Şimdi Ara

G.Skill dünyanın en hızlı bellek kitini duyurdu: 2400MHz!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
4.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüksek performanslı bellek kitleriyle tanınan G.Skill, çift kanal bellek desteği sunan yeni nesil Intel işlemciler için 5 yeni kit hazırladı. Tamamı 4GB kapasiteli (2x 2GB) DDR3 bellek kitleri modeline göre 2000MHz, 2300MHz ve 2400MHz'de çalışıyorlar. 2400MHz'de çalışan model ticari olarak satışa sunulmuş en hızlı bellek kiti olarak anons edilen Pi serisi DDR3 bellek kitlerinin genel özellikleri şu şekilde;

• DDR3 2400, CL9-11-9-28, 1.65V

• DDR3 2300, CL8-11-8-28, 1.65V

• DDR3 2000, CL6-9-6-24, 1.65V

• DDR3 2000, CL7-9-7-24, 1.65V

• DDR3 2000, CL8-9-8-24, 1.65V

Özel tasarımlı soğutucu ile donatılan yeni bellek kitleri,aktif soğutma kitityle de alınabiliecek. Ömür boyu garanti ile satışacak yeni kitlerin fiyatları ise açıklanmadı.

• Aya mı gidicek bu :S Nasıl bir tasarımdır bu yav
  • zamanlamalar ilgincmis yalniz 2000 cl6 yazilanda bir yanlis olmasin daha 1600 cl6'lari yeni cikardilar.cok faydali bu aletler hizlandikca ucuyor oyunlar bakiniz farklar.

http://www.tweaktown.com/reviews/3065/team_pc3_12800_xtreem_lv_4gb_dual_channel_memory_kit/index8.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flee

Aya mı gidicek bu :S Nasıl bir tasarımdır bu yav

koptum ya ama çok hoşuma gitti i5 ile müthiş olur..
  • performans tutkunlarına gün doğdu.
    cl6 2000 e şaşırdım doğrusu.
  • Daha neler gelır ddr3 yenı ısınıor nm ındıkce dahada 2000 CL5 ler de gelir.
  • bu yeni cikmis ama dunyanin ilk cikani degil The Corsair Dominator GTX1 modules are individually screened and tested on multiple high-performance Intel P55 chipset platforms to ensure that they operate at the incredible frequency of 2400MHz at timings of 9-11-9-27 at 1.65V.
  • fiziksel qörünümüde hoş olmuş ama fiyatı baya pahalı olacaktır :S
  • Canavar gibi valla
  • Gecikmeler çok düşük...
  • ya bune güzellik böyle artık millet gecikme süresine bakmıyor sekil olsunda
  • 5-5-5-15 olmadığı sürece elimi sürmem.isterse 5000MHZ olsun hic farketmez.Şu gecikme sürelerine el atsınlar
  • Tasarim olarak cok guzel gercekten.

Gecikme surelerine cok takilmayin derim cunku oyunlarda hissedilebilir fark yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bethrezen -- 5 Ocak 2010; 20:44:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

5-5-5-15 olmadığı sürece elimi sürmem.isterse 5000MHZ olsun hic farketmez.Şu gecikme sürelerine el atsınlar

bunlar 1600 de 555 çalışır zaten.
  • Fan tasarımı güzelmiş bi de üstten görmek lazım Hızlara söylenecek bişey yok zaten
  • yaw biz makina sessiz olsun istiyoruz derken her paraçaya fan takılır hale getirdiler işi anlamadım gitti.peki nanometrik küçülme-daha ileri silikon işleme teknikleri vs vs ne faydası var açıkçası anlamış değilim.her parça geliştikçe soğutma için mekanik bağılmlılık daha bir uç noktaya gidiyor
  • süpermiş ya ama anakart üreticileri de adam gibi üretseler takamıyoruz bazılarına kitleri
  • bence gecikme süreleri o kadarda kötü değil allah arttırsın yakında 3000 mhz görecez
  • quote:

5-5-5-15 olmadığı sürece elimi sürmem.isterse 5000MHZ olsun hic farketmez.Şu gecikme sürelerine el atsınlar

arkadaşım 2K 10-10-10-30 da olsa 1600 MHz deki CL5 den hızlı çalışır 1600 MHz de uzun süre OCZ Flex CL 6-5-5-16 kullandım ramleri şu an Kingston CL 9-9-9-24 kullanıyorum inan bana super pi ve bir kaç sentetik test dışında farkını fark etmen imkansız..Oyunda yada rarda yada ripte yada renderda hiç bir getirisi yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cose Turche

quote:

arkadaşım 2K 10-10-10-30 da olsa 1600 MHz deki CL5 den hızlı çalışır 1600 MHz de uzun süre OCZ Flex CL 6-5-5-16 kullandım ramleri şu an Kingston CL 9-9-9-24 kullanıyorum inan bana super pi ve bir kaç sentetik test dışında farkını fark etmen imkansız..Oyunda yada rarda yada ripte yada renderda hiç bir getirisi yok...

peki artan hızlar ne kazandırıyor? gördüğüm kadarıyla o da çoğu uygulamada pek fark oluşturmuyo...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.