- x
Telekomun yeni dagıtıgı Huawei HG521 1port+Wireless Adsl modemden mennunmusunuz
37 Cevap23274 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

8 Mesaj
5 Ocak 2010; 18:00:34 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar ttnet Huawei HG521 1port+Wireless Adsl modem dagıtmaya başladı kablosuz özeliğinden mennunmusunuz kullanmaya başlayan arkadaşlarım yorum yazarsanız sevinirim . Almaya karar vermende yardımcı olurmusunuz lütfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silteks -- 5 Ocak 2010; 18:14:47 >

3038 Mesaj
22 Şubat 2010; 22:18:38 

Ben aldım Wireless N 300 Mbps destekliyor süper bişey bence tercih edin Huawei zaten dünyada kendini kanıtlamış bir firmadır.

4 Mesaj
24 Şubat 2010; 22:55:17 

Bana da Ttnet Verdi ilkez duyuyorum bu markayı hatta orda başka modem istedim airties veyada pikatel marka elimizde sadece bu marka var diyince çamura yattım böle antensiz modemmi olur diye ciddin kurdugumda hoşuma gitti...

6 Mesaj
24 Şubat 2010; 23:37:30 

iyi akşamlar ben de bugün aldım bu modemi ama cep telefonundan öbür odada bağlanmaya çalışınca görmüyor. Fakat aynı odada görüyor. Müşteri hizmetlerini aradım kanal ayarları yaptırdı ama değişen bir şey olmadı cep telefonu da LG GM735 bu telekomun verdiği telefon. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar...

3038 Mesaj
25 Şubat 2010; 1:36:16 

Bu modem diğer uyduruk modemlerdne çok daha kaliteli,
En önemli özelliği Wireless N draft 2.0 ile 300 Mbps veri aktarması
Ayrıca wireless'i test etttim Latency değeri çok düşük nerdeyse kablo ile bağlamışsınız gibi, Kablosuz olarak lan game yapacaklar için birebir uygundur buda Wireless N 'in avantajı!!
Bende ilk gördüğümde bu ne ya plastik uyduruk bişey zannettim ama kurduktan sonra kalite olduğunu gördüm hiç değilse son teknoloji.

2211 Mesaj
10 Mart 2010; 12:59:36 

uyduruk gibi görünsede gerçekten çok kaliteli bi modem ttnet bu konuda paradan kaçmamış önceden verdikleri malum modemlerden başları çok ağrımış olmalıki çıtayı biraz daha yükseltme gereği duymuşlar

3038 Mesaj
11 Mart 2010; 22:11:22 

quote:

Orijinalden alıntı: mendel50

uyduruk gibi görünsede gerçekten çok kaliteli bi modem ttnet bu konuda paradan kaçmamış önceden verdikleri malum modemlerden başları çok ağrımış olmalıki çıtayı biraz daha yükseltme gereği duymuşlar

Bende ilk gördüğümde bu ne ya uyduruk bişey dedim ama sonra hattı bağlayınca arayüzüne girince gerçekten içinde minik çiplerden ufak kaliteli bir cihaz yapmışlar. Öyle ısınma hattan düşmede yok evladiyelik bir cihaz gibi.

24 Mesaj
25 Kasım 2010; 9:56:01 

arkadaşlar benmi yanlış görüyorum huawei hakkında müthiş şeyler yazmışsınız, 1 yıl kullandım ,modem mutfakta duruyor salonda zor bağlanıyorum her yolu, bütün ayarları denedim, üstelik sık sık da kopmalar oluyordu , en sonunnda dayanamadım yeni bir modem satın almak zorunda kaldım, Tp link aldım şimdi çok memnunum. yalnız bir soru sormak istiyorum . elimde yedek duran huawei modemi wireles yada acces point olarak kullanma imkanım olabilirmi ? internettv için kullanmayı düşünüyorum.

1 Mesaj
26 Kasım 2010; 11:48:13 

Ben de akşamları bağlanamıyorum bende şikayetciyim. Öbür modemler devreye girince bizimki duruyor. acaba buna çözümünüz varmı ?

