Şimdi Ara

Toyota Auris Satin Aldim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
19.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, Toyota Auris Satin aldim bugun.

Aldigim araba

Diesel Luna Paketi var sanirim 1.4

2008/Kasim Model.

9650 KM de.

toyotatin kendi personeli kullanmis ve satisa cikarilmis bir arac.

ama daha once toyota kullanmadim. nedir ne degildir. ne gibi zorluklari veya rahatligi vardir. inanin hic bir sey bilmiyorum :)

bir anda gecerken soralim dedik girdik gorduk satin aldik. Pazartesi gunu veya Sali gunu plaka islemleri sigorta kasko filan bitmis sekliyle teslim alicaz.

Toyota kullanan usta lardan yorum rica ediyorum.

Simdiden tesekkurler.

• Aracınız hayırlı olsun...Güle güle kullanın...Allah kaza bela göstermesin...
  • tebrik ederim. Allah kaza bela vermesin.
  • Burda bir arkadaşımızın Auris'i var ve tek şikayet ettiği konu ön kol dayamasının çok alçak olması...

Bu arada aracınızı güle güle kullanın...
  • Tesekkur ederim iyi dilekleriniz icin arkadaslar..
    Arac i yazdigim gibi pazartesi veya sali teslim alacagim. hem heyecanliyim hemde cok merak ediyorum.

hayatimda kullandigim tek toyota 1992 model bir aracti 2 gun filan kullanmistim bundan 5 sene once filan :)

Astra mi, Corsa mi, Ford Fiesta mi Toyota Auris mi diye ne kadar cok kararsiz kalsamda. bir ara kafayi yiyecek duruma geldim.

Auris aldik bakalim hayirlisi umarim iyiki almisim derim.
  • hayırlı olsun , kullandıkça görüşlerini yazarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: selim82

hayırlı olsun , kullandıkça görüşlerini yazarsın

tesekkur ederim.
    uzun sure Audi ve BMW kullanmis birisi olarak (hala audi kullaniyorum)

toyota nasil bakicaz :)
  • hocam keske almadan biraz arastirsaydin, para verdikten sonra soruyu sorman biraz gec olmus. biri olumsuz yorum yapar canini sikar.
    en iyisi keyfine bak
    bende uzun zamandir arastiriyorum kafayi yemek uzereyim. piyasada dizel otomatik vites alinacak araba yok denecek kadar az.
    auris hakkinda yorumlarini yazarsan sevinirim.
    ESP li modelleri toyotada karsiligi VCS modelleri biraz pahali, halen guvenlik ekipmanlarini luks paketlerin icinde sagliyorlar. bu bana cok sacma geliyor.
    yorumlarini bekliyoruz.
    iyi surusler
  • Öncelikle hayırlı olsun, Allah kaza bela göstermesin, güle güle binin...

"Astra mi, Corsa mi, Ford Fiesta mi Toyota Auris mi " demişsiniz ya işte en doğr kararı vermişsiniz...

Sorunsuz, performansılı, güvenli ve keyifli bir araçtır auris...

Diğer detayları aurisçi arkadaşlar birazdan yazarlar sanırım...
  • Hayirli olsun.

Luna paketinde hangi donanimlar var?
  • hayırlı uğurlu olsun...ne kadara aldınız acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: online1

hocam keske almadan biraz arastirsaydin, para verdikten sonra soruyu sorman biraz gec olmus. biri olumsuz yorum yapar canini sikar.
    en iyisi keyfine bak
    bende uzun zamandir arastiriyorum kafayi yemek uzereyim. piyasada dizel otomatik vites alinacak araba yok denecek kadar az.
    auris hakkinda yorumlarini yazarsan sevinirim.
    ESP li modelleri toyotada karsiligi VCS modelleri biraz pahali, halen guvenlik ekipmanlarini luks paketlerin icinde sagliyorlar. bu bana cok sacma geliyor.
    yorumlarini bekliyoruz.
    iyi surusler

Almadan once 1 gun arastirdim :) toyotanin onunden gecerken girdim aldim araci :)
    e$im kullanicak cogunlukta. arac full opsiyonlu gibi birsey gercekten opsiyonlarini cok begendim.

quote:

Orijinalden alıntı: webcin

Öncelikle hayırlı olsun, Allah kaza bela göstermesin, güle güle binin...

"Astra mi, Corsa mi, Ford Fiesta mi Toyota Auris mi " demişsiniz ya işte en doğr kararı vermişsiniz...

Sorunsuz, performansılı, güvenli ve keyifli bir araçtır auris...

Diğer detayları aurisçi arkadaşlar birazdan yazarlar sanırım...

Tesekkur ederim cok saolun. :)

quote:

Orijinalden alıntı: plateau

hayırlı uğurlu olsun...ne kadara aldınız acaba?

