- x
DERS ÇALIŞAMIYORUM..
49 Cevap30509 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4629 Mesaj
6 Ocak 2010; 17:23:30 

Selam arkadaşlar. Bende Ygs-Lys sisteminin bir mağduruyum. Aslında çoğumuzun problemi olan bir probleme sahibim ders çalışamıyorum bu ilk senem bu sene kazanmak istiyorum ama olmuyor yani dersin başına bir türlü oturamıyorum. Başlarda problemimin bilgisayar olduğunu düşünüyordum sene başında bilgisayarımı kaldırdım fakat olmadı kendime başka oyalancak şeyler buldum ama gene dersin başına oturmadım. İçimden gelmediği halde gerçekten ders çalışmak istiyorum ama genede yapamıyorum 1 sene daha kaybetmek de istemiyorum. Bu sıkıntıyı bir şekilde aşan arkadaşlarımız faydalı olacak şeyler söylerse gerçekten sevinirim..

Bu durum canımı çok sıkıyordu içimi dökmek istedim. Okuyan herkese teşekkürler. =)

İyi Forumlar.

Edit 2013 : Bu konuyla ilgili çok fazla soru aldığım için herkese burdan cevap vermenin daha mantıklı olacağını düşündüm. Malesef o dönem içinde de ne yapsam tam randımanlı ders çalışamadım ( son zamanlarda kendimi biraz sıkarak özel bir üniversite de hukuk fakültesine yerleşebildim. ) o yüzden sizlere verebilecek bir sistem ya da yöntemim yok ama bir tavsiye verebilirim. Herşeyi önce kafanızda bitirin. Kafanızda oluşturmadan pratiğe dökemiyorsunuz.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

5099 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
FearFroMe
6 Ocak 2010; 17:29:04 

Kendi pc'ni kaldırdın ablanın pc hala duruyor özkan.

Kılıç ve kan hakkı ile bu vatanı kuran ve kurtaran Türkün adını verdik ve dedik ki, bu ülke Türkündür. Türklük üzerine kurduk bu ülkeyi, adına Türkiye dedik, ordusuna Türk ordusu, donanmasına Türk donanması, aklına gelebilecek her kurumun Türk'ün burada var oluşu ile var olduğunu dünyaya bellettik. Türkçülüğün kuruluş felsefesi olması, bu ülkenin varlığının Türkler sayesinde olduğundan ötürüdür. Eğer ki bu bir hata ise, hata en başta 1071'de yapılmıştır çünkü bu ülkede Türkçülüğün kuruluş felsefesi olmasının sebebi, Türklerin bu ülkede var olmasıdır. Kuruluş felsefesine sadık kalındı mı? Elbette hayır. Biz o felsefenin geri gelmesi ve memleketin Türkçü esaslara göre yönetilmesi için mücadele edeceğiz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Ocak 2010; 20:00:40 

Aynen kardeşim ya.Bende çalışmak istiyorum ama çalışamıyorum sonra içimde sıkıntı oluşuyor çalışmadığım zamanda.Buna bir an önce bir çözüm bulmamız gerek galiba kendimizi sıkmamız lazım başka yolu yok çünkü.İşte Öss'yi kazananların farkıda bu bana kalırsa.Adamlar üşenmeden çalışıyor sıkılsa bile kendini kasıyor o sene ve çok iyi yerleri kazanıyor.Zaten kazadıktan sonrası kolay.Bunları diyorum hala çalışamıyorum.Allah belamı vericek :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRiverStyx -- 6 Ocak 2010; 20:01:49 >

90 Mesaj
6 Ocak 2010; 22:52:15 

İşin asıl zor kısmı kazandıktan sonra. Lisede sınavlara neredeyse hiç çalışmazdım. Haftaya finaller var, uykusuz geceler başlıyor :).

3112 Mesaj
7 Ocak 2010; 14:52:12 

benim yaptıgım uygulama ders çalışmak istemedigimde kendimi zorlamıyorum ve iyice dinlenmeye çekiliyorum mesela 1 gün veya 2 gün üst üste dinleniyorum daha sonra yaptıgım çalışma çok etkili oluyor ama yorgun argın yapılan çalışma sırf vicdanı rahatlatmak için üstün körü yapılıyor bence ama benim yöntemim sana uymayabilir orasıda var.

forum kurallarını aşırı saçma buluyorum.

