- x
Bu senet geçerlimi ?
13 Cevap15784 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

81 Mesaj
7 Ocak 2010; 15:45:00 

Ben bir senete kefil oldum Asıl borçlu borcunu ödemiyor, senet şuan işleme konulmuş değil. Senet in geçerliliği hakkında şüphelerim var çünkü senedi dolduran kişi borçlu şehir dışına kaçtı gitti. Senedi doldururken;

- Tc kimlik numarasını yazmadı.
- Adres yazmadı.
- düzenleme Tarihi var.

Bu senedin geçerliliği hakkında hiçbir fikrim yok bu konuda forumda gerekli aramayı yaptım ama istediğim sonuca ulaşamadım . Bu konunun bilginleri yardımcı olursa çok sevinirim iyi günler.

81 Mesaj
8 Ocak 2010; 15:24:50 

Acil yardım!

3238 Mesaj
8 Ocak 2010; 16:04:51 

pul ımza varmı?

senetler yasal degıl artık.ama yasal da olabılır.mesela senet su anda kımın elınde?bır elınde o senet bır dıgerınde de sılah olan bırısının elınde ıse gecerl hatta faız bıle ıslemıs olabılır

Formula 1 tarihinde bir sezonda yapılan 16 yarışın 15 ini kazanan,10 unda da duble yapan,o sezon içerisinde 27 tur dışında tüm yarışlarda lider giden,halen bu rekorun tek sahibi,f1 tarihinin en mukemmel ikilisi alain prost ve ayrton senna ya sahip olan tek takım.McLAREN

4207 Mesaj
8 Ocak 2010; 16:06:18 

quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

pul ımza varmı?

senetler yasal degıl artık.ama yasal da olabılır.mesela senet su anda kımın elınde?bır elınde o senet bır dıgerınde de sılah olan bırısının elınde ıse gecerl hatta faız bıle ıslemıs olabılır

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ocak 2010; 16:07:32 

O bilgilerin olması birşeyi ifade etmez. Adamın kendi el yazısı ile adı soyadı veya imzası varsa geçerlidir. Borcunu ödemiyorsa alacaklı kişi yakın zamanda sana gelir belkide gelmiştir. O adam ödemiyorsa sen ödemekle yükümlüsün.

3353 Mesaj
8 Ocak 2010; 16:10:47 

geçerli

403 Mesaj
8 Ocak 2010; 16:12:36 

quote:

Orijinalden alıntı: tengrislave

Ben bir senete kefil oldum Asıl borçlu borcunu ödemiyor, senet şuan işleme konulmuş değil. Senet in geçerliliği hakkında şüphelerim var çünkü senedi dolduran kişi borçlu şehir dışına kaçtı gitti. Senedi doldururken;

- Tc kimlik numarasını yazmadı.
- Adres yazmadı.
- düzenleme Tarihi var.

Bu senedin geçerliliği hakkında hiçbir fikrim yok bu konuda forumda gerekli aramayı yaptım ama istediğim sonuca ulaşamadım . Bu konunun bilginleri yardımcı olursa çok sevinirim iyi günler.

senette kimlik numarasi zorunlu degil ama adres olmali(alacakli oraya kendiside adres yazabilir) diye biliyorum.Adres kisinin bulunabilmesi icin gerekli.Eger alacakli borcluya ulasamayip kefil olarak size ulasmissa,bu borcu odemekle yukumlu oldugunuzu uzulerek bildiririm.

KULLANMIŞ OLDUĞUM PARFÜMLERİMİ SATIYORUM

3353 Mesaj
8 Ocak 2010; 16:25:40 

sizi bulurlarsa alırlar ama bulamazlarsa havayı alırlar

81 Mesaj
8 Ocak 2010; 16:40:54 

Çok sağolun arkadaşlar senet geçerliyse yapacak birşey yok başkasının borcunu ben niye ödeyeyim? peki bu senette düzenleme tarihi var ancak vade tarihi yok alacaklı kendi dolduramaz çünkü senedi borçlu doldurdu. Vade tarihi olmayan senet faiz işlermi ki ? ve bu senedin ömrü filan yokmu ne zaman zaman aşımına uğrayacak?

375 Mesaj
8 Ocak 2010; 16:45:45 

Damga pulu varsa, imza varsa, isim ve tutar varsa geçerlidir diye biliyorum. Sakat işler bunlar.

Daha güçlü, daha sakin
Daha mutlu, daha suskun
Daha olgun, daha kırgın
Daha yalnız, daha yorgun

81 Mesaj
8 Ocak 2010; 16:46:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Avrupai

O bilgilerin olması birşeyi ifade etmez. Adamın kendi el yazısı ile adı soyadı veya imzası varsa geçerlidir. Borcunu ödemiyorsa alacaklı kişi yakın zamanda sana gelir belkide gelmiştir. O adam ödemiyorsa sen ödemekle yükümlüsün.

Herşeyi borçlu doldurdu alacaklılar sadece imza attı. ve 1 sene oldu daha ödeme emri filan gelmedi sanırım daha avukata vermedi. bu senet ne zaman iptal olacak 3 sene avukata vermezse senet zaman aşımına uğrarmı acaba?

81 Mesaj
8 Ocak 2010; 16:54:50 

0

81 Mesaj
12 Şubat 2010; 3:05:52 

quote:

Orijinalden alıntı: tengrislave

Herşeyi borçlu doldurdu alacaklılar sadece imza attı. ve 1 sene oldu daha ödeme emri filan gelmedi sanırım daha avukata vermedi. bu senet ne zaman iptal olacak 3 sene avukata vermezse senet zaman aşımına uğrarmı acaba?

Yardımcı olan yokmu?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Şubat 2010; 3:12:11 

T.T.K ya göre hiçbir senetin geçerliligi yok.
Şuan senet yasal bir belge bile degil.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Bu senet geçerlimi ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.938