2 Mesaj
26 Kasım 2010; 16:54:01 

bu modemin çekim kapasitesinden biraz bahsedebilirmisiniz ? karşılıklı iki bina için kullanımı uygun mudur ? teşekkürler

356 Mesaj
7 Şubat 2011; 15:53:06 

ben dubleks evımde kullanıyorum altlı üstlü hiç bir sorun yaratmıyor. kapsama alana gayet iyi . multıplayer oyun oynamak için bence ideal 5 kişiye kadar sorunsuzca baglantı kurabılıyor. bizzat denedik ( NFS UNDERGROUND 2 :) ).
ben ttnetten almadım dışardan 30 lıraya aldım. çok memnunum. çok marka modem kullandım hepsınde baglantı kopma sorunu yasadım ancak bu dandık çin malında ne kopma var nede baska bir sey :D
tavsıye edılır ....

2960 Mesaj
3 Nisan 2011; 13:46:48 

amcamlara ttnetten 2 adet vermişler 3 ayda ikisi de bozuldu sizler çok şanslıymışsınız.

517 Mesaj
7 Nisan 2011; 15:30:24 

Huawei büyük bir markadır beyler ayrıca Türk Telekomun Fiber Optik sistemlerinde de bu marka kullanılır.Ha Alcatel daha çok kullanılıyo olması lazım çünkü özlleştirmeden öncede Türk Telekomla ortak projeler yapıyorlardı ve bu devam etti.Ama bahsedilen modem hakkında bi bilgim yok ayrıntılı olarak.

737 Mesaj
10 Nisan 2011; 2:49:52 

Aynı modemden dün verdiler bana da 3-5 dk kada bir kopup anında geri geliyo..msn den düşüyo oyundan dc ediyo buda..neden olabilir acaba.

354 Mesaj
26 Nisan 2011; 22:50:43 

huawei dünya çapında bir marka olabilir fakat bu model o kadar kaliteli bi modem değil. Çekim mesafesi çok fazla değil modem odamda salondan girmek istediğimde 2-3 diş çekiyor ve sürekli kopma yaşıyorum. Sözün özü ttnetin dagıttıgı diger modemler daha kaliteli diye düşünüyorum.

Flickr

Canon Sx130
Ricoh 500G 40mm f2.8
Canon 600D 18-55mm

2 Mesaj
25 Ağustos 2011; 12:27:54 

Bende Huawei Adsl modem kullanıyorum ve hatta sürekli kopmalar oluyor.
Telekom dan gelen yetkililer bina içi hatlardan kaynaklandığını buna da kendilerinin müdehale etmediklerini söyledi. Bunun üzerine bina içi hattı yapan ustayı çağırdım, Telekomdan gelen yetkiliyle birlikte baktılar ve sorunu yine bulamadılar. Çözüm olarak ;
İnternet hızını 8mb den 2 mb e düşürdüler (telekomdan yapabiliyorsunuz).Şuan kopma olmuyor.
Acaba başka bir adsl cihazı kullanıp kopup kopmadığını deneyen varmı? Varsa marka model tavsiyeniz neler.

5 Mesaj
25 Ağustos 2011; 15:52:29 

ben tp-link kullanıyorum gayet iyi çekiyor, fiyatıda uygun onu tavsiye ederim.

http://www.hepsiburada....Id=3009801&SKU=BD999565

50 Mesaj
10 Kasım 2011; 21:46:24 

arkadaşlar bende 3 ay önce aldım. çekimi yukarı -aşağı çok iyi. apartmanda denedim 4 kata kadar aynı hizadaki odada çekiyor. ama aynı katta yan dairede az çekiyor . kopmalar oluyor. bu modemde tekrarlayıcı ayarı nasıl yapılır bilen varmı.

3 Mesaj
1 Aralık 2011; 7:42:08 

Siz siz olun Huawei modem almayın. Pişman olursunuz.

2710 Mesaj
1 Aralık 2011; 20:17:59 

her yere yazdığımı yine yazacam air-ties alın en azından türk firması

301 Mesaj
2 Aralık 2011; 9:17:58 

Çok berbat bir ürün bozuldu servise gitti geldi 1 gün sonra yine bozuldu....

