Şimdi Ara

Tüketici Hakem Heyeti Kararı.. (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
9
Favori
101.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim telefonmdada giderilemeyen arizalar yuzunden hakem heyetine basvurdum. Hekem heyeti sonucu bilirkisiye gitmem gerekiyormus. Sizlere sorum telefonumda ust kulaklik girisinden bastirinca gicirdama, gece daha cok belirginlesen telefonun ekranin ust ve alt tarafindan isik sizdirmasi ve el yakacak derecede isinma sorunum var. Telefon yaklasik 20 gun falan kalacakmis bilirkiside. Bilirkisinin telefonda ariza var yazisi cikarmasi icin telefonda ciddi arizalar mi olmasi gerekiyor yoksa ufak tefek arizalarda sayilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurcansiz

Hakem heyetine gidecegim istanbuldayim kac gun surer bana geri dönüşün hakem heyetinden cevabın gelmesi.bilgisi olan varmi

Ortalama 3 ay sürüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: texasli16

Benim telefonmdada giderilemeyen arizalar yuzunden hakem heyetine basvurdum. Hekem heyeti sonucu bilirkisiye gitmem gerekiyormus. Sizlere sorum telefonumda ust kulaklik girisinden bastirinca gicirdama, gece daha cok belirginlesen telefonun ekranin ust ve alt tarafindan isik sizdirmasi ve el yakacak derecede isinma sorunum var. Telefon yaklasik 20 gun falan kalacakmis bilirkiside. Bilirkisinin telefonda ariza var yazisi cikarmasi icin telefonda ciddi arizalar mi olmasi gerekiyor yoksa ufak tefek arizalarda sayilir mi?

Ürünü kullanmanın imkansız hale gelmesi veya çok büyük kusur/ayıp olması gerekiyor, ama bilirkişi bunları göz önünde bulundurmaz, sadece kullanıcı hatası mı yoksa fabrikasyon hata mı ona bakar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emhead

Merhaba arkadaşlar,

Tüketici hakem heyeti kararı benim adıma olumlu olarak sonuçlandı. Fakat 15 günlük itiraz süresinin dolup dolmadığını nasıl öğrenebilirim? Yani tebligatın karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığını, ulaştıysa hangi tarihte ulaştığını nasıl öğrenebilirim bir bilgisi olan var mı? Tüketici hakem heyetine sorduğumda bu konuda bilgi veremeyeceklerini söylediler.

Ancak tüketici hakem heyeti sana bilgi verebilir, bilgi vermeme gibi lüksleri de yok, ben 15 günlük süresi dolmadan hemen icra'ya verdim, ilamlı takip olduğu için itiraz da edemiyorlar, tebligat ellerine geçer geçmez beni aradılar ve telefonu iade etmem halinde ücreti hesabıma yatıracaklarını söylediler...
  • Merhaba arkadaşlar ben de 3 ay önce kadar tüketici hakem heyetine başvurdum ve olumlu sonuç aldım. Evime posta geldi, şimdi ne yapmam gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYhain

Merhaba arkadaşlar ben de 3 ay önce kadar tüketici hakem heyetine başvurdum ve olumlu sonuç aldım. Evime posta geldi, şimdi ne yapmam gerekiyor?

Karşı tarafın 15 günlük itiraz süresi var onu beklemen lazım, daha sonra karşı tarafla görüş ödeme/değişim vs yapıp yapmayacakları hususunda, şayet ödeme yaparız derlerse hesap numarasını verirsin, yok baktın ödeme yapmıyorlar icra'ya verirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitanesi77

quote:

Merhaba arkadaşlar ben de 3 ay önce kadar tüketici hakem heyetine başvurdum ve olumlu sonuç aldım. Evime posta geldi, şimdi ne yapmam gerekiyor?

Karşı tarafın 15 günlük itiraz süresi var onu beklemen lazım, daha sonra karşı tarafla görüş ödeme/değişim vs yapıp yapmayacakları hususunda, şayet ödeme yaparız derlerse hesap numarasını verirsin, yok baktın ödeme yapmıyorlar icra'ya verirsin...

Cevap için teşekkür ederim.
    Yaklaşık bir hafta geçti ve E-devletten baktığım kadarıyla hakkıma açılan bir dava, itiraz yok. Benim 15 gün beklemem mi gerekiyor yoksa şuan gidip iadeyi talep etmelimiyim?

