Şimdi Ara

Microsoft, Office 2010 fiyatlarını açıkladı, işte detaylar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
10.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Redmond merkezli dünya yazılım devi Microsoft, Haziran ayında duyurmayı planladığı yeni yazılım paketi Office 2010 için Amerika fiyatlarını açıkladı. Beta sürümü bir süre önce yayımlanan Office 2010 için Office Professional Academic, Office Home and Student, Office Home and Business ve Office Professional olmak üzere dört farklı ticari sürümün fiyatları açıklandı, işte detaylar;

- Üniversite öğrencileri ve akademisyenler için hazırlanan Office Professional Academic 99$.

- Ev içi genel kullanım odaklı
    Office Home and Student 119$ (ürün anahtar kodu için).

- Ev ve iş kullanımı için hazırlanan
    Office Home and Business 199$.

- Hepsi bir arada komple paket isteyen uzmanlar için Office Professional 349$.

En gelişmiş paket olarak en yüksek fiyat etiketine sahip olan Office Professional, Word, Excel and PowerPoint, to Outlook, Access, Publisher ve OneNote gibi uygulamaların 2010 sürümlerini içereek. Yukarıda yer verdiğimiz dört ticari sürüm ile birlikte Microsoft, Word ve Excel uygulamalarını içeren reklam destekli Office 2010 Starter sürümünü de sağlayacak.

• Office Pro. ne öyle ya 349$

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Owl City. -- 5 Ocak 2010; 18:38:42 >
  • Kopyaya devam...
  • parası benim gibi int cafe işletenleri ilgilendiriyo :/ ama open office idare ediyo şimdilik
  • Öğrencilere daha da indirim yapsalar keşke.
  • Office Professional 349$. yanlış mı duydum?Milleti kopyadan uzaklaştıracakları yere milleti yakınlaştırıyorlar.Bu devirde 349$'a sistem topluyorlar.Yazık.
  • çok pahalı olmuş gerçekten kemalistin dediği gibi o paraya sistem toplanabiliyor
  • Korsan akar
  • Hakediyorlar bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Hakediyorlar bence.

Hocam hakedebiliyorlar tabiki.Fakat bu fiyata bunu alacak kişinin bilgisayarının sorunsuz ve tam olması gerekir.Dünya'yı kriz vururken çok büyük firmalar dışındaki kullanıcıların almasını beklememeliler.Korsana yönelmeyin diye duyuruları basıyorlar.Fakat bu fiyata ürün çıkarıyorlar hemde bu krizde.Bizde ne yapalım.Korsan olmasın diye alıyoruz.Adam o fiyata sistemini düzeltir.Zaten teknoloji her geçen gün gelişiyor.

NOT:Amacım korsan vs. ürünleri tavsiye etmek değildir.Sadece pahalılığın nedenini açıklıyorum.
  • open office varken 5 kuruş vermem bunların yazılımına...
  • 350 $'a mis gibi sistem dizerim ben.
  • gönül isterdi ki emekler karşılıksız kalmasın , su konu altına cevaplar "ben siparişimi verdim" "dün aldım gerçekten kullanımı güzel" vb. mesajlar atılsın ama! bu fiyatlarla su forumdan sanmıyorum bi arkadaşımız çıkıpta 349$ vericek
  • nedir bu boyle ya eski surum programlari susleyip yenilerini yuksek fiyattan satiyorlar adamda milyar dolarlar var daha ne istiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rizabardakci239

gönül isterdi ki emekler karşılıksız kalmasın , su konu altına cevaplar "ben siparişimi verdim" "dün aldım gerçekten kullanımı güzel" vb. mesajlar atılsın ama! bu fiyatlarla su forumdan sanmıyorum bi arkadaşımız çıkıpta 349$ vericek

Bu forumu bırak Türkiye'den zorunlu şirketlerin dışında kimse bu ürüne 350$ para vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kemalist

quote:

Hakediyorlar bence.

Hocam hakedebiliyorlar tabiki.Fakat bu fiyata bunu alacak kişinin bilgisayarının sorunsuz ve tam olması gerekir.Dünya'yı kriz vururken çok büyük firmalar dışındaki kullanıcıların almasını beklememeliler.Korsana yönelmeyin diye duyuruları basıyorlar.Fakat bu fiyata ürün çıkarıyorlar hemde bu krizde.Bizde ne yapalım.Korsan olmasın diye alıyoruz.Adam o fiyata sistemini düzeltir.Zaten teknoloji her geçen gün gelişiyor.

NOT:Amacım korsan vs. ürünleri tavsiye etmek değildir.Sadece pahalılığın nedenini açıklıyorum.

