebiyatı olarak biliyorum yalnızca.eskisehir anadolu universetinde derslerede girebilirsin eskisehirde olan arkadaşlar için.belli dönemlerde ders takibi zorunluluğu yok biliyorum yanlısım varsa arkadaşlar düzeltsin.arasınavlar tek sınav olarak düzenleniyor, sınav oturumları diğer bölümler ile beraber mi oluyor? burayı tam olarak anlayamadım fakat sanarım dier bölümler ile berabermi sınava giriliyor diye soruyorsun evet diger bölümler ile beraber giriliyor sınıfındaki herkes edebiyattan sorumlu öğrenci.karma olmuyor yani.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

283 Mesaj
6 Ağustos 2010; 0:59:13 

ben ders takip zorunluluğu var mı diye sordum,siz başka üniversitelerde derse girilebildiğini söylemişsiniz.ben zaten işim nedeniyle ders takip edemeyeceğim için aöf tercih ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

18 Mesaj
6 Ağustos 2010; 2:12:58 

eklemeyi unutmusum kusura bakma o derslere girip girmemek tamamen kişinin isteğine kalıyor.ister gir ister girme zorunluluk yok yani.Açıköğretimde eğitim tamamen açıköğretim değil cümlesi sizi yanılttı sanarım haklısınız ben yanlıs kullandım cümleyi.ders takip zorunluluğu yok.sen sadece sınavına gir onlar sana olanak sunuyor ister olanaklardan yararlan ister yararlanma sana kalıyor...

283 Mesaj
6 Ağustos 2010; 7:53:20 

paylaşımınız için çok teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

586 Mesaj
16 Ekim 2010; 10:34:05 

Bende aöf tde öğrencisiyim arkadaşlar sınıf tekrarı yapan var mı ?? bu arada sınıf tekrarı yapanlar harcları ne zaman yatırılıyo ve ne kadar yatırılıyo ?

487 Mesaj
16 Ekim 2010; 17:23:06 

ben yapıcam

kasım sonunda kayıt yenilemeler...

283 Mesaj
16 Ekim 2010; 18:26:27 

Yerleştim , kaydımı yaptırdım arkadaşlar ama aöf edebiyat öğrencileri olarak bi başlığımız olsa fena olmaz sanıyorum.

487 Mesaj
16 Ekim 2010; 18:26:53 

bencede

586 Mesaj
16 Ekim 2010; 18:41:41 

gollory kaç dersten kaldım kardeşim ?

487 Mesaj
16 Ekim 2010; 19:09:38 

hepsinden kaldım bu sene geçici bi işe girdim kpss de bindi üstüne öyle olunca edebiyatla ilgilenemedim yeteri kadar ama bu sene ilgilenicem...

487 Mesaj
17 Ekim 2010; 0:47:54 

ya edebiyatçılar yardımcı kitap kullanan var mı ne önerirsiniz ben normalinin bile kapağını açamadım henüz

586 Mesaj
17 Ekim 2010; 11:42:18 

hmm ben büte çalıştım ama 2 aydada çalışsam kaç yazar 2 dersten geçtim 5 dersten sınıf tekrarı yaptım

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
4 gün 23 sa. 59 dk. kadarı kaldı.
26 Aralık 2010; 22:10:04 

Bu sene ben de bu bölüme başladım. Aöf olarak. Ancak bölüm zor. Zaten binlerce öğretmen açıkta biz bu bölümü bitirip, mezun olup, formasyon alsak ve de kpss'yi kazansak bile atama beklemek zorunda kalacaz. ki o kadar örgün okumuş adam var bizi niye atasınlar? benim şimdi aöf'den başka bir bölüme geçmem için ne yapmam gerek? ya da örgüne geçebilir miyim edb. bölümü için?

237 Mesaj
27 Aralık 2010; 0:40:08 

quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

Bu sene ben de bu bölüme başladım. Aöf olarak. Ancak bölüm zor. Zaten binlerce öğretmen açıkta biz bu bölümü bitirip, mezun olup, formasyon alsak ve de kpss'yi kazansak bile atama beklemek zorunda kalacaz. ki o kadar örgün okumuş adam var bizi niye atasınlar? benim şimdi aöf'den başka bir bölüme geçmem için ne yapmam gerek? ya da örgüne geçebilir miyim edb. bölümü için?