575 Mesaj
7 Ocak 2010; 17:55:21 

senin yöntem güzel aslında. ama dinlenme için 1 2 gün fazla diye düşünüyorum. çünkü sen dinleneceğim derken rakiplerin fark atıyor. haksızmıyım? kısa ve etkili bi dinlenme en güzelidir.
içinden çalışmak gelmiyorsa zamana karşı yarıştığını ve şuan içinde bulunduğun senenin neredeyse ömrününü tamamını etkileyebileceğini hatırla , lys'den sonra yapacaklarını düşün. o rahatlık hiçbirşeye değişilmez

4629 Mesaj
7 Ocak 2010; 18:31:10 

İnsanın bu yaşında aklına o kadar şey geliyor ve arkadaşlarıyla beraber yapabilceği o kadar çok sosyal aktivite oluyor ki kimsenin aklına gram ders çalışmak gelmiyor. Bir sabah uyandığımda gözlerimi bir üniversitenin Hukuk Fakültesini kazanmış olarak açmayı o kadar çok istiyorum ve çalışamamak o kadar iç sıkıyor ki anlatamam. Çalışsam belkide bu kadar sıkılmayacağım. Ama herşeye rağmen bir türlü kafamı toparlayamıyorum hiç birşeye yoğunlaşamıyorum. Ne sıkıca kavrıyabiliyorum ne de bir ucundan bırakabiliyorum. Bu sıra duygularım yoğun kendimi bile ifade etmekte zorluk çekiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özkan -- 7 Ocak 2010; 18:32:48 >

336 Mesaj
7 Ocak 2010; 18:41:44 

aynı sorun bende de vardı anladım ki tek sorun zamanı dúzgun kullanamamak eger kendind uygun bi ders planı hazırlar ışe yaradıgını göreceksin ama hazırlarken gercekci ol kendine de zaman ayırmayı unutma bundan sonra ki hayatında basarılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

575 Mesaj
7 Ocak 2010; 18:45:19 

hedefin var mı?

336 Mesaj
7 Ocak 2010; 18:50:13 

tabi ki var neresi diyosan iyi bir tıp fakültesi

575 Mesaj
7 Ocak 2010; 18:57:09 

şöyle bir hedef daha iyi olmazmıydı? : istanbul üniversitesi - cerrahpaşa tıp fakültesi

2424 Mesaj
7 Ocak 2010; 19:26:28 

Aynı sorun bende de var:)
Artık elimden geldiğince çalışıyorum.Bugünü saymazsak son 93 gün.(Ben YGS'nin eleyeci olacağını düşünüyorum.)
Bununla birlikte umarım iyi bir şevk gelir.
Ama işin en kötüsü sen 93 gün sonra sınava gireceksin.Ellerin hala titriyorken ertesi hafta dershane devam edecek.Ve maksimum 2 hafta içinde sonuçlar açıklanacak.Ve eğer o 2 hafta sonra sonuçlar açıklandığında iyi bir puan yapamamış olursan bu sene havlu atmış olacaksın.
Ben bu sene biraz umutsuzum.Ama ders çalışmayı bırakmadım bırakmam.Yani hiçbirşey olmasa vicdanım için çalışırım yine bırakmam.Yani az da olsa çalış önemli olan bence sürekli ders çalışmak.

Dikkatimizi toplamamız dileğiyle...

Lost#Prison Break#Spartacus#Californication#Sopranos#Dexter#Ray Donovan#Breaking Bad#Game of Thrones#24#Angel#Buffy the Vampire Slayer#Heroes#Las Vegas#Married wth Children#Malcolm in the Middle#OZ#One Tree Hill#Seinfeld#My Name is Earl#The O.C#Scrubs#Roswell#Ghost Whisperer#Person of Interest#Merlin#Supernatural#The Simpsons#Entourage