Astra J 1.4T 140 hp Cosmo + Sunroof

58 Mesaj
12 Aralık 2011; 22:22:21 

çok kötü bir modem. sürekli hız düşüyor ve diğer odalara gidince bağlanmıyor bile!

insan, insan olsun önce.

6 Mesaj
13 Aralık 2011; 16:08:27 

Selam arkadaşlar

Telekomun veridği Huawei echolife hg521 modem ile ilgili sorun yaşıyorum. İnternete girebiliyorum fakat üyelik ile giriş yapılan sitelere (facebook,msn,donanım haber vb..) giremiyorum.

başka pc ile de denedim yine girilmiyor.
ttneti aradım sinyalde sorun olmadığını söylediler.
huawei destek hattını aradım modem ayarlarından güvenlik seviyesini devredışı bırakıp modemi 5 dakika kapatıp açmamı söylediler yaptım sorun çözüldü fakat dün tekar aynı sorun karşıma çıktı. yine güvenlik duvarından olabileveğini düşündüm fakat güvenlik seviyesi devre dışı.
çözüm önerileriniz bekliyorum

437 Mesaj
23 Aralık 2011; 3:31:43 

quote:

Orijinalden alıntı: asdass

Aynı modemden dün verdiler bana da 3-5 dk kada bir kopup anında geri geliyo..msn den düşüyo oyundan dc ediyo buda..neden olabilir acaba.

Aynı sorun bendede var lanet olsun böyle modeme dedirtti. TTnet'i aradığımda modemle alakalı bir sorun olduğunu ve bildirim yapmamı önerdiler Huawei merkezine.

Msi Z68A-GD80 (G3) (B5) | Intel i5 2500k @ 5.0 Mhz | G.Skill 4GB (2x2GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL6 | Asus Fermi GTX560 Ti DirectCU II 900/1800/4100 | TEAM Xtreem-S1 60 GB SSD | Samsung 1 TB (500 gb x 2 Raid 0) HD502HJ | SteelSeries Siberia V2 HeadSet USB 7.1 | LG M2762D 27" Full HD | Corsair 850w HX (12v 70A) | Corsair Hydro H80 | Logitech x540 5.1 | A4 Tech X7-G800MU | A4 Tech X7 XL-750BF | Cooler Master RC 692 + 6 Adet Vizo Mavi Fan

http://ryuumiyosaki.com

46 Mesaj
24 Aralık 2011; 14:25:32 

en tecrubeli olarak ben varım kac yıldır kullanıyorum Her modemi kullandım airties flan ama Huawei gibi bi dandık modem görmedim bence baska bir modem alın

46 Mesaj
24 Aralık 2011; 14:28:10 

bu arada cengizdeniz aynı sorun bendede oldu huawei kullanırken hep düsürüyolardı bana 6.7 Mb fazlası gelmiyodu Airties Taktım yeni modem simdi 7.5 7.7 bu ara geliyor hic kopmada yasamadım suana kadar

599 Mesaj
8 Ocak 2012; 13:46:52 

Bir tek ben mi memnunum modemden

Tek kötü yanını antenin içinde olması onun dışında hic kopma ve hız sorunu yasamadim 8 mbps tarifemi sonuna kadar kullaniyorum

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

847 Mesaj
23 Ocak 2012; 0:27:48 

Bende gittim orjinal Dirt 3 oyununa 60 lira para saydım eve geldim oyunu multiplayer oynuyacam hata veriyo araştırdım bu tüm huawei hg521lerde geçerliymiş eğer bunun nasıl düzeltileceğini bilen varsa lütfen bizle paylaşsın

Bilgisayar Mühendisliği

5 Mesaj
31 Ocak 2012; 2:30:57 

bu memnun olan arkadaşlar gerçek mi söylüyorlar yoksa şaka falan mı ? crhome tarayıcıyı 1 gün de güç bela zor yükledim. bırakın youtube facebook tan video seytermeyi açmaya korkuyorum.haytımda böyle dandik modem dörmedim.bu telekomun ben ......... s..........insanda eşek derisi olunca ne söylewrsen yarabbi şükür diyor.yazıklar olsun bu telekoma bula bula böyle dandik modemi bulup dağıtıyor.