Dikkati ufak bir noktaya çekeyim. Sadece Türkiye bakımından ele alıyorsun ki öğrendiğim bilgilere göre(ufak araştırmalar) Microsoft, oyun yazılımcıları vb. firmalar Türkiyeyi hesaba bile katmıyorlar. Yani adam bir yazılım çıkarmadan önce "nerede, ne kadar satarım?" gibi bir doküman çıkarıyor ki burada Türkiye yok(olsa bile komik bir yüzde). Dolayısıyla biz korsan almışız veya para vermişiz veya vermemişiz pek sorun değil onlar için. Onlar bu ücreti kaldırabilecek kitleyi hesaplıyor. Ve hak verirsiniz ki dünya devi Microsoft hangi ürüne, ne kadar ücret verilebileceğini doğru hesaplayabilecek mantığa kat kat sahip.

Misal ABD' de çoğunluk orjinal ürün alıyor(windows, office, oyun), onlar için bu ücretin bu kadar sorun olacağını sanmıyorum. Dolayısıyla da genel olarak baktığımızda fiyatlar normal.

Birde şu konu var. Herkes şunu yazmış; "349$ mı?"
    İyi tamamda senin dikkatini neden en yüksek fiyat çekiyor? O ürün Professional sürüm ve içerisinde her şey var. Sen ne kullanıyorsun ki yorumunu en yüksek sürüme göre yapıyorsun? O versiyon bağırdığı üzere genel olarak şirketlere hitaben çıkarılmış. Bu yorumları yazan birçok kullanıcı belki Word-Excel bile kullanmıyorken (belki bilmiyorken), içerisinde Access, Publisher, OneNote gibi eklentilerin olduğu sürümü göz önüne alıyor. Hatta sorsak Access ne için kullanılır, birçok "fiyat çok" diyen kullanıcı cevap bile veremeyebilir. vsvs.

Boşa tepki.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kemalist

quote:

Hakediyorlar bence.

Birde şu konu var. Herkes şunu yazmış; "349$ mı?"
    İyi tamamda senin dikkatini neden en yüksek fiyat çekiyor? O ürün Professional sürüm ve içerisinde her şey var. Sen ne kullanıyorsun ki yorumunu en yüksek sürüme göre yapıyorsun? O versiyon bağırdığı üzere genel olarak şirketlere hitaben çıkarılmış. Bu yorumları yazan birçok kullanıcı belki Word-Excel bile kullanmıyorken (belki bilmiyorken), içerisinde Access, Publisher, OneNote gibi eklentilerin olduğu sürümü göz önüne alıyor. Hatta sorsak Access ne için kullanılır, birçok "fiyat çok" diyen kullanıcı cevap bile veremeyebilir. vsvs.

Konuşmanda iyi yerlere dikkat çekmişsin.Şuan ki krize dikkat çekmek isterim.Dünya'yı vurmuş krizde ki (Türkiye en az etkilenenler arasında ) milletin şirketleri gümlemek üzere.En büyük bankalar başta olmak üzere satılığa çıkarıldı.Professyonel sistemini zaten şirketlere hitaben çıktığı için eleştirdim.O kadar şirket krizden paçayı kurtarma çabasına düşmüşken yüzlerce hatta binlerce bilgisayarı olan şirket bu ürünü alır mı ?Tekrar vurguluyorum krize rağmen fiyatlar düşerken neden Microsoft böyle bir ürünün fiyatını 350$'dan başlatıyor.Krize hitaben düşürmesi gerekir.Fakat ben anladığım kadarıyla Microsoft bu krizden etkilenmedi ve son derece sağlam.Ürünün satılacağından şüpheliyim.1-2 ay içerisinde fiyat 300$ lara hatta daha düşük yerlere bile gelebilir.

• Ben beta kullanıyorum. Çok tatlı arayüzü var..
  • @Kemalist

Adam krizi niye düşünsün yahu? Kaldı ki şu an krizden yavaş yavaş kurtuluyor gibi dünya, eğer bir şirket için 350$ bu kadar önemliyse, 350$ (520TL falan) veremiyorlarsa, kullanmasınlar Office falan. Ya da bana mail atsınlar ben onlara alayım bir adet PRO versiyon.
  • Sanki hepiniz prosunuz. Çoğunuz(ben de dahil) pro sürümünün sadece bir kaç özelliğini kullanıyorsunuz. Kurun bilgisayarınıza starter ve ya home kullanın. Illa pro kullanacak olanlar zaten ya openoffice ve ya benzerini kullanıyor ya da gidip orjinal almak için o parayı vermeye razıdır. O para yüksek ve ya değil bu tartışılır ancak Microsoft'a bu kadar çemkirmeye gerek yok.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.