Şimdi Ara

arkadaşlar araba nasıl kullanılır anlatın ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
1
Favori
298.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • way bee konuya bak kaç sene önce açılmış konu bu güne kadar her arkadaş birşey yazmış bnde ilk araba kullanırken zorlanmıştım 14 15 yaşlarında ford transit te ögrendim kullanmayı ama dizel araçları kullanmakta zorlanıyorum ama onuda çözerim yakında teyze oglu saolsun onların araba dizel ögretir
  • yau bu maynak öğrendimi acaba araba kullanmayı,öğrendiyse sölesin onun durumundakı arkadaşlarada moral olur

herkezin belası sanırım bu acemılık

gördümde, bukadar hortlayan konu ilk defa görüyorum.
  • O Günden Beri kendisinden Hiç haber Alınamadı...
  • manyak'cıım...
    ne demişler...anlatılmaz...yaşanır......
  • arkadaşlar ben 15 yaşındayım buran kullandım ögrenmeyi ve hayatımda hiç kimse kullanmayı ögretmeyi bırak sürücü koltuguna bile oturtmadı
    sagolsun okan arkadaşım 15 yaşnıda babasının arabayı kaçırdık :D ve ben biliyom dedim verdi bana o kia ceratoyu ben daha ilk kalkışımda hiç istop ettirmeden patiyle kaldırdım
    o da bildigi için :d korkmadı ondan sonra gezdik mahallede
  • + dik yokuşta hareket halindeyken vites değiştirmemeye özen göstermeli, yoksa (bkz: patinaj)
  • niye hortattın şimdi
  • quote:

Orjinalden alıntı: bLuE_bErRy

O Günden Beri kendisinden Hiç haber Alınamadı...

evet herhalde o gün arabayı aldı ve ilk denemesini yaptı. aradan 3 yıl geçti ve sanırım hala geri dönmedi
  • quote:

Orjinalden alıntı: bardil

+ dik yokuşta hareket halindeyken vites değiştirmemeye özen göstermeli, yoksa (bkz: patinaj)

nası ya anlamadım
    inerkende çıkarkende her yokuşta gerektiriyor ise vites değiştiririm fakat bugune kadar hiç patinaj çektirmedim

genelde acemiler yokuşta kalkarken aracı kaçırmaktan korkup gaza asılınca patiyle kalkarlar bunu mu demek istedin acaba.
  • ben 2006 üyesiyim benden önce açılmış komu
  • Bu tür konular hep nostaljidir benim için. Araba nasıl kullanılır, ehliyet nasıl alınır. Güncelliğini ve cazibesini asla yitirmez. Geçen zamanla araçların özellikleri de değişiyor. Sürücü belgesini 1986'da aldığımda klima, ABS, 5 veya fazla vites, merkezi kilit, hava yastığı, Xenon, deri koltuk, ESP/ASR, internet, DH, SMS, e-mail, PM velhasıl hiçbirşey yoktu. Kanı kaynayan arkadaşların heyecanla deri kaplı direksiyonun başına geçip MP3'ten Hadise'yi dinlerken 3'ten 4'e atmak, sinyal vermeden makas yapmak, çift eksoz taktırmak veya hiçbirşey yapmadan tıs tıs evden fakülteye gitmek, asla engellenemeyecek olan gerçekler, MOBİLİTE dünyayı değiştirmiştir.

Arkadaşlarım, kaza haberlerini görüyorsunuz. İstediğiniz gibi yaşayın, gezin, tozun, eğlenin, küpe takın, 10 kız arkadaş eskitin, 5 kızı yedekleyin, 6.'sını götürün, telefonda 1 kontör bitmeden "baba, para!" demeyi öğrenin, uzun saç bırakın, Metallica konserine bir defa daha gidin, kusun, için, zirzopluk yapın, HERŞEY YAPIN, hız yapmayın desem de yapacaksınız, o nedenle yine diyorum HERŞEY YAPIN, fakat sizden sadece ricam

1. EMNİYET KEMERİNİZİ TAKIN
    2. ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMAYIN
    3. SONU ÖLÜM OLAN YOLA GİRMEYİN

Bu 3 kuralı kendinize benimserseniz, hayattan daha uzun ve daha fazla zevk almanızı sağlarsınız, eve kara haber değil, mezuniyet, evlenme, balayı, çocuk, sünnet, okul, karne ve diploma haberleri gider.