Yurt disinda yasiyorum Turkiye piyasasina cok ters burasi :)
    quote:

Orijinalden alıntı: UnreaCHaBLe

Hayirli olsun.

Luna paketinde hangi donanimlar var?

Aldigim arac dizel 1.4
    Auris Terra modeline gore siraliyayim onu incelemistim ilk sonra luna alinca aradaki farklari yaziyorum.
    digital klima var. o yuvarlaklardan degil, sag da oturan ile solda oturan ayri ayri kisisel ayarlayabiliyormus filan .

digerlerdinde ne durumda bilmiyorum inan aurislerin ozelliklerini turkiyedekilerinde bilmiyorum ama aklimdakileri yazayim.
    tum camlar otomatik, on cam isitmali aynalarim isitmali. sis farlari var terra da yoktu :)
    cocuk kilidi var kapilarda ayri ayri cam kilidi var kitlersen hic bir cam acilmiyor. guneslik lerde isiklar var aynayi acinca isiklar yaniyor otomatik filan farlar otomatik 9 airbag var. jantlar terradakiinden biraz farkliydi. filan daha saymadigim bir cok sey var sanirim gerci auris ler hakkinda pek bir sey bilmiyorum ya neyse.

araci teslim aldim 10 gune yakin zamandir kullaniyoruz (genelde esim) bende kullandim baya.

Sahsi gorusum, BMW-1 serisi, Audi a3 veya S3- bunlardan haric, bir ford focus veya fiesta veya astra veya corsa almaktansa iyiki bunu almisim diyebilirim.

baya fazla sayida bmw audi ve mercedes kullandim. son aracim mercedes idi. elbette segmentler farkli. lakin ben auris in ileriki yillarda daha iyi bir seviyeye gelecegini dusunuyuyorum. tabi sunuda dusunmeden edemiyorum. Ford 'Fiesta' nin bir gecmisi var. veya GolF un.
    Markanin Modelinin bir gecmisi vardir lakin aurisin bir gecmisi oldugunu sanmiyorum elbetteki Toyota iyi bir marka ama Auris piyasada ne yapicak yillar sonra ne durumda olacak bilmiyorum tek dusundugum de bu ama yapicak bir sey yok 2-3 sene sonra satariz :)

kendi aracimi sattim. kendime bir audi alacagim ama station :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SenS -- 20 Ocak 2010; 4:14:28 >

• iyi gunler oncelikle hayirli olsun auris guzel bi arac ic mekan ferak . bayanlar icin ideal fakat biz erkekler icin biras can sıkıcı problemler yaratabiliyor.

ornegin kronik fren sesi ic mekanda plastigin katisesizligi kapikollarinin kolay cizilmesi boyanin ince olup en ufak biseyde rahatca cizilmesi, dizel versiyonunda otomatik kapanan ayna seceneginin ve arka kisimda kol daya kisminin olmamasi cam acma kapamama duglemerinin isiklandirilmamis olmasi aksam karanliginda problem cikartabiliyor falan falan . nasil bu kadar cok sey soyliyebiliyosun diyeceksen araba cidden bagliydim artik neresinde ne vardi biliyodum.

sonuc olarak bir bayan olsaydim gozum kapali alir kullanirdim ama bir erkek olarak copk canim sıkıldı benim aracim biraz problemliydi herkesin basina gelmes tabi ama cok goze falan geldi sanirim 2 kez kapa yaptik ustune en az 1 yil icinde 40 tan fazla bakim disi servise goturdum . dusunun artik 1. yilin sonunda sattim. umarim isizn basiniza gelmez benzer seyler gule gule kullanin

• quote:

Orijinalden alıntı: kabuto

iyi gunler oncelikle hayirli olsun auris guzel bi arac ic mekan ferak . bayanlar icin ideal fakat biz erkekler icin biras can sıkıcı problemler yaratabiliyor.

ornegin kronik fren sesi ic mekanda plastigin katisesizligi kapikollarinin kolay cizilmesi boyanin ince olup en ufak biseyde rahatca cizilmesi, dizel versiyonunda otomatik kapanan ayna seceneginin ve arka kisimda kol daya kisminin olmamasi cam acma kapamama duglemerinin isiklandirilmamis olmasi aksam karanliginda problem cikartabiliyor falan falan . nasil bu kadar cok sey soyliyebiliyosun diyeceksen araba cidden bagliydim artik neresinde ne vardi biliyodum.

sonuc olarak bir bayan olsaydim gozum kapali alir kullanirdim ama bir erkek olarak copk canim sıkıldı benim aracim biraz problemliydi herkesin basina gelmes tabi ama cok goze falan geldi sanirim 2 kez kapa yaptik ustune en az 1 yil icinde 40 tan fazla bakim disi servise goturdum . dusunun artik 1. yilin sonunda sattim. umarim isizn basiniza gelmez benzer seyler gule gule kullanin

iyti dileklerin icin tesekkurler.

