Şimdi Ara

2008 CIVIC E LPG TAKILIRMI ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2-tüp bu araçta ayar tutarmı yani verimli olurmu
    3-performansta bir düşüş olumu*

• quote:

Orijinalden alıntı: URBAN_ROCK

1-tüp takarsam garantisi bozulurmu ?

1)Bozulur.
    2)Ustaya bağlı.
    3)Benim eski arabamda düşüş oluyordu biraz.
  • garantisi bozuluyor. yeni sirali lpg lerde artık pek sorun olmuyor ve performansdada düşüş olmuyor diye biliyorum.eskisi gibi 7000 devirlere rahatca cikicaksa sorun olmaz
  • 2007 model, 1.6 litre motorlu (galiba 125 HP), otomatik vites olanına BRC taktırdık bu yaz, 1500 TL 10 ay taksit, simit tank. En ufak bir sorun olmadığı gibi çekişi hiç azalmadı, şahsen de kullandım ve çok başarılı buldum. Motor bölümünde hiç yer kalmamıştı ama, tıka basa doluydu (klima, hid. dir., otomatik, ABS, LPG vb. vb. dolmuştu). Garantiyi o kadar da dert etmeyin. Honda bilhassa kaliteli motorları ile ünlüdür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

1)Bozulur.
    2)Ustaya bağlı.

1)aynen

2)aynen(brc vs gibi markalar ve iyi usta ikilisiyle bu sorunu yaşamazsınız)

3)arada farkı çok az görürsün ama paran cebinde kalıyor çok para veriyoruz benzine çok
  • garanti bozulsun bişey olmaz ben avensise garanti bitmeden taktırdım sorun falan olmaz merak etme durduğun hata dünde 1.2 pandaya taktırdık sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

1)Bozulur.
    2)Ustaya bağlı.

1)aynen

2)aynen(brc vs gibi markalar ve iyi usta ikilisiyle bu sorunu yaşamazsınız)

3)arada farkı çok az görürsün ama paran cebinde kalıyor çok para veriyoruz benzine çok

Tabi,şu devirde önemli olan ekonomi.Ben de taktıracak olsam performans kaybını ihmal ederim.Ayrıca benim dönüşüm kitim sıradan bir markaydı,kaliteli kitlerle ne olur bilemem.

Yalnız garanti bozulur ifadesini açalım.Aracın komple garantisi gitmiyor.Motora bağlı garanti gidiyor.Mesela aracın iç döşemesinde bir sorun olmuştur,tabi ki araç LPG'li deyip garanti kapsamına almamazlık yapmıyorlar.

• konuyu açan arkadaş sana tavsiyem az daha bekle. Honda GNC li araba çıkarmış, demek istediğim lpg olsun gnc olsun bu piyasaya kayıyor. tahminim yakın zamanda servisler garantili lpg takarlar...
  • quote:

1. bozulur

2. verimli olur tabiki sonuçta sıralı ve marka lpg taktıracaksın

3. az kayıp oluyor arkadaşın 125'lik civic'i kalkış ve ara hızlanmalarda 1.6 accentin bariz gerisinde kalıyordu sonra lpg'de olduğunu farketti fark azaldı ama yine de geçemedi o ayrı konu
  • benzine şuan 2 krş zam geldi bu gece taktırma sıkıysa
  • Mazda Honda gibi bazı Japon araçlarına lpg dönüşümü yapılınca subap erimesi oluyor.
  • Bir mesai arkadaşımız taktırdı. Otomatik aracının yakıtından baya şikayetçi oldu. Araştırmasını yaptı ve taktırdı. Garanti tamamen bozulmuyor. Sadece motorla ilgili kısımlar garanti dışında kalıyor. Yoksa mekanik aksam vb. garantiler bozulmuyor. Yinede bir Honda yetkili satıcısına sormak lazım.
  • Garantiyi bozmayın!

Garanti ciddi önemli bir konu..

Honda Servislerinde tüplü araçları içeri almamaya özen gösteriyorlar, canınız sıkılabilir..