3 Mesaj
31 Ocak 2012; 21:52:28 

sizce Huawei HG521 mi alayım Airteis rt-206 mı lütfen yardımcı olunn

580 Mesaj
1 Şubat 2012; 0:43:00 

arkadaşlar ben de huawei hg 521 kullanıyorum
5 gun önce kablosuzda kopmalar basladı 5 defa turk telekomu aradım beraber ayar yaptık olmadı en az 10 defa reset attım gene olmadı huawei destek hattını aradım beraber 4 -5 defa ayar yaptık gene olmadı şu anda kablosuz gitti
modemi kablosuz ayarını kapatınca modem sorunsuz calışıyor ama ne zaman kablosuzu açtım baglantı kopuyor baglanamıyor
abaca basına boyle bir şey gelen var mı var sa çözümü nedir
huawei çagrı merkezindeki adam eve bilgisayarcı çagır dedi Tabi modeminin bozulmuş olma ihtimali sıfır ya ben gerizakalıyım ayarı yapamadım

birine sordum 30 tl ye gelirim dedi zaten 0 modem ne kadar ki

72 Mesaj
7 Şubat 2012; 2:27:45 

Arkadaslar daha dun aldim Bu modemden Ttnet ile.. kablolu halinde bir problem yok ama kablosuzda cekim gucu gercekten zayif ama evin icinde idare ediyor ok.. Yanliz Iphone dan baglaniyorum whatsapp da msjlar bile zor aliyor gec gonderiyor hatta whatsapp dan resim bile sanki film indirir gibi indiriyor.. Kanal ayarini 11 yaptim ama degisen bisi yok... Varmi bilen caresini??

Ci sono due tipi di donne.Bellezze e altri. ... Dusmani olmayan Erkek Henuz Erkek olmus degildir..

36 Mesaj
30 Aralık 2012; 14:40:47 

Arkadaşlar bende ttnet'in dağıttığı HUAWEI HG-521 Kablosuz Adsl Modem den kullanıyorum...wirelesinde 2 dakikada 1 kopma yaşıyorum...ayrıca modem evin bir ucunda iken diğer ucunda bilgisayar ağ bulamıyor.defalarca ttnet müşteri hizmetlerini aradım 1-2 ayar yapıyorlar ondan sonra aynı gün düzelmiş gibi görünüyor ama ertesi gün tekrar eski haline dönüyor.en sonunda sorunun modemden kaynaklanabileceğini söylediler...bende huawei müşteri hizmetlerini aradım ttnetin birçok defa sorunu modeme attıklarına şahit olduklarını söylediler...türk telekomdan yetkililer geldi...kabloları kontrol ettiler evin içindeki hatta kopmalar gözlemlediğini söyledi ev içindeki kablo hattını yeniletmek için bir usta çağırdığımda kendi cihazıyla kontrol yaptığında evin içindeki hatta sorun olmadığını söyledi...

Öyle bir kararsız kaldım ki sorun evin içindeki hatta mı modemdemi gelen internettemi kafam iyice karıştı...

1-2 olasılık deneyerek çözüm bulmaya çalışacağım...öncelikle modemi bilgisayara kablo ile bağlayarak test sağlıcam...modem müşreti hizmetlerini arayarak wirelessi güçlendirilmesini isticem.(böyle bir işlemin yapılabildiğini söylediler).hala sorun devam ediyorsa sağlam bir modem ödünç alıp öyle test edecem hala çözüm yoksa ttneti tüketi haklarına şikayet edicem...

36 Mesaj
30 Aralık 2012; 15:02:13 

Arkadaşlar bende ttnet'in dağıttığı HUAWEI HG-521 Kablosuz Adsl Modem den kullanıyorum...wirelesinde 2 dakikada 1 kopma yaşıyorum...ayrıca modem evin bir ucunda iken diğer ucunda bilgisayar ağ bulamıyor.defalarca ttnet müşteri hizmetlerini aradım 1-2 ayar yapıyorlar ondan sonra aynı gün düzelmiş gibi görünüyor ama ertesi gün tekrar eski haline dönüyor.en sonunda sorunun modemden kaynaklanabileceğini söylediler...bende huawei müşteri hizmetlerini aradım ttnetin birçok defa sorunu modeme attıklarına şahit olduklarını söylediler...türk telekomdan yetkililer geldi...kabloları kontrol ettiler evin içindeki hatta kopmalar gözlemlediğini söyledi ev içindeki kablo hattını yeniletmek için bir usta çağırdığımda kendi cihazıyla kontrol yaptığında evin içindeki hatta sorun olmadığını söyledi...