gecmis olsun diyeyim senin icinde, uzuldum. umarim yeni aracin da mutlusundur veya almadiysan tatmin olabilecegin bir arac denk gelir insallah sana.

ben kendi aracimi sattim audi alacagim kendime bir yil kadar aracsizim belki dayanamam alirim daha erken ama bilmiyorum bakalim nasip :)

• hayırlı olsun...Bir sorum var Duz vitesmi MMT mi eger MMT ise sorun yasayabılırısnız. Sorunları assgıdakı tuketıcı sıtesınde var...Bakabilirisiniz...

http://www.multimodezedeyiz.hakkimiziariyoruz.biz/
  • quote:

Orijinalden alıntı: -GuN

hayırlı olsun...Bir sorum var Duz vitesmi MMT mi eger MMT ise sorun yasayabılırısnız. Sorunları assgıdakı tuketıcı sıtesınde var...Bakabilirisiniz...

http://www.multimodezedeyiz.hakkimiziariyoruz.biz/

hocam sanırım siz sorun yaşadınız, öncelikle geçmiş olsun ama ben mmt'nin (kullanmış biri olarak) sorunlu bir şanzıman olduğunu düşünmüyorum. bu sorunların insanların bu şanzımanı otomatik şanzıman sanıp almasına bağlıyorum. insanlar bilgisizce, kullandığı şanzımanı tanımadan kullanıyor, araştırmadan alıyor. mesela ben m/m un yokuşta kaydırabileceğini, m modunda ya da spor modunda yokuşta kalkılması gerektiğini biliyorum ya da sıkışık trafikte sürekli e modunda gidersen yolda kalabileceğini toyota da zaten bu şikayetlerden sıkıldığı için artık tam otomatik şanzıman koydu. m/m tam otomatik değil, otomatik şanzıman performansı beklememek lazım,ona göre bilip almak lazım. onun dışında zaten böyle kullanıp sorun yaşanıyorsa oda biraz şanssızlık. zaten otomobil biraz da şans işi

• hayırlı olsun.iyi günlerde kullanın.
    bende multimode dizel kullanıyorum.
    evet tam otomatik mantığı gibi düşünmeden kullanırsanız sorun yaşamazsınız. bundan önceki aracım fiesta idi. kesinlikle kıyas bile kabul etmez. bi ara golf kullandım inanın bu kadar memnun kalmadım. Bidefa herşeyden önce sorunsuz araba. hep zamanında servisine götürürüm. 40000 bakımı biraz pahalı oldu. ama ilk defa fren balatası o zaman değişti. yakında 80000 bakıma girecek. muhtemelen o da pahalı olur. gerçi piyasadaki aynı segment araçlara göre yine çok hesaplı olduğunu çok net söyleyebilirim. bugün aracımı değiştirsem yine auris alırım. dizel navigasyonlu modelini bekliyorum aslında.
  • Selam Arkadaşlar,
    Sanırım bana yanıt hakkı doğdu. Öncelikle mmt şanzımanla ilgili bahsi geçen sayfayı iyice okumuş olduğunuzdan emin olamadım? Zira o sayfada aracın şanzımanını ayrıntılı inceleyen bilirkişi raporu var (http://www.hakkimiziariyoruz.biz/amacimiz.asp ). İTÜ Makina Mühendisliği Otomativ Ana Bilim dalı öğretim üyesi 3 profesör incelemiş ve raporu vermiş. 5 nci tüketici mahkemesi de kararı onamış. Şimdi bu aracı kullanmayı bilmiyorsunuz gibi söylemlerle karşılaşınca profesörlerde mi bilmiyor gibi bir soru ile karşılaşabilir insan :)
    Hadi bundan vaz geçtim. Diyelim ki profesörler doğru tespit edememiş!! Aracı ister mmt mode da, ister spor mode da, hafta içi akşam 17:00 da Sirkeci- Zincirlikuyu - Boğaziçi Köprüsü- Beylerbeyi hattında kullanmayı deneyin. Eğer şansınzı varsa ve yoğun trafiğe denk gelmemişseniz, araç katiyen sorun çıkarmaz. Taa ki Beylerbeyi' ndeki dik yokuşta durmak zorunda kalmadığınız sürece. Zira bu yokuşta kalırsanız, çıkabilmeniz bir mucizedir. İster manuel, ister spor modda olsun. Çıksanız bile şanzımandan yayılan kokudan zehirlenme ihtimaliniz var. :) Ama olduda, trafik yoğunsa, tahminen 2.5 -3 saatte Zincirlikuyu - B.köprüsü kavşağına ulaşırsınız ama artık şanzıman koku yaymaya, uyarı sinyali vermeye ve 2 nci vitese geçmemeye başlıyor. Bu arada ben aracı spor mode da kullanırım ve araç durduğunda da boşa alırım. Bu şekilde kullanarak, şanzımanın yolda bırakma süresini uzatmış oluyorum. Bu kullanımı Toyota mühendisi ile test yaparken söylediğimde kendiside onayladı. Ama onun yanında yoğun trafik similasyonu yaparken çıkan sorun karşısında birşey diyemedi. Şimdi siz araç budur, araştırıp alsaydınız demişsiniz. İyi de biz aracın tüm parçaları nasıl çalışıyor diye araştırmalımıyız? Üretici satarken neden bunu açıkça beyan etmiyor? Aracı bu şekilde kullanmanız lazım, yoksa yolda kalırsınız demiyor? Neden biz alırken araştırmadığımız için kabahatli oluyoruz? Bu uyarılar yerine broşüründe, "İster Manuel ister otomatik olarak kullanın, tıpkı F1 araçlarında olduğu gibi" taahhütü verliyor. Şimdi sizler birer Toyota dostu olarak bu broşürde yazana inanmayacaksınız da, araştırma mı yapacaksınız? Yok Toyota bu cümle ile doğrumu söylemiş acaba diye mi araştıracaksınız? Peki nasıl araştıracaksınız? Aracı alırken, abi tanıdığım bir tamirci var, hadi ona götürüp bir gösterelim mi diyeceksiniz? :) hehe... Kaldıki ben aracı almadan önce en az 10-15 tamirci ve taksi şoförü arkadaşa sordum. Şimdi hepsi mahçup. Yeni teknolojiydi abi biz bilemedik haklısın diyorlar. Zira internette de araştırdım, 2008 senesinde mmt şanzımanla iligli en ufak bir problem yazmıyordu.
    Bu konuda bende Toyota kusurunu kabul edip büyüklüğüne yakışır şekilde aracı toplatması gerekirdi.. Üzücü olan da bu...
    Bu arada ben fizik mühendisiyim ve mekanik aksamların çalışma prensiplerini çok inceledim, bilirim. Zira bitirme tezimdi...
    Saygılar...