575 Mesaj
8 Ocak 2010; 0:26:28 

helal olsun çok güzel konuştun. önemli olan dalgalı değil dengeli çalışmak

576 Mesaj
8 Ocak 2010; 0:38:04 

insan zora düşmedimi çalışmıyor. lisede veya üniversitede hep son ana bırakıp çalışılırdı.
ancak ne zaman çalışmakdan başka bir alternatifin olmadıgını anladığında hem zevkle hemde anlayarak çalışıyorsun (tabi gerçekten kazanmak istiyorsan)

575 Mesaj
8 Ocak 2010; 14:50:08 

quote:

Orijinalden alıntı: darklike

insan zora düşmedimi çalışmıyor. lisede veya üniversitede hep son ana bırakıp çalışılırdı.
ancak ne zaman çalışmakdan başka bir alternatifin olmadıgını anladığında hem zevkle hemde anlayarak çalışıyorsun (tabi gerçekten kazanmak istiyorsan)

beni anlattın sanki

3112 Mesaj
8 Ocak 2010; 18:48:30 

çok etkili olacagını düşündügüm bir örnek vereyim 3x3 rubik küpleri bilirsiniz...

bunu çözmek isteyen 2 adamın eline ver biri çözmek ister hırs yapar çok kötü bir duygusal ortamda rahat bir şekilde düşünmeye fırsat bulamadan çevirir durur belki çevirmem işe yarar diye ama olasılık o kadar fazladırki rahatça düşünmeden bir sonuca varmak mucize kadar zordur.

digeri ise duygusal anlamda rahattır kendini tükletsede birşeyi degiştiremeyecegini bilir ve kendini rahatlattıktan sonra işe koyulur denklemler kurar adım adım ilerler bir kerede olmasını beklemez yani duygusal halinin olumlu oluşu iyi bir strateji oluşturmasını saglar ve geçte olsa çözüme gider.

sonuç:insan ne kadar olmazsa olmaz yaparsa stres o oranda artar ne kadar olmazsa olur olacak şekilde işe girişirse o derece rahat olur mantıklı olanda budur çünki kazanıp kazanamayacagını kesin olarak bilen kim var ki?hırs yaparak kendini mahfetmek dahada geriye düşürür kişiyi.

575 Mesaj
8 Ocak 2010; 18:54:34 

çok doğru
bu arada hedefin de çok güzel allah yardımcın olsun..

3112 Mesaj
8 Ocak 2010; 18:59:23 

quote:

Orijinalden alıntı: met2505

çok doğru
bu arada hedefin de çok güzel allah yardımcın olsun..

saol allah sendende razı olsun.

inşallah sende istedigin bölümü kazanırsın

ben biraz yüksekten attım sanki ama belli olmaz. belki kazanırız.

575 Mesaj
8 Ocak 2010; 19:12:11 

belki diye birşey yok arkadaş sen çalış elinden geleni yap gerisi zaten nasip kısmet işi
yüksekten atmak önemli değilde gerçekten istediğin ünv.yi ve bölümü atmak önemli (atmak değilde hedef koymak diyelim şuna) doğru bir hedef belirledikten sonra gerisi inanki çok kolay, bence zor olan hedef belirlemek

6 Mesaj
17 Mart 2011; 19:49:01 

quote:

Orijinalden alıntı: XyronZ

İşin asıl zor kısmı kazandıktan sonra. Lisede sınavlara neredeyse hiç çalışmazdım. Haftaya finaller var, uykusuz geceler başlıyor :).

Arkadaş çok haklı. Finaller nerede kaldı, haftaya vizeler var uykusuzluk günleri yaklaşıyor...

326 Mesaj
17 Mart 2011; 20:54:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Ne.Var.La

Arkadaş çok haklı. Finaller nerede kaldı, haftaya vizeler var uykusuzluk günleri yaklaşıyor...

6 Ocak 2010'da yazmış adam

< Sen şimdi gidiyorsun ya...Yürü git.gif >

176 Mesaj
18 Mart 2011; 2:27:44 

aynı sorun bendede var ama ben hem çalışmıyorum hemde umursamıyorum :D

20 Mesaj
18 Mart 2011; 11:00:13 

ergen yönetici

Odada sen bir başına,
Kaygılarla kuşatmada

1 Mesaj
18 Mart 2011; 11:29:18 

noldu acaba arkadas suan

1556 Mesaj
29 Mart 2011; 23:07:43 

yarın sınav var ama bi halt çalışasım yok. zorluyom gene tık yok motor çalışmıyor