1-bizi neden atamasınlar bence diplomanı aldığında aöf okumuş demicekler ki aü ted bölümü mezunu diyecekler ayriyeten tr ted öğretmen açığı var olmazsa dershaneler havada kapar hemde formasyonsuz
2-başka bölüme bu sene öss sınavına girerek geçebilirsin
3-ted örgün eğitime geçebilirsin not ortalaman 65 ise formasyon 80-85 ise örgün eğitime geçebilirisin

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

586 Mesaj
27 Aralık 2010; 16:15:13 

formasyon geçtiğimiz günlerde okuduğum bi habere göre kaldırılmış

283 Mesaj
25 Haziran 2011; 18:58:00 

Güncelll

0 Mesaj
7 Ekim 2011; 13:44:04 

merhaba bir sorum var
alman dili edebiyati mezunuyum aöf tüek dili edebiyatina sinavsiz kayit olunuyor mu biliyor musunuz? veya nasil kayit yaptirabilirim?
almanya777@web.de

487 Mesaj
7 Ekim 2011; 16:36:18 

quote:

Orijinalden alıntı: almanya777

merhaba bir sorum var
alman dili edebiyati mezunuyum aöf tüek dili edebiyatina sinavsiz kayit olunuyor mu biliyor musunuz? veya nasil kayit yaptirabilirim?
almanya777@web.de

bölüm kontenjanlı olduğu için sınavsız giriş hakkı yok ygs ye girmeniz yeterlidir ....

0 Mesaj
13 Ekim 2011; 3:55:27 

tekrar merhaba

bir sorum daha var ygs den kac puan almam gerekir acik ögretim fakültesi türk dili edebiyati bölümü icin?

586 Mesaj
14 Ekim 2011; 11:46:19 

quote:

Orijinalden alıntı: almanya777

tekrar merhaba

bir sorum daha var ygs den kac puan almam gerekir acik ögretim fakültesi türk dili edebiyati bölümü icin?

valla tam net bi cevap veremem geçen sene bu bölüm 305le kapadı bu senede 280 ile kapadı ama sen yinede iyi hazırlan 310-320 yapmaya hedefle bu bölüme rahat rahat girersin kardeşim

586 Mesaj
14 Ekim 2011; 11:49:00 

quote:

Orijinalden alıntı: spartacus_

quote:

Orijinalden alıntı: pvt.enis

hmm ben büte çalıştım ama 2 aydada çalışsam kaç yazar 2 dersten geçtim 5 dersten sınıf tekrarı yaptım

Avatarına ve imzana bakılırsa böyle düşüncelerde olan birinin beyin kıvrımları kalmaya müsait.

Konuya gelelim;

AÖF'de açılan yeni bölümler olarak bilinen,başta Felsefe,Sosyoloji,Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri açıköğretime yeni bir soluk getirdi. Ben de bu sene AÖF'de bu yeni açılan bölümlerden olan Felsefeye kaydolacağım. Türk Dili okumak isteyen arkadaşlara yukarıda bizzat okuyanlardan tavsiyeler verilmiş ancak ben de hatırlatmak isterim tekrardan,gerçekten planlı ve programlı ders çalışabilecek olanlar ve bu konuya merakı olanlar bu bölümü tercih etsin. Yoksa gerçekten meşakkatli ve emek isteyen bir bölüm bu. Ona göre düşünün taşının,kararınızı iyi verin derim ben.

aklın kadar konuş arkadaşım bayadır DH'e girmiyorum ben senin düşüncelerine saygı gösteriyorsam seninde benim düşüncelerim SAYGI GÖSTERMEK ZORUNDASIN !!!

2488 Mesaj
4 Temmuz 2013; 17:57:20 

quote:

Güncelll

Şu an durumunuz ne acaba devam mı okula nasıl gidiyor açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı?

Hayatın bir oyun...

Steam: ozozca PSN: ozozca79 Xbox Live: ozozca79

30 Mesaj
5 Temmuz 2013; 16:29:07 

Arkadaşlar bu bölümün formasyon alıp öğretmen olma şansı varmı ?

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.172