Şimdi Ara

QNAP, Atom 2 işlemcili ağ depolama sistemlerini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ağ depolama sistemleri üreticisi QNAP, Atom 2 platformunu (Pine Trail) kullandığı yeni nesil NAS modellerini duyurdu. Hazırladığı çözümler ülkemiz pazarında da satılan QNAP, TS-259 Pro, TS-459 Pro, TS-659 Pro ve TS-859 Pro kod adlarını taşıyan dört yeni model hazırlarken, tamamında 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan entegre grafik özellikli Atom D510 işlemcisine (1.66GHz) yer verdi.

Modeline göre 2, 4, 6 ve 8 sürücüyü destekleyebilen yeni NAS sistemleri, 2.5-inç veya 3.5-inç boyutunda SATA sürücülerle kullanılabiliyorlar. RAID 0, 1, 5, 6, 5+ gibi farklı sabit disk kurulumlarına olanak tanıyan yeni nesil ağ depolama sistemleri, Windows, Mac, Linux ve UNIX platformlarıyla dosya paylaşımı gerçekleştirebilen sistemler, VMware vSphere4 (ESX 4.0) uyumluluğuna da sahip.

Çift Gigabit Ethernet, çift eSATA ve beş adet USB portuna sahip olan yeni sistemler, 3.2 sürüm numaralı QNAP yönetim yazılımıyla geliyorlar. Ay sonuna doğru satışa sunulması beklenen Atom 2 tabanlı ağ depolama sistemlerinin fiyatları ise henüz açıklanmadı.

• Ufak işletmelerde gayet guzel depolama alanı olarak hizmet verebilir.
  • güzel ve kullanışlı bir ürün.
  • atom platformundan grafik başarısı beklemek ve intelin hala grafikte iddalı olması yanlış ve yanılıtcı ama bu ürün gerçekten atom un yapabileceği işlere güzel bir örnek

bence netbook piyasasınd kapasite zorlamaka yerine küçük iş yeri ağ depolama, server vb gibi konularda atom ürünleri yaygınlaştırsalar daha iyi olur
  • Bizde piyasaya çıkış tarihi nedir? Bilgisi olan var mı?
  • bu ürünler tam olarak ne ise yararlar acaba?
  • paylaşım için teşekkürler,Ufak işletmelerde gayet guzel depolama alanı olarak hizmet verebilir.bu yoruma aynen katılıyorum,
  • Raid 6 neymiş hiç duymamıştım , ben bir tek 0,1,5, var sanıyodum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.