1 Mesaj
8 Mayıs 2011; 23:38:31 

arkadaşlar benim tavsiyem şu:
1.Bazı arkadaşların dediği gibi hedef koyun.ama kesin bir şekilde,yeri ve zamanı belli olmalı.yani hedefinizi 'yapabilirim' olmama ihtimali de var.ama 'yapacağım' ddiğinizde kesinlik ifadesi var.Zaman ve yer konusuna gelince: (örnek olarak)
''Ben gelecek yıl Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Bölümü ne gideceğim'' gibi
2.Ders çalışma konusuna gelince,dersler günlük olarak tekrar edilmeli.yoksa bilgilerin %80'i gider.hem de gün gün çalışmak daha kolay ve kalıcı olur.
3.Kendine zaman ayırmak o da gün gün olmalı.mesela 'pazartesi 30dk bilgisayar' , 'salı 1saat TV ....... 'cumartesi arkadaşlarla gezmek 2-3saat' , pazar 'sosyal aktivite'.
bunu siz ayarlamalısınız.gün gün kendinize bu şekilde vakit ayırabilirsiniz.
4.dersler ve sosyal aktiviteler (gezmek, sinema,TV,PC vb.) plana konulmalı.dersler ve sosyal aktiviteler gün gün yapılırsa dersler hafif ve düzenli ,sosyal aktiviteler de daha iyi olacaktır.
Benim söylicem bu kadar.Okuyanlara teşekkürler :)

Alem iyi olsa bağa duvar,kapıya kilit gerekmezdi!

wer ar yu from?ay em from Dünyalı :)

1 Mesaj
8 Mayıs 2011; 23:54:58 

quote:

Orijinalden alıntı: (dark)

ben de çalışamıyorum.zora düştüğüm zaman bile zar zor çalışıyorum

ayrıca bu ülkedeki sınavlar da öğrencileri nerdeyse .... :)

305 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Darkness_World
13 Aralık 2011; 22:15:51 

hort horta bak

283 Mesaj
12 Nisan 2012; 19:23:20 

yönetici ergen dediğin adam şuan ODTÜ'de okuyormuş

Kaybetmekten korkma! Bir şeyi kazanmak için, bazı şeyleri kaybetmelisin Ve unutma kaybettiğinde değil, VAZGEÇTİĞİNDE YENİLİRSİN

2335 Mesaj
12 Nisan 2012; 21:19:01 

quote:

Orijinalden alıntı: damardangiren

Yok artik beyler asilin hepimiz calisiyoruz

Battlefield 4 Clan PlayStation 4

38 Mesaj
20 Mayıs 2012; 8:51:12 

Ayni sorun bende de var ya. Bi sekilde motive olmam gerek ama hic içimden gelmiyor

Kaptan mosey, izindeyiz.

459 Mesaj
1 Ağustos 2012; 16:13:09 

quote:

Orijinalden alıntı: jambon

Yok artik beyler asilin hepimiz calisiyoruz

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
3 gün 11 sa. 19 dk. kadarı kaldı.
19 Aralık 2012; 19:34:55 

quote:

17 Mesaj
19 Aralık 2012; 19:55:03 

amacın ne reis

1471 Mesaj
20 Aralık 2012; 15:34:48 

kendimi çok kötü hissediyorum çalışamıyorum bir türlü

Are you my mummy?

17 Mesaj
20 Aralık 2012; 18:59:19 

ben de reis ama başka yapacak iş yok

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Aralık 2012; 11:20:24 

yönetici

233 Mesaj
11 Şubat 2013; 21:12:17 

quote:

Orijinalden alıntı: fly11

ben de reis ama başka yapacak iş yok

fly11 arkadaşın mesaj sayıdı 0 ? nasıl oluyor ya ????