• derdiniz nedir ? aracı kötülemekmi yardımcı olmakmı ? ben çözemedim. 3 tane profösürün inceledigi araç hangi araç biliyormusunuz siz ? arzalı bir araç mı yoksa fabrikadan çıkmış sıfır bir araçmı. MMT nin mantıgnı bılıyormusunuz bilmeden atıyormusunuz. laf olsun yandaş buluyum dıye sızın canınız yandı dıye canı yanmıyan hatta memnun olanları tahrık edıyorsunuz. elbette sadece toyota ıle dgeıl tum markalarla sorun yasayanlar haklarını arasın ve alsın ancak, mmt gıbı bır sanzıman otomatık mantıgı ıle dusunulup arac kullanmayı dıreksıyon cevırmekten ıbaret sananların elıne geçtiği için bu sorunlar cıktı
  • Selamlar,
    Bizim hiç bir markayı ve üreticiyi kötüleme niyetimiz yok. Olamazda. Bilir kişinin incelediği araç 2008 model temmuz çıkışlı araç. Mağdur Eylül ayında yolda kalıyor, tüm baskı balata ve mekanizma değişiyor. Araçtaki problem yine devam ediyor. Bilirkişi bunu tespit etmiş.
    Siz inanmıyorsanız fabrikadan sıfır çıkan aracı alın deneyin. Bizim derdimiz ayıplı mal ile tüketiciyi kandıran üreticiler. Bir diğer derdimizde tüketicilere yardımcı olmak.
    Mağdur olanların mağduriyetini giderilmesini sağlamak. MMT mantığını çok iyi öğrendim, biliyorum, sizden dahi iyi bildiğime bahse girerim. Toyota' nın mühendisi de bildiklerim karşısında söz hakkı bulamamışken sizin bu şekilde yanıt vermeniz maaşlı çalışan olduğunuz izlenimi veriyor?
    Araçtan memnun olanlara birşey yaptığım yok. Ama her kim bu konudan haberdar olsa, hak veriyor. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz demişler!
    Ayrıca hala bana mmt mantığını bilmeden otomatik diye kullananlardan bahsediyorsunuz? Okumanız yok mu? ne demişim ben? Aracı dur kalklarda sürekli boşa alarak spor mode da kullanıyorum! Siz ne dediğinizi biliyormusunuz merak ediyorum?
    Türkiye' de daha otomabil yokken ben kullanıyordum. Yine de kullanma mantığını bilmiyorsun cevabı ile gelirseniz size bu aşamadan sonra yanıt vermeyeceğim. Zira sizin gibi konuşam müşteri temsilcilerine gerekli yanıtlar zamanında verildi.
    İyi günler dilerim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.