Öyle bir kararsız kaldım ki sorun evin içindeki hatta mı modemdemi gelen internettemi kafam iyice karıştı...

1-2 olasılık deneyerek çözüm bulmaya çalışacağım...öncelikle modemi bilgisayara kablo ile bağlayarak test sağlıcam...modem müşreti hizmetlerini arayarak wirelessi güçlendirilmesini isticem.(böyle bir işlemin yapılabildiğini söylediler).hala sorun devam ediyorsa sağlam bir modem ödünç alıp öyle test edecem hala çözüm yoksa ttneti tüketi haklarına şikayet edicem...

5 Mesaj
15 Ocak 2013; 15:50:47 

Selamlar,

Huawei EchoLife HG521v1 icin yeni firmware V100R001C23B077 versiyonu cikti, asagidaki adresten indirip modeminizin yazilimini guncelleyebilirsiniz (dosya icerisinde guncelleme dokumani bulunmaktadir);

http://www.4shared.com/...Huawei_HG521v1_077.html
alternatif link;
http://www.multiupload.nl/OP7OX90JEC

Dosya virus taramasindan gecirilmistir %100 temiz cikmistir.
Virustotal raporu: https://www.virustotal....2d/analysis/1358255660/
VirSCAN.org raporu: http://r.virscan.org/re...28bb87c15290a01a0f.html

Dosyayi bana ELKOTEK A.Ş. Huawei Destek Merkezi (444 13 22) elemani gondermistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w777 -- 15 Ocak 2013; 16:26:11 >

http://openwag200.sourceforge.net/

181 Mesaj
16 Ocak 2013; 15:30:36 

TÜRK TELEKOMUN VERDİĞİ HİÇ BİR ÜRÜN KALİTELİ ÇIKMIYOR

46 Mesaj
14 Ocak 2014; 18:35:27 

quote:

Orijinalden alıntı: cengizdeniz

Bende Huawei Adsl modem kullanıyorum ve hatta sürekli kopmalar oluyor.
Telekom dan gelen yetkililer bina içi hatlardan kaynaklandığını buna da kendilerinin müdehale etmediklerini söyledi. Bunun üzerine bina içi hattı yapan ustayı çağırdım, Telekomdan gelen yetkiliyle birlikte baktılar ve sorunu yine bulamadılar. Çözüm olarak ;
İnternet hızını 8mb den 2 mb e düşürdüler (telekomdan yapabiliyorsunuz).Şuan kopma olmuyor.
Acaba başka bir adsl cihazı kullanıp kopup kopmadığını deneyen varmı? Varsa marka model tavsiyeniz neler.

Konu biraz hortlanmış olacak ama, bana da bu bilgi lazım. İnternet hızım 10 mbps ve int. hızımı düşürmek istemiyorum, bende de sürekli kopma problemi var acaba modem kaynaklı mı?

DarkOrbit pala botu

197 Mesaj
14 Ağustos 2014; 16:37:34 

quote:

Orijinalden alıntı: AD0LF

Konu biraz hortlanmış olacak ama, bana da bu bilgi lazım. İnternet hızım 10 mbps ve int. hızımı düşürmek istemiyorum, bende de sürekli kopma problemi var acaba modem kaynaklı mı?

Bu modemi kullananlar halen varsa konu daha çok hortlar :)

Ne yazık ki modem kaynaklı sorununuz
Çok dandik bir modem aşırı ısınma yüzünden bu kopmalar oluyor
sabrım taştı ve dün gece yere vurarak parçaladım

Samsung Galaxy S3 GT-i9300 (CPU 1.7GHz/GPU 700MHz) Blekota S5 Lite v8.0 4.4.2+ Boeffla Kernel 6.1 Beta6
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Harici Bileşenler » Modem » Telekomun yeni dagıtıgı Huawei HG521 1port+Wireless Adsl modemden mennunmusunuz
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.398