Eğer hız beni öldürürse ağlamayın çünkü ben gülüyordum. - Paul Walker

778 Mesaj
11 Şubat 2013; 21:57:02 

bende bu sene sınava giricem 41 gün bişi kaldı bazı konular tam oturmadı onları halletmeye çalışıyorum çocukluktan kalan bir teknoloji , oyun sevdası bitmiyor.crash bandicootla başladık crysis 3 e kadar geldik bağımlılık olmuş ders çalışıyormuyum evet çalışıyorum ama denemelerde öyle yüksek yapamıyorum sebebi düz lisede bi bok ögretmemeleridir gerçi iş sende bitiyor çalıştınmı oluyorda neyse .

pc kaldırmak çözüm değil usta önemli olan dengeyi kurabilmek oda çok zor :D

421 Mesaj
12 Şubat 2013; 12:52:01 

İs zekada bitiyor. Zekiysen normal calismaylq kazanirsin degilsen ne yapsan nafile

1471 Mesaj
12 Şubat 2013; 15:44:05 

quote:

Orijinalden alıntı: JeaveN-

bende bu sene sınava giricem 41 gün bişi kaldı bazı konular tam oturmadı onları halletmeye çalışıyorum çocukluktan kalan bir teknoloji , oyun sevdası bitmiyor.crash bandicootla başladık crysis 3 e kadar geldik bağımlılık olmuş ders çalışıyormuyum evet çalışıyorum ama denemelerde öyle yüksek yapamıyorum sebebi düz lisede bi bok ögretmemeleridir gerçi iş sende bitiyor çalıştınmı oluyorda neyse .

pc kaldırmak çözüm değil usta önemli olan dengeyi kurabilmek oda çok zor :D

çok ama çok haklısınız hocam ve crysis 3 ders çalışmak için büyük engel beta da öğlen oturuyordum söz 30 dk oynayıp çıkıcam diyordum 2 saat geçiyordu

Are you my mummy?

301 Mesaj
12 Şubat 2013; 15:47:27 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcanack

fly11 arkadaşın mesaj sayıdı 0 ? nasıl oluyor ya ????

Aynı problem bende de var. DH de bir süredir attığım mesajlar işlemiyor 126 da takıldı kaldi.

5274 Mesaj
12 Şubat 2013; 16:28:06 

Bende

2004-∞

2032 Mesaj
12 Şubat 2013; 17:05:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Zuisudra.

Aynı problem bende de var. DH de bir süredir attığım mesajlar işlemiyor 126 da takıldı kaldi.

Bazi bolumlerde mesaj sayisi artmaz

Endüstri Mühendisliği

9 Mesaj
12 Şubat 2013; 17:30:07 

Km hortlati lan bu konuyu :d

233 Mesaj
12 Şubat 2013; 22:30:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Chuckly

Bazi bolumlerde mesaj sayisi artmaz

mesela hanı bolumlerde bıraz acıklaabılırmısınız nedenı nedır ?

Eğer hız beni öldürürse ağlamayın çünkü ben gülüyordum. - Paul Walker

329 Mesaj
12 Şubat 2013; 22:48:51 

Konu ne adamlar ne konusuyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

BİM Fan Club

8 Mesaj
3 Mart 2013; 23:35:40 

aslında benim mekansal bir sorunum var. adaptasyon sorunu yaşıyorum. ders çalışma isteğim o kadar fazla ki sanki otursam dersin başına akşamlar da geçse ruhum duymayacak gibi. tabii dersin başına oturursak iş biraz değişiyor :))) bu adaptasyon sorununa en güzel çözüm, benim açımdan, marangozda ufak bir yer masası yaptırmak... aklıma başka bir şey gelmedi. yaslanacağım yer beni uyutmasın istiyorum. bir de sadece dikdörtgen bir tahta kestiresim de var. hem yaslanma sorunu olmaz hem de eskiden böyle çalışırdık biz derslerimize. acaba iyi gelir mi ne dersiniz?

Sırrın söylenmedikçe sende esirdir.
Söz ola dilden çıka, gizin sırra esirdir.

2419 Mesaj
6 Mart 2013; 15:45:41 

benim de sorunum ama tamamiyle farklı

tamam çalışıp adam gibi not alıcam diyorum ama olmuyor 2 dakika sonra vazgeçiyorum dershane hocası sıkmıyor ondanda oluyor az buçuk

go TT go!

Uzaklaştırılmış
5 gün cezanın,
1 gün 10 sa. 9 dk. kadarı kaldı.
26 Mayıs 2014; 16:37:20 

quote:

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » DERS ÇALIŞAMIYORUM..
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.367