• arabayımı kaçırıcaksın minübüsçüleri takip et öğrenirsin
  • Hort Hort Hort ..! ..!
    Herkes Kendine Göre Doru Şeler Sölemiş .! Şu 3 Aşama Çook Hoşuma Gitti ..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sokrates_ -- 6 Mayıs 2009; 22:17:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Bu tür konular hep nostaljidir benim için. Araba nasıl kullanılır, ehliyet nasıl alınır. Güncelliğini ve cazibesini asla yitirmez. Geçen zamanla araçların özellikleri de değişiyor. Sürücü belgesini 1986'da aldığımda klima, ABS, 5 veya fazla vites, merkezi kilit, hava yastığı, Xenon, deri koltuk, ESP/ASR, internet, DH, SMS, e-mail, PM velhasıl hiçbirşey yoktu. Kanı kaynayan arkadaşların heyecanla deri kaplı direksiyonun başına geçip MP3'ten Hadise'yi dinlerken 3'ten 4'e atmak, sinyal vermeden makas yapmak, çift eksoz taktırmak veya hiçbirşey yapmadan tıs tıs evden fakülteye gitmek, asla engellenemeyecek olan gerçekler, MOBİLİTE dünyayı değiştirmiştir.

Arkadaşlarım, kaza haberlerini görüyorsunuz. İstediğiniz gibi yaşayın, gezin, tozun, eğlenin, küpe takın, 10 kız arkadaş eskitin, 5 kızı yedekleyin, 6.'sını götürün, telefonda 1 kontör bitmeden "baba, para!" demeyi öğrenin, uzun saç bırakın, Metallica konserine bir defa daha gidin, kusun, için, zirzopluk yapın, HERŞEY YAPIN, hız yapmayın desem de yapacaksınız, o nedenle yine diyorum HERŞEY YAPIN, fakat sizden sadece ricam

1. EMNİYET KEMERİNİZİ TAKIN
    2. ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMAYIN
    3. SONU ÖLÜM OLAN YOLA GİRMEYİN

Bu 3 kuralı kendinize benimserseniz, hayattan daha uzun ve daha fazla zevk almanızı sağlarsınız, eve kara haber değil, mezuniyet, evlenme, balayı, çocuk, sünnet, okul, karne ve diploma haberleri gider.

Taner abi bu mesajınızı aklıma kazıdım.

Ayrıca yazılarınız çok hoşuma gidiyor, size baba diyebilir miyim ?
    böyle güzel nasihatları babamdan duymadım sizden duyuyorum. saygılar sevgiler..

• hayatımda 3 kere dayımın broadwayinin direksiyona oturmuştum o da kursa giderken. iş sebebi ile kursun direksiyon eğitimine gidemedim. sınavda herşey güzel giderken kavşağa geldiğimiz sırada yandaki hoca herhalde çok acemiyim diyerek fısıldayarak "yavaşla yavaşla" derken araç birden yavaşlamaya başladı. tabi ben bir şey anlamadım, kafam karıştı ve araba stop etti. meğer yanda da debriyaj ve fren varmış. be dangalak frene bastın bari debriyaja da bas. ama ben çok sinirlendim ve arkadaki amcalar anlamış olacaklar ki bir kez daha gidelim dediler. bu sefer hoca karışmayınca sınavı geçtik. sınavda stop ettirdiği halde ehliyet alan başka biri varmıdır acaba?

ben babama öğrettim. yaşı 55. önceleri herşeyi düşünerek yapmaya çalışıyordu. sonraları ise arabayı dinlemeye başladı. aracın verdiği tepkilere göre hareket edince herşey düzeldi. ne yaparsanız yapın altınızdaki aracı dinleyin ve aracın limitlerini iyi bilin. ayırca siz ne kadar iyi sürücü olursanız olun karşınızdaki acemiyse değişen birşey olmayacaktır. bu yüzden hep karşınızdakilerin acemi olduğunu ve hata yapabileceğini düşünerek hareket edin

• konuya bak yaa 4 senelik
  • quote:

Orjinalden alıntı: samurayjack

manyak'cıım...
    ne demişler...anlatılmaz...yaşanır......

Bunu söylemek için girmiştim..
  • önce koltuğu itebildiğin kadar geri it.
    sonra koltuk srtlığını arka koltuğun oturma yerine değecek kadar yatır.
    daha sonra sürücü koltuğunda kaykılabildiğin kadar kaykıl.
    kolunu camdan dışarı sarkıt.
    vites boştayken bir iki defa gaza asıl sonra vitese tak gazı ver sal debriyajı gitsin
  • arkadaşlar şaka biyana ama lütfen böylehttp://www.youtube.com/watch?v=4T9d9iLaTgc kullanmayın
    kazasız belasız sürüşler ....
  • yav arkadaşlar benim abimin bi tane arabası var modifiyeli subarusu var a.q . gaza daha dokunmadan araba ucuyo debryajıda çok hassas gecen gün sürüm dedim arabayı çalıştırdım yavas yavas çekerken ayagımı debryajdan gaza basdım araba nerdeyse ucuyo du böle arabaların nasıl sürüleceği hakkında bilgi verebilirmisiniz yaş:14
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.