Şimdi Ara

PS3 Aralıkta 3.8 Milyon Sattı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Devam etmekte olan CES 2010 fuarında konsolların satış rakamları hakkında da yeni bilgiler verildi. Peki PS3 geçtiğimiz ay ne kadar sattı?

Sony'nin CES 2010 fuarındaki konferansında konuşan SCE başkanı Kaz Hirai, Playstation'un Aralık ayında dünya genelinde tam 3.8 milyon adet sattığını belirtti. Bu rakamdan 1.7 milyonunun ise Kuzey Amerika'ya ait olduğunu sözlerine ekledi.

Çıktığı tarihten itibaren en yüksek satış rakamlarına geçtiğimiz Aralık ayında ulaşan PS3, bir önceki sene aynı dönemdeki satışlara göre de tam %76'lık bir artış oranı gösterdi.

Hirai ayrıca konuşmasında Playstation Networks sisteminin PC, Blu-Ray player ve Sony Bravia için de uyumlu hale getirileceğini söyledi.

• Amerika PS3'e baya sarmış anlaşılan bilgilendirme için teşekkürler.
  • Sevindirici bir haber. Umarım satışı daha da artar. Çok satmasının bizlere olan yararı ise daha fazla oyun olarak geri dönecektir.
  • ayda 4 milyonmu
  • Daha da fazla satacak durun daha önümüzde Heavy Rain, GOW ve GT5 gibi baba oyunlar var
  • haber için sağol
  • Aralık ayı yeni yıl alışveriş furyası olduğu için çok fazla satıldı.Her konsol aslında fazla sattı ama PS3 neredeyse Wii ile kafa kafaya satış gösterdi.Wii gene fazla tabiki ama sadece FFXIII 1 milyon konsol sattırdı bunuda unutmamak lazım.Birde yeni yıl haftası 299 dolara 2-3 oyunlu slim kampanyaları olunca normal bir rakam ortaya çıktı
  • Haberdeki "PC uyumlu" kısmını algılayamadım ben... Yani PC'den PSN'e bağlanıp DLC mi indiricez?? Yoksa PSN'de PC oyunumu satacaklar?.... Yakında Sony ve MS ortak konsol çıkarırsa şaşmam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhankoc_brood

Haberdeki "PC uyumlu" kısmını algılayamadım ben... Yani PC'den PSN'e bağlanıp DLC mi indiricez?? Yoksa PSN'de PC oyunumu satacaklar?.... Yakında Sony ve MS ortak konsol çıkarırsa şaşmam..

Benim de aklıma ilk bu geliyor..
  • gokhankoc_brood ;

O konuda tam bir açıklama yapılmadı ama muhtemelen Xbox Live'a PC den bağlanıp içerik satın aldığımız gibi PSN'e de PC'den giriş yapabileceğiz.

PC oyunu satacaklarını düşünmüyorum. çok çok uzak bir ihtimal.
  • satışların bu kadar yüksek olmasında en etkili oyunların Assassin's Creed 2, Modern Warfare 2, Uncharted 2, ve Final Fantasy XIII olduğunu belirtmişler.

http://www.ps3center.net/news/4231/playstation-sells-38-million-units-in-december/
  • quote:

Orijinalden alıntı: beynini.delerim

satışların bu kadar yüksek olmasında en etkili oyunların Assassin's Creed 2, Modern Warfare 2, Uncharted 2, ve Final Fantasy XIII olduğunu belirtmişler.

http://www.ps3center.net/news/4231/playstation-sells-38-million-units-in-december/

EAST OR WEST,PLAYSTATION 3 BEST...Yorumlar kısmında biri yazmış.Tam böyle yazmamışta bende biraz değiştirdim.Baya kafiyeli,güzel bi söz olabilir aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şansal Çınar

quote:

Orijinalden alıntı: beynini.delerim

satışların bu kadar yüksek olmasında en etkili oyunların Assassin's Creed 2, Modern Warfare 2, Uncharted 2, ve Final Fantasy XIII olduğunu belirtmişler.

EAST OR WEST,PLAYSTATION 3 BEST...Yorumlar kısmında biri yazmış.Tam böyle yazmamışta bende biraz değiştirdim.Baya kafiyeli,güzel bi söz olabilir aslında.

evet iyi yakalamışın. güzel slagon olur ama bu sloganda bana bi yerlerden tanıdık geliyor

• Yok artık ayda 4 milyon sattıysa hakkaten helal olsun SONY ye.Artık yavaş yavaş emeklerinin karşılıklarını alıyorlar.

Gerçi zaten hep alıyorlardı da
  • tabi sadece ABD deki black friday günü 1,5 milyon civarı sattı sanırım

yani ekstra bir durum vardı bu ay için, diğer konsollarda da benzeri rakamları görebiliriz
  • HAK ETTİĞİ YERLERE GELİYOR PS3
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.