Şu tüp ün sağlıklı olduğunu, motora bir şey yapmadığını, hele ki honda nın motor u sağlamdır tüp taktırın geçin denilmelerine hala inanamıyorum..

LPG Uyumlu olarak üretilmemiştir Honda Motorları!!

taktırdık oldu, siz de taktırın olsun demeyle olmuyor bu işler!.. İşkemden sallamaya ne meraklısınız yahu
  • Honda Civic'i bir şey demem ama ben Focus 1 aracıma 3 sene önce BRC marka taktırdım. LPG'yle 56.000km yol yaptım, yani oldukça tecrübeliyim LPG konusunda.

1- Normal günlük kullanımda performans farkı hissedilmiyor. Performanslı 5000-6000 gibi devirlerde kullanımda az bir fark var. Ben LPG'li olarak 180'i falan gördüm, bassam daha da çıkacaktı.

2- Silindir kapağı contasından yağ sızdırması başladı. Ustaya götürdüm, "LPG'den mi kaynaklanmıştır bu dedim". Usta "Bilemeyiz, LPG'li olmadığı halde bu problemi yaşayan başka arabalar da geliyor bana" dedi. LPG ile 200.000km yol yapmış bir çok takside bu sorun yaşanmıyor mesela, yani problemin LPG kaynaklı olduğu kesin değil. LPG'den kaynaklanmış olsa da sorun etmem çünkü 56.000 km'de en az 6000-7000 TL yakıt tasarrufu yaptım, silindir kapağının yenisi 300TL. Yaptığım tasarrufun yanında deve kulak.

3- Ben LPG dönüşümü yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederim. Motorda çıkabilecek en büyük sorun ancak 80.000 - 100.000 km sonra silindir kapağında sübap yuvalarında fazla aşınma olabilir. En kötü ihtimal silindir kapağını değiştirirsiniz, o da yapacağınız tasarrufun yanında çok az bir meblağ olacaktır.

• Bende otomatik 2005 lacetti sedan var bir tanıdığımdada aynı arabadan var. ben 42800 km de taktırdım aracım şu an 67000 de. yılda ortalama 15000 km yol yapıyorum çoğu şehir içi ve yıllık 2500 tl civarında karım oluyor. diğer tanıdığımda aynı gün taktırdı onun arabası 33000 deydi 2. el almıştı şu an 85000 de, iki araçtada hiç bir sorun yaşamadık. Şimdi ben aracımı gazlı 5 yıl kullansam bana karı 12500 tl olacak. Hiç bir arabada gazdan dolayı bukadar masraf çımaz. Her taktırmadığınız gün pişman olacaksınız. Benim aracımda garanti dahilinde değiştirdikleri şeyler 500 tl yi geçmez ben o rakamı 2.5 ayda alıyorum ettim zaten. Ama herşeyden önce servislede bir görüşün garantinin kapsamı konusunda.
  • LOVATA MARKA TAKTIRDIM NASIL ACABA Fİ,KRİ OLAN VARMI
  • quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

Garantiyi bozmayın!

Garanti ciddi önemli bir konu..

Honda Servislerinde tüplü araçları içeri almamaya özen gösteriyorlar, canınız sıkılabilir..

Şu tüp ün sağlıklı olduğunu, motora bir şey yapmadığını, hele ki honda nın motor u sağlamdır tüp taktırın geçin denilmelerine hala inanamıyorum..

LPG Uyumlu olarak üretilmemiştir Honda Motorları!!

taktırdık oldu, siz de taktırın olsun demeyle olmuyor bu işler!.. İşkemden sallamaya ne meraklısınız yahu

Babamın civic 110bin km dir LPG li lavato marka ve ustamızda iyi bir usta şu ana kadar yaptığımız kar ile araca k20 yada b20 swap yapılır herhalde.

Ben mesela kendi aracımı Kıbrıs a götüreceğim o yüzden taktırmam niye derseniz TR de üretilmiş benzini siz 3.7tl ye alırken ben Kıbrıs ta 1.9tl ye alabiliyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.