Şimdi Ara

Western Digital USB 3.0 destekli harici depolama sürücülerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüksek performans tutkunları için beşindi jenerasyon Raptor diskler üzerinde çalışan Western Digital, My Book serisi yeni sürücülerini duyurdu. Firmanın My Book 3.0 olarak isimlendirdiği harici depolama sürücüleri, 165 x 135 x 48 mm boyutlarında ve 1.18 Kg ağırlığındalar. My Book serisinin geleneksel tasarım anlayışını sürdüren depolama çözümleri 1TB ve 2TB olmak üzere iki farklı kapasite seçeneği ile geliyorlar.

5Gbps seviyesindeki veri aktarım hızıyla yerini aldığı USB 2.0 ara birimine kıyasla 10 kata kadar daha yüksek performans vaat eden USB 3.0 teknolojisinin desteklendiği My Book 3.0 serisi sürücüler tercihe bağlı olarak PCIe uyumlu USB 3.0 kartıyla da satın alınabilecekler. 1TB'lık modeli tek başına 179.99$, USB 3.0 kartıyla ise 199.99$'a satılan MyBook 3.0 ailesinin 2TB'lık temsilcisi içinse henüz fiyat açıklanmadı.

• paylaşım için teşekkürler, fiyatıda uygun olursa şık olur doğrusu
  • Şimdilik çok pahali duruyor. Umarim fiyati yakin zamanda düşer.
    Yaninda ek aparat olarak usb3.0 kart vermeleri akillica olmuş.Yoksa çoğu kullanici için hiçbir anlam ifade etmeyebilirdi bu harddisklerin Usb3.0 olmasi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beriko

Şimdilik çok pahali duruyor. Umarim fiyati yakin zamanda düşer.
    Yaninda ek aparat olarak usb3.0 kart vermeleri akillica olmuş.Yoksa çoğu kullanici için hiçbir anlam ifade etmeyebilirdi bu harddisklerin Usb3.0 olmasi..

usb 3.0 ın band genişliginden istifade edemeyeceği için hala hiçbir anlam ifade etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mk2kill

quote:

usb 3.0 ın band genişliginden istifade edemeyeceği için hala hiçbir anlam ifade etmiyor.

Pciex yeterli bant genisligini sagliyor diye biliyorum. 200mb bant genisligi niye yetmesinki.. Sonucta bu harddisk ssd hizlarinda calismiyor

• quote:

quote:

quote:

Pciex yeterli bant genisligini sagliyor diye biliyorum. 200mb bant genisligi niye yetmesinki.. Sonucta bu harddisk ssd hizlarinda calismiyor

band genişliği yetmiyor demedimki zaten. HDD bundan faydalanamıyor dedim. Bu hantal hard diskler o bant geniligini kullanamıyor. o yuzden istedigin arabirimi kullan hdd nin hızına takılıp kalacaksın. SSD ler dışında usb 3.0 dan verim almak zor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

band genişliği yetmiyor demedimki zaten. HDD bundan faydalanamıyor dedim. Bu hantal hard diskler o bant geniligini kullanamıyor. o yuzden istedigin arabirimi kullan hdd nin hızına takılıp kalacaksın. SSD ler dışında usb 3.0 dan verim almak zor.

Usb2.0 da 25-30mb aktarim hizina takilip kalmistik.Bu hiz tahminimce hddnin sınırına yaklasır 3.5" diskler için en azindan 60-70mb olucaktir.Ama beklentim 80-90mb üzeri olmasindan yana ..Ne de olsa teori de usb2.0dan 10kat daha hizli usb3.0

• bence 3.0 için daha erken gibi. henüz tam olarak standart olmadı. şu an için esata yine uygun çözüm derim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.