Şimdi Ara

LG, Nokia'nın Booklet modeline meydan okuyor: İşte karşınızda X300

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden LG, hazırladığı ultra-ince tasarımlı yeni netbook modeliyle Nokia Booklet'a meydan okuyor. Şık tasarımı, ince yapısı ve zengin özellikleriyle meraklı bakışları üzerine çeken X300 isimli taşınabilir bilgisayar, 970 gram ağırlığında ve 17.6mm kalınlığında. 11.6-inç LCD ekrana sahip olan ve 2GHz'de çalışan Atom işlemcisinden (ilk jenerasyon) güç alan LG X300, 2GB bellekle geliyor. Depolama için SSD sürücüye yer verilen bilgisayarda ekran kartı olaraksa yine Intel tarafından hazırlanan GMA 950 veya GMA500 IGP'sinin kullanılması bekleniyor.

Gelişmiş bağlantı özellikleriyle dikkat çeken LG X300, WiFi ve Bluetooth teknolojileriyle birlikte 3G desteği de sunuyor. Diğer özellikleri arasında 1.3MP entegre internet kamerası, Smart On hızlı erişim Linux ortamı, kişisel bilgi yönetim bilgilerinin masaüstü bilgisayarlar senkronizasyonunu otomatik olarak gerçekeştiren Smart POP isimli yazılıma da sahip. Bu yazılım sayesinde kullanıcıların cep telefonunu dokunmak zorunda olmadan gelen mesajları okuyabileceği hatta cevap yazabileceği belirtiliyor. 7 saate kadar pil ömrü sunacak G X300'ün önümüzdeki ay satışa sunulması beklenirken, fiyatı ise açıklanmadı.

• Gayet hoş olmuş bence ama fiyatı o kadarda hoş olmayacaktır :D
  • gma 950 berbat gerisi iyi cs 1.6yı bile 20 fps ile oynatıyor en azından dusuk oyunları oynatabilecek bir netbook onboard chipi takmaları lazım bu kadarda olmazki :(
  • şu flash animasyonlarda, hd videolarda kasım kasım kasılan uyuz gma lar yerine. nvidia tegra, ion ya da amd 780g gibi çipler kullınılsa tam istediğim gibi olacaklar ama intel grafikli cihaz 300 lira bile olsa almam. bi ara ferrari one almaya niyetlendim. hdmi portu yok. insan netbookundaki filmi lcd ye bağlayıp izlemek istese(ki benim için gerekli bir özellik)izleyemeyecek. çipi desteklediği halde xgp gibi gereksiz bir portu koyup hdmi ı koymayan acera da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 7 Ocak 2010; 17:43:51 >
  • Arkadaşlar ekran kartı düşük tutulmuş olabilir ama işlemcisi iyi gelecek herhalde , bu yüzden oyun vb. grafik gücü gerektirecek uygulamalardan çok taşınabilirlik , kullanışlılık özellikleriyle mobil yaşam için sunulmuş bir ürün zaten her netbook gibi , bence Nokia Booklet'lerden de bir eksiği yok.
  • Eksigi yok fazlasi var, 4200 rpm hdd yerinde ssd kullanilmasi herhalde booklet 3g ye verilebilecek en iyi cevap. Yalniz power tusunun yeri biraz kotu, space tusunun ustune power tusu mu konur.
  • mükemmel ötesi bence

800 civarı olursa fiyatı düşünmeden alırım
  • birtürlü ısınamadım şu aletlere yahuu.
  • kağıt üstünde iyi diz üstünde nasıl olacak bakalım görücez
  • 2GHZ Atom işlemci,
    2 Gb bellek,
    SSD HDD,

Daha çıkmadan özellikleri bile dudak uçuklatıyosa fiyatını düşünemiyorum bile..
  • GMA500'de 1080p oynatılabildiği belirtiliyor. Tercih o yönde olursa iyi olur herhalde.

Sony Vaio X serisine ucuz alternatifler artmaya başlıyor.
  • bunu gerçekten beğendim tasarımı sade ve güzel ciddi. satmak istiyorsa düşük tutmalı. ama burada pahalı lüks ürünler daha kolay satılıyor diyorlar. mce07 katılıyorum 800 altı uygun olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.