Birde gelen postada talebimin kabulune, fatura bedelinin tarafıma iadesine kesin hüküm verilmiş. Sanıyorum ki satıcı firmanın da savunmasını almışlar "inceleme ve gerekçe" bölümünde onların savunmasına da değinmiş. Anlıyamadım pek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYhain -- 13 Ağustos 2015; 14:51:07 >

• Benim sorunlarim dogrultusunda sizce sonuc ne olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: texasli16

Benim sorunlarim dogrultusunda sizce sonuc ne olur?

Daha önce de dediğim gibi telefonu kullanamayacak derecede sorun olması gerekiyor, ısınma falan her telefonda olur ancak ışık sızdırması belki bilirkişi tarafından ayıp olarak tespit edilebilir, bu durumda talebiniz gibi karar verilir.
  • quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkür ederim.
    Yaklaşık bir hafta geçti ve E-devletten baktığım kadarıyla hakkıma açılan bir dava, itiraz yok. Benim 15 gün beklemem mi gerekiyor yoksa şuan gidip iadeyi talep etmelimiyim?

Birde gelen postada talebimin kabulune, fatura bedelinin tarafıma iadesine kesin hüküm verilmiş. Sanıyorum ki satıcı firmanın da savunmasını almışlar "inceleme ve gerekçe" bölümünde onların savunmasına da değinmiş. Anlıyamadım pek.

Karşı tarafı ara ve ücret iadesi yapılıp yapılmayacağını sor, olumsuz cevap verirlerse icraya verirsiniz 1 hafta içerisinde (tabi telefonu iade ettikten sonra) ücretinizi hesabınıza yatırırlar,

hakem heyeti sizin dilekçenizi karşı tarafa tebliğe çıkarır ve cevap vermesini bekler, karşı tarafta sizin dilekçenize karşı süresi içerisinde cevap verir, kararda bu durum belirtilir...

• Bilgilendirme için teşekkür ederim. Zaten telefon hala onlarda sadece kutu ve şarz aleti bende.
    Telefonu sim kart okumuyor hatasıyla gönderdikten sonra ekranını kırdıkları, imeisini kopyaladıkları ve 20 tamir iş gününü geçirdikleri için şikayet etmiştim. Şikayetten yaklaşık 1 hafta sonra Telefonunuz geldi diye aradıklarında teslim almayacağımı belirtmiştim. Dediğiniz gibi arayıp sorayım olmadı 1 hafta bekler icraya veririm.

Son olarak Alo 175'in bilgilendirmesine göre karşı tarafın itiraz edip etmediğini E-devletten takip edebilirmişim bu doğrudur değil mi?
    Tekrar teşekkürler, İyi forumlar

Edit:Kararı Firma Avukatına vermişler. Karşı dava açıp açmayacaklarına dair bir bilgi vermediler. Bana herhangi bir bilgi gelmemesi durumunda 15 günün sonunda icraya vermemin herhangi bir sakıncası olur mu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYhain -- 14 Ağustos 2015; 16:54:43 >

• quote:

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Zaten telefon hala onlarda sadece kutu ve şarz aleti bende.
    Telefonu sim kart okumuyor hatasıyla gönderdikten sonra ekranını kırdıkları, imeisini kopyaladıkları ve 20 tamir iş gününü geçirdikleri için şikayet etmiştim. Şikayetten yaklaşık 1 hafta sonra Telefonunuz geldi diye aradıklarında teslim almayacağımı belirtmiştim. Dediğiniz gibi arayıp sorayım olmadı 1 hafta bekler icraya veririm.

Son olarak Alo 175'in bilgilendirmesine göre karşı tarafın itiraz edip etmediğini E-devletten takip edebilirmişim bu doğrudur değil mi?
    Tekrar teşekkürler, İyi forumlar

Edit:Kararı Firma Avukatına vermişler. Karşı dava açıp açmayacaklarına dair bir bilgi vermediler. Bana herhangi bir bilgi gelmemesi durumunda 15 günün sonunda icraya vermemin herhangi bir sakıncası olur mu acaba

e devletten görebilirsiniz, ancak itiraz edeceklerini sanmıyorum, hakem heyeti tamamiyle süreci uzatmak amacı güdüyor, itiraz etmeleri halinde 750 TL avukatlık ücreti ödeyeceklerini biliyorlar, 15 gün geçer geçmez icraya verin, icra masrafı 27,70.-TL başvuru harcı ile 10 TL posta pulu masrafı oluyor, bu masraf da karşı taraftan tahsil ediliyor zaten, şirket icra durumunu sistemleri üzerinden tebligat ellerine ulaşmadan görecektir ve sizi arayacaklardır, yardımcı olabileceğim husus olursa çekinmeden sorabilirsiniz, hem buradaki arkadaşlara da yardımcı olmuş oluruz...

• Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Çekinerekten aklıma takılan son birşey daha sormak istiyorum izninizle. İcraya verdikten ortalama ne kadar sürede para vereceğim hesabıma yatırılır? Onun da bir prosedürü var mı acaba?
    İyi forumlar.
  • quote:

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Çekinerekten aklıma takılan son birşey daha sormak istiyorum izninizle. İcraya verdikten ortalama ne kadar sürede para vereceğim hesabıma yatırılır? Onun da bir prosedürü var mı acaba?
    İyi forumlar.

siz icra verdiğiniz zaman karşı tarafa tebligat gider (ödeme emri), tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ödeme yapılması gerekiyor, şayet yapılmazsa icra müdürlüğüne gidip talepte bulunur ve haciz işlemleri başlatırsınız, bankalardaki alacakları için tüm banka şubelerine, taşınmaz mallar için tapu müdürlüklerine ve araçlar için de trafik şubesine müzekkereler yazılır, örneğin bankalardan birisine şirket adına herhangi bir para yattığı zaman banka buna el koyar ve icra müdürlüğü hesabına yatırır, sizde gidip icra müdürlüğünden paranızı tahsil edebilirsiniz

• quote:

quote:

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Çekinerekten aklıma takılan son birşey daha sormak istiyorum izninizle. İcraya verdikten ortalama ne kadar sürede para vereceğim hesabıma yatırılır? Onun da bir prosedürü var mı acaba?
    İyi forumlar.

siz icra verdiğiniz zaman karşı tarafa tebligat gider (ödeme emri), tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ödeme yapılması gerekiyor, şayet yapılmazsa icra müdürlüğüne gidip talepte bulunur ve haciz işlemleri başlatırsınız, bankalardaki alacakları için tüm banka şubelerine, taşınmaz mallar için tapu müdürlüklerine ve araçlar için de trafik şubesine müzekkereler yazılır, örneğin bankalardan birisine şirket adına herhangi bir para yattığı zaman banka buna el koyar ve icra müdürlüğü hesabına yatırır, sizde gidip icra müdürlüğünden paranızı tahsil edebilirsiniz

Değerli cevabınız için teşekkür ederim, iyi forumlar

• MzLgNy kullanıcısına yanıt
    Tebrik ederim... Ben de benzer bir duruma düşeceğim sanırım =)
  • KYhain kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, 2013 yılı Aralık ayında 1279 TL'ye almış olduğum LG G2 marka telefonun ödemesini bugün yaptılar, faiz ve masrafları ödememişler, birde onun için uğraşmayayım dedim ve kapattım hesaplarını :)
  • quote:

Rica ederim, 2013 yılı Aralık ayında 1279 TL'ye almış olduğum LG G2 marka telefonun ödemesini bugün yaptılar, faiz ve masrafları ödememişler, birde onun için uğraşmayayım dedim ve kapattım hesaplarını :)

Tebrik ederim. Bugün beni de firmadan aradılar yarın para iademi alıyorum
    Siz şikayetinizi ne zaman belirtmiştiniz? Faiz falan bayağı uzun sürmüş sanırım
  • KYhain kullanıcısına yanıt
    Sizin adınıza sevindim, herkese buradan tavsiyem sakın ama sakın Gittigidiyorda cepport adlı dükkandan ve İNTEL/İNTELLİCELL servis garantili ürünler almayın, hem 3. dünya ülkeleri (taiwan, tayland, BEA vs) için üretilmiş telefon satıyorlar, hem de sorunlu telefon satıyorlar...
  • merhabalar. istanbul beylikdüzünden oturuyorum. şirinvlerde bir motor dükkanından 2 hafta önce 3000tl'ye elektrikli motor aldım. bataryasındaki problemlerinden dolayı 50 km yol gitmesi gerekirken 30 km yol gidiyor. durumu satıcıya bildirmeme rağmen iade veremeyeceğini söyledi. bende tüketici hakem heyetine gitmeye karar verdim. başvurular nasıl yapılıyor?. kimliğim, faturam ve dilekçem ile kaymakamlığa gidip mi başvuruyorum? dosya masrafı yada benzeri ödemeler yapıcak mıyım? teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.